Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Patlak Lastik Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Benim Pulsarın michellin pilot street takımın arka lastiği sürekli olarak patlıyor. Çözüm bulmağı geçtim, patlağı da bulamıyoruz. İçine en son 1 şişe acil durumlar için olan lastik köpüklerinden sıktım ama nafile. Kabataş'taki Buz motor'a götürürsem sorunuma çare bulunabilir mi? Yok bu lastik iş görmez denilse ne takmamı önerirsiniz? Zira şu aralar sıkıntıdayım Rosso II beni baya bir aşar.

Ön arka set'imi geçen sene nisan ayında 15.500 km önce takmıştım. İşe gidiş dönüş 85km olunca biraz fazla gitmiş olabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Pulsarın michellin pilot street takımın arka lastiği sürekli olarak patlıyor. Çözüm bulmağı geçtim, patlağı da bulamıyoruz. İçine en son 1 şişe acil durumlar için olan lastik köpüklerinden sıktım ama nafile. Kabataş'taki Buz motor'a götürürsem sorunuma çare bulunabilir mi? Yok bu lastik iş görmez denilse ne takmamı önerirsiniz? Zira şu aralar sıkıntıdayım Rosso II beni baya bir aşar.

Ön arka set'imi geçen sene nisan ayında 15.500 km önce takmıştım. İşe gidiş dönüş 85km olunca biraz fazla gitmiş olabilirim
    35 yıllık bir lastik sektörunde olan birisi olarak
    1-sibop dibini ve iğnesini kontrol edin

2-jant ve jantın lastik ile birleştiği topuk bölgesini kontrol edin

3-(ölüm vuruşu ) lastiğe 80 ila 90 psı hava basıncı basın
    bunların hepini kendiniz yapabilirsiniz ve eminim çoğu ustadan daha iyi bakarsınız
    ogzcngdk, Angrypower ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CG 125, Honda NT 700
    Eğer lastiklerini değiştirmeyeceksen 80-90 psi hava basma sakın.

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı noctalica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer lastiklerini değiştirmeyeceksen 80-90 psi hava basma sakın.
    noctalica arkadaşım ben 80-90 psi yi patlağı bulabilmesi için söylemiştim yanlış anlaşıldım galiba

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    sibop iğnesi sibopta çatlak laatik yanaklarına bakılmalı iyi

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Arka teker sert bir çukur veya tümsege girdiyse,jant yanaği yamulmuş veya çatlamiş olabilir,iç lastik bulabilirsen bir muddet idare edebilirsin.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    belkide lastıkte bir sorun yok siboptan kaçırıyor.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    80 90 yazan arkadaşım selamlar yanlış anlamada o kadar basınç sağlıklı değil, sadece 40 psi uygundur.Birinci ihtimal iğne zımba teli çapak gibi incecik tel girmesinden kaynaklanan delik vardır görülememiş olabilir, ikincisi sibobun iç iğnesini değiştirin, sonra sibobun canttan çıkış yerini köpüklü suyla test edin.Buralarda kaçırma yoksa ( ki lastik yüzeyini dikkatlice 2 3 kişi 10 dk. kaçak aramanız lazım ) lastik yanağından kaçırıyor yüzde yüz.Cant yamuksa bir yerden düzelttirilecek yoksa cant yanakları içeriden zımpara yapılacak sonra, lastik yama koruyucu lastik yanaklarına sürülüp yoksa lastik montaj pastasıyla yoksa silikon sprey ile montaj yapılacak.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....80 90 yazan arkadaşım selamlar yanlış anlamada o kadar basınç sağlıklı değil, sadece 40 psi uygundur......
    arkadaş doğrusunu söylerken tam açıklayamamış sanırım

lastik yanaklarının tam oturması için evet önce 80 psi basınç uygulanır sonra normal değerlere düşürülür..

yani 80 i bas çık yola denmemiştir

hatta lastiğin havasını tamamen indirip janttan çıkarmadan 180 derece çevirip aşırı basınçla topukları oturtmak ve normal değere ayarlamakda sonuç verir..

Patlak olayına bir şey diyemiyorum çünkü zaten değişim zamanın gelmiş.Yeni lastik olarak mitas önerebilirdim ama günlük çok km gidiyorum demişsin.Mitas yumuşak hamurlu lastik olduğundan sana çok km dayanmaz biter.Bir arkadaşımın pulsarına anlas lastik taktırmıştık.Hepimiz memnun kalmıştık.Tam fiyat performans lastiğidir.Bütçem kısıtlı lastik lazım diyorsan anlas takabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)