Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletini Bulabilmek İçin Sokak Sokak Hırsızların İzini Sürdü..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500

İSTANBUL - Beyoğlu Cihangir'de motosikletle gelen kasklı 2 hırsız, sokak üzerinde park halinde olan 22 bin lira değerindeki motosikleti, bağlı olduğu zincirleri demir kesme makasıyla keserek çaldı. Hırsızlık anları güvenlik kameralarına yansırken, sokak sokak hırsızların izini süren üniversite öğrencisi genç, motosikletinin bulunmasını istiyor.
    Olay, geçtiğimiz 17 Ocak Çarşamba günü saat 05.40 sıralarında Beyoğlu Cihangir Pürtelaş Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre üniversite öğrencisi ve fotoğrafçı olan Engin Erdem Görmezöz, akşam saatlerinde 22 bin lira değerindeki 37 BK 441 plakalı motosikletini zincirle bağlayarak eve çıktı. Lüks semte dadanan motosikletli ve kasklı 2 hırsız, sabaha karşı sokak üzerine geldi. Burada hırsızlar park halinde ve bağlı olan motosikletin zincirlerini demir kesme makasıyla kesti. Disk ve direksiyon kilidini kırmalarının ardından hırsızlar, motosikleti çalarak kayıplara karıştı.
    Sokak sokak hırsızların izini sürdü
    Olayın ardından sabah saatlerinden evinden çıkan Görmezöz, motosikletin yerinde kesilmiş zincirin olduğunu fark etti. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen talihsiz genç, motosikletinin çalındığı fark etti. Hırsızların çaldığı motosikletle gidiş yönlerini belirleyen genç, sokak sokak izlerini sürdü. Ardından Görmezöz, durumu polis ekiplerine bildirdi.
    "Zincirleri demir kesme makasıyla kesiyorlar"
    Motosikletin sahibi Engin Erdem Görmezöz, "Tek motosikleti geliyorlar. Motosikletin brandası vardı. Hırsızlar gelip brandayı yere atıyorlar. Ondan sonrada ön ve arka kilidi kırıyorlar. Tek motosiklet gelip buradan aşağıya sürüklüyorlar. Sonra 5 dakika oyalanıyorlar. Daha sonra da direkt Kabataş'a doğru iniyorlar. 2 zincir de bağlıydı, muhtemelen demir kesme makasıyla kesiyorlar. Önde disk kilidi vardı, diskten de onu kırmışlar" dedi.
    "Motosikletimin bulunmasını istiyorum"
    Görmezöz, "Ben fotoğrafçılık yapıyorum. 3 yıl çalışmamın sonucunda bu motosikleti almıştım. Onun dışında başka işlerde yapmıştım, yani çalışarak aldım. Motosikletin değeri 22 bin lira ben 16 bin liraya almıştım. Umarım motosiklet bulunur, daha çok aranmasını talep ediyorum. Çünkü günümüzde tek hırsızlık olayı benim ki değil. İnsanların garajına girerek araçlarını çalıyorlar. Sokakta 1 saatliğine bir yere gidince bile motosikletler çalınabiliyor" ifadelerini kullandı.
    Güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan polis, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Video : https://www.dailymotion.com/video/x6ebemr
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    O kilitle bağlamasa daha sağlam olurmuş.

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Başlığı okuyunca reaksiyon bile olmadı ...... Neden ? Alıştık galiba bu tarz olaylara ...

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    geçmiş olsun ne diyelim.

Motosikleti
    honda nc 700x
    O kilitleri Yan Keski bile kesiyor.
    Kaliteli iyi bir zincir kilit almalıydı.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ben apartmanın içine sokuyorum, orada kilitli çelik kapıdan içeri sokup odunluğa koyuyorum buna rağmen one guard zincir ve u kilit kullanıyorum.

Arkadaşa geçmiş olsun. o zincirler daha doğrusu kablolar hırsız paratoneri gibiymiş.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim 22 bin liralık motosikletim sokakta, açık havada, buz gibi parke taşlarının üzerinde sabahlayacak ben ise evde

Yoo dostum yoo.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Onbinlerce lira verip bu kıymetli makineleri satın alıyorlar ama 1000tlye kıyıp bir kilit alamıyorlar. özellikle büyük semtlerde motorunuzu sokacak dükkan, garaj vs yoksa 1000-1500 tlyi gözden çıkarıp kilit almak gerek.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    o taktığı zincir değil çelik tel,arkadaşların yazdığı gibi onu yan keski bile kesiyor,,zaten o kabloyu gören hırsızlar kıçlarıyla gülmüşlerdir,,16-17 bin verip motor alıyorsun ,onu korumak için 1 seferliğine 1000 tl harcayıp abus un sağlam alarmlı disk kilidi ve 14mm abus veya masterin zincir kilidini almıyorsun,,üstelik bu zincir ve disk kilidini 1 kez alıp ömrün boyunca yeni aldığın motorlarda kullanabileceksin

denecek bişey yok ,sadece geçmiş olsun diyebiliriz,,maliyetten kaçıp koruma işini ucuza getirmenin sonucu böyle olur şaşmamak gerek

ayrıca polislerden bişey beklemesin,senin 16 binlik motorun için polis teşkilatı ekiplerini seferber edip senin motorunu aramaz,çünkü 16 binlik motor için 50-60 binlira ödenek ayırıp bu işe kalkışmaz,,işin içinde ölüm olması lazım yoksa başka türlü polis teşkilatı kılını bile kıpırdatmıyor
    gidip motorumu çaldılar bulun dediğin anda,(bukadar suç ve olay varken senin motorunumu arıycaz) diye bide üstüne fırça yiyorsun

sonradan üzülmemek için önlemini baştan kendin alıcan,öyle uyduruk değil, en sağlam disk kilidi zincir ve alarmla alıcan

önce tedbir sonra tevekkül

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Doğru dürüst cezası yok, motorların fiyatları arttı, artık hırsızlık coşacaktır, nasılsa kimsenin umrunda değiliz...

yeditepely - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio xevo 250, cf moto 250 sr
    22bın tl lık motora taktıgı kilide bak. Şifreli bisiklet kilidi yok artık. Önce insan kendi malına deger verecek,koruyacak.Yinede gecmıs olsun.İnş bulurda ders alır kılıt konusunda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)