Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ABS gereksiz diyen keko ları bu başlık altında toplayalım TARTIŞMA

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Motorumu aldım arkadaşlar abs ye motorda gerek yok keko kardeşlerim ile konuyu tartışalım

60-70 km hızda defalarca denedim mükemmel mesafede fren tutuyor, fren mesafesini uzatıyor diyen arkadaşlar sanki her seferinde mükemmel bir fren sağlıyor da abs mesafeyi uzatıyormuş

keywords: Keko , 2023 , doblo ,abs gereksiz
    birbilent ve velizrsln bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    qsaaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS200
    Abs mesfeyi uzatıyor bu gerçek bişey fakat gereksiz diyen olduğunu sanmıyorum
    aquarist4 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı qsaaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs mesfeyi uzatıyor bu gerçek bişey fakat gereksiz diyen olduğunu sanmıyorum

abs den daha iyi fren yaptığını idda eden vatanadşlar birazdan düşer

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs den daha iyi fren yaptığını idda eden vatanadşlar birazdan düşer
    25 yıllık motosiklet hayatımda hiç ABS nin yokluğunu hissetmedim, fakat ABS nin ne iyi bi nimet olduğunu da öğrendim, kullandığım ABS li motorlarda.

Çok klasik olacak ama; imkan varsa Abs li motor al ama, abs yokmuş gibi fren yapmayı öğren.
    aquarist4 ve taglis bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    ABS fren mesafesini uzatıyor demek "tekerlekleri kaydırarak fren yapınca, kaymadan fren yapmaya göre daha kısa sürede duruluyor" demekle aynı şeydir. Neden ? Çünkü ABS devreye girdiğinde aslında o olmasa kayıyorsunuzdur, o yüzden devreye girmiştir. Devreye girene kadar olanlar zaten ABS'siz motor ile aynıdır. Yani ABS'li bir motor ABS'siz bir motorla tekerlekler kaymaya başlayana dek aynı mesafede durur. Kaymaya başladığı anda ABS fark atar. Bu konuda yaşanan tartışmaların temelinde şu varsayım yatıyor : Sanılıyor ki motorunda ABS bulunan her sürücü gerekli gereksiz freni köküne kadar sıkarak duruyor, her sıkmada da ABS devreye giriyor. Bu durumda da ABS'si olmayan motor, tekerlekler kaymadığı sürece daha erken duruyor. Gerçekte tabi böyle bir durum söz konusu olmuyor. Motor kullanmayı bilen adam ABS var diye frene asılmaz, bilakis yokmuş gibi fren yapar.

Dünyada ABS'li motorun ABS'sizden daha uzun mesafede olduğu tek ülke Türkiye...
    YERUÇAĞI, pea, Olcay Avşar ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

ABS fren mesafesini uzatır fakat hayatınıda kurtarır. İmkanım olsa ABSli bir motor alırdım. Islak yolda frene basarken 2 kez düşünüyorum normal sürüşlerimde bile frensiz kullanmaya çalışıyorum.

Motosikleti
    MT-25
    Neyse. .
    Fikir olmadan zikir olmazmis.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ben de hi-vis gereksizdir diyen kekolara savaş açıyorum
    Metilen ve aoo bunu beğendiler.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    İlk motosikletimde (NS 150) abs yoktu.
    40-45 km hızla giderken önümdeki araçlar birden durdular.
    Sanırım en öndeki taksi yolcu indiriyordu.

Hafif sola geçip karşıyı kontrol ettim. Araç gelmediğini görünce hızımı bile arttırmadan sollamaya çıktım.
    Sol şeritten sağda duran arabaları bir bir geçerken, 15-20 metre ileriden sol tatraftan yola çıkmaya çalışan arabanın farlarını gördüm.
    Adam yola bile çıkmamıştı. Sadece arabanın burnunu çıkartmıştı. Rahatlıkla aradan geçip gidebilirdim.

Fakat adam yola çıkacak diye frenlere birden dokununca motorun altımdan kayıp gittiğini farkettim.
    Sonrası yerde yuvarlanmalar falan işte. Dizlik haricinde diğer ekipmanlarım tamdı.

Ve ben yarayı sadece ekipman olmayan yerimden aldım. Yani dizimden.
    O anda motosiklette abs olsaydı eğer, panik fren yapsam bile o ön tekerlek kilitlenmeyecek ve ben o mesafede rahatlıkla durabilecektim.
    O mesafede düşmeden rahatlıkla durabileceğim düşüncesinde olmamın sebebi ise şuan kullandığım abs'li motosiklettir.

Bir çok kez tecrübe ettim, 7-8 sefer yola atlayan araba yada yaya yüzünden panik fren yaptım.
    Hepsinde de rahat bir şekilde dengemi kaybetmeden durabildim.

Yalnız şöyle bir sıkıntım var.
    Abs olmasının rahatlığıyla langır lungur ön freni kullandığımı farkediyorum.
    Cart diye çekinmeden aslıyorum manete, nasıl olsa teker kilitlenmeyecek diye.

Muhtemelen şuan abs olmayan bir motosikletle yola çıksam, 10 km gitmeden ön fren yüzünden asfaltı öpmem çok yüksek bir olasılık gibi geliyor.
    pea, Lazasker, Deadly Sto(R)m ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Keko, 2023 ve doblo ''keywords'' lerinin abs ile ilgisi nedir? İnsanları etnik, siyasi ve maddi açıdan sınıflandırmayı ne zaman bırakacaksınız?
    Diğer yandan artık forumca bıktık bence bu abs gereksiz diyen gelsin konularından. Tamam absli motosiklet kullanmışsınız, etkilenmişsiniz ancak bin tane aynı konudan var. Bu konular tartışılalı çooook oldu

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    abs siz motosiklet,emniyet kemeri olmadan çalışan işçiye benzer,dikkat edersin,edersin,edersin bişey olmaz ama ummadığın anda bir karambole gelirsin yere yapışırsın
    istanbu_gezg ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ABS neymiş ya limon sıkma tekniğini uygulayacakasdasdd
    İlk ABS li motor kullandigimda aklım gitmişti . Demek ki motorda araba gibi durabiliyormus demiştim

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    görmemiş kekonun absli motoru olmus,ona buna camur atmıs

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keko, 2023 ve doblo ''keywords'' lerinin abs ile ilgisi nedir? İnsanları etnik, siyasi ve maddi açıdan sınıflandırmayı ne zaman bırakacaksınız?
    Diğer yandan artık forumca bıktık bence bu abs gereksiz diyen gelsin konularından. Tamam absli motosiklet kullanmışsınız, etkilenmişsiniz ancak bin tane aynı konudan var. Bu konular tartışılalı çooook oldu
    Adam noktayı koymuş. Hakikaten zibilyon tane benzer konu var.
    Hani karşıt bir görüşte yok ispatlanabilen. Amaç ne?
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Profillemeye, etiketlemeye, sınıflandırmaya, stereotiplemeye ben de karşıyım. Gerçekten de ne alakası var ABS cehaletinin Dobloyla. Sonuçta bunun tuğralısı ve tuğrasızı var.
    istanbu_gezg ve Kızıl pars bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    sahibinden satılık abs' li doplö

Soyle soyliym 2 adet absli motorum oldu . Surdan ornek veriym gtr250 kullaniyodm 2 sene once iyi bi surucu oldugumu dusunuyorm fakat GTR la ne zaman birden durmam gerekse o motor bi asfalti optu bu da 3 veya 4 kez oldu cunku o teker kitlendoginde yapicak pek biseyin kalmiyo , absli motor kullabiyorm su anda fark su ben her motorda yaptigim gibi fren yapiyorm abs devre ye girmiyo zaten he onumdeki araba tak diye durunca ya da onume atlayinca asilinca da iste ne denge kayboluyo ne de düşüyosun , beni düşürmeden kaza yaptirmadan durduruyo onemli olanda bu bence , hic isine yaramaz bi kere affedersiniz gotunu kurtarir abs sonra sukredersin , benim fikrim bu yonde : )

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Abs gören masum köylü..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .........60-70 km hızda defalarca denedim mükemmel mesafede fren tutuyor........

iyide abs nin varlığı fren mesafesiyle alakalı değil ki

maksat tekerlekler kilitlendiğinde motosikleti hala yönlendirebilmektir,

gerçekten bir deneme yapmak istiyorsan tekerlekleri kilitlenmiş motorunla engelden kaçmayı dene,

ama abs ye güvenip öndeki aracı yarım metre mesafeden takip edersen kaçacak yer bulamazsın,

ve o an ''acaba kekolar haklımıymış'' dersin demedi deme
    Kural [ Z ] ve aquarist4 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide abs nin varlığı fren mesafesiyle alakalı değil ki

maksat tekerlekler kilitlendiğinde motosikleti hala yönlendirebilmektir,

gerçekten bir deneme yapmak istiyorsan tekerlekleri kilitlenmiş motorunla engelden kaçmayı dene,
    Bence herkes tekerleri kitlenmiş motosikleti yönlendirebilir, asfalta doğru tabii ki

ABS arabalarda yönlendirmeye yarar, motosiklette düşmemeye yarar.

Çoğu motosiklet ABS sistemi virajda çalışmaz bile. O yüzden cornering ABS var.
    aquarist4 ve myagdi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)