Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rs200 Yağ Kaçırma Bilgisi ve tecrübesi olanlar baksın

Motovento
    REKLAM ALANI

Rs200 motorum 2016 model 23,800 Küsür km de bir süredir neredeyse 1,000 km dir motoru bıraktığım yerde yağ damlaları görmeye başladım sonra bu şekil egzoz susturucu üzerinde motor bloğundan Ayaklık ta vıcık vıcık her yerin yağ olduğunu fark ettim servise gittim hem yağını değiştiririm hemde baktırırım diye baktı etti neyse contadandır dedi yağı değiştirdi contaya baktı contada sıkıntı yok dedi neden akıyor o zaman bu yağ dediğimde cevap veremedi falan daha sonra bakarız detaylıca falan dedi şuan sonuç bu. sizce neden olabilir gittiğim servis pek bilgili değil sanırım çözüm üretmeye çalışmıyor hep başından sağma işler yapıyorlar. Video linkini bırakıyorum.

https://streamable.com/cel1e

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu ne yahu 23 bindeki motorun haline bak keçelerden geliyor gibi duruyor ama dişi ve vites milinin girdiği kısımdaki keçelerede bakın

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Ne sıklıkla zincir yağlıyorsunuz veya ne tür bir zincir yağı kullanıyorsunuz, belki vites mili contası kaçırma yapıyorsa oda olabilir, genel bir temizlik yapıp kontrol yaparsanız en azından nerden geldiğini tam olarak bulabilirsiniz ona göre gerekli müdahaleyi yaptırabilirsiniz.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Motoru iyice temizle. Tertemiz yap. Sonra çalıştır ve seyret nerden geldiğini gör.
    Serviste ne biçim bi yerse “sonra bakarız” ne demek?

Oralara baktılar servise gittiğimde.

Motosikleti
    MT-07
    Zinciri fazla yağladığın için ön dişli kutusuna yağ birikiyor. motor ısındıkça oradaki yağ çözünüp damlama yapıyor. aynı sorun bende de olmuştu. ön dişliyi tertemiz sildikten sonra ve zincirdeki fazla yağı sildikten sonra bu sorun çözüldü.

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne yahu 23 bindeki motorun haline bak keçelerden geliyor gibi duruyor ama dişi ve vites milinin girdiği kısımdaki keçelerede bakın
    Oralara servise gittiğimde baktılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri fazla yağladığın için ön dişli kutusuna yağ birikiyor. motor ısındıkça oradaki yağ çözünüp damlama yapıyor. aynı sorun bende de olmuştu. ön dişliyi tertemiz sildikten sonra ve zincirdeki fazla yağı sildikten sonra bu sorun çözüldü.
    Videoyu izlemedin sanırım bu yağ kaçırma olayı olduğundan beri zinciri hiç yağlamadım sürekli vıcık vıcık yağlı zaten kaçan yağ sayesinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru iyice temizle. Tertemiz yap. Sonra çalıştır ve seyret nerden geldiğini gör.
    Serviste ne biçim bi yerse “sonra bakarız” ne demek?
    Bunu bende yapmak istedim ama ne tazyikli suyu oraya vurabiliyorum nede bezle silebiliyorum alt sakalı Sökmem lazım ve motoru Ayaklığa yatıracak biri lazım

Motosikleti
    Alıntı okann91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oralara servise gittiğimde baktılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

Videoyu izlemedin sanırım bu yağ kaçırma olayı olduğundan beri zinciri hiç yağlamadım sürekli vıcık vıcık yağlı zaten kaçan yağ sayesinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

Bunu bende yapmak istedim ama ne tazyikli suyu oraya vurabiliyorum nede bezle silebiliyorum alt sakalı Sökmem lazım ve motoru Ayaklığa yatıracak biri lazım
    cam sil şişesine mazot benzin koy fışkırt yağı söker akıtır zinciri yağlamadım diyorsun vites mili ön dişli mili yada keçelerden gelmiyorsa bu yağ nereden gelecek
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bunu yazacaktım ben de. Benim mt25 te de koyduğum yerde bir sürüüü yağ damlası var. Ama zincir yağından olduğunu biliyorum. Ön dişli korumasını söküp baktım yağın geldiği izi takip edip

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Yani bu yağ kaçırma vs her motorda olabilir , keçedendir vs ama servisin sonra bakarız demesine ne demeli. Kimsenin işine saygısı kalmamış .

Motosikleti
    MT-07
    Sen istediğin kadar yağlama. Oradaki biriken yağ, ben bir kez sildim sonra gene yaptı. Çözümünü söylüyorum. Dinleyip dinlememek sana kalmış. En son Başakşehir Oktay Motor'da Oktay Usta keçeleri değiştireceğiz dedi. Açınca ön dişliyi geri kapattı. Zinciri yağlamağı bırak ve spreyle komple temizledi. Ondan sonra bir daha damlama falan yapmadı. Sen bilirsin istersen dene istersen zorla başka yerlerden yağ kaçırıyor mu filan die.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Tahminlerim ön dişli somunu gevşemiş olabilir o zaman motor yağını dışarı akıtır bu şekilde , ön dişli somunu ve kontra somununuzu kontrol ettirin sorun büyük ihtimal ordan kaynaklı.

cam sil şişesine mazot benzin koy fışkırt yağı söker akıtır zinciri yağlamadım diyorsun vites mili ön dişli mili yada keçelerden gelmiyorsa bu yağ nereden gelecek
    Valla vites mili nerededir bilmiyorum ön dişliyi servise gittiğimde bizzat su yağı soken sprayden sıkıp tertemiz ettiler sonra baktı etti birşey yok dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Dediğin gibi zincir temizleme spraylarından alıyım da sıkım komple her tarafa o aklıma gelmemişti ama motor bloğuna egzoz susturucu suna falan sıktığım da sorun yaratmaz dimi?

Motosikleti
    MT-07
    Son kez yazıyorum cidden bu konuya. 2 nedenin olabilir. Birisi keçeden atıyor 30-40tl masrafı var. 2.si benim dediğim. Ben ön dişliyi 2-3 sefer sildim ondan sonra kesti. 2Si de aynı zıkkım motor. Birisi Naked diğeri Racing hepi topu bu...

Motosikleti
    Valla vites mili nerededir bilmiyorum ön dişliyi servise gittiğimde bizzat su yağı soken sprayden sıkıp tertemiz ettiler sonra baktı etti birşey yok dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Dediğin gibi zincir temizleme spraylarından alıyım da sıkım komple her tarafa o aklıma gelmemişti ama motor bloğuna egzoz susturucu suna falan sıktığım da sorun yaratmaz dimi?
    vites değiştirdiğin mil bloğun içerisine girdiği yerde de keçe var egsozu bilmiyorum ama bloğa zarar vermez
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Yağlı yerleri gaz yağı ile ve ön dişli kapağını iyice silip temizle. Tekrar kaçırma yaparsa vitesin ordan kaçırıyordur. Keçe değişecek

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    O servisi kullanma bir daha dostum, yağ kaçıran yada kaçırma ihtimali olan motora adam gibi bakmayıp gönderen yerden hayır gelmez. İş bilmez insanlar oldukları belli.

Motosikleti
    yuki efendi yk 125
    Okan bey yağlı kısımları iyice temizleyin,motosikletinizi durduğu yerde ve kısa mesafe sürüşlerde gözlemleyin, bu sayede yağ kaçağının yerini daha kolay tespit edebilirsiniz. Yağ kaçağının yerini tespit edip servise - ustaya giderseniz sorunu çözmek zorunda kalırlar ve daha uygun fiyatlı olur,size gereksiz masraf çıkartmazlar.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Yağ kaçıran motorlarda genelde yağ tek bir noktadan aşağı damlar fakat sizde her yere saçılmış. Yani sanki o yağ zincirden etrafa saçılan yağ gibi.

Bunu tespit etmek için resimdeki vidaları söküp ön dişli kapağını çıkarın. Ardından zinciri, dişliyi, dişli kapağını ve motordaki yağ bulaşmış olan her yeri mazot veya gazyağı temizleyin. Zincire parmağınızla çok az sıçramayacak kalınlıkta yağ sürüp kapağı kapatın. Motor yağının seviyesini kontrol edin. Sonra motosikleti bir süre sürüp tekrar kontrol edin. Eğer yağ gelmeye devam ediyorsa ve motor yağı azalmışsa yağ motordan geliyordur. Yok eğer yeni yağ izi yoksa zincire fazla ince yağla yağlamışsınız demektir.

Ayrıca lütfen gittiğiniz servisin adını buraya yazın da yanlışlıkla gitmeyelim.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ kaçıran motorlarda genelde yağ tek bir noktadan aşağı damlar fakat sizde her yere saçılmış. Yani sanki o yağ zincirden etrafa saçılan yağ gibi.

https://image.prntscr.com/image/ZHB8...9iJKN-ie1g.png

Bunu tespit etmek için resimdeki vidaları söküp ön dişli kapağını çıkarın. Ardından zinciri, dişliyi, dişli kapağını ve motordaki yağ bulaşmış olan her yeri mazot veya gazyağı temizleyin. Zincire parmağınızla çok az sıçramayacak kalınlıkta yağ sürüp kapağı kapatın. Motor yağının seviyesini kontrol edin. Sonra motosikleti bir süre sürüp tekrar kontrol edin. Eğer yağ gelmeye devam ediyorsa ve motor yağı azalmışsa yağ motordan geliyordur. Yok eğer yeni yağ izi yoksa zincire fazla ince yağla yağlamışsınız demektir.

Ayrıca lütfen gittiğiniz servisin adını buraya yazın da yanlışlıkla gitmeyelim.
    Servise gittiğimde yapılan işlem aynı sizin anlattıklarınızdı zaten o kapak açıldı sprayle oradaki yağ akıtıp temizlendi, kaçak oradan değil sonra keçedendir dedi yağı değiştirdik ve o sıra keçeside kontrol edildi keçede sağlam çıktı sorun devam ediyor hala.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Servise gittiğimde yapılan işlem aynı sizin anlattıklarınızdı zaten o kapak açıldı sprayle oradaki yağ akıtıp temizlendi, kaçak oradan değil sonra keçedendir dedi yağı değiştirdik ve o sıra keçeside kontrol edildi keçede sağlam çıktı sorun devam ediyor hala.
    Ayrıyetten motor daki yağ seviyeside minimum seviyeye kadar düşmüş.
    yani zincirin attığı yağ değil o noktada eminim. Motor yağı akıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)