Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Susturuculu egzozdan aşırı ses çıkmasi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Arkadaşlar merhaba motorum bajaj boxer, motoru cafe racera çevirdim bu esnada da pazartesi günü siyah cafe racer egzozlardan çok ses çıkmaz hafif bir tok ses çıksın diye aldık , kaynak ettirdik vs susturuculu olduğu halde çok ses çıkarıyor bunu nasıl azaltabilirim?
    Ps: amacım ses değil hafif ses idi fakat çok ses çıkarıyor ve rahatsız oluyorum bu durumdan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    kat iptali var ise uygunundan kat alınıp araya kaynatabilirsin bence yada internette ekstra susturucu parçalar satılıyor egzoz susturucusuna ek olarak takılan (motopixleTV nin egzoz videosunda vardı orda görmüştüm) ondan da bakılabilir.

Motosikleti
    Motorda katalizör orjinalinde yok , içerisinde susturucu var ama çok ses çıkarıyor şimdilik bulaşık teli deneyeceğim bakalım ne olacak

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda katalizör orjinalinde yok , içerisinde susturucu var ama çok ses çıkarıyor şimdilik bulaşık teli deneyeceğim bakalım ne olacak
    eğer tüp içerisindeki elyaf maddesi artık yandı ise ve kötü duruma geldi ise elyaf ses dalgalarını emmemeye başlamış olabilir buradan bir bakabilirsin işlem hakkında

Motosikleti
    Egzozu Pazartesi günü sıfır kutusunda aldım öyle bir durum söz konusu değil . Aldığım egzozcu ile görüştüm bunlar chopper egzozu imiş susturucu var ama ses yine de bayağı ciiyor bulaşık teli köy dedi deneyeceğim bakalım

Motosikleti
    ...........!
    Bir egzoz vardır bildiğin boru. fiyatı da ona göredir.

Bir egzoz vardır Hakiki orjinal. Fiyatı da ona göredir.

Aldığı egzoz fiyatını ve markasını yazsan zaten belli olur.

Egzozun sesini azaltmak istiyorsan ya ara susturucu ekleyeceksin (katalizör gibi) yada egzoz içinin yalıtımını kaliteli hale getireceksin. Sıfır egzoz olması pek birşey ifade etmiyor.
    Yani kısaca egzozun içindeki yalıtım adi ise yapabileceğin şeyler az.
    Olayı daha iyi anlamak istersen internete egzoz nasıl çalışır diye yaz. Neler yapabileceğin biraz da olsa aklında belirir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)