Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cree U5 Çakar Ve Düşük Modu İptal Etmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    LİFAN LİON 125
    Cree u5 sis lambasında sürekli Senkronizasyon sorunu yaşıyorum kablo uzunlukları kalınlıkları aynı çakar ve düşük modu iptal edip tek mod olarak yanmasını istiyorum nasıl yapabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Nasıl yapılacağını bilmiyorum ama bende de bazen bu sorun oluyor.sisler açıkken motoru çalıştırinca sapıtıyor çözüm için.sis in acma tuşunun arkasında jaklar açıkta onları çekip bir iki saat akımı kesince düzeliyor senkronu.belki sendeki de bu yüzden sapıtıyor olabilir.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Çok söktüm taktım ama, onu yapabilecek teknik bilgim yok. Pek mantıklı gelmeyebilir ama, ikinci anahtarı takmak halleder. Mod değişirse onu açıp kapatırsın.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kontak kapatmadan önce sisleri kapatman lazım yoksa senkron sorunu oluyor diğer türlü bağlantılar sağlam ise senkron sorunu olmaz

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontak kapatmadan önce sisleri kapatman lazım yoksa senkron sorunu oluyor diğer türlü bağlantılar sağlam ise senkron sorunu olmaz
    Aynen sisler açıkken kontağı kapatınca çalıştırırken de açık unutuyorum. belki sisleri önce kapatmadigim için senkronu bozuluyor. Açma düğmesindeki jaklari söküp bir iki saat sonra takınca düzeliyor.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Devrenin resmini atarsanız yardımcı olabilirim çünkü hepsi aynı değil o yüzden yanlış bilgi vermek istemiyorum. U2 yazan parçayı yerinden çıkartın tek mod olarak çalışacaktır tabi bunun gibi ise.
    thepope ve Kızıl pars bunu beğendiler.

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Devre fotoğrafını atarsanız yardımcı olmaya çalışırım, çakarı ve kısayı kapatmak yerine senkron sorununu çözmenizi sağlayacak ve aynı zamanda 3 moddan feragat etmek zorunda kalmayacağınız bir yöntem daha var. Şöyle çalışıyor eğer 1-2 sn geçmeden sisleri açıp kaparsanız diğer moda geçiyor ve o şekilde yanıyor ancak kapadığınızda aradan 2 sn geçtiğinde otomatik olarak kendini sıfırlıyor. Bunu yapabilmek için son modun hafızada kalmasını sağlayan kondansatörü bulup ona paralel olarak en az 10k bir direnç bağlıyoruz ve sorun çözülüyor, bahsettiğim kondansatör genelde büyük olanı oluyor ama siz yine de bir fotoğrafını atarsanız yardımcı olabilirim
    Kızıl pars bunu beğendi.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    10 w lık led sürücü devresi hali hazırdaki devre yerine kullanılabilir herhalde. Denemek lazım.

Bunu kullanıyorum (biraz modifiye yaptım) :
    https://www.aliexpress.com/item/Car-...999.624.vIp49q

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Devre fotoğrafını atarsanız yardımcı olmaya çalışırım, çakarı ve kısayı kapatmak yerine senkron sorununu çözmenizi sağlayacak ve aynı zamanda 3 moddan feragat etmek zorunda kalmayacağınız bir yöntem daha var. Şöyle çalışıyor eğer 1-2 sn geçmeden sisleri açıp kaparsanız diğer moda geçiyor ve o şekilde yanıyor ancak kapadığınızda aradan 2 sn geçtiğinde otomatik olarak kendini sıfırlıyor. Bunu yapabilmek için son modun hafızada kalmasını sağlayan kondansatörü bulup ona paralel olarak en az 10k bir direnç bağlıyoruz ve sorun çözülüyor, bahsettiğim kondansatör genelde büyük olanı oluyor ama siz yine de bir fotoğrafını atarsanız yardımcı olabilirim
    Bu sorunumuzu çözersen sana Motorcu Nobelini verebiliriz.

https://photos.app.goo.gl/NgMK8JHLQhyzqrQm2
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    --
    Önce deneme yapın olursa direnc baglarsiniz, simdi fara 12 volt verin uzun yansin tekrar verin kisada enerjiyi kesin bir sonraki mod normalde cakar olsun, bu islemden sonra vidanin yanindaki siyah kondansatörun 2 ayagini herhangi bir iletkenle birbirine değdirin ve 5 sn falan oyle bekleyin sonrasinda tekrar enerji verdiğinizde uzundan başlarsa, kondansatore paralel olarak 10 k direnc bağlamanız sorununuzu giderecek.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ne demek istediğini anladım.
    Büyük kondansatör son durumu saklamaya yarıyor, boşaldığında ise sıfırlanıyor diyorsun.
    Akşam deneyeceğim.
    Teşekkürler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    --
    Aynen öyle, kolay gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)