Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Anneler şikâyet etti, motosikletlere ceza yağdı....

Motovento
    REKLAM ALANI
    johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Radikal - 26/07/06

Anneler şikâyet etti, motosikletlere ceza yağdı
    AKP'li Topuz motosikletli gençlerin ailelerinin şikâyeti üzerine fotoğraf makinesiyle yola çıkınca denetim arttı. Dokuz günde 125 bin YTL ceza kesildi

ANKARA - İstanbul'daki motosikletçileri takibe alan AKP'li Gülseren Topuz, yollardaki denetimlerin artmasını sağladı. Fast-food şirketlerinde çalışan gençlerin anne-babalarından, "Çocuklarımız siparişleri zamanında yerine götürmek için kendilerini tehlikeye atıyor" diye şikâyet alan Topuz, bir gününü İstanbul trafiğinde geçirdi. Plakasız, kasksız, kurallara uymayan motosiklet sürücülerini tek tek fotoğraflayan Topuz, İstanbul Emniyet Müdürü Celaleddin Cerrah'ın kapısını çaldı. Cerrah, denetimleri artıracakları sözünü verdi ve sonuçlarını da gün gün Topuz'a gönderdi.
    İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Topuz'a gönderdiği bilgiye göre, 11 Temmuz-19 Temmuz arasında yapılan denetimlerde motosiklet sürücülerine toplam 125 bin 391 YTL'lik ceza kesildi. 771 motosiklet sürücüsü trafikten men edilirken, 862 motosiklet sürücüsü mahkemeye sevk edildi. Denetimlerde 1808 kasksız ve 532 belgesiz sürücü tespit edildi.
    Topuz, kaskların çoğunun koruma özelliği olmayan Uzakdoğu malları olduğunu gördüğünü belirterek, "Motosikletler geçen yıl sadece İstanbul'da 741 kazaya karıştı. 811 kişi yaralandı, 13 kişi öldü" dedi. TÜİK istatistiklerine göre 2004'te 1 milyon 210 bin 710 olan motosiklet sayısı 2005 Ekim ayında 1 milyon 406 bin 476'ya ulaştı. 10 yıl önce trafiğe çıkan motosiklet sayısı 819 bin 922'ydi. İstanbul'da kazaya karışan araçların yüzde 7.31'i motosiklet.
    AKP'li Topuz, bu yıl okullardaki şiddet olayları nedeniyle seçim bölgesinde 'tebdil-i kıyafet'le internet kafeleri tek tek gezerek 'riskleri' rapor haline getirmişti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    valla ehlıyet verıyolarda bızmı almıyok
    Yeni yine yeniden

Ehliyet almayı çin işkencesi haline getir 3 ayda bir sınav yap, sonuçları geç açıkla ondan sonra ehliyetsiz diye yakala. Bir alayım şu ehliyeti şov yapacam gel 10 gün gel..............................

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    bencede yollarda ehliyetsiz ve korumasız motor sürücüleri kalmasın artık sonra bisürü kişi ölüo ailelerimiz bize motor aldırmıo en güzel örnek kendimden biliorum

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Bizde ehliyetsiz binmek istemiyoruz tabi ama zorda kalıyoruz arasıra biniyoruz inşallah 10 güne kadar alıcaz ehliyeti
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    valla ne yalan soylıyım kımse ıstemez tabı o kadar polısle ugras mhkeme fılan ama bır gercek var kı ehlıyet almak ıskence oluyorsa cogu ınsan da kacamak yapmak zorunda kalıyor.3 ayda bır sınav mı olur ya!haksız yok kı bu durumda??

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı Loft adlı üyeden alıntı
    başımıza beLa oldu yaws bu ara poLisler ne isterler bizden anLamyom!!
    kurallara uyarsak polislerin bize bişey yapcaklarını sanmıyorum.

polisler için değil kendimiz için kurallara uyalım. ehliyet yaşı dolup da almayan bir sürü kişi var mesala.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    iyi olmuş
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

[QUOTE=johnny_rook]
    İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Topuz'a gönderdiği bilgiye göre, 11 Temmuz-19 Temmuz arasında yapılan denetimlerde motosiklet sürücülerine toplam 125 bin 391 YTL'lik ceza kesildi. 771 motosiklet sürücüsü trafikten men edilirken, 862 motosiklet sürücüsü mahkemeye sevk edildi. Denetimlerde 1808 kasksız ve 532 belgesiz sürücü tespit edildi.
    Topuz, kaskların çoğunun koruma özelliği olmayan Uzakdoğu malları olduğunu gördüğünü belirterek, "Motosikletler geçen yıl sadece İstanbul'da 741 kazaya karıştı. 811 kişi yaralandı, 13 kişi öldü" dedi. TÜİK istatistiklerine göre 2004'te 1 milyon 210 bin 710 olan motosiklet sayısı 2005 Ekim ayında 1 milyon 406 bin 476'ya ulaştı. 10 yıl önce trafiğe çıkan motosiklet sayısı 819 bin 922'ydi. İstanbul'da kazaya karışan araçların yüzde 7.31'i motosiklet.
    QUOTE]

Haberi ciddiye alıp okumanızı tavsiye ederim, burada hergün kuralsız hareket eden araç sahiplerine tonla laf ederken bizim camianın durumuda ortaya çıkıyor,
    dikkat edin kasksız dolaşan sürücü sayısının fazlalığına bakın ki bunlar sadece bir haftdada yakalananlar, motosiklet camiası medyada da daha sık haber olmaya başladı ama maalesef bu şekilde haberler çoğunlukta, hala çıkıp da kontrol yapılıyor diye polise develete laf söylenler var içimizde,

wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850
    [QUOTE=johnny_rook]
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı
    QUOTE]

Haberi ciddiye alıp okumanızı tavsiye ederim, burada hergün kuralsız hareket eden araç sahiplerine tonla laf ederken bizim camianın durumuda ortaya çıkıyor,
    dikkat edin kasksız dolaşan sürücü sayısının fazlalığına bakın ki bunlar sadece bir haftdada yakalananlar, motosiklet camiası medyada da daha sık haber olmaya başladı ama maalesef bu şekilde haberler çoğunlukta, hala çıkıp da kontrol yapılıyor diye polise develete laf söylenler var içimizde,
    Sevgili arkadaşım burada atladığın bazı şeyler var:

1. Istanbul'da yıllık trafik kazası sayısı 250.000 adet seviyesindedir. Motorsikletlerin karıştığı kazaları oran olarak belirtmekte de fayda var. Ayrıca bu kazalarda % kaç motor sürücüleri suçlu bulundu buna da bakmak lazım. Girip işte motorcular 700+ kazaya karıştı diyerek boş laf edilmiş oluyor.

2. Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği, hiç bir devlet koruyucusunun kaza veya toplum dengesini bozmadığın sürece seni durdurmaya yetkisi yoktur. Yapılan işlem etik de olsa 100% yasadışıdır. Bir yasayı çiğneyerek diğerleri uygulanamaz.

3. Bu dönemde ehliyet almayı bekleyen ortalama 28,000 adet motorsiklet sürücü adayı mevcut. MEB sınavları bilinçli geciktiriyor, neden ? Çünkü zavallı 1500+ ucuz motorsiklet kullanıcısının trilyonlarını almak için. Yaz gelmiş motoru olanlar garajlarından çıkartılmış, yeni bir sürü motor satınalınmış...ah ne büyük şanssızlıktır ki, tam da bu döneme ÖTV, gümrüklerde gecikmeler ve sınavlarda sebepsiz ve talihsiz gecikmeler yaşanmış.

Uyanın artık millet. Her duyduğunuz hurafeye de kanmayın böyle. Zaten kandırıla kandırıla bu hale getirtildik...Neymiş uzakdoğu menşeili kasklar korumazmış... Kasklar mevzusuna da bu mevzuya da daha önce kaç defa değinildi. Standartları bile irdelendi.

Bu sohbeti geyik buluyorum.

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    modoratör bu sayfaya fena dalmış başlığın sonu hayrola inşallah

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün nakkaştepe'de bisürü motorcuyu çevirdiklerini gördüm.Yazık elemanlar uğraşıyodu kurtulmak için.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

[QUOTE=wiseguy]
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı

Sevgili arkadaşım burada atladığın bazı şeyler var:

1. Istanbul'da yıllık trafik kazası sayısı 250.000 adet seviyesindedir. Motorsikletlerin karıştığı kazaları oran olarak belirtmekte de fayda var. Ayrıca bu kazalarda % kaç motor sürücüleri suçlu bulundu buna da bakmak lazım. Girip işte motorcular 700+ kazaya karıştı diyerek boş laf edilmiş oluyor.

2. Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği, hiç bir devlet koruyucusunun kaza veya toplum dengesini bozmadığın sürece seni durdurmaya yetkisi yoktur. Yapılan işlem etik de olsa 100% yasadışıdır. Bir yasayı çiğneyerek diğerleri uygulanamaz.

3. Bu dönemde ehliyet almayı bekleyen ortalama 28,000 adet motorsiklet sürücü adayı mevcut. MEB sınavları bilinçli geciktiriyor, neden ? Çünkü zavallı 1500+ ucuz motorsiklet kullanıcısının trilyonlarını almak için. Yaz gelmiş motoru olanlar garajlarından çıkartılmış, yeni bir sürü motor satınalınmış...ah ne büyük şanssızlıktır ki, tam da bu döneme ÖTV, gümrüklerde gecikmeler ve sınavlarda sebepsiz ve talihsiz gecikmeler yaşanmış.

Uyanın artık millet. Her duyduğunuz hurafeye de kanmayın böyle. Zaten kandırıla kandırıla bu hale getirtildik...Neymiş uzakdoğu menşeili kasklar korumazmış... Kasklar mevzusuna da bu mevzuya da daha önce kaç defa değinildi. Standartları bile irdelendi.

Bu sohbeti geyik buluyorum.
    viseguy, sağolasın geyik bulsan bile üşenmeyip cevap yazmışsın
    orada anlatılmak istenen bana göre motor kazalarındaki artış, genele bakınca tabiki oran düşük sonuçta sayılarla istedigimiz gibi oynarız
    aslında konuyu yazmamdaki amaç çok basit bir sebebe dayanıyordu, demek istedigim şu, mantalite olarak motor camiasının farklı oldugunu düşünüyoruz ama degil, bir haftada bu kadar ceza yenmiş ki öyle yüzlerce kontrol noktası falan oldugunu sanmıyorum, kabul edelim işi kuralına göre yapmak işimize gelmiyor, dünyada en kolay motor ehliyeti alınan ülkelerden biriyiz ama buna rağmen hala ehliyetsiz dolaşan ve ceza ödeyenler var aramızda, yolda yanımdan 90 - 100 le makas ata ata geçen ve kasksız, hiç bir koruma önlemi almamış tipleri gördükçe bu kontrollerin kesinlikle az oldugunu düşünüyorum,
    sen sınavın neden 2 ayda bir yapıldıgını araştırdın mı ? şahsen ben araştırmadım, sebebini bilmiyorum, bilmedigim içinde yorum yapmam ama bu bir kural ise kurala uyulması gerekiyor, kuralın gereksizliği ve kaldırılması ayrı bir konu ve uğraş meselesi ki bu konuda fikrim bu haliyle sistemin hiç bir işe yaramadığı şeklindedir, son olarak kask konusunda ise, tercih meselesi, ben tercihimi kalitesini ispatlamış bir kask alarak kullandım, laf olsun diye kask almakla kask takmamak tamamen aynı şey, kalite testlerinden sorunsuz geçen çin malı kask markası var ise buyrun alın ve kullanın, ne diyeyim
    hadi kalın sağlıcakla

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    dikkatli olun akp li topuz casus gibi geziyor burada da olabilir

Mad Bike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Wildstar 1600
    haklısınız walla bilader sınavıda şimdi 120 sorudan 90 soruya indirmişler fazla hata yapma şansınız yok
    MOTOR GÜÇLÜ ADAM İŞİDİR

bellikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial ft 110

wiseguy bunu açıklarsan iyi olur...selam ve sevgiler

son olarak da kask konusunda ise, sonuçta tercih meselesi, ben tercihimi kalitesini ispatlamış bir kask alarak kullandım, laf olsun diye kask almakla kask takmamak tamamen aynı şey, kalite testlerinden sorunsuz geçen çin malı kask markası var ise var ise buyrun alın ve kullanın, ne diyeyim
    hadi kalın sağlıcakla
    Johnnny_rook'a da bu konuda hak veriyorum...9 ağustos 2005 de motor aldım ve 25 eylül 2005 tarihinde ağır bir trafik kazası geçirdim. öğretmenin birisi adnan karahan arabasıyla bana arkadan çarptı...3 gün yoğun bakımda kaldım, öldüm diye mezarlık yerim bile hazırlanmış..hamdolsun yaşıyorum...ve kafamda kask olmasaydı kesin kafam paramparça olurdu ve ölürdüm... ama kafam da iyi bir kask olsaydı bir kaç sıyrıkla kurtulabilirdim... iyi kask kaliteli kask, ÇOK ÖNEMLİ ÇOK...

Motosikleti
    Tabanvay
    Alıntı egemena adlı üyeden alıntı
    Ehliyet almayı çin işkencesi haline getir 3 ayda bir sınav yap, sonuçları geç açıkla ondan sonra ehliyetsiz diye yakala. Bir alayım şu ehliyeti şov yapacam gel 10 gün gel..............................
    al benden o kadar dostum millet 30 temmuzda sınava girecek biz 6 ağustosda bu ne adaletsizilik ya diz boyu rezillik

wiseguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM850
    Alıntı bellikci adlı üyeden alıntı

wiseguy bunu açıklarsan iyi olur...selam ve sevgiler

son olarak da kask konusunda ise, sonuçta tercih meselesi, ben tercihimi kalitesini ispatlamış bir kask alarak kullandım, laf olsun diye kask almakla kask takmamak tamamen aynı şey, kalite testlerinden sorunsuz geçen çin malı kask markası var ise var ise buyrun alın ve kullanın, ne diyeyim
    hadi kalın sağlıcakla
    Johnnny_rook'a da bu konuda hak veriyorum...9 ağustos 2005 de motor aldım ve 25 eylül 2005 tarihinde ağır bir trafik kazası geçirdim. öğretmenin birisi adnan karahan arabasıyla bana arkadan çarptı...3 gün yoğun bakımda kaldım, öldüm diye mezarlık yerim bile hazırlanmış..hamdolsun yaşıyorum...ve kafamda kask olmasaydı kesin kafam paramparça olurdu ve ölürdüm... ama kafam da iyi bir kask olsaydı bir kaç sıyrıkla kurtulabilirdim... iyi kask kaliteli kask, ÇOK ÖNEMLİ ÇOK...
    Tekrar selam, biraz sivri dilli yazmış da olsam, uygun yorumlarınızdan ötürü teşekkür ederim. Evet, başlığı geyik buldum, ama uzun uzun yazıyorum. Çünkü birileri diğelerini yanlışlar için uyarmalı. Ben kahraman değilim, sadece kitaba uyan bir vatandaşım.

2005 yılında onaylanan trafik yasaları dahilinde (AB uyum paketi), polisin durduk yere sizi durdurup sebepsizce arama veya kontrol yapması, hakkınızda şikayet yokken alkol muayenesi dahi yapması veya yol kesmesi yasalarımıza aykırı aslında (Olağanüstü Hal bölgeleri hariç). Yasanın tam net açıklaması kırtasiyelerden alabileceğiniz mini-trafik yasası kitapçıklarında da mevcut. (Bu arada beni durduklarında elimde o kitapçıkla indiğimde dumur olanların sayısı hiç de az değil). Ama ne var ki bu yasayı hiçe sayıyorlar.

Daha da önemlisi var: belki bir kaçınızın başına gelmiş olabilir. Birgün postadan bir tebliğ geliyor ve hakkınızda kesilmiş XXX YTL trafik cezası olduğu söyleniyor. Bunu da ödemek zorunda değilsiniz. Altına kabul edilyorum diye imzalamadıkça, hiç bir kurum veya kuruluş o bedeli ödemeye sizi tabii tutamaz. Gerekirse hakkınızda dava açılabilir (ki suçsuzsanız bırakın açılsın), ama kimse sizden asla o cezayı tahsil edemez.

Buna benzer onlarca daha madde var. Hiç birimiz yasalarımızı tam net bilmediğimizden, önüne gelen başbakan yasal haklarımızı elimizden alıyor. Böyle durumlarda avukata danışın. Hatta ilk olarak yasal danışmaklık forumlarına yazın sorununuzu. Faydasını göreceksiniz.

Kask konusunda gelirsek, bu konuda 1 ay kadar önce bir araştırma yaptım. Bu konudaki standartları vb. araştırdım. Ve site içindeki arkadaşların da bu konuda bilgilerinde faydalandık. Ve kaskların Batı malı veya Çin malı olmasının kalitesini belirlemediğini, (ki avrupada üretim pahalı olduğundan avrupa logolular bile uzak doğuda imal ediliyor) kaliteyi ve uygunluğu belirleyici faktörün özelllikle amerikan ve avrupa standartlarının olduğunu öğrendik. Kaskların standartları hakkında bilgi için buraya tıklayınız

Alıntı wiseguy adlı üyeden alıntı
    Kask konusunda gelirsek, bu konuda 1 ay kadar önce bir araştırma yaptım. Bu konudaki standartları vb. araştırdım. Ve site içindeki arkadaşların da bu konuda bilgilerinde faydalandık. Ve kaskların Batı malı veya Çin malı olmasının kalitesini belirlemediğini, (ki avrupada üretim pahalı olduğundan avrupa logolular bile uzak doğuda imal ediliyor) kaliteyi ve uygunluğu belirleyici faktörün özelllikle amerikan ve avrupa standartlarının olduğunu öğrendik. Kaskların standartları hakkında bilgi için buraya tıklayınız
    bravo, sonuçta kullandığımız kaskların belli bir kalite standartında olması gerektiği konusunda sanıyorum hem fikiriz, tabiki burada kaskın nerde üretildiginin değil nasıl üretildiginin önemi büyük, bir çok firma maliyetlerini düşürmek için ürünlerini uzakdoğuda üretiyor, buna hiç bir itirazım yok, ben sadece ve sadece ucuz oldugu için (20 YTL falan) neden ve nasıl yapıldıgı belli olmayan kasklardan (çoğu çinde üretildigi ve buradan geldigi için ) alan arkadaşları hayretler içinde seyrediyorum o kadar, insan birazcık da olsa canına kıymet vermeli diye düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Ya arkadaşlar anlamadınızmı hala onların amacı sizlerin bizlerin canlarını düşünmek değil kasaya para doldurmak..Yani resmen soymak...Niye derseniz canlarımızı düşünen bir sosyal devlet her motorcunun alabilmesi için ehliyeti ucuzlatır ((( bu ülkede sadece ehliyet için yemeden içmeden 1 ay çalışan insanlar var)))...Motor giyiminden ve korumalardan almış olduğu korkunç insafsız ve acımasız vergileri kaldırır..Gümrüklerle birlikte bu vergiler 100 de 270 leri buluyor..Resmen hırsızlık ve gasptır bunun adı..Ondan sonra denetimi yapar hatalı olanlara ceza yazar....AKP li topuzmudur mopuzmudur o herne ise işte onuda şiddetle kınıyorummm..resmen ispiyoncu...4 yıl önce elim kırılaydı...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler