Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sahibinden.com'da ilginç bir ilan "hiç acil değil"

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...93989656/detay

TAKAS YOK, ACİLİYETİ YOK DOLAYISIYLA PAZARLIK DA YOK, LÜTFEN MAİL YOLUYLA SAÇMA SAPAN TEKLİFLER GÖNDERMEYİN...

demiş kendileri. İlk ilan tarihi 20 Ekim 2017 ve bu zamana kadar ilanı duruyor. Dalga geçmek amacıyla birileri mesaj atmış olmalı ama sizce de haketmemiş midir? Oldu olacak bir de dövseydin. Bu nasıl satış ilanı? Madem toksun acelen yok niye ilan veriyorsun?
    motora ait fotoğraf yok fiyat 13,500TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Absürd/eleştirilecek bi durum göremedim , "bence" adam haklı.
    khaledome bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bence de adamın yanlışı yok. Acelesi yoktur ama satmak da istiyordur. Bir an önce elden çıkarmak için fiyat kırmayı düşünmüyordur. Kaldı ki fiyat sondur demesine rağmen "8500TL vereyim" diye mesaj almaya devam ettiğine eminim.

Motosikleti
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Absürd/eleştirilecek bi durum göremedim , "bence" adam haklı.
    Alacak olsam vazgeçerim bu nasıl üslup, bir ben mi rahatsız oldum yani.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Karşıt görüş için yazmıyorum ama satıcı bir yerde haklı olabilir. Motosiklet satmak illa aciliyeti olacak anlamına gelmez. Ben de RX3 kullanırken 3 kere ilan verdim. Satılırsa değiştiririm, yoksa memnun olduğum için paşa paşa binerim derdindeydim. Gerçekten 3-4 ay fiyatta çok inmedim ve satmadım/satamadım. Sonra bir arkadaşla XT660 takasına girdik ve verdim motoru.

Bir de bezen öyle saçma teklifler geliyor ki, acil olduğunu düşünüp bu motora 8-9 vereyim diyen mutlaka çıkacaktır. O kadar ölücü varken belki biraz sert olmuş ama isteğini dile getirmiş arkadaş.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de adamın yanlışı yok. Acelesi yoktur ama satmak da istiyordur. Bir an önce elden çıkarmak için fiyat kırmayı düşünmüyordur. Kaldı ki fiyat sondur demesine rağmen "8500TL vereyim" diye mesaj almaya devam ettiğine eminim.
    Satmak istiyor ama yan cebime koy diyor. Öyle bir dünya yok ki, istediği fiyata bekleyince satsın. Satmak istiyorsan bir kere motorun güncel fotoğraflarını koyarsın. Sırf km sine fiyatına bakıp aramaz ki alacak olan. Öyle absürt mesajlara da yanıt vermezsin olur biter.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacak olsam vazgeçerim bu nasıl üslup, bir ben mi rahatsız oldum yani.
    İbretlik hikaye/Anektod : Arkadaşın atolyesinde yerde parçalarına ayrık bir enduro yatmaktadır , bro bunun sorunu nedir dediğimde , benden rica edip internette aeaştırma yapmamı rica edip , bilmem kaçıncı vites dişlisini yardığını/çatladığını söyleyip parçayı gösterdi.
    Aradan biraz vakt geçince sahibi ile bizim grub arazi gezmelerine çıktık , derken laf olsun diye sordum " motoru satmayı düşünüyormuşsun eyyyy filan şahıs , ne istersin bu güzele?" didim.
    Cevaben "şukadar istiyorum çok temiz" didi ve "ekledi " "daha anahtar değmedi bende ikinci sahibiyim " dedi.
    Şahsın manevi kimliği ve pazarlık sünnetçiliğine hiç değinmeden , mütedeyyin kişilik/kisve'de oldugğunu söyleyeyim.

Hasılı kelam , artık şark kurnazlığı ile fiyatı üst bantta tutup pazsrlık payı vardır diye ifadede bulunmak , en'azından bendenizi irite etmektedir , daha evvel kendimde 2 adet motor satıp inciğinden cıncığına vesikasını sayıp aynı şekilde "kuruş pazarlık yok" diye belirterek satmıştım .

Yukarıdaki görüşüm bence'lik içerir , sadece muallakta kalmasın diye yazmak istedim , ve yine ekliyorum adam haklı , motoru test/muayene ettirmese , dokundurmasa vs anlaşılır belki .

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    ilginç olan (ve eleştirilmesi gereken tek) yanı: motosikletin kendine ait hiç fotoğrafı olmaması

neyi satıyorsun derler adama? görmeden...

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Ölücülerin peşini bırakması için böyle tok bir dille yazılmış olabilir ama biraz fazla tok olmuş.
    Hass.tr deyip başka motora bakar bir çok kimse. Tabi motorun kendi fotolarının olmaması eleştirilecek bir durum.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Gayet normal bence rahatsız olduğu birşeyler varki bastıra bastıra yazmış.

Sizin ilandaki motorunuza hiç limon tarlası teklifi geldimi?
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Edenler bulurmuş. Toplum olarak son fiyat olduğunu belirten adama bile pazarlık teklif edip, pazarlık sünnettendir diyorsak, adam daistediğinden fazla fiyata ilana koyup pazarlıkla istediği fiyata iniyor artık. Pazarlık yapan da pazarlık yaptığını sanıyor. Bu arkadaş, bu işlerle uğraşmak istemiyor anlaşılan.
    Ama evet, motorun gerçek resmini koysaymış daha iyi olurmuş. İlan, kaybederse resimsizlikten kaybeder.

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet normal bence rahatsız olduğu birşeyler varki bastıra bastıra yazmış.

Sizin ilandaki motorunuza hiç limon tarlası teklifi geldimi?
    Arsa ,oyun laptop , oyun konsol+nakit para , bu gözler gördü.
    khaledome bunu beğendi.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Tarzını ben de hiç beğenmedim. Kustahca yazılmış. Dünyadaki tek motor kendininki değil, kimse de bu üslupla muhattap olmak zorunda değil, zaten olmamış da, alan olmamış aylardır.

Ben çok iyi bi fırsat olsa bile birşey alırken ya da satarken muhatabımin üslubunu beğenmesem o anda kesiyorum süreci. Bu yaştan sonra kimsenin sacmaligini kustahligini kaldiramiyorum.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Valla gayet haklı adam. Bir arkadaşımın motoruna 1 yıllık yakacak odun teklif eden bir sığır olmuştu.

Ben motorumu 17.000 TL'den -ki bu sahibinden.com piyasasının altında bir rakamdı- ilana koyduğum motorum için pazarlık payı var mı diye soran bir dangalağa, "cüzi bir miktar indirim yaparım ama çok bir şey bekleme" dedim.
    Akli melekeleri yerinde olan bir insanın bu cümleden anlaması gereken şudur: Taş çatlasa 1000 TL indirim yapılacak.
    Peki bu arkadaşla motoru görmesi için buluştuğumuzda teklif ettiği rakam ne miydi? 12.000 TL.
    Evet tamı tamına 12.000 TL... Küfür etmemek için dilimi ısırmıştım.

Motosikleti
    speederbike
    Ben hala şahsın üslubunda anormal bir şey görmüyorum. Uzun uzun, "Arkadaşlar, motorumdan memnunum. İlla da satmak gibi bir derdim yok. Ama uygun bir fiyata alan olursa da satmayı düşünüyorum. Aklımdaki fiyat şudur. Acilen satmaya çalışmadığım için, alıcı çıkarsa satmayı düşündüğüm için fiyatta bir değişiklik düşünmüyorum. Pazarlık da istemiyorum, fiyat budur. İlgilenen bana ulaşabilir." derse ne olur biliyor musunuz?
    Hiç kimse o yazılanı okumaz, yine 10bin olmaz mı diye mesaj atarlar. Verdiğim bir ilanda "ürünün garantisi bitmiştir" diye açık açık yazdığım halde bana gelen mesajlarda millet hala garantisi devam ediyor mu diye soruyordu. İnsanlar okumuyor çünkü. Resme ve fiyata bakıp sallıyor oltayı. İlanı koyan emek harcamış, bir sürü yazmış, bakayım ne yazmış diyen yok. Alıcıların çoğu -sizi tenzih ederim- bu kafada olduğu için şahıs set çekme ihtiyacı duymuş bence.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence de çok itici bir ilan Evo 250 bakıyor olsam motosiklete ait foto olmadığını görünce ilanı hiç okumadan direk kapatırım.Acil olmayabilir,pazarlık yapmayabilirsin,takas istemeyebilirsin bunlara hak veririm.Ama bunları arka arka 5 kere yazmanın bir anlamı yok.Motosikleti satmaya niyetin varsa adam gibi bir kaç fotosunu çekip koyarsın.Fotoğraf koymazsan,benzer km-modeller içinde en yüksek fiyatı verip bir de üstüne pazarlık yok dersen daha bir kaç yıl beklersin satmak için.Aynı km aynı modelde ve gayet temiz 12.500 TL ye de var malum sitede.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    13.500 crf koydum ilana kardeş işine gelirse yarın 8.000 diyen var.
    Aslında hata yaptım gelir diyecektim çağıracaktım onu uzak bir semte sonra vazgeçtim diyecektim.

Motosikleti
    speederbike
    Alıcıların üslubuna bakar mısınız? Kardeş işine gelirse yarın 8.000.
    Böyle alıcılara böyle ilan.
    5 kere aynı şeyin yazılması da şahsın fenalık geçirmesindendir. Bir kere yazmıştır, yukarıda dediğim gibi ölücü oltayı sallamıştır. Adam bu sefer beş kez yazmıştır. Ve hala iddia ediyorum, şahsa sorsanız hala uçuk kaçık teklifler geliyor mu diye, geliyor cevabı alırsınız.
    mombohunter bunu beğendi.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Adam haklı. 1500 liraya bir ilan koydum. Klasik mesajlar.

1000 vereyim bir güzellik yap,
    1100 nakitim var tamam dersen 3 dk. sonra yanındayım.
    1000 lira veririm ikinci elde her ürün %50 değer kaybeder.

Herkese o fiyattan bulursan 100 tane alırım 100 lira üstüne satsak deli para yaparız yazıyorum.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıcıların üslubuna bakar mısınız? Kardeş işine gelirse yarın 8.000.
    Böyle alıcılara böyle ilan.
    5 kere aynı şeyin yazılması da şahsın fenalık geçirmesindendir. Bir kere yazmıştır, yukarıda dediğim gibi ölücü oltayı sallamıştır. Adam bu sefer beş kez yazmıştır. Ve hala iddia ediyorum, şahsa sorsanız hala uçuk kaçık teklifler geliyor mu diye, geliyor cevabı alırsınız.
    [IMG][/IMG]
    Bu biri daha çok var ama zamanım yok.
    13.500 e verdim alanda hala dua ediyor.
    “Büyük beyinler fikirleri tartışır, orta halliler olayları, küçük beyinler ise insanları tartışır.”

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)