Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Değer Kaybı Olmuyormuş Acill

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaslar bundan 3 ay önce motorla bir kaza yaptım.Ters şeride giren bir araba ile kafa kafaya girdik..Karşı taraf 100 de 100 haksız çıktı ben sigortadan tamir ücreti olarak 4.000 tl aldım..şimdi değer kaybı ile ilgili dosya açtırdım ve bana plaktik parçalar değiştiği için değer kaybına girmez diyolrlar şahsede falan birşey olmadığı için ..şimdi bu konu hakkında ne yapıla bilir doğrumu bu dedikleri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı mfn.53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bundan 3 ay önce motorla bir kaza yaptım.Ters şeride giren bir araba ile kafa kafaya girdik..Karşı taraf 100 de 100 haksız çıktı ben sigortadan tamir ücreti olarak 4.000 tl aldım..şimdi değer kaybı ile ilgili dosya açtırdım ve bana plaktik parçalar değiştiği için değer kaybına girmez diyolrlar şahsede falan birşey olmadığı için ..şimdi bu konu hakkında ne yapıla bilir doğrumu bu dedikleri
    Doğrudur. Ana şaseyle bağlantısı olmayan hiç bir parça ve plastik parçalar değer kaybına girmez. Örneğin arabalarda da tampon, ızgara vs. gibi parçalar değer kaybında gösterilemez.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Aynı olay arabalar içine geçerli. Plastik kaporta parçaları değiştiğinde 10.000 liralık hasar kaydı da olsa değer kaybetmemiş gibi işlem yapılıyor.

ozaman yapabileceğim bir şey yok sanırım hukuki olarak.teşekkür ediyorum

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Geçmiş olsun.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim .allah rrazı olsun yardımınız için.

300-500 tl hasar kaydı olsa bile değer kaybediyo yani oluyor, ama motosiklete değer kaybı vermiyorlarsa doğrudur sigorta bile yapmıyorlar değer kaybı mı vericekler birde :D

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Türkiyede değer kaybı eşittir hasar kaydı olarak bilinir :D

Evet verecekler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Eksperin belirlediği 5000 tl’lik hasarın, 4725 tl si tarafıma ödendi %100 haklı olmama rağmen. Bu eksperin kendi insiyatifiyle sigortaya ödenmesini söylediği rakammış. Bu olayı tüketici haklarına şikayet ettim bugün yarın sonuçlancak. Aynı zamanda değer kaybı için başvuruda bulundum. 1500-2000 beklerken 760 TL ödeneceği söylendi. Bunun içinde tahkime gidicm. Hasarlı olan araç 3-4 aylık 2017 model r25 6000km çiziksiz bir motordu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)