Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

30.000 TL Kredi İle Motosiklet Almak Mantıklı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı matay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun uzun yazmak istemiyorum..Motor riskli bir arac , elindeki kadar kredi cekip bir o kadar borclanmak mantiksiz..Sen odeyecegin faiz oranina gore dusunuyorsun oysaki anaparan kadarda borclaniyorsun ..bu konuya dikkat et.
    Teşekkürler değerli fikirlerin için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tam 2 sene önce 9.000 tl kredi çektim
    36 ay vade toplam 12.100 tl bankaya borçlandım
    24 ay sonra motorun sıfırı 12.500 tl oldu.
    seneye ne olur bilmiyorum.zarar etmedim,2senedir keyfini sürüyorum.
    Evet böyle de bir durum var. Tam da kendimi vazgeçirmeye çalışıyordum :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Zevkin bedeli olmaz,ödeyebileceksen al.Sonra zarar edermiyim vs.. diye düşünüyorsan o kadarda arzu etmiyorsun demektir.
    Lazasker bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    risk risk risk.

Ülkemiz de ne var risksiz olan ?

Kredi ben gibi çoğu motorcunun yarasına merhem oldu.riski tabi ki var fakat ülkemizde her gün artan motosiklet piyasasına para biriktirerek yetişmek mümkün mü ey ahali.tarlan takkan birden fazla evin vardır birini satar alırsın ya yoksa nasıl alacaksın.9. motorum hepsini kredi ve vade ile aldım.r1 in borcu 9000 küsur kaldı.biriktirmek olacak iş değil bana göre.ya yardan ya serden hesabı hacılar.
    Lazasker ve enescanatar bunu beğendiler.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler değerli fikirlerin için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Evet böyle de bir durum var. Tam da kendimi vazgeçirmeye çalışıyordum :D
    Ben daha eglencelisini yaptim. Garajdan beni bilenler vardir. Yeni yere gecebilmemiz icin 50 bin lira kredi cektim, dukkan icin yani. Sonra gittim o parayi bir MV Agusta almak icin yedim.

Cok mutluyum lan.

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha eglencelisini yaptim. Garajdan beni bilenler vardir. Yeni yere gecebilmemiz icin 50 bin lira kredi cektim, dukkan icin yani. Sonra gittim o parayi bir MV Agusta almak icin yedim.

Cok mutluyum lan.
    Bende o cesaret yok ama yaşadığın mutluluğu tahmin edebiliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Krediyi tavsiye etmem fakat bende çektim mt07abs aldım. Çekmesem para birikmiyordu , ayda 1700 1700 ödüyorum şimdi kalan 1000tl ile rahatça geçiniyoruz , birde benim 3 yaşında bi oğlum var okula vs başlamadan borcu bitireyim diyerekten giriştim bu işe . Ben mt07 den sonrasını pek düşünmediğim için son motorum olur ümidiyle aldım inşaallah değiştirme ihtiyacı hissetmem (yılda 2000-3000km yaparım 😊)

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Cb650f ilk çıktığında 26 küsür birşeydi. Gittim baktım anlaştım korktum vazgeçtim..
    Şimdi 7/24 ilan bakıyorum kovalıyorum en ölü cb 25.000 oda 3 yaşında ilk muayeneye girmiş acaba km çekilmiş mi?? Falan filan...
    Kafamda deli sorular.
    Yapıştır geç affetme.
    Bende yapıştırcam.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2000₺ ödeme yapabilmeniz ekstra harcamalar çıktığında da sabit olabilecek ve sizi yormayacak bir miktarsa bence mantıklı.
    Ben de motorumu 18 ay krediyle aldım. 11000₺ çektim ve aylık 700₺ ödüyorum ayda. Toplamda ödeyeceğim faiz miktarının 2 katından daha fazla arttı motorun parası.
    Maalesef bekleyerek bir şey alınmıyor bu ülkede. Para biriktirme hızından daha hızlı zamlanıyor keratalar
    Lazasker bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Faizden uzak dur iki Teker üstündesin

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ooo faizden uzak dur aman hee Allah taş eder bak . Böyle diyen insanlara bir yerlerden bir şekilde para çıksa çatır çatır faiz yerler .

Hocam eğer birikmiyor yada biriktirmeyle vakit harcayamam diyorsan çek krediyi gitsin . Zaten faizini de ödemeyi göze almış oluyorsun . Para biriktirerek birşeyler sahip olma olayları 15 sene önce falanmis .

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Çekeceksen mutlaka kredi hayat sigortası yaptır Allah korusun sadece motor üzerinde değil yarın ı görebileceğimizin garantisi yok.
    Sonra ardindakiler zorlanmasın hayatta herşeyi düşünmek lazım.

Bi ornek vereyim isyerinde bi bayan arkadaşımız var evlendikten sonra eşi 100 bin TL konut kredisi çekti hayat sigortası 2500 TL tutuyor diye yaptirmadi ve malesef ki henüz 2 yıllık evliyken ve daha bebekleri 4 aylıkken adam iş kazasinda vefat etti şimdi eşi o 100 bin TL yi ödemek için çalışıyor.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir yil vadeli borç uzun vadeli borç değil, taksitleri ödemekte zorlanmiyorsan da göreceli olsa da otuzbinlira lira büyük bir para değildir.Kazancina göre bu süre içinde cebinden çıkacak ekstra maliyet rahatsız etmeyecek kadarsa-ki bir yıl vadede etmeyecek gibi duruyor planına gore- alınabilir, mis gibi binilir..
    Burda;
    -Önceliklerini
    -Uzun vadeli borçlanmamayi, zira zaruri bir ihtiyaç değil ve paranin maliyeti az olmalı.
    -Ve borcun rahat ödenebilir olmasını dikkate almanı tavsiye ederim,

Öbür turlu büyük motor ilerde şu fiyata çıkmış bu fiyata çıkmamış hesapları keyif kaçırır bu iş keyif işiyse..Hesap, kitap sende yani son olarak

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belirli bir geliriniz varsa, kredi odemesi bitmemis cok sevdiginiz bir seyin basina bir sey gelse de pozitif bir insansaniz tolere edebiliyorsunuz.

Ama bu krediye son gucunuzle cekerek sadece hayalinize kavusmak adina buyuk zorluklara girecek sekilde girisiyorsaniz, girismeyin. Yilin dramasi olur. Cok buyuk tiyatro olur.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Ben de bu ay içinde kredi çekip motosiklet almayı düşünüyorum. Sabit gelirim var çok şükür, hesabımı da yaptım. 24 bin lira çekeceğim, ayda 1000-1100 arası bir rakam ödeyeceğim. 24 ay... Faizi ne kadar olur falan o konulara hiç bakmadım sadece ayda ne kadar ödeyebilirim ve ne kadar zamanda ödemeyi dilerim sorusunu kendime sordum, sonuç bu... Bir arkadaş da yazmış, zevkin bedeli olmaz diye... Ben hayalimdeki motoru almadığım her gün mutsuzum zaten, rüyama gireceğine cebime girsin. İmkanın varsa al hocam, modern kölelikte para biriktirip bir iş yapayım dersen hevesin kaçar, soğursun...
    aoo bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam elimdeki nakit ile en mantıklı motoru satın almayı tercih ederdim.
    Eğer daha yüksek hedeflerin varsa kredi limitini düşük tut örneğin 5-6bin

Bende kendi motorumu alırken öyle yaptım.ailem üstünden 5000 kredi çektim.5150 olarak bankaya ödüyorum.Aylık 1750

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Kredi çeken sayısı azalıyor her yerde zorla kredi verecekleri kadar reklam var.

2011'de yanlış hatırlamıyorsam KLX için 10.000tl geri ödemesi 18 ay 10.600 küsür ödemiştik

şuan resmen soygun gibi

10k geri ödemesi 18 ay için 11.800Tl civarında

ülke adam gibi olsa faizler 0.4 seviyesine gelebilse şuan %1.5 Tefeci ötesi
    aoo bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Burada parasal açıdan çok risk yok. Krediyi çektin ama ödeyemedin diyelim, zaten yarısını peşin veriyorsun, en kötü ihtimalle motoru ucuza satar iş büyümeden az zararla borcunu kapatır nakitin bir kısmını geri alırsın. Çekeceğin kredi muhtemelen ihtiyaç kredisi olacağından motorda haciz falan da bulunmayacaktır. Önemli olan, maldan kazık yememiş ol ki satmak istersen elinde patlamasın. Diğer yandan bu tip bir motorda her zaman kaza riski fazladır, o yüzden kasko yaptırmakta fayda var. İşin sonunda sürekli gelecek zamlardan dolayı kesinlikle zarar etmezsin.

Bu tarz motor hayalin midir bilmiyorum ama o kadar paraya sıfır başka tarz/model de alınabilir.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Ödeme durumunu herkes kendisi bilir. ayda 2 bin tl ödeyip geriye para kalıyorsa olabilir. Çünkü acil bir durumda para gerekirse sıkıntıya düşmemeyi de göze al. Çünkü extra masrafları da düşün her zaman. Ama devir iyiye gitmiyor burasıda doğru bir gerçek. 2. el piyasası yavaş yavaş artıyor çünkü 0 motor fiyatı belli. Şuda bi gerçek ki banka faizleri aşırı arttı dün 1.30 ken bugün 1.50 oldu. Ben olsam mesela 30 bin varken 20 en fazla çekip(ayda 1500 öder) 50 lik birşey alırdım. Beğenmezsem ilerde borcu kapanınca 50 yi satarım 10 koyar birşey alırım. Kişisel görüş bu herkesin düşüncesi farklıdır.
    aoo bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Faizler çok fazla bu ara, çekme diyeceğim de, böyle giderse motosiklet fiyatları kredi faizinden daha çok pahalanıyor. Kenarda köşede ayrıyeten zor günlerinde seni ikame edecek birşeylerin varsa al.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Fiyatlar sürekli artarken sabit ödemeli bir kredi çok kötü bir fikir değil.
    Hele ki ödeme gücün de varsa.

Sadece şunu derim;
    kredi çekmişken en azından 0 bir modele yönelmek daha iyi olabilir.
    Genelde 0 km kredileri ile ikinci el kredileri arasında biraz fark da oluyor.
    Böyle düşünüp biraz cc düşürüp falan 0 olsa daha iyi olur gibime geldi.
    Geçmişi nedir diye uğraşmazsın, satarken de kolay olur.
    aoo bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler