Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MOTUL P3 LASTİK TAMİR VE ŞİŞİRME SPREYİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    arkadaşlar merhaba

belki daha önce buna benzer bir konu açıldı .şimdiden afola

inşallah mart ortası gibi uzun bir yolculuk yapıcam .ne olur ne olmaz,nasıl bir çözüm bulurum aşamasındayım ve nette bu ürünü görüdüm ve açıkçası kolayıma geldi .olurda lastiğimin patlaması durumunda bu ürün bir çözümmü, beni idare edermi ,görüşleriniz nelerdir.paylaşırsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben de var ama kullanmak nasip olmadı, olmasında zaten :D Ama bence uzun yol adına hazır indirimdeyken bunu ürünü alabilirsin. Bu daha sağlıklı olur bence.

4RIDERS Lastik Tamir Seti

edit: Ürün tükenmiş yaa pardon. Geçici olarak temin edilememektedir. diyor.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de var ama kullanmak nasip olmadı, olmasında zaten :D Ama bence uzun yol adına hazır indirimdeyken bunu ürünü alabilirsin. Bu daha sağlıklı olur bence.

4RIDERS Lastik Tamir Seti

edit: Ürün tükenmiş yaa pardon. Geçici olarak temin edilememektedir. diyor.
    eyvallah şimdi baktım geçiçi olarak temin edilemiyor malesef

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    1 değil 2 tane lastik tamir spreyi al yanına,ne olur ne olmaz

benim otoyolda kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde lastiğim patladı,allahtan yanımda lastik spreyi vardıda tekere sıkıp kurtuldum
    eğer olmasaydı ne yapardım bilmiyorum,etrafta yerleşim yeri yok,ulaşmak için saatlerce yürümen lazım,,yoldan geçen arabalarda en az 130-140 la vınnnn diye geçiyor yanınızdan,kimsede durup size bakmıyor,çaresizlik çok kötü

o anda biri size lastik spreyi var 500 tl dese inan verirsiniz

lastik spreyi sizi kurtarır ama uzun vadede pek güvenilmez,fırsat bulduğunuzda içten sıcak yama yaptırmanız gerekli

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim otoyolda kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde lastiğim patladı,allahtan yanımda lastik spreyi vardıda tekere sıkıp kurtuldum
    eğer olmasaydı ne yapardım bilmiyorum,etrafta yerleşim yeri yok,ulaşmak için saatlerce yürümen lazım,,yoldan geçen arabalarda en az 130-140 la vınnnn diye geçiyor yanınızdan,kimsede durup size bakmıyor,çaresizlik çok kötü

lastik spreyi sizi kurtarır ama uzun vadede pek güvenilmez,fırsat bulduğunuzda içten sıcak yama yaptırmanız gerekli
    Lastik spreyinden sonra lastiği nasıl temizlediniz de yama yaptırdınız yada komple lastik mi aldınız?

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster

cvp için öncelikle teşekürler.

eger işimi görürse iki tane almayı planlıyorum ,dediğiniz gibi kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde olması durumunda beni en yakın lastikçiye kadar göürür işimi görürse almayı düşünüyorum .
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Faydalı bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Test etmek zorunda kaldım yakın zamanda.
    Yeni aldığım arka lastiğe çivi girmişti. Spreyi sıktım 40 km kadar yolum kalmıştı işimi gördü ve aynısından bir adet daha aldım sürekli yanımda taşıyorum. Sizede tavsiye ederim.

Sonrasında lastiği söküp tamirciye gittim ve orda hem temizlendi hem içten yama yapıldı.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik spreyinden sonra lastiği nasıl temizlediniz de yama yaptırdınız yada komple lastik mi aldınız?
    lastik spreyinden sonra içten sıcak eritme yama yaptırmak için gittiğim lastikçi,lastiği janttan söktükten sonra lastiğin yama yapılacak yerini içten yuvarlak motorlu spiral zımpara makinası ile temizledi ve o bölgeye sıcak yamayı ısıtıcıya bağlayarak yaptı

diğer bölgeleri temizlemesine zaten gerek yok çünkü lastik spreyi lastiğin içinin her yerine ince bir film şeridi halinde eşit yayılmıştı,,o yüzden balans vs gibi bişeye zararı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

lastik spreyini patlak tekere bir seferde hepsini sıkıp hemen ya motoru çalıştırıp tekeri çevireceksiniz yada üstüne binip hemen yola koyulacaksınızki içindeki madde patlak yeri bulup deliği kapatsın yoksa hiç bir işe yaramaz

lastiğe hava basmaya gerek yok çünkü lastik spreyini tekere sıktığınız anda hem tüpteki basınçlı havayı hemde jel maddeyi tekere basıyor ve ortalama 28 psı gibi bir hava oluyor tekerde,buda size yetiyor zaten
    EthanHunt bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Acil durumda kısa mesafeli geçici çözüm olarak uygulanabilir, ilk lastik tamircisine kadar gitmeyi planlıyorsanız size yetecektir. Aksi halde Karbondioksit tüpü ve tamir fitili bulunan kitleri tercih etmelisiniz. Bu kit doğru uygulanırsa çok daha sağlıklı sonuç verebilir, lastiği zorlamadığınız durumlarda (...derken ki kastım -130 km/h hız, ani gazlama ve patinajdan kaçınarak kullanmak) çok daha uzun süre dayanabilir, turunuzu tamamlayana kadar sorun çıkarmayabilir. Fitil sistemleri doğru uygulandığında kaçırma yapmayan bir uygulamadır, ancak uygulamada fitil için yapılan hazırlıkta yuva çok genişletilir, yapıştırıcı yanlış uygulanır, fitil yanlış uygulanır ise yolda fitilin kendiliğinden fırlaması dahi mümkün olabilir ki bu durum korkunç sonuçlanabilir.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Geçenlerde lastiğim tamamen inmişti vida sağolsun. Ipone Reparator kullandım, birkaç saniyede lastiği şişirdi. Sonrasında benzinliğe gidip havayı tamamladım ve bir hafta civarı öyle gezdim. Sonra da içten yama yaptırdım.
    Lastiğin içinde kalan köpük de yıkayınca çıkıyor.

Motul P3'ü denemedim ama çantamda taşıyorum.
    Ipone'un güzel yanı, sele altına sığıyor. Kötü yanı ise tek kullanımlık. Lastik büyükse 2 kere kullanmayı aklınıza bile getirmeyin.
    Motul belki 2 kere kullanılabilir ama çok güvenmemek lazım.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Dostum neredeyse her benzincide satılıyor.

Patlama önleyici değil, patladıktan sonra tamir için bir ürün.

Sibobu yukarı gelecek şekilde ayarlayıp olabildiğince fazla köpüğü sıkıyorsun ve hemen yola çıkıyorsun. En yakın benzinlikte normal değerde hava basıyorsun. Sonra lastikçiye gidip lastiğini tamir ettiriyorsun. Ürünün yapılış amacı ve kullanım şekli bu.

Lastiğin tüm iç çeperinde yapışkan, katı bir madde oluşuyor. Temizlemesi biraz zor. Hani ağda gibi birşey. Çok bilmiş lastikçiler temizlemeye üşendikleri için lastiğe zarar veriyor, bunlardan kullanma, öldürür, süründürür gibi safsatalarda bulunurlar inanma. Napıcam, yolda lastiğim patlayınca sen mi kurtaracan beni? Hadi kurtardın diyelim olmaz ya, açparaya? Faydalı bir ürün.

Yalnız ben 1 ay önce 20 liraya aldım. Hadi 25 olsun. Daha fazla para verme. Aynı ürün hepsi.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

https://www.hepsiburada.com/lass-tik-lastik-zirhi-250ml-1-adet-pm-otloti001 Birde bunlar var. tedbirini önceden alıyorsun,iki yıla kadar patlamayı engelliyor...

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Alıntı noz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.hepsiburada.com/lass-tik-lastik-zirhi-250ml-1-adet-pm-otloti001 Birde bunlar var. tedbirini önceden alıyorsun,iki yıla kadar patlamayı engelliyor...
    acaba uygulamasını kendimiz yapabiliyormuyuz ürüne baktım araştırdım patentli ürün, saglam gibi yorumlar var.

yalnız lastiğe bir zararı falan oluyormu ?bu ürünü kullandınızmız

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    tek gecerim defalrca kez kullanma imkanım oldu.
    https://urun.n11.com/tamir-spreyi/wu...E&gclsrc=aw.ds

bir de bu var ama pahalı.
    http://orwell.co.uk/index.php/tip-to...re-repair.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum neredeyse her benzincide satılıyor.

Yalnız ben 1 ay önce 20 liraya aldım. Hadi 25 olsun. Daha fazla para verme. Aynı ürün hepsi.
    Ben de geçenlerde bir benzincide gördüm. 15TL civarı bir şeydi. Tam alacaktım ki, üzerinde "motosiklet lastiklerinde kullanmayınız" yazıyordu.
    Almadan ve kullanmadan önce üstündekileri okumak lazım.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ben motorda değil ama arabada kullandım.
    Üstüm başım temiz, takım elbiseli idi, o şekilde uğraşmak istemedim.
    Lastik ise janta kadar inmişti.

bundan sıkıp ek yakın lastikçiye kadar gittim.
    Faydalı ürün, bir zararı yok.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

iki sene önce kullandım.Hala ne durumda bilmiyorum ama bugüne kadar lastiğe hava dahi basmadım,bu arada lastik patladımı,patladıysa tamir ettimi farkında değilim.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)