Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motoru Açmak ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetakgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Merhaba , Herkese Hayırlı Geceler;

Öncelikle Motorum Mondial MH Minör (Drift)

Rodajını özenle yaptım , Motorum 120kmh hıza ulaşıyor bu da 124cc bir makine için yeterli.. bence çok da iyi.

lakin minör kullanıcıların farklı hızlara ulaştigini gördüm örneğin 140kmh , 130kmh hizlara ulaşanlar var.

nasıl oluyor bu diye sorduğumda ise Ortaya Motoru Açmak diye bi söz giriyor.

Motoru Açmak nedir ?

Benim bildiğim rodaj, fakat bunlar rodajdan sonra işte yokuş yukari cik , 2 kisiyle tapa gaz bas git vs vs.
    Nedir bu motoru açmak otobanda sonuna kadar yapistir diyen var sacma sacma seyler soyleyenler var..

Sizin dusunceleriniz , yorumlarınız nedir?

(Türkçe ve Paragraf Hataları olabilir kusura bakmayın Telefondan zor oluyor uzun anlatimlar)
    - AHMET AKGÜN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanıltmak ıstemem ama pıston veya sılındır capını genısletıyorlardı galıba, bılen varsa duzeltsın lutfen. O sebeple daha yuksek suratlere cıkıyor olabılırler

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı Grumpy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanıltmak ıstemem ama pıston veya sılındır capını genısletıyorlardı galıba, bılen varsa duzeltsın lutfen. O sebeple daha yuksek suratlere cıkıyor olabılırler
    tamamen böyle oluyor.

Motosikleti
    yuki efendi yk 125
    Özellikle çin malı motosikletlerin çoğunun kilometre saati fazla gösterir.Standart 125cc motosikletin 130-140 kmh gibi süratlere çıkması mümkün değil.
    frankestayn1 ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Rampa aşağı ve rüzgâr arkadan estiğinde bahsedilen hızlara çıkabilir. Sizin bahsettiğiniz sürât normal olanı canınızı sıkmayın.

Sıfır motosiklet zaten "açıktır", zamanla kullanıma göre piston üzeri kurum bağlar performansı düşer, o zaman arkadaşlarınızın bahsettiği kısa süreli limitlere çıkarak bu kurumlardan kurtulup motorun eski performansına ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rampa aşağı ve rüzgâr arkadan estiğinde bahsedilen hızlara çıkabilir. Sizin bahsettiğiniz sürât normal olanı canınızı sıkmayın.

Sıfır motosiklet zaten "açıktır", zamanla kullanıma göre piston üzeri kurum bağlar performansı düşer, o zaman arkadaşlarınızın bahsettiği kısa süreli limitlere çıkarak bu kurumlardan kurtulup motorun eski performansına ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Düzde 100-105 i geçtiğini görmedim yanlız sağlam yokuş aşağı rüzgarı arkana alarak vs yapılabilir o hızlar

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    motorum daha yeni ilk bakimina girdi rodaji bitti suan 2 bin km de ve 2. bakima gidecek, Hız olarak tabiki dedigim gibi 124cc bi makineden 200kmh hiz beklemiyoruz , 120kmh hıza ulaşması benim için cok iyi.. ama dedigim gibi anlamiyorum cidden 130 140 kmh hizlara ulaşanlar var ustelik onlarinda ayni model ve onlarinda 2 bin 3 bin kilometrelerde..

Motosikleti
    pulsar ns200
    asfalta çıkıp tapa gaz gidersen her viteste motoru açarsın ama eline alma ihtimalin de var.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu hız konusuna fazla kafayı takma dipsiz kuyudur çünkü.
    XJ6 ile 210 son gördüm millet 230-240 yaptığını söylerdi.
    Pulsar ile 140-145 yırtınırdı alet diğer herkeste 160 çok rahat gittiğini söylüyor.
    CBR250'ye 150-160 rüzgar yoksa 165 170 belki anca görüyordum. 180 yapıyorlar.
    R25'e 165-168 son dedi düzlükte 6. vitese atınca yavaşlıyordu. 190 yapıyor düzde herkes.
    PCX150 ile 115 yada 120 olması lazım limitöre giriyor motor 140 yaptığını söyleyen var.

Anlayacağın çok fazla takılma. Bizim motorlar sağır.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    hocam 140 mümkün değil ya adam cbr250 ile 180 i zor görüyor benim apache max 130 onuda çoğu kişi yapamamış yani yapmaz diyor herkes

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    6 dan gazlarsan 145ı bile zor geçiyor R25

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Motoru açmak;) Derin bir konu. Kısaca anlatmaya çalışayım.
    Japon mühendisin akıl edemediği piston krank ve şanzuman parçalarının maksimum performansta zorlanarak daha verimli hale geldiğine inanmak.
    mithrelios ve wing41 bunu beğendiler.
    Kudretsiz beyinler, zayıf gözler gerçeği kolayca göremezler. M.KEMAL ATATÜRK.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Motoru Açmak Cümlesi Kelimesi, Çok saçma.

Ben rodajımı Özenle yaptım rodaj sırasında motoru kimseye vermedim çok titiz davrandım kitapcikta ne yaziyorsa onu yaptım, 124cc bi makineden çok yüksek hızlar beklemiyorum tabiki. ama 130 140 a kadar ulasanlar var, bu sebepten dolayı kendi kendime acaba bi hatamı yaptım diye düşündüm sonra buraya yazmaya karar verdim sizlerin düşüncesini almak istedim..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Gaz kolunu Sündürmek..don lastiği gibi.ama bunun için bilek lazim....

Şaka bir yana,motoru açmak şehir efsanesidir,tersi durumda motor sağir oldu derler.

Üretici kadran uzerinde d/d kismini bile kirmizi renk ile belirtmiş bak sevgili kullanici burayi aşma.

Velhasil 125cc motor aklini almaya gerek yok.

Motosikleti
    Mondial MH Drift MİNÖR
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz kolunu Sündürmek..don lastiği gibi.ama bunun için bilek lazim....

Şaka bir yana,motoru açmak şehir efsanesidir,tersi durumda motor sağir oldu derler.

Üretici kadran uzerinde d/d kismini bile kirmizi renk ile belirtmiş bak sevgili kullanici burayi aşma.

Velhasil 125cc motor aklini almaya gerek yok.
    sağır demişken , motorun sağır kalması yani gücünü yeteri kadar vermemsi neden kaynaklanır yani hani motor sağır kalmasın tapa gaz yapıştır sonuna kadar yüklen derler ya bu da şehir efsanelerinden birimi 😊

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Yıllardır böyle şeyler konuşulur. Kesin bi sonuç yok aslında. Birazda abartı var tabiki. Yani adam 120yi biraz geçtiğini görünce 130u gördüm diyor. Hatta bakıyor inananlar çok. Bu sefer 140a yaklaştım diye sallamaya devam ediyor.

Eskiden Jawa ve MZ için konuşulurmuş bizim burda. Arabayla filan ölçerlermiş. Şimdi ortayaşta olan kişiler bendeki motorculuğu bildiğinden sohbetlerde "Jawa ile 180 gördüm" gibi şeylerde anlatılıyor.

Hele bu cgcilerde çok acayip efsaneler dönüyor. Bazen konuşulanlara kulak kabartıyorumda "yeter lan yalanında bi sınırı var" diyesim geliyor.

R25 in son hızı max güç 12000 devir ise 166 civarı 12500 devir alır isende 172,5 kaç kez matamatiksel bilimsel ispat etmemiz gerekiyor anlamadım. Bu dediğim süratlerin üzerinde görüyorsanız ya bir anlıktır üç beş saniye gibi yada kuvvet ile muhtemel km saatiniz bozuktur. 172 nin üzerine çıkamaz r25 bilim matematik bunu diyor .
    Kimse kusura bakmasın ben bilim matematik bir şey diyor ise onun halefinde babam dahi konuşsa inanmam . Bilime inanırım matematik inanırım.

125 karbüratörlü motorda yapacagı maksimum 110 kmdir üzerinde ki km hatalı ölçümdür. 140 diyenlere itibar etme

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

125 cc 10-11 beygirlik bir motosiklet için hızın son derece normal.

R125,Cbr125 gibi rüzgar direnci ve motor gücü daha fazla olan modeller bile 120'den sonra çok çok yavaş ivmeleniyor.

Bu sebepten, o motorla 80-90 tatlı tatlı takıl,çok gerektiğinde (sollama,sıkıştırma vs) daha yüksek hızlara çık.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 in son hızı max güç 12000 devir ise 166 civarı 12500 devir alır isende 172,5 kaç kez matamatiksel bilimsel ispat etmemiz gerekiyor anlamadım. Bu dediğim süratlerin üzerinde görüyorsanız ya bir anlıktır üç beş saniye gibi yada kuvvet ile muhtemel km saatiniz bozuktur. 172 nin üzerine çıkamaz r25 bilim matematik bunu diyor .
    Kimse kusura bakmasın ben bilim matematik bir şey diyor ise onun halefinde babam dahi konuşsa inanmam . Bilime inanırım matematik inanırım.

125 karbüratörlü motorda yapacagı maksimum 110 kmdir üzerinde ki km hatalı ölçümdür. 140 diyenlere itibar etme
    2 zamanlıları unutmayın 180 190 gidiyor 125 cc ler ��
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)