Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İLK MOTOR VE BOY SORUNSALI

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba
    Çok yakın bir zamanda A2 ehliyetimi aldım ve ilk motorumu seçmekte sorun yaşıyorum . Maalesef ki boyum kısa olduğundan ve acemi olduğum için ne alacağımı netleştiremedim.İkinci el bir motor olacak. İlk motorun günahı olmaz diye elden çıkaramayacağım bir motor almak istemiyorum. Bütçeyi çok zorlamak da istemiyorum. Yorumlarınız yol gösterecek bana. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

V-max

Bütçe kalmadı ortada hocam naptın?

Kaç bin bütçe var ve istediğin tarz nedir?

2. el düşündüğüm için max. 8000 bütçe ve tarz olarak naked mıyoksa racing mi karar veremiyorum. İstanbul içinde kullanacağım ayriyeten.

İstanbul içinde hangi marka olursa olsun racing kullanmak ilk motosiklet için mantıklı değildir.Birde yeni başladığını varsayarsak naked veya cruiser en iyi tercih olacaktır senin için.Boy olayına gelecek olursak benim de boyum kısa ve şuana kadar sadece 1 ayak parmak ucumun değdiği her tür motosikleti kullandım.Bunlar r1, f800s, cbr 600f, pulsar 200ns, mt07 gibi motorlardı. Ancak uzun yıllardır motosiklet kullandığım için problem yaşamadım.Bütçene göre pulsar önerirdim ancak yüksek ve ağır gelebilir o yüzden ikinci el yerine sıfır cbf 150 veya cruiser tarzında bajaj avenger 150 önerebilirim.Hem uzun süre kullanıp tecrübe sahibi olursun hem de sıfır aldığın için problem yaşama riskin en aza iner.Yok illa naked dersen cf moto 150nk da olabilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Boyunuzun kısa olması genellikle sorun olmuyor. Ama denediğim hiçbir motosiklette otururken ayaklarım yere basmıyor diyorsanız küçük ama çok eğlenceli, güzel ve sağlam, az yakan çok kaçan, kaslı bücür maymun... MSX 125 öneririm.

5000-6000 tl' ye ikinci elini alabilirsiniz ve satmanıza da gerek kalmaz, her zaman elinizde tutmak istersiniz.

Ama ben 130 km/h görmek istiyorum dersen es geçebilirsin. Sürat takıntınız yoksa öneririm. Eğlenceli ve dikkat çekici bir motosiklettir.
    aquarist4 bunu beğendi.

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Ybr! Ybr! Ybr!

İşin esprisi bir yana, durduk yere bir terslik çıkarmaz, çok yakmaz, yatırırsan masraf çıkarmaz motor gitmeye devam eder, motoru yatırırsan için burkulmaz, yedek parçası ucuz, çok bakım istemez.

Ben de yeni başladım sayılır ybr aldım (klasik ergenim cbr125 mt125 felan istiyordum ) motoru her yatırışımda iyi ki ybr almışım dedim. Nasıl olsa yeni başlayan birinin hataları olacak bu hatalarla iyi,(pahalı) bir motora zarar verip içini burkacağına ybr'ye zarar ver(ebilirsen) gider ucuza yaptırırsın.

Hangisini alırsan al hayırlı olsun

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    boyum 1,67 her türlü motoru rahatlıkla kullanıyorum
    sıkıntı olmaz

filler ,
    Konu çekimler ;
    Trolüm ,trolsün ,trol , Trolüz ,trolsunuz, troller.
    Heves ile konu açtım ergenim ergensin ,ergen.....

Neyse soruna cevap olarak gelir ise ;
    Boyun ?
    Agırlıgın ?
    Kadro ?(yani iç bacak boy uzunlugu?
    Kulanmak istedigin mesefa ?
    Genel kulanım amacın?
    Bütçen ?Ekipman dahil/hariç
    Tasaruf miktarın nedir ? (Yaklaşık aylık gelirin/Yaklaşık aylık giderin )

Bunları de ki sana tavisye verelim

Acemiyim,ilk motorum olsun,racing olsun????

Bende senin gibi acemiyim Benimde ilk motorum pulsar ns 200. Boyumda 175 civarı birşey fakat bacak boyum biraz kısa olduğu için sıkıntı yaşıyabiliyorum. Fakat kafana takılacak bir durum yok bence rahat bir şeylerle başlarsan daha rahat edersin.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı bu.kiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    Çok yakın bir zamanda A2 ehliyetimi aldım ve ilk motorumu seçmekte sorun yaşıyorum . Maalesef ki boyum kısa olduğundan ve acemi olduğum için ne alacağımı netleştiremedim.İkinci el bir motor olacak. İlk motorun günahı olmaz diye elden çıkaramayacağım bir motor almak istemiyorum. Bütçeyi çok zorlamak da istemiyorum. Yorumlarınız yol gösterecek bana. Şimdiden teşekkürler.
    CBF250'yi de deneyin. Eğer boyunuz kısaysa

Noz. Tarz olarak hoşuma gittiğinden belirttim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler