Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BELL BULLITT CARBON

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Selamlar,

Forumda aradım fakat faydalı bir bilgiye ulaşamadım. Belki bana fikir verecek birilerini bulabilirim.
    Motosiklet serüvenimin 4. yılını tamamlamakla beraber, Arai marka kaskımın da son kullanma tarihi yaklaşıyor. Ben çok fazla renkli, şekilli kaskları beğenmiyorum. Tarz olarak da daha retro bir havaya bürünmek istediğim için bu Bell bullitt carbon kask oldukça ilgilimi çekiyor. Fakat aklında bir çok soru işareti de oluştu. Belki konu ile ilgili farklı deneyimi olan arkadaşlarla tartışırız diyorum.

Biraz kendimden bahsedeyim. Hız tutkum yok, keza nc750x motosikletim var. Max hızım 150km, oda uzun yollarda. Keza bu uzun seyahatlerde kulak tıkacı takıyorum. Çünkü mevcut kaskım sesi ve basıncı çok fazla engellemiyor. İleride belki biraz daha büyük bir Enduro motosiklet veya bir bmw r1100 gs alarak daha custom bir şeyler yapabilirim. Bu nedenle seçtiğim kaskın çok fazla bu motorlarla sırıtacağını düşünmüyorum. Bu arada Kask Türkiye'de çok pahalı olduğu için yurt dışından yarı fiyatına alabiliyorum.

Benim sorularıma gelecek olursak : Kaskın çene bölümü çok dar ve ince, sizce bu kısım güvenlik açısından sorun yaratır mı emin olamıyorum. ( Kaskı kafama taktığımda bunu çok net fark edebiliyorum. ) Tabi artı olarak görüş alanı da bir o kadar geniş. Bu kadar bu kadar para vermeme rağmen bir güneş vizörüm olmayacak ve güneş gözlüğü kullanmam gerekecek. Aynı zamanda Max 150 km'lerde kafa sallama, rüzgar alma ve ses yalıtımı olarak nasıldır bilemiyorum. Konu ile ilgili fikri olanlar veya deneyimleri olanlar benimle paylaşırsa sevinirim. Daha teknolojik ( vizör, intercom, buhar önleme gibi özelikleri olan ) bir kask öneriniz var ise onu da merak ediyorum

Bunun dışında şiddetli sağanak yağışlarında vizör görüşünü nasıl sağlıyorsunuz. Ben bu konuya hala bir çözüm bulabilmiş değilim. Bu konu ile ilgilide fikriniz veya yönteminiz varsa mutlaka paylaşmanızı rica ediyorum.

Mevcut kaskım : https://www.youtube.com/watch?v=hCiMOmy_uWs

Almayı düşündüğüm kask : https://www.youtube.com/watch?v=Giq6ZKAASKo
    ( Video da siyah vizör var. Ben siyah tercih etmiyorum gece görüşü etkilediği için )

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yağmurlu havada uzun süre kullanacaksanız "yağmur kaydırıcı sprey" leri tavsiye edebilirim. WÜRT' ün bu maksatla üretilmiş olan ürünü kalitesi de fiyatı da iyi bir ürün. Otomobil camı için tasarlanmış bu ürün kask vizöründe de sorunsuz iş görüyor, su damlacıkları vizörden hızlıca kayıp gidiyor.
    https://urun.n11.com/cam-temizleyici...B&gclsrc=aw.ds

Eğer evde kaportaya uygulanan ciladan varsa onu da vizörde kullanabilirsiniz, yaklaşık olarak aynı etkiyi yapacaktır. Arai gibi bir marka testler sonrası yeterli görmemiş olsaydı çene kısmını kolaylıkla büyütebilir veya kalınlaştırabilirdi. O konuda dünya lideri markalardan birine güvenebileceğimizi ümit ediyorum. Güneş gözlüğü kullanmak zorunda kalırsanız bunun da sakıncaları olacak, bende gözlük kullanıyorum (numaralı) ve bir kazada çerçevenin kırılıp kafama veya gözüme girmeyeceğinin hiçbir garantisi yok malesef. %100 kırılmaz cam kullanabiliyorum ama kırılmaz çerçeve henüz yapılmadı Güneşi karşınıza alarak sürmek zorunda olduğunuz saatlerde kullanıyorsanız bunu da göz önünde bulundurun lütfen. Sırf bu yüzden lens kullanmayı düşünmeye başladım

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurlu havada uzun süre kullanacaksanız "yağmur kaydırıcı sprey" leri tavsiye edebilirim. WÜRT' ün bu maksatla üretilmiş olan ürünü kalitesi de fiyatı da iyi bir ürün. Otomobil camı için tasarlanmış bu ürün kask vizöründe de sorunsuz iş görüyor, su damlacıkları vizörden hızlıca kayıp gidiyor.
    https://urun.n11.com/cam-temizleyici...B&gclsrc=aw.ds

Eğer evde kaportaya uygulanan ciladan varsa onu da vizörde kullanabilirsiniz, yaklaşık olarak aynı etkiyi yapacaktır. Arai gibi bir marka testler sonrası yeterli görmemiş olsaydı çene kısmını kolaylıkla büyütebilir veya kalınlaştırabilirdi. O konuda dünya lideri markalardan birine güvenebileceğimizi ümit ediyorum. Güneş gözlüğü kullanmak zorunda kalırsanız bunun da sakıncaları olacak, bende gözlük kullanıyorum (numaralı) ve bir kazada çerçevenin kırılıp kafama veya gözüme girmeyeceğinin hiçbir garantisi yok malesef. %100 kırılmaz cam kullanabiliyorum ama kırılmaz çerçeve henüz yapılmadı Güneşi karşınıza alarak sürmek zorunda olduğunuz saatlerde kullanıyorsanız bunu da göz önünde bulundurun lütfen. Sırf bu yüzden lens kullanmayı düşünmeye başladım
    Yanıtınız için teşekkür ederim. Yağmurlu hava için söylemiş olduğunuz spreyi mutlaka deneyeceğim. Zorunlu gözlük konusu deyimim dışında kalıyor fakat güneş gözlüğü de net bir çözüm değil doğrusu. Kenar ve köşelerinden sürekli güneş almakla birlikte, bir tünele girildiğinde çıkarma şansı olmuyor. Bu pek hoş değil. Hem işlevsel, hemde sade tasarım çizgisine sahip ürünler bulmak gerçekten çok zor. Motor sektörünün en büyük eksikliği bence bu.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Retro ile benimde büyük bir ilgim var. Bu eski tipteki kasklar ile ilgili araştırmalarımda vardığım sonuç: Sadece şekli güzel...

Şehir dışı vs için ergonomisi, havalandırması, aerodinamiği gibi durumlar malesef zayıf. Güvenlik konusunda da üç dört farklı sertifikası olanına rastlamadım henüz.

Biltwell Gringo , NEXX XG100, Hedon HEROINE, dmd ROCKET, BLAUER 80's ve Premier Trophy serileri ilgi çekici ve güzeller. Hazır yurt dışından alacakken onlara da bakabilirsin..

Ben,m tercihim Teknolojik bir kasktan yana oldu. Seçim senin tabi ki ama o tarzda bir giyim ve motosikletle güneş gözlüğü takmayı sorun etmezdim, Goggles bakabilirsin belki onlarda farklı cam renkleri vardı. Tarzına da uygundur üstelik.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Bell Bullit iki sene önce motoguzzi v7 kullanırken görüntüsüne aşık olup aldım.
    Retro kasklar içinde kült bir model.
    Mazleme kalitesi, pedlerinin kalitesi gerçekten premium.
    Ama gel gelelim kask olarak beş para etmez.
    Öyle bir rüzgar sesi alıyor ki ses denmez resmen ıslık çalıyor rüzgar kaskın içinde.
    Havanın türbülansını yüzünüzde hissediyorsunuz, vizör tamamen kapalıyken hem de.
    Bence o kask en fazla şehir içinde 125cc bir vespa kullanırken takılabilir. Daha büyük motosikletle yol yapan kişi için işkenceden başka birşey değil.
    Tavsiyem görünüşüne aldanmayın.
    Ciddi zararla fazla kullanmadan sattım gitti.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bell Bullit iki sene önce motoguzzi v7 kullanırken görüntüsüne aşık olup aldım.
    Retro kasklar içinde kült bir model.
    Mazleme kalitesi, pedlerinin kalitesi gerçekten premium.
    Ama gel gelelim kask olarak beş para etmez.
    Öyle bir rüzgar sesi alıyor ki ses denmez resmen ıslık çalıyor rüzgar kaskın içinde.
    Havanın türbülansını yüzünüzde hissediyorsunuz, vizör tamamen kapalıyken hem de.
    Bence o kask en fazla şehir içinde 125cc bir vespa kullanırken takılabilir. Daha büyük motosikletle yol yapan kişi için işkenceden başka birşey değil.
    Tavsiyem görünüşüne aldanmayın.
    Ciddi zararla fazla kullanmadan sattım gitti.
    Tam da bu sabah düşüncemi tekrar gözden geçiriyordum. 2 - 3 bin tl para harcayıp ergonomisi çok kötü olan bir kask almanın ne manası var dedim kendime. Üstelik şu an ki arai kask ile bir dünya sorun yaşarken.

Sıkıntılara odaklanıp daha iyi ve teknolojik kask arayışına çıktım ki sizin vermiş olduğunuz yanıt doğru karar verdiğimi kanıtlar gibi.

Mutlaka güneşlik vizörü olmalı diye düşünüyorum. Arai'nin dışarıdan yaptığı vizör de pek başarılı değil gibi görünüyor gözüme. Çünkü batan ve doğan güneşi yanlardan yiyorsunuz ve çizilmesi çok kolay bir konumda. Bu nedenle shark ve avg modellerine yöneldim. Yanlış görmediysem shark'da bir de ısıtmalı vizör diye bir şey var sanırım. Bu sayede buhar sorununu kalıcı olarak çözmüşler. Birde kablosuz bağlantı imkanı.

Yine şekli ikinci plana atıp güvenlikten ödün vermeden en konforlu ve teknolojik kaskı aramaya başladım. Önerilerin hepsine açığım.

Şimdiden teşekkürler.

Bullshit diye okudum ya la...
    Quad87 bunu beğendi.

Grhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    https://sharp.dft.gov.uk/
    Bu linkten almayı düşündüğünüz kaskla ilgili test sonuçlarını görebilirsiniz. Bu konu ile ilgili sadene Nolan N103 kollandığımı ve hiç memnun kalmadığımı söyleyebilirim. Hangi kaskı alacak olursanız kesinlikle deneyerek almanızı tavsiye ederim.

Alıntı Grhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://sharp.dft.gov.uk/
    Bu linkten almayı düşündüğünüz kaskla ilgili test sonuçlarını görebilirsiniz. Bu konu ile ilgili sadene Nolan N103 kollandığımı ve hiç memnun kalmadığımı söyleyebilirim. Hangi kaskı alacak olursanız kesinlikle deneyerek almanızı tavsiye ederim.
    Teşekkür ederim çok faydalı bir link.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler