Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Kazam Hayırlı Olsun (Fotoğraflı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de. Çakılı yolda. Üzerimde ceket de yoktu. Bereket Allah derimizi tekstil değil de deri yaratmış. ne dengesiz yorum yarabbim.

Şaka bir yana çakıl ve asfaltta bayağı deri kaybettim. Üç hafta sonra iyileşti.

ABS olsaydı düşmezdim diye avutuyorum kendimi. Harbiden de düşmezdim muhtemelen.

Büyük geçmiş olsun...
    Ben acemiydim ön frene çok sert basmıştım bunu yaparken biliyordumda o şekilde fren yapmamam gerektiğini ama panik halinde refleks olmuştu şuan soğukkanlı davranabiliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    sanırım cf moto 400 almışşınız hayırlı olsun forumun sivri zekalıları size nasıl olduda , frenleme dersi vermedi hepsi fren uzmanı ondan soruyorum,

Rabbim tekrar kaza bela yaşatmasın ,

Ben deri tulum düşünüyorum çünkü deri ceket var ama belden aşağısı boşta gibi geliyor acaba deriyi sıcaklarda vs giyebilirmiyim imkansız gibi geliyor

giyen nasıl giyiyor anlamadım pişirir tavuk gibi adamı....
    Huseyin9595 bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım cf moto 400 almışşınız hayırlı olsun forumun sivri zekalıları size nasıl olduda , frenleme dersi vermedi hepsi fren uzmanı ondan soruyorum,

Rabbim tekrar kaza bela yaşatmasın ,

Ben deri tulum düşünüyorum çünkü deri ceket var ama belden aşağısı boşta gibi geliyor acaba deriyi sıcaklarda vs giyebilirmiyim imkansız gibi geliyor

giyen nasıl giyiyor anlamadım pişirir tavuk gibi adamı....
    3 ay giyemesen 9 ay giyersin yine hem üşümeZsinde havalar serinleyince

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben acemiydim ön frene çok sert basmıştım bunu yaparken biliyordumda o şekilde fren yapmamam gerektiğini ama panik halinde refleks olmuştu şuan soğukkanlı davranabiliyorum
    İnsanın soğukkanlılığının sınırı var, ama insanın var olan soğukkanlılığını tüketecek şiddetteki durumların sınırı yok malesef. On sene sonra aynı olmasa da benzer şekilde yine düştüm.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    geçmiş olsun kardeşim

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Üzerinden epey bir süre geçmiş ama yine de geçmiş olsun kötü bir his maalesef.

Diğer motosiklet sürücülerinin ayna kullanmamaları trafikte çeşitli cambazlıklar denemeleri genelde yakınlarında bulunan diğer motorlara çarpmalarıyla sonuçlanıyor. Özellikle ve özellikle ehliyetsiz ve ekipmansız paketçiler dinamit gibi geziyorlar ortalıkta. En küçük iğne deliğine bile girmeye kalkıyorlar. Ya da seni gelip sıkıştırıyor bir yaklaşıyor bir uzaklaşıyor sürekli bir atraksiyon halindeler. Zaten sürekli bu sebeplerden sürekli yerdeler bu arkadaşlar. Allah akıl fikir versin bunlara. Gördüğüm anda uzaklaşıyorum.

Bir de bir çok başka sokağın kestiği bir caddede akan trafikte ilerlerken en sağdaki o boşluktan geçerken çok dikkat edin sinyalsiz bir anda sağa dönüyorlar, benzin istasyonuna girebiliyorlar, taksiler müşteri alıp indirebiliyor, dolmuşlar keza öyle. Ekstra dikkat arkadaşlar.

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun...

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Çok teşekkür ederim hepinize Allah razı olsun.

Evet kazadan sonra ön frene basmaktan çok çekindim açıkcası hemen r25 i satıp 400nk aldım abs li. Şimdi ki amacım abs yi devreye sokmadan fren yapabilmek.

Evet abs gerçekten hayat kurtarır bencede tabiki doğru frenleme yapmayı bilmek lazım fakat yol durumu da çok etkiliyor bende mıcırlı yolda düştüm.
    Sulu ve böyle yollarda rahatça abs var diye frene basabiliyorum. Zaten amaç doğru fren yapabilmek ama yapamasakta abs nin bizim hatamızı örtmesi.

400nk aldım ve çok memnunum bugün 1000km bakımınıda yaptırdım. Deri çok terletmedi beni kollarında hep delikler var baya hava alıyor fakat trafikte terletiyor tabiki.

Malesef o tarz arkadaşlardan bende çok rahatsızım önüme kırmaya çalışıyorlar arkadamdan devamlı sağ sol yapıyor yol alabilmek için abuk sabuk hareketler tabikide sadece kuryeci arkadaşlar değil

BUGÜN KÖPRÜDE YANIMDAN Bİ 600RR GEÇTİ AKLIM ÇIKTI AZ DAHA DÜŞÜYORDUM O KADAR YAKIN GEÇTİ Kİ ÇOK KORKTUM BİDE KORNA ÇALIYOR GEÇERKEN O DAHA DA ÇOK KORKUTTU. ÖNCE KORNA ÇALARSIN SONRA ÖNDEKİ SENİ GÖRÜNCE GEÇERSİN FAKAT BUGÜN DİREK YANIMDAN GEÇERKEN KORNA ÇALDI ONA BİR SÜRÜ GÜZEL SÖZLER SÖYLEDİM GÖRÜR BELKİ.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BUGÜN KÖPRÜDE YANIMDAN Bİ 600RR GEÇTİ AKLIM ÇIKTI AZ DAHA DÜŞÜYORDUM O KADAR YAKIN GEÇTİ Kİ ÇOK KORKTUM BİDE KORNA ÇALIYOR GEÇERKEN O DAHA DA ÇOK KORKUTTU. ÖNCE KORNA ÇALARSIN SONRA ÖNDEKİ SENİ GÖRÜNCE GEÇERSİN FAKAT BUGÜN DİREK YANIMDAN GEÇERKEN KORNA ÇALDI ONA BİR SÜRÜ GÜZEL SÖZLER SÖYLEDİM GÖRÜR BELKİ.
    Zaten adamın amacı da muhtemelen o. Kendini ciddi seviyede silik, değersiz ve ezik hissediyor olmalı ki, varlığını ve önemini, başka insanların hayatını tehlikeye atma pahasına göstermeye çalışıyor... Motosiklet te bu amaca yönelik bir araç sadece.
    Huseyin9595, müsaitnick ve atalayalper bunu beğendiler.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten adamın amacı da muhtemelen o. Kendini ciddi seviyede silik, değersiz ve ezik hissediyor olmalı ki, varlığını ve önemini, başka insanların hayatını tehlikeye atma pahasına göstermeye çalışıyor... Motosiklet te bu amaca yönelik bir araç sadece.
    Çok haklısınız malesef bu tip insanlar var. Tek yapabildikleri gaz kolunu çevirerek başkalarının hayatlarını riske atmak.
    Düz yolda hız yapmak çok önemli bişey zaten onlarda haklı bundan anlıyolar demek ki.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Geçmiş olsun

Hocam ben de size 400 nk'yı soracaktım. Sizce değer mi? Nasıl hızlanması, durması, abs ve diğer özellikleri? Benim en büyük çekincem servis hizmeti. Servis ne alemde?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bende hd200i varken 200 cc scooter ile sol e-5 emniyet şeridinde çuvalla küfür yemişimdir o zamanlar hızlıydım herkesi sıkıştırıp geçiyordum şimdi düşünüyorumda iyiki kendi ve başkarının canına zarar vermemişim vicdan var vidan , azabı dinmez

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Teşekkür ederim.

Bence bu aralar parasını hakeden en iyi motosiklet. Servis konusunda hiç sıkıntı yaşamadım. Kadıköyde motoaras var özkan abi sağolsun çok ilgili.
    Frenlemesini ve hızlanması en sevdiğim özellikleri oldu. Ben bu motosikleti alırken abs ve 120-140 arası stabil gidebilmek için aldım.
    Bundan önce R25 kullandım hızlanması ondan daha da iyi bide bu naked olduğu halde.

En yüksek 175 görebildim fakat artık kendim bıraktım yoksa çok daha yüksek hızlara çok çabuk şekilde çıkıyor. Alırken bende beklemiyordum açıkcası bu kadar dediğim gibi 120-140 arası gideyim yeter dedim fakat çok daha yüksek süratlere hemen çıkıyor.

Ama makina ağır gerçekten benim için çok sıkıntı olmuyor 180cm 90kiloyum. Fakat biraz yokuşta geriye almak zorluyor. Onun haricinde rüzgarda eski motosikletlerim gibi (duke 250 r25 rc200) rüzgar beni tokat manyağı yapamıyor.

Onun haricinde lastikleri değiştiricektim alır almaz fakat kullanmaya başladıkça gerek olmadığını gördüm gerçekten çok kaliteli lastik koymuşlar ve mükemmel viraja giriyor makina. Beğendim gerçekten.

Yağmurlu hava da kullanılamıyor malesef sırtım komple çamur oluyor ön taraftanda geliyor az da olsa. Çamurluk alınabiliyor ama ben orjinal haliyle söylüuyorum.

Yakıt olarakta rodajda sakin olarak 3.5 lerde yaktım. Şuan agresif olarak kullanıyorum 4-5 arası yakıyor.
    MSMorkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Lastik masrafının olmaması çok hoş. Açıkçasını söylemek gerekirse:
    2. el cbr500r (Çünkü 125r ile başladım. gerek oturuş, gerekse görünüş olarak cezbediyor)
    0 Dominar (Servis ağı CF den bi tık daha iyi. Bizim burada yetkili servis CF moto için Mondi Motor. Nasıldır bilemiyorum)
    0 400nk arasında kaldım. (çünkü çift silindir, tip, kalıp ve renkleri çok hoş.)

0 Seçmek isteme sebebim: kazıklanmamak, motorun gelmişinin geçmişinin bana ait olmasını istiyorum(ileride kaynaklanan bir sorunda “ha bu yüzden yapıyor galiba” diyebilmem gerekiyor. Acaba eski sahibi şunu yaptı mı? Nasıl kullandı acaba diye dert etmeden.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Çok geçmiş olsun. Derhal hasarlı ekipmanları yenilemenizi, eskilerini de çöpe atmanızı öneririm. Kendilerinden beklenen işlerini yapmışlar emekli olabilirler artık. Cana gelmesin mala gelsin. Amin.

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    Çok geçmiş olsun

geçmiş olsun usta

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Allah razı olsun arkadaşlar çok teşekkür ederim.

Malesef daha ekipmanları değiştiremedim. İnşallah en kısa sürede.

Emin olun bende sizin şuan yaşadığınız ikilemleri yaşadım. Bende diğer motosikletlere baktım. Ama daha sonra 0 almak daha zevkli cazip geldi bide satacağın zaman neyi var neyi yok rahatça söylebiliyorsun ilk sahibi oluyosun.

0 almak isteyincede 2 seçenek çıktı karşıma dominar ve 400nk aralarında ilk baş dominara yöneldim servisten ötürü fakat görüp biraz kullanınca çok memnun kalamadım. Şekil olarakta ilgimi çekmedi. 400NK yı yakından görünce dedim ki ben bunu kesin alıyorum. Servisini bende düşündüm çok zaten servisi düşünmesem dominara bakmazdım bile. Çok şükür 1000km yi geçtim hiç sıkıntı yok servisten yanada beğendim. Moto aras özkan abi sağolsun çok ilgili ben kendi tereddütlerimi onada söyledim en ufak problemde halledebileceğini direk uma'yla iletişime geçebileceğini söyledi zaten mondial rx3 evo motoru olanlar genellikle ona giderler her ihtiyaçlarını fabrikadan tedarik edebiliyor. Bende düşünüp 400nk aldım sonuçta muhattap olacağın kişiler var türk firması garantili mal sonuçta .
    MSMorkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun arkadaşlar çok teşekkür ederim.

Malesef daha ekipmanları değiştiremedim. İnşallah en kısa sürede.

Emin olun bende sizin şuan yaşadığınız ikilemleri yaşadım. Bende diğer motosikletlere baktım. Ama daha sonra 0 almak daha zevkli cazip geldi bide satacağın zaman neyi var neyi yok rahatça söylebiliyorsun ilk sahibi oluyosun.

0 almak isteyincede 2 seçenek çıktı karşıma dominar ve 400nk aralarında ilk baş dominara yöneldim servisten ötürü fakat görüp biraz kullanınca çok memnun kalamadım. Şekil olarakta ilgimi çekmedi. 400NK yı yakından görünce dedim ki ben bunu kesin alıyorum. Servisini bende düşündüm çok zaten servisi düşünmesem dominara bakmazdım bile. Çok şükür 1000km yi geçtim hiç sıkıntı yok servisten yanada beğendim. Moto aras özkan abi sağolsun çok ilgili ben kendi tereddütlerimi onada söyledim en ufak problemde halledebileceğini direk uma'yla iletişime geçebileceğini söyledi zaten mondial rx3 evo motoru olanlar genellikle ona giderler her ihtiyaçlarını fabrikadan tedarik edebiliyor. Bende düşünüp 400nk aldım sonuçta muhattap olacağın kişiler var türk firması garantili mal sonuçta .
    Hayırlı uğurlu olsun o zaman hocam, Allah utandırmasın kaza bela vermesin hayırlısıyla. Ben de sağlam bir servis bulayım. Hem satışını oradan alıyım hem de bakımlara gideyim. Ama dağın başındayız işte. Başakşehir ...

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Çok teşekkür ederim sizin içinde inşallah. Biraz uzak başakşehir aslında avcılarda abaylar var orasıda iyidir. Benimde arkadaşım evlenip oraya taşındı bende avrupa yakasındayım ama kadıköye geçiyorum servis için.
    MSMorkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)