Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 yağ pompasında sorun olduğunu nereden anlarım.

Motovento
    REKLAM ALANI

2017 model r25'im var bildiğiniz üzere bu gün boştayken çıkan sesten dolayı motosiklet tamircisine göturdum yağdan dolayı dedi ama servis yardimci olmuyor.Ben pompada sorun olduğunu nereden anlarım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    eee geçende en iyi yağ markasını sordun.

sen çok kurcalıyon bu işleri yapma kardeş yapma...
    Cimbom05 bunu beğendi.

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eee geçende en iyi yağ markasını sordun.

sen çok kurcalıyon bu işleri yapma kardeş yapma...
    Başka sorabileceğim bir yer yok.O tik tak sesin yatak sarmasindan dolayı olabilecegini söyleyenler oldu çıldıracağım herkez bir şey diyor.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Motosiklet tamircisi senin derdini çözmez. Mototun garanti kapsamında. Yetkili servise gideceksin.
    Cimbom05 bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Cimbom05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka sorabileceğim bir yer yok.O tik tak sesin yatak sarmasindan dolayı olabilecegini söyleyenler oldu çıldıracağım herkez bir şey diyor.
    ilk motorun herhalde

bende ilk motorumu aldığımda orasından burasından ses geliyo diye sorun var sanıyodum meğersem yokmuş.

yapma kardeş kurcalama...

kurcalarsan bu işleri kan emici ustalar paranı alırda alır.
    Cimbom05 bunu beğendi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Normal bir kullanıcı ancak yatak sardığında anlar.
    Ama anlaşılan sen bunu çok kafana takmışsın. Ne yaptın kardeş rüyanda motorun mu kitledi ne oldu. Boşver çok takma kafaya. Bu işler öyledir. Çok üzerine düşmemek lazım. Ne kadar kurcalarsan o kadar başına iş alırsın.

Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal bir kullanıcı ancak yatak sardığında anlar.
    Ama anlaşılan sen bunu çok kafana takmışsın. Ne yaptın kardeş rüyanda motorun mu kitledi ne oldu. Boşver çok takma kafaya. Bu işler öyledir. Çok üzerine düşmemek lazım. Ne kadar kurcalarsan o kadar başına iş alırsın.
    Bende biraz pinpiriklilik olabilir kabul ediyorum ama servistekiler beni tatmin edecek açıklama yapmıyorlar bu takırtı sesini duydukça ben bu r25 bir ton para verdim şunu yap diye ustanın kafasına silah dayayıp yaptırasım geliyor.Ben bunlarla uğraşmak istemiyorum.Zam yapmasını biliyorlar ş###

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Kardeş yağ pompasından r25 im yatak sardı. Anlaşılacak bariz bir şey olmadı. Öyle bu durumlardan bi haber biri değilimdir. Yağ lambası yanmış olsa veya normal sürüş esnasında ses çıkarsa hararet yapsa vs. hiç yoktan noluyor derdim fakat öyle olmadı. Benzinliğe gittim gayet sıradan herşey normal çalıştırdım 20 metre gittim gitmedim tangır tungur langur lungur hooop pat indi motor. Yamaha servisindeki usta sen buna bu şekilde binmişsin uzun süre (!) bile dedi ne kadar doğru bilemicem. Bildiğim kadarıyla da şase numaranı yamaha türkiye'ye mesaj at. Bu yağ pompaları belli şase numaralı motorlarda kronik arızalı. Onlar seni bilgilendirir. Ben garanti kapsamında komple motoru toplatmıştım. Arkadaşların da dediği gibi çok kulak kesilme motora kafayı yersin. İyi akşamlar

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    motorun yatak sarmadan veya arıza yapmadan servis bişey yapmaz,,yamaha bir ara belli bir serileri çağırıp pompayı değiştirmişti,oda servislerin kendi isteğiyle değil japonyadan emir geldiği için değiştirmişlerdi

motorun garantideyse gönül rahatlığıyla kullan,arıza yaparsa garantisi var zaten götürürsün servise

Motosikleti
    xsr 900
    2016 larda bile yag pompasi problemi yok, 2017 de kesin yoktur. sorunlu modeller 2015 de gelenler

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Yağ tapasını aç biraz öyle gez pompa havalansın
    Osm@n bunu beğendi.

Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 larda bile yag pompasi problemi yok, 2017 de kesin yoktur. sorunlu modeller 2015 de gelenler
    Olur mu ya asıl 2016'larda problem var.Yani siz diyorsunuz ki kullan gitsin.

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Motorun çaktığı ilk dakika anlarsın kardeşim :D

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cimbom05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur mu ya asıl 2016'larda problem var.Yani siz diyorsunuz ki kullan gitsin.
    2015 ve 2016 ların belli serilerinde geri çağırma muhabbeti oldu. Şase ya da motor numaranın son 4 hanesinden anlaşılıyor geri çağırma kapsamında olup olmadığı(en kötü ihtimalle r25 oil recall yaz yabancı sitelerde) belli oluyor. Bu arada şu yağ pompası olayı neden arızalıymış/hatalı üretimmiş ondan geri çağırılıyor gibi abartıları anlayamıyorum. Geri çağırma olayının neden yapıldığını önce bir araştırın derim. 3 yıllık 50-60 binlerde olan R25 ler dahil daha bugüne kadar yağ pompasından dolayı patlayan çatlayan motor görmedim/duymadım. Zaten garanti kapsamındaymış motor, götür servise hem servis kaydını sorgulat geri çağırma olayı var mı/yapılmış mı öğren hem de geri çağırma yoksa şikayetini anlat için rahat etsin

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Eski R25'im le 17bin km yapmıştım, hatta yağ pompası değişmeden 3000 km Türkiye turu yapıp geri gelmiştim ki bu yolculuğun son 1000 km' si sadece benzin almak için durarak 10 saat boyunca motor tepesinde geçti yağ pompam da dahil hiç bir sorun çıkarmadı motor sadece hatalı yağlamadan zincir bollaşmıştı o kadar. Çok kafana takma 2017 serisi zaten sorunlu değil. Velev ki diyelim sorunlu garantin var yamaha da malının arkasında biraz rahat ol geniş takıl hayat kısa böyle şeyleri dert etmeyle geçirmeye değmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)