Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Belki çok tartışıldı ama 25000 liraya kadar hangi 0 motosiklet?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha xmax 250,Bajaj Dominar 400,Mt07 Tracer
    Başlıkta da görüldüğü üzere belki de yüzlerce kez konuşulan hangi 0 motosiklet konusuna değinmek istedim.
    Şöyle ki 23000 km.den fazla xmax 250 abs ile tecrübem oldu ve bugünlerde onunla vedalaşmak üzereyim. Bu kez vitesli
    bir model almak istiyorum ve bu 0 olacak(isteğim).Ancak bir kaç seçenek arasında naked ön planda ara sıra artçı ile ve sık sık
    uzun yolda da kullanacağım için alacağım motoru tur motoruna devşirme durumum var.(tur camı,topcase,sis farı vs.) Ve bir kaç marka arasından
    2018 mt 25abs,dominar 400 arasında gidip geliyorum bütçe olarak ikisi de birbirine yakın ancak biri daha torklu ve ağırken diğeri daha hafif
    Neden daha büyük cc olmaz diyenlere veya niye 2.el olmaz mı diyenlere cevabım yaştan değil ancak ehliyet yetersizliğinden (uzun hikaye) hayır derim. Saydığım motorlardan veya bir başkası ile ilgili öneri,bilgi ve tecrübelerinizi zevkle dinlerim. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Cbr500r veya cb500r öneririm ama ikinci el almanız gerekecek
    oialdemir ve ysnka83 bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    25 bin tl para verip 250cc motor almayın. Para benden çıkmayacak ama zoruma gidiyor.
    ysnka83, mavellen, 4ERC ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çok tartışılsada değişken bi konu bu. Sürekli zam geldiği için değişiyor öneriler. Üç sene önceki başlıkta 25 bin bütçe denilse 600lük motor öneriside gelirdi sanırım. Şimdi 250lik.
    ysnka83 ve 4ERC bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    Mt25 şu anki fiyatiyla kesinlikle deymeyecek bir model. İki kişi uzun yolda binmeyi unutun. Dominar 400 daha fiyat performans ürünü. Tur motosikletine daha yatkın. Honda yeni bir model getiriyor cb250rr Onuda takibe alın. Direk olarak mt 25 i vuracaktır bu model. Fiyatida ilk parti en az 5 bin aşagi olur.

Motosikleti
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 bin tl para verip 250cc motor almayın. Para benden çıkmayacak ama zoruma gidiyor.
    Aynen ama mevcut piyasa şartlarına göre özellikle 0 da 20-25 bandında 250 cc.ler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    abs li sukutır varken niye bu arayış anlamıyorum

Motosikleti
    Alıntı sezer aykaç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt25 şu anki fiyatiyla kesinlikle deymeyecek bir model. İki kişi uzun yolda binmeyi unutun. Dominar 400 daha fiyat performans ürünü. Tur motosikletine daha yatkın. Honda yeni bir model getiriyor cb250rr Onuda takibe alın. Direk olarak mt 25 i vuracaktır bu model. Fiyatida ilk parti en az 5 bin aşagi olur.
    Aynı şekilde onuda takipteyim ancak daha klasik bir görüntüsü var aksesuar olarak tur camı arka çanta bağlantı aparatı vs. olmadan o halde binmek işime gelmez. ayrıca ona da 2 kişi binilir mi? beygir değeri hem mt den hemde dominardan düşük.[COLOR="Silver"]

mt 25
    bekleyebilirsen
    cb250r

yalnız o bagajı ararsın!
    ysnka83 bunu beğendi.

Motosikleti
    yalnız o bagajı ararsın![/QUOTE]

O kesin ama vitesli nin verdiği hızlanma ayrı bir keyif maxiscooter lar yük motoru gibi doldur git.

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, tamam 2. El risk biyerde ama 250cc ye o kadar para vermege degmez.
    Mt 25 ufacik bi motor yani biraz iriyseniz ben gibi altinizda oyuncak gibi duruyo.
    Bende arayislardayim 5 ay oldu halada ariyorum. Ne alirsan al insallah gonlune gore bulursun.
    ysnka83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı chevy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, tamam 2. El risk biyerde ama 250cc ye o kadar para vermege degmez.
    Mt 25 ufacik bi motor yani biraz iriyseniz ben gibi altinizda oyuncak gibi duruyo.
    Bende arayislardayim 5 ay oldu halada ariyorum. Ne alirsan al insallah gonlune gore bulursun.
    Teşekkür ederim öncelikle sizinde her şey istediğiniz gibi olsun.Ama çok iri değilim 1.73 boyum var 73 kg. ortalama memleket insanı
    zaten ortada para da yok şu anda kredi falan çekeceğiz hayırlısı.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Git dominar al.Çok kovaladım uygun fiyatı sonunda buldum.Bayinin elinde son 2 tane kalmıştı.Gittiğimde birini satmış ıspartadan birine diğerinide ben aldım.Elimde 200ns vardı onu satamamıştım bile.Bu fırsatı birdaha zor görürüm diyerek.Ya herro ya merro deyip dominarı aldım.10 gün sonrada pulsarı değerinde sattım.Gaz tepkimesi çok iyi.Bastınmı gaza gidiyor.Frenleride harkule süper.Fabrika lastiği ile bile çok iyi firenlemesi var arkalı önlü.
    ysnka83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git dominar al.Çok kovaladım uygun fiyatı sonunda buldum.Bayinin elinde son 2 tane kalmıştı.Gittiğimde birini satmış ıspartadan birine diğerinide ben aldım.Elimde 200ns vardı onu satamamıştım bile.Bu fırsatı birdaha zor görürüm diyerek.Ya herro ya merro deyip dominarı aldım.10 gün sonrada pulsarı değerinde sattım.Gaz tepkimesi çok iyi.Bastınmı gaza gidiyor.Frenleride harkule süper.Fabrika lastiği ile bile çok iyi firenlemesi var arkalı önlü.
    Dominar evet güzel motor biraz ağır ama torklu ve güçlü.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Eski fiyattan dominar bulursan al.7-8 bin liranda cebinde kalsın.Bahsettiğin motorlardan farkı yok kalite olarak.400cc olduğunu hissettiriyor.Tavsiye ederim.
    ysnka83 bunu beğendi.

Alıntı ysnka83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar evet güzel motor biraz ağır ama torklu ve güçlü.
    Ağır motor orası doğru.Senin o arzu ettiğin yolculuğu yapacak kabiliyette.Motorda titreşimde var.Onuda göz önünde bulundur.Şu bir gerçek pulsar kadar çok titremiyor.
    ysnka83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır motor orası doğru.Senin o arzu ettiğin yolculuğu yapacak kabiliyette.Motorda titreşimde var.Onuda göz önünde bulundur.Şu bir gerçek pulsar kadar çok titremiyor.
    Titreşim tek silindirlerin derdi zaten ama o da olsun motosiklet olduğu hissi veriyor. Açıkçası iki model arasında kaldım dominar ve yeni mt25 abs ikisiyle de hem uzun yol hemde günlük işe git gel yapacağım.Tabi ki dominar f/p motoru o gerçek. Ama eklentileri de taktığımda daha da ağır olacağını biliyorum gözümü korkutuyor açıkçası.

Alıntı ysnka83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreşim tek silindirlerin derdi zaten ama o da olsun motosiklet olduğu hissi veriyor. Açıkçası iki model arasında kaldım dominar ve yeni mt25 abs ikisiyle de hem uzun yol hemde günlük işe git gel yapacağım.Tabi ki dominar f/p motoru o gerçek. Ama eklentileri de taktığımda daha da ağır olacağını biliyorum gözümü korkutuyor açıkçası.
    Motor hareket edince o ağırlık yok oluyor.Zaten hemen bacağın arasına geliyor.Gidon yükseltmede taktığında mercedes gibi konforlu oluyor.
    ysnka83 bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Maalesef ülkemizin ekonomik şartları göz önüne alındığında 25bin TL ye sıfır 600cc kaliteli bir motosiklet satılmıyor.

Sıfır olarak bütçen dahilindeki yüksek cc motosikletler:
    - CF Moto 400NK
    - Bajaj dominar 400

Düşük cc de ise
    - Yamaha Mt-25
    - Honda CRF 250L
    - Hyosung GV 250

vs vs gibi alternatifler düşünülebilinir. Sakin kullanıyorsan ve uzun yolda kullanacaksan gv250 gibi cruiser tipinde bir motosiklet de alabilirsin. Konforlu olur. Arada toprak yola girerim dersen CRF250 mükemmel bir tercihtir.
    Dominarı test ettim, Xmaxden sonra dominara binince titreşimi beni rahatsız ettiydi. Geri kalan özellikleri iyi.
    MT-25 veya Dominardan birini alıp bir çift güzel lastik, elcik koruma, tur camı ve topcase ilaveleriyle ufak bir tur motoru yapabilirsiniz.

Yine de 20-25 bin tl gibi paraları bu motorlara vermek bence mantıklı değil. Yine de karar sizin.

Nk400 kullanicisi olarak oneririm size memnun kalirsiniz hemde 20 ye sifir almis olursunuz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler