Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bi efsaneyi hatırlatmak istedim :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Düşük cc uzun yol muhabbetlerin çok sık karşımıza çıktığı şu günlerde efsaneyi bi hatırlatayım istedim

Röportaj: Honda Today 50 ile Karadeniz Rüyası

Röportaj serimize Honda Today 50 ile Karadeniz Rüyası projesi ile nam yapan ilginç motorcu kardeşimiz Erhan Yalçın ile devam ediyoruz. 50 cc motosiklet ile Antalya’dan Kaçkarlara inanılmaz bir yolculuk…

Muhabir- Öncelikle Merhaba.. Erhan Bey Nasılsınız?

Erhan Yalçın- İyi diyelim iyi olalım (gülümsüyor)

M-Bize biraz projenizden bahsedin isterseniz. Nasıl doğdu bu fikir?

EY- 2012 yılında Rize Kaçkar Dağları’nda bir tırmanış düzenlemiştik üniversite kulübü olarak bende o zamanlar kulüpte eğitmenlik yapıyordum. Daha sonra tırmanışa başladığımızda acaba buraya motorla gelinir mi diye aklımdan geçirdim. Bu fikir yıllar yılı içimde büyüdü..Bir gün hedef koydum kendime dedim 2013’te gideceğim diye ama o sene işlerin yoğunluktan gidemedim ve 2014 oldu dedim kendime ben bu sefer yapacağım bu projeyi dedim .

M-Üniversite yıllarında motorunuz yoktu herhalde bu hayalleri kurarken?

EY-Üni yıllarımda vardı ama ufak motorla olur mu olmaz mı hep sıkıntı idi…

M-Yolculuk toplam ne kadar sürdü?

EY- Toplam 8 gün sürdü. 4 günde gittim 3 günde döndüm. Toplam 3057 km yol yaptım.

M-Honda Today ile zor olmadı mı?

EY-Yok gerçekten çok keyif aldım. Ben böyle sağlam motor görmedim. 70 kg kapasitesi olan motorda benle beraber 140 kg yük vardı.

M-Kaçkarlara çıkarken de sorun çıkarmadı mı?

EY-Kackarlara çıkarken 2 km kala arka amortisör patladı ama ben ona rağmen benim oğlanla konuşup hallettim (gülüyor). Bana ben çıkarım ama sen süre bilirmisin dedi, bende tamam dedim ve çıktık.

M-Nerelerde konakladınız? Nerede uydunuz?

EY- Ilk gün Ankara’da konakladım 2.ci gün Samsun’a 40 km kala Kavak göleti yanına attım, 3 gün Trabzon yakınında Çavuşlu beldesinde sahil yolunda fındıkcilararin yanına attım 4 gün hedefim olan Kaçkarların Ayder Yaylası’nın üstündeki yukarı Kavrun Yaylasına attım çadırı ve burada motorla olan kısım bitmişti. Artık tırmanış vardı ama yukarıdan dönen ekipler olmasi ve onlarla iletişimde olmam bana gitmemem gerektiğini, buzul rotasını kötü olduğunu tek başina tehlikeli olacağını söylediler. Yarın olduğunda bir grup daha döndü ve fotolar gösterdiler. Bende tirmanisi iptal etmek zorunda kaldım ve doğanın tadını çıkardım..

M-Peki bu proje size neler kattı?

EY-Bana büyük hedefleri olup küçük motorla olur mu diye sorulduğunda işte olur ve ufak motorla yapabilecegimi gosterdim. Herseyi tam anlamlı görerek geziyorum daha fazla dikkat çekiyorum…

M-Honda Today duruyor mu? Başka motor almadınız mı?

EY-Evet duruyor onunla Avrupa turu düşünüyordum ama yılbaşında italya gittiğimde gördüm ki ufak motorla dışarı çıkma sıkıntı nedeni ise 50 cc olmasi en az 100 cc olmalı o yüzden Türkiye turları için Honda Today yurt dışı turları için yeni hayalim olan XTZ660 tenere aldım onla yapmak.

M-Peki Erhan Bey röportajı yavaş yavaş bitirirken sizi örnek alacak arkadaşlara söyleyecekleriniz var mı?

EY-Evet bu projeyi yaptıktan sonra bana dediler nasıl olur da bu motor dayandı ve başka motor yapabilir mi? Bende dedim ki tabi ki yapabilir ben motoruma güveniyorum ve hep bakım yapıyorum bu xx marka da olabilir, motora bakarsan oda sana bakar ve üzmez unutmayı ki onunda bir canı var, onunla konuşun dertleşin o sizi anlar. Tabi ki asıl sizin onu anlamanız gerek unutmayın. Ben Ordu’da Vespa 150 ile 19 kere Londra’ya giden Osman Gürsoy amcayı örnek aldım ve projem de onuda ziyaret ettim. Beni tebrik etti. Herkesin rüyaları bir gün gerçek olacak buna inansınlar.

M- Çok teşekkür ederiz Erhan Bey umarım tüm hayalleriniz gerçek olur..

EY- Ben teşekkür ederim. Sizin için yeterli oldu mu bilmiyorum. Ben keyif aldım. Siz sordukca ben yeniden yapıyorum gibi geldi. Guiness rekorlar kitabina girmeye çalışıyorum daha önce 49 cc 2 beygir motorla yapan yok. Bakalım hayırlısı…

Alıntıdır.

Dilerseniz yorumda belirtin adminlerimizden rica edip fotoğrafları linke çevirelim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    vallahi arkadaşta peygamber sabrı varmış tebrik etmek lazım. 50cc ile okadar yol yapmak her kardeşin harcı değil

eline sağlık

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    hiçmi otoyol kullanmadın be adam nasıl bir cesaret var bunlarda..

birkez 250 cc Xmax ile İstanbul dan Bursa ya gittim geldim, düz yolda hadi neyse ama rampaya vurdunmu yeni kamyonlar sürekli tepemizde , şahadet getirdik yahu.. gazlayıp uzayamıyorsun hız keseyim desen üzerimizden geçecekler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ulen almadim 2009 yilinda 1400tl fiyati vardi,alip koy depoya biblo gibi motor,bazen kiziyorum kendime.

Arkadaşada helal olsun diyorum.
    Birkan07 bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    büyük motorla herkes gider, tebrik etmek lazım arkadaşı.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Diyecek söz yok. Helal olsun.

Mobilet ile biri uzun yol yapmıştı o aklıma geldi. Bi ara onun efsanesinede başlık açmalısın.

Ufak cc ve uzun yol ilgi alanım. Hasta oluyorum şöyle gezilere. Aynı gezi, bi yol motoruyla yapılsa, bu kadar ilgimi çekmiyor.

Bende en son spacy alpha ile Giresun'a gittim geldim.

X-max ile nasıl sıkıntı yaşanıyor çözemiyorum. Balıkesir'liyim. İstanbul-Balıkesir güzergahı çok zevkli ve bence çok güvenli bi güzergah. Bu yolu Mondial loyal,honda ps,hero pleasure ve spacy alpha ile yaptım. Sıkıntı çekmedim.

Motosikleti
    Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline sağlık
    Eyvallah abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyecek söz yok. Helal olsun.

Mobilet ile biri uzun yol yapmıştı o aklıma geldi. Bi ara onun efsanesinede başlık açmalısın.
    Araştırayım onuda yapayım en kısa sürede

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Honda Today 50 ile Karadeniz Rüyası yazıyı daha önce okumuştum,bir sene Yunanistan turu Honda Today 11-12-13.02.2016
    https://www.facebook.com/media/set/?...9078847&type=1
    Sonra gaza gelip,ybr ile Rusya'ya gitmemde en büyük etken olmuştur,insanlara güven vermemiş,resmen kanlarına güven gazını boşaltmıştır
    Kullanıcılar en az 600cc yola çıkmamı önerdi,uzun yolda yeri gelsin,hayabusa yetersiz olur.Teldeki kuş,evdeki kuştan iyidir.
    Altındaki motosikletin değerini bil,birbinizi anlayın,yola koyulun.
    Yapamayanların hep bir bahanesi olacaktır
    GT250rAlanya bunu beğendi.

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    zaten son zamanlarda cıkıp eve aylarca dönmeyesim var böyle gördükçe gaa geliyorum valla
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı gitaristgkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten son zamanlarda cıkıp eve aylarca dönmeyesim var böyle gördükçe gaa geliyorum valla
    Senin motor dünyayı 3 kere turlar, saldır :D

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin motor dünyayı 3 kere turlar, saldır :D
    ahahah aynen motorda sorun yok bende var o cesareti ve maddiyatı bi yakalasam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)