Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cbr 125 R Eksantrik Mil

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ataartuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Öncelikle herkese iyi forumlar
    Geçtiğimiz hafta 3900 TL'ye 2005 model bir CBR 125 R satın aldım.
    Motosikleti bugüne kadar gayet güzel kullanıyordum bir sıkıntısı da yoktu 2. ayda muayenesi gelecekti ön far stop lambası ve KM göstergesi çalışmıyordu bugün onları göstermek için ustaya gittim.Ustaya derdimi anlattıktan sonra motorun kontağını açtı ve kontaktan bir ses geldiğini bu sesin de sibop pistol ya da eksantrik milden geldiğini söyledi,daha sonra motoru açtı.Ben gelen sesin farkında bile değildim hatta bir sorun olduğunu dahi düşünmüyordum ama işte tecrübesizlik açtırdım motoru sonra kapattırdılar istersem parça getirteceklerini motosiklete böyle binmemem gerektiğini söylediler,fiyatı da 300 500 arası değişir dediler ama motorda başka sıkıntılar da olabilirmiiş sen cebine 1000 lira koy her ihtimale karşı dedi.Ben eve gelip CBR 125 R eksantrik mil diye arattığımda 100-80 TL arası bir fiyat çıktı.Ben şimdi ne yapmalıyım? Moralim çok bozuk inanın ne yapacağımı bilmiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    80-100 liraya orjinal ekszantirik mili alamazsın. Eksantirik milide öyle kolay kolay arıza verecek parça değil. Nalbat ustaların ellerinde kaynak-taşlama vs. görmediyse. Bana kalırsa 1000 lira masraf etmektense bozulasıya kadar bin. Bozulunca da zaten 1000 lira masraf edeceksin.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Götürdüğüm usta motoru daha beter etti gelirken 2-3 kere istop etti sabah durumu daha iyiydi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:51 ----------

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80-100 liraya orjinal ekszantirik mili alamazsın. Eksantirik milide öyle kolay kolay arıza verecek parça değil. Nalbat ustaların ellerinde kaynak-taşlama vs. görmediyse. Bana kalırsa 1000 lira masraf etmektense bozulasıya kadar bin. Bozulunca da zaten 1000 lira masraf edeceksin.
    Ustaya onu da sordum,böyle binmeye devam edersen motor biter o da 3-5 bin lira arası masraf çıkarır dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:52 ----------

Yardım edebilecek yok mu? İnanın çok çaresizim...

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    motorun kendisi 3-5 bin lira etmez. o ustaya bidaha uğrama. 4 silindirli motor yapacak sanki deyyus.

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    Kardeşim ne yaptın sen ya ben sana benimkini sataydım üzerine 1500 lira ekleseydin. Tertemiz motosikletim vardı masrafı yok. Neyse artık geçmiş olsun.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Lütfen böylelerine "Usta" demeyin. Çıraktan çıkma, teknik bilgisi sıfır ama ona sorsan herşeyi bilir tamir eder kibirli tipler. Motosikletinde egzantrik mili ile ilgili bir sorun olsaydı emin ol sen de fark ederdin.

Buradan sorarsan motosikletinin tamiri için sana yakın bölgede /şehirde gerçek usta veya kaliteli iş yapan servisleri bulup onlara götürebilirsin. Öneririm.

Şimdi önce o ustanın(!) bozduğunu yapacak birini bulman gerek. Tamir edeceğini iddia edip büyük ihtimalle para için sağlam makineyi haşat etti. Günahını almayayım ama çok yaptıkları şeydir. Güvenmediğiniz tamirhaneye, sorun yaşadığınız ve içinizin sinmediği ustaya makineyi teslim etmeyin hatta fikrini bile sorup da aklınızı bulandırtmayın.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Ankara’da nereye götürebilirim düzelttirmek için

Barış yolu caddesinde barış yolu ilköğretim okulunun yanında Dragon moto garaj.Eser Şahin a ustanın adı.Ona bi göster derim.İşçiliği tuzludur biraz ama sana motorun neyi olup olmadığını söyler.Fazladan para almaya çalışmaz.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ataartuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara’da nereye götürebilirim düzelttirmek için
    Ulusan, motomekanik gibi kurumsal yerlere gidin.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Benim de basima geldi zamaninda... Iste bazi uyaniklar alnimda ne yazdigini okuyabiliyor, ve serefsiz olanlari da suistimal ediyor malesef...

Tek tavsiyem var: Bi daha SAKIN o ustaya ugramayin! \

Herif zaten sizden en az 1000 TL utmeyi kafaya koymus. Bir daha gittiginizde verdiginiz tepkiye gore, hangi meblaga isyan edeceginizi tahmin edip o meblaga kadar zorlayacaktir sizi. Isin kotusu adamakilli da yapmaz motosikletinizi. Muhtemelen bir sure sonra ziyaretinizi gerektirecek izler birakacaktir. Bir yandan da o modelin kronik sorunlari oldugunu isleyecektir bol bol size... Sonucta profesyonel dolandirici. Hic ugramayin yanina. Zararin neresinden donerseniz kardir.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Öğrenciyim kurumsal ya da çok pahalı yerlere gidecek bütçem yok zaten motosikleti aldıktan sonra ekonomik olarak bitmiş durumdayım

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Bu balıkesirden getireceğim dediğin motor değildir umarım

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Memlekette herkes ustayım diye geçinip müşteri öpme derdinde. Ustaya gidiyorsun, adam gözünün önünde motoru açıyor. O ustadan motoru al. Hiç elletme bile. Civarında iyi bir usta araştır ona git. Eğer motorda sorun varsa tek kişiye götürme, birkaç kişiye göster ki, arıza nedenleri birbirinden farklı cevaplar ile mi karşılaşacaksın

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Yok hocam buradan,Ankara’dan aldım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Soracağım ama bildiğim usta yok o adam (usta demeye artık dilim varmıyor) bu motora bu hâlde binme dedi.Zorlarsam motorun biteceğini falan söyledi bir sürü şey zıvaladı,horozlar tutmuyormuş falan zorlarsam iyice bozarmışım kilitle böyle kalsın dedi bir de bir yerini açtığı anda antifriz fışkırıyor orayı kapattı öyle gönderdi bir de depoyu açmışlardı geri yerine tam oturtamadılar sanırım az bir şey oynuyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler