Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zincir - Dişli Temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    Herkese merhaba,

Motoru yağmurda kullan(a)mayanlardanım bende. Ancak bu ara sabahları çıktığımda yollarda çiğ yağışından kalma ıslaklık olabiliyor ve bunlarda motoru yağmurda sürmüş gibi pisletebiliyor.

Yine böyle bir durumda zincir dişlim fotoğraftaki gibi oldu. Zincir gazyağıyla eski haline gelir gibi oluyor ancak arka dişli böyle kaldı. Ne yapmak gerekiyor ya da ne olmuş hiç anlamadım. Bunlar nasıl çıkar

Resimlerde böyle,

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Not: Gazyağı, WD40 vs'ler denenmiştir. Motorun performansında herhangi bir sorun yoktur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Balata spreyi dene yada hiç kafana takma. Yağmur çamur dinlemem gezerim. Zinciri yağlayıp devam ediyorum. Çok kafanı bozarsa yenisini al 40-50tl lik bişey sonuçta

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Nedir bu temizlik merakı anlamadım gitti o zinciri temiz tutmaya çalışmak arabaların diferansiyel kutusunu yada dingilini parlatmaya çalışmakla eşdeğer.

Bu şekilde görünmesi gayet normal, zincirinini temizleyip yağladığın zaman tamamdır bence.
    Kızıl pars bunu beğendi.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bu temizlik merakı anlamadım gitti o zinciri temiz tutmaya çalışmak arabaların diferansiyel kutusunu yada dingilini parlatmaya çalışmakla eşdeğer.

Bu şekilde görünmesi gayet normal, zincirinini temizleyip yağladığın zaman tamamdır bence.
    Saçmalamışsın, bahsettiğin otomobil parçaları dışarıdan bakan birisi tarafından görülüyor mu? Hayır, altına falan yatmak lazım. Motosikletin neredeyse her parçası göründüğü için temiz olmasını istemek gayet normal.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)