Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet için uygun motor

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi Günler arkadaşlar ehliyete resmi olarak yazıldım 300 TL ödedim a2 için ama kurs motoru 250 cc lik naked bi motormuş.Arkadaşım asla gitme diyor ama iptal edeceklerini sanmıyorum daha önce hiç sürmedim tavsiyeleriniz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ARORA AR125-48
    Arkadaşın neden gitme diyor onu pek anlayamadım. Benim kursta sürdüğüm motorda yuki forza 170'ti ve bende sizin gibi daha önce hiç motosiklet kullanmamıştım. Ama çok şükür hiç düşmeden öğrendim kullanmasını. Hatta ben ehliyete 3 günlük eğitim ile girdim ona rağmen geçtim yani sen düşün. Sana tavsiyem mümkün olduğunca soğuk kanlı olmaya çalış.

Sanırım kilo ve gaz kolunun tepkisi konusunda zorlanacağımı düşündü.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    gaz kolu tepkisine 3-4 dakika sonra alışırsın kardeşim. Panik motorcunun düşmanıdır. Panik yapmamaya çalış gerisini halledersin.
    furkan2632 bunu beğendi.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    250 lik 125 liğe göre bence daha uygun (buralar tamamen özneldir 10 kişiden 10 farklı şey duyabilirsin.). İlki düz bir alanda debriyajı anlamak için rölanti de kaldırabilirsin 125 likler kalkmaz. İkincisi çok gazla oynamana ilk adımlarda gerek kalmayacağı için düzde bir denge nedir onun hazırlığını çabuk yapabiliyorsun. Zaten kurslar el debriyajda kullandırıyor tehlike anında kökle debriyajı kapalı alandasın nasıl olsa sıkıntı olmaz. 0 tecrübe ile A sınıfı ehliyet aldım 1 ay önce 125 likten 500 liğe hepsini kullandırdılar bir aceminin gözünden eyyorlamam bu kadar

Teşekkür ederim valla içim rahatladı
    furkan2632 bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Genel olarak a2 de düşük cc kullandırıyorlar, sıkıntı olmaz senin süreceğin motorda. Gitmeden nasıl öğrenceksin acaba onu anlamadım , sonuçta sürdükçe alışacaksın öğrenceksin ki 250cc başlangıç için olur yani Ayrıca her motorun gaz kavrama noktası farklıdır alışman lazım. Sınava gireceğin motor da büyük ihtimalle odur
    furkan2632 bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)