Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motoru Açmak ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 zamanlıları unutmayın 180 190 gidiyor 125 cc ler ��
    2 zamanlı da 180-190 yapmaz real de , onunda yapacağı hepi topu 130-160 arası olur .
    Göstergelerinde , anlık 170 ler görmesi bir şey ifade etmez.
    2 zamanlı 125 likler R25 den güçlü değil ki R25 kadar süratlere çıksın.

Şu gösterde gördügünüz degerleri bırakın artık kendiniz hesap edin son hızını

Çinlilerin verilerini bulamazsınız ama eli yüzü az düzgün olan motorların verilerini bulurusunuz bu işin dip seviyesi pulsar da bile verileri var . JAponların ki zaten var .(gear -raito) gerisi dört işlem
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Ne istiyosunuz bu düşük cclerden zaten ufacık pistonu var.göstergeler zaten doğru göstermiyor

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 zamanlı da 180-190 yapmaz real de , onunda yapacağı hepi topu 130-160 arası olur .
    Göstergelerinde , anlık 170 ler görmesi bir şey ifade etmez.
    2 zamanlı 125 likler R25 den güçlü değil ki R25 kadar süratlere çıksın.

Şu gösterde gördügünüz degerleri bırakın artık kendiniz hesap edin son hızını

Çinlilerin verilerini bulamazsınız ama eli yüzü az düzgün olan motorların verilerini bulurusunuz bu işin dip seviyesi pulsar da bile verileri var . JAponların ki zaten var .(gear -raito) gerisi dört işlem
    her gösterge 20 30 km yanlış göstermez benim çinlinin gps e göre 7 km hata payı var 100 kilomete/saatte aprilianın 125 cc 2 zamanlısı 38 beygir civarı bir güce sahip ki gayet gidiyor alet
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Bence bu rodaj, motor açma, sağır kalma durumları bizim toplumsal tez çalışmalarımıza örnek olabilecek bir sorun.

Olum 30 yıldır şu motor açma ve rodaj olayı anlaşılamadı yahu.

Inazuma motorum vardı. 156 gibi bir süratte devir kesiciye giriyordu. 10 bin km kullandım 4-5 defa denedim maksimum hızı. 156 Tamam dedim bu motor bu kadar yapıyor. Motoru tanıdığıma sattım. "Abi bu motor açılmamış daha çok basmıyor" dedi. Olm napiim devir kesiciyi mi iptal edecem? Son viteste kesiciye kadar gidecek kadar gidiyor işte! 156 dan fazla niye gidiyorsun? Nedir amaç-beklenti? Açılmamış ne? Açılmış işte fabrika verisi hız kaç?

Ciltlerce kitap, fakülteler dolusu mühendis, petabaytlarca youtube videosu anlatamadı rodaj nedir. Rahmetli Barkın'ın da var videosu. Rodaj "Alışma" demek. Hemen her mekanik parçanın alışması olur. Lastiklerin, kapıların, kaskın bile sana alışma süreci olur. Burada motoru pek yüksek devirde sürmeyeceksin ki alışma nizami olsun. Dağcılar Everest'e öyle hemen tırmanmaz. Yoksa ölür. 3 bin metreye çıkar, 5 bin metreye çıkar,birkaç defa 5 binden 7 bine gider gelir. Sende önce 3 bin sonra 5 bin sonra 7 bin 8 bin yapacaksın.

Sağır kalmak da çok az bir ihtimalle hep kötü benzin koyarsan yakıt sisteminde birikecek kurum ve pislik neticesinde performans düşüklüğü olarak bilinir. Kaliteli yakıt alınır (Bildik markaların tamamı. Özel bir şirket yok) ve nadiren devir kesicinin %80 i kadar devirlere çıkarılırsa bu sorun da kalmaz. Hele motorlar zaten neredeyse her sürüşte en az 6-7 binde gidiyor, bizde hiç kurumlanma olmaz. Lütfen kitapçıkları okuyun! Uygulayın! Onlara inanın.
    pea bunu beğendi.

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Kullanılan yakıt, ateşleme sistemi parçaları karbüratör ayarı hatta küçük cc lerde kullanılan yağ (debriyajıda yaglıyor ) motosiklet performansına direk etki eden faktörlerdir...
    Kudretsiz beyinler, zayıf gözler gerçeği kolayca göremezler. M.KEMAL ATATÜRK.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır böyle şeyler konuşulur. Kesin bi sonuç yok aslında. Birazda abartı var tabiki. Yani adam 120yi biraz geçtiğini görünce 130u gördüm diyor. Hatta bakıyor inananlar çok. Bu sefer 140a yaklaştım diye sallamaya devam ediyor.

Eskiden Jawa ve MZ için konuşulurmuş bizim burda. Arabayla filan ölçerlermiş. Şimdi ortayaşta olan kişiler bendeki motorculuğu bildiğinden sohbetlerde "Jawa ile 180 gördüm" gibi şeylerde anlatılıyor.

Hele bu cgcilerde çok acayip efsaneler dönüyor. Bazen konuşulanlara kulak kabartıyorumda "yeter lan yalanında bi sınırı var" diyesim geliyor.
    Konudan bağımsız jawa 180 yapar

Konuya dönersek, rahat kullanılmış motorla sıkıştırılmış motor arasında 10 km gibi bi kilometre farkı olabilir. Yani sen motoru sakin sakin kullanıyosundur motor bellirli devir aralıklarında çalışmaya alışmıştır. Biraz daha agresif kullanırsan motor bi tık daha gevşer biraz daha sürati yüksek olabilir. Tabi bunları 0 km alınıp binilmeye başlanmış motor için konuşuyorum. 10 bin km yapmış motorda değişecek bişey yoktur.
    Ama 20 km gibi fark olmaz motorlar arasında 5-10 km değişkenlik gösterir.

Sana 140 yapıyorum vs. diyenlere pek inanma. Veya ver bi deneyeyim diye iste motoru. Bu model motor 100 km'nin üstüne çıkıyosa bile güzel performanstadır. 140 falan stok bi mondial 125 yapmaz.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Çocuk olmak, genç olmak çok zor artık. Bütün bu yollardan geçmek, öğrenmek öğrenmek, öğrenmek...
    Cevreni tanı, olayları gör ve yorumla, her öğrendiğin seni bir adım ileri götürsün, elinden geldiğince hata yapmamaya çalış, okula git, eğitim al, meslek sahibi ol, kadini tanı, çocuk sahibi ol, cocugunun bu yollardan hatasız geçmesini sağlamaya calis... Hatalarla dolu kocaman bir döngü.
    Allah hepinize kolaylık versin arkadaşlar.
    eby78 bunu beğendi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Motoru açmak nargileyi açmaya benzer eğer sağlam açarsan o nargileden tat alırsın ama sağıt bırakırsan tütün boş yere uçar gider :9
    Bu arada şunuda unutmayalım ''EFSANELER ÖLMEZ''

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)