Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

30.000 TL Kredi İle Motosiklet Almak Mantıklı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Arkadaşlar merhaba,

Fikrinizi almak için bu konuyu açtım. Öncelikle yeterli motosiklet tecrübemin olduğunu belirtmek istiyorum.

Yıllardır hayalim olan 1000rr'ı alma vaktinin geldiğine inanıyorum

2015 & 2016 model 1000rr almayı düşünüyorum. Düşük km'li olanları 55-60 arası. 30.000 nakit param var. Yaklaşık bir 30.000 daha kredi çekmem gerekiyor. Aylık 2000TL ödeyebiliyorum. 18 ay vade ile geri ödemesi 35.800 oluyor.

Sizce bu hesap mantıklı mı? Satarken durum ne olur?

Farklı marka model önerilerinize açığım fakat mümkünse racing olsun

Teşekkürler
    4ERC bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Bu tamamen sizin finansal durumunuza göre karar vereceğiniz bir durum ama bana sorarsanız 2 sene vadeli kredi motor almak için fazla.
    1 seneden sonra yenisi için kaşıntı başlayınca malesef daha sadece faizini ödemiş olacaksınız. Bunu yaşayan biri olarak benim düşüncem böyle.
    Ama derseniz benim son motorum , neden olmasın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    açıkcası bu piyasada bu kadar parayı ben motora bağlamazdım
    MotorKafa, frankestayn1, MotoRR ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBR 1000RR
    açıkcası bu piyasada bu kadar parayı ben motora bağlamazdım
    Kesinlikle katılıyorum fakat düzelmesini bekledikçe daha kötüye gidiyor. Çok değil 5 6 yıl önce CBF 150 3750TL'ye satılıyordu. Şimdi 8600TL. Türkiye'de ya motosiklete binmeyeceğiz ya da bunlara katlanacağız maalesef :(

Teşekkür ederim değerli fikrin için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tamamen sizin finansal durumunuza göre karar vereceğiniz bir durum ama bana sorarsanız 2 sene vadeli kredi motor almak için fazla.
    1 seneden sonra yenisi için kaşıntı başlayınca malesef daha sadece faizini ödemiş olacaksınız. Bunu yaşayan biri olarak benim düşüncem böyle.
    Ama derseniz benim son motorum , neden olmasın.
    Teşekkür ederim değerli fikrin için.

Neden olmasın. 18 ay vade makul. Kredi faizleri yüksek olmasına rağmen reele bakarsan bu enflasyonist ortamda çok da mantıksız bir iş değil.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Geçende biri konu açmıştı. Kredisini ödeyemeyince haciz gelmiş motoru almışlar elinden. Kredi mi amanın! az bir miktar olsa neyse de 30000TL bilemem benim ödeme gücüm olsa dahi girmeyeceğim bir rakam.

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçende biri konu açmıştı. Kredisini ödeyemeyince haciz gelmiş motoru almışlar elinden. Kredi mi amanın! az bir miktar olsa neyse de 30000TL bilemem benim ödeme gücüm olsa dahi girmeyeceğim bir rakam.
    Haklısınız ama bu ihtimal her zaman var. Ev alırken de aynı şekilde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden olmasın. 18 ay vade makul. Kredi faizleri yüksek olmasına rağmen reele bakarsan bu enflasyonist ortamda çok da mantıksız bir iş değil.
    Teşekkürler.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Para birikmiyosa mecbur kredi.

Bende herşeyimi kredi ile aldım, riski var. İşsiz kalabilirsin başına bi iş gelebilir ödemeler sarkar o zaman tamamen zarar oluyo fakat bi aksilik çıkmazsa kredi almak banada mantıksız gelmiyo.

He ben 2000 2000 kenara atabilir biriktirim diyebiliyosan ben olsam 30 bine bi motor alır biriktirirdim üstünü. En kötü ihtimal 10-15 çeker 600rr alır borucunu hızlıca bitirip 1000rr'a geçerdim.

Ama hayalime er ya da geç ulaşırdım.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önüne büyükçe bir dünya haritası koy, gözlerini kapat, parmağını rastgele bir noktaya getir. Hangi noktadaysan, 30 bin TL'nı da alıp o ülkeye yerleş, gidip iş kur yada bul, 6 ay sonra motoru kredi çekmeden al.

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önüne büyükçe bir dünya haritası koy, gözlerini kapat, parmağını rastgele bir noktaya getir. Hangi noktadaysan, 30 bin TL'nı da alıp o ülkeye yerleş, gidip iş kur yada bul, 6 ay sonra motoru kredi çekmeden al.
    Güzel fikir Yurt dışındaki işlere başvuruyorum. Olursa zaten arkama bakmadan gideceğim. Gidemeyip burada kalırsam bari mutlu olduğum şeyi yapayım diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para birikmiyosa mecbur kredi.

Bende herşeyimi kredi ile aldım, riski var. İşsiz kalabilirsin başına bi iş gelebilir ödemeler sarkar o zaman tamamen zarar oluyo fakat bi aksilik çıkmazsa kredi almak banada mantıksız gelmiyo.

He ben 2000 2000 kenara atabilir biriktirim diyebiliyosan ben olsam 30 bine bi motor alır biriktirirdim üstünü. En kötü ihtimal 10-15 çeker 600rr alır borucunu hızlıca bitirip 1000rr'a geçerdim.

Ama hayalime er ya da geç ulaşırdım.
    Bana da mantıklı geldi, teşekkürler.

4ERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125e
    30.000 kredi cekip 1200 1300 tl kilit alırsın heralde bide ücretli otoparka koyarsn

chevy64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04 monster 620
    Ikinci el alicaksaniz km ne olursa olsun riskide var. +masraflarida goze almak gerek.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Aynı çıkmaza bende girdim.
    Dün başvuru yaptım 22 bin tl için geri ödeme 48 ay 33 bin tl.
    Durdum.
    Düşündüm.
    Hala düşünüyorum...
    yeditepely bunu beğendi.

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı çıkmaza bende girdim.
    Dün başvuru yaptım 22 bin tl için geri ödeme 48 ay 33 bin tl.
    Durdum.
    Düşündüm.
    Hala düşünüyorum...
    Vaden cok uzun 11bın tl vade farkı oldukca yuksek.Bu sartlarda bana sorarsan almamanı tavsıye ederim.4 sene boyunca cekecegın sıkıntılarda bır yana.

Konu sahibi arkadasın yerınde olsam 2bin tl de oduyebılıyorsam diger arkadasın dedıgı gıbı 2bın kenara koyardım.Neden bankaya bosu bosuna faız odeyesın ki.Zaten bir yılda 24bin bırıktırebılıyorsun.Hatta heray 2bın tllık altın alsan bı sene sonunda 28 bın yaparsın.

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Uzun uzun yazmak istemiyorum..Motor riskli bir arac , elindeki kadar kredi cekip bir o kadar borclanmak mantiksiz..Sen odeyecegin faiz oranina gore dusunuyorsun oysaki anaparan kadarda borclaniyorsun ..bu konuya dikkat et.

Alıntı aoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır hayalim olan 1000rr'ı alma vaktinin geldiğine inanıyorum
    inanıyor musun
    hissediyor, düşünüyor musun

30.000 nakdin var ve motosikletsiz(bahaneli) sin

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    30.000tl kredi için riskli tavsiye etmem. dertsiz başınıza dert açmayın paranızın bir kısmını kenara atın biriksin dursun hayallerin kaçacağı yok ya...

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskosunu da dusun bence dostum 30 + 5-6 bin daha ekle. O motora kaskosuz binilmez

Ama vade ve sartlar makul gibi geldi bana, faizi cok basmamislar.

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı chevy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ikinci el alicaksaniz km ne olursa olsun riskide var. +masraflarida goze almak gerek.
    Evet o kısmı hiç düşünmedim aslında. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskosunu da dusun bence dostum 30 + 5-6 bin daha ekle. O motora kaskosuz binilmez

Ama vade ve sartlar makul gibi geldi bana, faizi cok basmamislar.
    Doğru söylüyorsun. Dediğin gibi 5-6 bin lira tutar herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30.000tl kredi için riskli tavsiye etmem. dertsiz başınıza dert açmayın paranızın bir kısmını kenara atın biriksin dursun hayallerin kaçacağı yok ya...
    İnsan bir şeye heves ettiğinde birçok ihtimali göz ardı ediyor. Haklısınız aslında, düşündükçe yapmaya çalıştığım şey mantıksız gelmeye başlıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanıyor musun
    hissediyor, düşünüyor musun

30.000 nakdin var ve motosikletsiz(bahaneli) sin
    Biraz daha açar mısın?

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    ben tam 2 sene önce 9.000 tl kredi çektim
    36 ay vade toplam 12.100 tl bankaya borçlandım
    24 ay sonra motorun sıfırı 12.500 tl oldu.
    seneye ne olur bilmiyorum.zarar etmedim,2senedir keyfini sürüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler