Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Taksiye çarpma-yattı parası-icra

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Koca ülkede bu "alokaza" denen firmanın peşine düşecek bir tane savcı yok mu yahu? Adamlar alenen devletin icra sistemini süistimal ederek dolandırıcılık yapıyorlar.

Bu iş suç değilse bizde alokira diye bir firma açalım. Emlakçılık yaptığımızı fakat komisyonumuzu alamadığımızı iddia ederek bütün ev sahiplerini ve kiracıları icraya verelim. Nasıl olsa icra için ispat gerekmiyormuş. Bin kişiden biri oltaya gelse zengin oluruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süre sonra iki tarafıda uzlaşıya çağırcaklar müdür kaçırma git..Orada takside bağlarlar..Aynısı başıma geldi..
    Ne taksiti abi ortada borç falan yok. Dolandırıcılık bu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koca ülkede bu "alokaza" denen firmanın peşine düşecek bir tane savcı yok mu yahu? Adamlar alenen devletin icra sistemini süistimal ederek dolandırıcılık yapıyorlar.

Bu iş suç değilse bizde alokira diye bir firma açalım. Emlakçılık yaptığımızı fakat komisyonumuzu alamadığımızı iddia ederek bütün ev sahiplerini ve kiracıları icraya verelim. Nasıl olsa icra için ispat gerekmiyormuş. Bin kişiden biri oltaya gelse zengin oluruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Ne taksiti abi ortada borç falan yok. Dolandırıcılık bu.
    Olay tamamen şöyle gelişiyor.

A aracı B aracına çarpıyor.
    A aracının sigortası B aracının maddi hasarını karşılıyor ve şahıslar helalleşip gidiyor.

Şimdiii işin en eğlenceli kısmı.

Devlet demişki taksi,dolmuş,iett vs ticari araçların yatar parası olsun %100 haklı oldukları kazada çalışmadığı ücreti karşı tarafdan istesin.

Diyelim bir ticari taksiyle kaza yaptınız adam plaka sahibi değil plakayı kiralayan!!! Adamla helalleştin ve gönderdin aracınıda sigortan yaptı.

Aradan yıllar geçiyor ALOKAZA diye bir şirket plaka sahibini arıyor.(kiralayanı değil bak)
    ‘’Siz 2 yıl önce kaza yapmışsınız %100 haklısınız biz bir şekilde DOSYANIZA ulaştık sizin adınıza dava açıp yatar parası almak istiyoruz’’diyor.

Plaka sahibi direk ’’yahuu ne kadar alacazki bide avukata para vercez uğraşamam ben’’ diyor.

İşte tam bu noktada şirket bombayı patlatıyor.

‘’ beyfendi devlet size hak vermiş bizde bu işten yolumuzdayız sen para filan vermiyosun sadeve vekalet ver gersini bize bırak aldığımız paradan %30 keser helalleşiriz rahat ol’’ diyor.

Plaka sahibi taş attıda kolumu yoruldu?

Sistem nasıl ama?
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Ülkede çakaldan, adiden fazla şey yok. 3 kuruş için gözünü kırpmadan milletin çoluğunun çocuğunun parasını yemeye çalışıyor şerefsiz itler. Lanet olsun böyle insanlara. Allah bildiği gibi yapsın.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bugün tarafıma çıkartılan borcu malesef ödemek zorunda kaldım.

Çalıştığım şirketin bizzat avukatı bu konuda çok yardımcı oldu kaçış yok öde öyle itiraz edelim dedi.

Erken ödeme indirimiyle 1311 tl...
    800 tl 2 günlük iş kaybı gerisi avukat falan filan.

Hiç fiş kesmeyen,ağlayan taksi nasıl oluyorda 2 güne 800 tl talep ediyorsa...

Allahın belası taksiciler,başımın gözümün sadakası olsun itiraz filan etmiyorum.
    Şuan askerim terhisime şurda 28 gün kalmış o borcu çıkaran taksiyle hesabı farklı yollarla çözeceğim...
    Adalatine tüküreyim bu sistemin...

Sizin avukatiniz sizi yanlis yonledirmis olmasin. Gonderdikleri ilamsiz icra takibidir. Belirli bir sure içinde itiraz ederseniz iptal olir ve karsi taraf dava acmak zirunda kalirki bu islerine gelmez. Acaba sizin itiraz suresimi doldu

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu Alokaza denen amacının ne olduğu belirsiz şirket,şikayetlerde yazdığına göre çoğu zaman trafik kazalarının mağdurlarından bile habersiz kendi kendine dava açıyormuş.O yüzden dikkatli olmak ta fayda var.Büyük ihtimalle kanunların açıklarından faydalanıyorlar.Devlet yetkilileri tarafından bu şirket incelenmeli.

https://www.sikayetvar.com/alokazacom?page=1

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Dağcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin avukatiniz sizi yanlis yonledirmis olmasin. Gonderdikleri ilamsiz icra takibidir. Belirli bir sure içinde itiraz ederseniz iptal olir ve karsi taraf dava acmak zirunda kalirki bu islerine gelmez. Acaba sizin itiraz suresimi doldu
    Yok tebligat yeni geldi süreside hala var.
    Ödedil makbuz elimde üşenmezsem eğer adalet denen şey varsa itirazı edicem.
    İtirazı sadece yatar parasının rakamına edebiliyormuşum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Alokaza denen amacının ne olduğu belirsiz şirket,şikayetlerde yazdığına göre çoğu zaman trafik kazalarının mağdurlarından bile habersiz kendi kendine dava açıyormuş.O yüzden dikkatli olmak ta fayda var.Büyük ihtimalle kanunların açıklarından faydalanıyorlar.Devlet yetkilileri tarafından bu şirket incelenmeli.

https://www.sikayetvar.com/alokazacom?page=1
    Aynen abicim arayıp aklına giriyorlar araç sahibinin.
    Devletin açığını kullanıyorlar.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Yattı parası diye bir şeyin yasal dayanağı var mı? Neye göre 800 liralık icra gönderiyorlar? Neden 2000 lira yada 200 lira değil de 800?

O aracın serviste 2 gün kaldığı nereden belli? Belki 10 dakikada tamir edip gönderdiler. Taksinin günlük karının 400 lira olduğunun bir ispatı var mı?

Neden senin sigorta şirketinden değilde senden talep ediyorlar parayı? Sigorta senin verdiğin hasarı karşılamayı taahhüt etmemiş miydi?

Valla bence bu parayı ödemen büyük talihsizlik olmuş. Ödeyip itiraz edeceğine ödemeden itiraz etseydin onlar dava açmakla uğraşsalardı.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yattı parası diye bir şeyin yasal dayanağı var mı? Neye göre 800 liralık icra gönderiyorlar? Neden 2000 lira yada 200 lira değil de 800?

O aracın serviste 2 gün kaldığı nereden belli? Belki 10 dakikada tamir edip gönderdiler. Taksinin günlük karının 400 lira olduğunun bir ispatı var mı?

Neden senin sigorta şirketinden değilde senden talep ediyorlar parayı? Sigorta senin verdiğin hasarı karşılamayı taahhüt etmemiş miydi?

Valla bence bu parayı ödemen büyük talihsizlik olmuş. Ödeyip itiraz edeceğine ödemeden itiraz etseydin onlar dava açmakla uğraşsalardı.
    Araç şirket üzerine olduğundan şirket ve şöför olarak ben borçluyuz.
    Şirketde biraz dişli davranda destek olsa çözülürdü bence ama destek olmadı.
    İstiyorlarki sorun hemen çözülsün..

Ben itiraz ediyorum şirket oralı olmuyor.

Kararı veren exper mi kimse zaten resmen dolandırıcılık.
    Stop değişim süresi max yarım gün.
    Günlük kazancı 400 tl demiş neye göre?
    Yani konuşacak çok şey var lanet olsun diyorum 1300tlye kendime özel ders almış oldum resmen.

Doğma büyüme İstanbul Beylikdüzü’nde yaşıyorum,araçda Beylikdüzü’nde defalarca gördüğüm araç. Akışına bırakıyorum.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar aynı olaydan muzdaripim. hatırlarsanız eğer bir taksinin kapısına çarpıp taksi %100 kusurlu çıkmıştı sonra şikayet edip dosya komisyona taşınıp bu sefer %100 kusurlu ben çıkımıştım. aradan çok bir zmaan geçti 1 sene belki daha fazla hatırlamıyorum bu arkadaşın başına gelen aynı şey benim başıma geldi. tebliğ gelmeden eğer ödersen 1300 tl diyorlar teblğ edersen veya taksitlendirirsen 1543 tl diyoralr ben ödeyecek gücüm yok 500 liraya kapatıyorsan kapat kapatmıyorsan ödeyemiyceğimi belirttim. şimdi arkadaşlar 2 sene geçmiş halen durum aynı. ne yapmalıyım tam olark.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    taksilerle yaşadığınız ufak hasarlı kazalarda eğer aracınız yürür durumda ise muhakkak durmadan devam edin. yaptıkları şey her defasında aynı çünkü. çevremde de bu durumu yaşayan çok oldu. istanbulda bazen öyle hareketler yapıyorlar ki trafikte, çarpmaman imkansız. genelde de arkadan çarparsın zaten, sinyalsiz bir anda durdukları için.
    krizi fırsata çevirmelerine müsade etmeyin.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Benim anlamadığım konu zorunlu trafik sigortası yaptırmadıniz mi? Siz taksiye çarpmış siniz ee bunun dolmuşu var, otobüsü var, hatta tramvayı var trafik sigortası bu araçların iş kaybını karşılamıyor mu? Bu meblağlar kişilerin ödeye bileceğinin çok üzerinde bu sigorta işi çok sıkıntılı bir konu. Fahiş fiyatlarla satılıyor ama ne işe yaradığını daha çözemedim. Kaza yapıyorsunuz eee sende lüks arabaya çarpmissin su 100 bini ödeyiver diyorlar, ticari araca carpiyorsunuz eee sende ticari araca çarpmissin iş kaybını ödeyiver acaba ben yıllık 1200 lira sigortayı ne için ödüyorum? Ödedigim paranın karşılığını alabiliyor muyum?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kusurlu iseniz sigorta ödemez. İyi o zaman , çek alkolü , yap kazayı , sigorta ödesin ! Böyle mantık mı olur ?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir taksi günlük 400 tl ciro yazmaz diye düşünüyorum. Bu bir avantaj mı?
    mahkeme kısmını bilemem ancak alıntıladıgım kısım için konuşurak 400 tl ciro yazar, bence az bile yazmış.

Net kar 400 desen "ehh yani" diyebilirdik ancak ciro 400 demek 100 km yolcu tasımak anlamına geliyor. (daha basitleştirmek gerekir ise bir gün içerisinde toplamda 1.5 saat calıstıgını düşün taksinin, aha o 400 lira ciro demek)
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Madem kanunda yattı parası var bunu niye benim sigortam ödemiyor.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusurlu iseniz sigorta ödemez. İyi o zaman , çek alkolü , yap kazayı , sigorta ödesin ! Böyle mantık mı olur ?
    Peki neyi öder ? Sonuçta benim değil karşı tarafın masrafını ödeyecek, zaten ben vurduğumda benim hasarım için bana bi faydası yok, karşı tarafın masrafınıda karşılamıyorsa tam olarak ne işe yarıyor bu sigorta ? Ben haklıysam zaten ya karşının kaskosundan yada karşı tarafın sigortasından yapılıyor yine, o zaman benim sigorta yapmamın bi anlamı yok sonunda gidip o masrafı ben ödeyeceksem eğer.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Eee? Kazada siz hatasızsınız diyelim. Aracı yaptırmak için iş yerinden izin alıyorsunuz, işveren o günün ücretini kesiyor. O zaman bunun parası da verilsin. Öyle ya, kusurum olmayan kazada hasar gören aracımı yaptırmak için işgünü kaybediyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki neyi öder ? Sonuçta benim değil karşı tarafın masrafını ödeyecek, zaten ben vurduğumda benim hasarım için bana bi faydası yok, karşı tarafın masrafınıda karşılamıyorsa tam olarak ne işe yarıyor bu sigorta ? Ben haklıysam zaten ya karşının kaskosundan yada karşı tarafın sigortasından yapılıyor yine, o zaman benim sigorta yapmamın bi anlamı yok sonunda gidip o masrafı ben ödeyeceksem eğer.
    Kanun ne kadar dogru calısır bilmem ancak alkol cogu unsuru devredışı bırakır. bildiğim kadarıyla alkollü olsanız bile kazanın alkolün etkisi ile mi oldugunu yoksa baska sebepten mi oldugunu araştırıyorlar
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sigortam - kaskom var diye tedbirsiz ve dikkatsiz araç kullanamazsınız , tüm kurallara harfiyen uysanız bile kaçınılmaz olarak bir kaza yaparsanız cebinizden para çıkmaz , yoksa kusur oranınıza göre para ödersiniz.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Çok geçmiş kardeşim tutanakta %100 kusuru isen o parayı öyle ya da böyle senden alacaklardır, istanbulda günlük 1000 1500 tl ciro yapan taksiler biliyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)