Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Artık yetti, arabayı ve motoru satıp doblo alıyorum !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

onun için doblo almana gerek yok herhangi bir beyaz renk sedan araba alıp bir de intercity vs. filo plakalığı takacaksın tamamdır. Araba fluence olursa etkisi daha da artar.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Peki siz hiç tuğralı panelvan transit gördünüzmü.?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Onun yerine vaneo al çok daha güzel bir araç.2004'ten beri kullanıyoruz sıkıntı çıkarmadı.
    Gidişi biraz az,yakıtı ekonomik.Konforlu,4 hava yastığı,ESP var.Arka süspansiyon bağımsız.
    Binek kullanmak için çok daha uygun bir araç

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki siz hiç tuğralı panelvan transit gördünüzmü.?
    Gördüm ama bi dobloya yakıştığı gibi yakışmamıştı

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun yerine vaneo al çok daha güzel bir araç.2004'ten beri kullanıyoruz sıkıntı çıkarmadı.
    Gidişi biraz az,yakıtı ekonomik.Konforlu,4 hava yastığı,ESP var.Arka süspansiyon bağımsız.
    Binek kullanmak için çok daha uygun bir araç
    Güzel bir binek arabam var ama burada olay doblo almak. Arablar ve doblolar olmak üzere trafik ikiye ayrılıyor bana göre, bende 2. tarafa geçmek istiyorum
    zekeriyaimam bunu beğendi.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam bir Ford ranger alırdım. Birde yükseltme kiti kimse sana yaklaşmaz

sash_009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 (2016)
    Sayın arkadaşlar nerdeyse bütün yazılanları bir çırpıda okudum. Şu sonuca vardım: Siz şehirlisiniz. Şehirlinin bulduğu ihtiyaçlar listenizden bahsediyosunuz. Ben Marmaris'te yaşıyorum. Burda genelde buralı olmayanlar haricinde kimse kornaya basmaz. Yaya geçidi başında yaya gözüktüğünde insanlar durup yol verirler. Hatta geçenlerde motorlu tiki genç bir arkadaş yaya geçidinde açtı ayaklığı indi motordan. Napıyo lan bu? diyodum ki karşıdan karşıya geçen amcanın koluna girdi karşıya geçmesine yardımcı oldu. Ben ve bnm arkamdaki üç araba korna çalmadan bekledik, çocuk amcayı karşıya geçirdikten sonra geldi motoruna bindi ve hepimiz yolumuza devam ettik. O ara gözüm dolar gibi oldu yalan yok. Yani özetle size küçük bir ilçe veya köy/kasaba gibi bişey lazım bence. Sonra alacağınız araca sadece zevkleriniz yönünde karar verebilirsiniz zaten...

bu iş aracın büyüklüğü ile ya da yüksekliği ile ilgili değil pahasıyla ilgili bence. rangerover dev gibi jip mesela ranger fakan hakgetire ama fluence ile üzerim rangerı önüne kırarım yoluda alırım. range in en ufak kazası onbinlerce tl cesareti varsa gelsin

o yüzden filo plakalı araçlardan kaçın.isterse i10 olsun. adamın umrunda değil vurmuş sürtmüş. şehiriçi trafikte zaten yavaş gidiyorsun maddi hasarlı kaza yani ölürüm kalırım korkusuda yok adamın.

Motosikleti
    Alıntı sash_009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın arkadaşlar nerdeyse bütün yazılanları bir çırpıda okudum. Şu sonuca vardım: Siz şehirlisiniz. Şehirlinin bulduğu ihtiyaçlar listenizden bahsediyosunuz. Ben Marmaris'te yaşıyorum. Burda genelde buralı olmayanlar haricinde kimse kornaya basmaz. Yaya geçidi başında yaya gözüktüğünde insanlar durup yol verirler. Hatta geçenlerde motorlu tiki genç bir arkadaş yaya geçidinde açtı ayaklığı indi motordan. Napıyo lan bu? diyodum ki karşıdan karşıya geçen amcanın koluna girdi karşıya geçmesine yardımcı oldu. Ben ve bnm arkamdaki üç araba korna çalmadan bekledik, çocuk amcayı karşıya geçirdikten sonra geldi motoruna bindi ve hepimiz yolumuza devam ettik. O ara gözüm dolar gibi oldu yalan yok. Yani özetle size küçük bir ilçe veya köy/kasaba gibi bişey lazım bence. Sonra alacağınız araca sadece zevkleriniz yönünde karar verebilirsiniz zaten...
    Hocam Türkiyede böyle bir yer var mı ya? Du bakayım marmaris tarafta bana uygun bir iş çıkar mı acep? :D

Valla herşeyi bırakıp gelebilirdim ama iş olayı sıkıntı bu sefer , orada sanayii namına pek bir şey yok çünkü.

Mühendis ne işe yarar ki öyle bir yerde? Biz yine büyük şehirlere mahkum... :(

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    en doğrusu
    bari doblonun bagaja uffa bi scooter koyun köye möye giderseniz fıtı fıtı binersiniz :D
    SuleymanE bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumuşsunuz, yanlış anlamışsınız ve buna bağlı yanlış çıkarımlar yapmışsınız. Tüm insanlar bana yol versin diye bir derdim yok, o kadar saplantılı olsam sanırım ambulans şöförü falan olurdum mühendis olmak yerine

Tek istediğim trafikte insan gibi sürebilmek, her kesin de insan gibi sürmesi. Ancak bu maalesef benim yaşadığım ülkede mümkün değil. Siz nasıl bir trafikte sürüyorsunuz bilemeyeceğim, belki yaşadığınız semt çok nezih ve elittir, ama benim yaşadığım şehir de semt de o kadar nezih ve elit değil.

Trafik tam bir kaos. Acaba sorun bende mi diye hangi ortamda sohbetini açsam, doktorundan avukatına, iş adamından muhasebecisine herkes bu konudan muzdarip. Lanet olsun, bıktım bu trafikten diyeni daha duymadım.

Mesela ben motorla yeşilde geçerken kendisine kırmızı yanan bir şrf.siz beni görmesine rağmen kırmızıda geçebiliyor. Ben motorumla normal yolumda giderken hayvan herifin bir tanesi hatalı sollamaya yapıp canıma kast etmeye çalışabiliyor.

Çok şükür ergen değilim, kafasına kamera takan vloggerlar gibi her hatalının peşine düşüp "ona bunu ödetmek" gibi bir derdim yok. Motora binmek riskleri beraberinde getiriyor farkındayım ancak sürekli başkalarının yaptığı hatalarla sürekli tehlike altında sürmek yorucu gelmeye başladı, hele ki şehir içinde...
    15 yıllık sürücüyüm, ne çok ciddi bir araba kazasına nede ciddi bir motosiklet kazasına karıştım. Birçok ciddi tehlikeden de, tecrübelerim, pratiğim, trafiği iyi okumam ve tabii ki Allahın yardımıyla kurtuldum.

Şakayla karışık "trafikte terör estireceğim" tarzı şeyler de yazmış olabilirim evet fakat işin bu espri kısmını da bu yazıyı okuyanların anlayacağını düşünmüştüm.

Demek ki şaka kısmı ile ciddi kısmı siz ayırt edememişsiniz, benim hatam, net anlatamamışım diyelim.

Trafik canavarı olmak gibi bir hedefim yok bunu da belirteyim net şekilde. Sadece trafikde daha rahat kullanılan, daha az taciz edilen bir araca geçmeyi planlıyorum. Hayat boyu o araca bineceğim diye bir şey yok, zaten işim gereği sürekli farklı farklı araçları kullanmak zorunda kalıyorum.
    Doblo kafamı rahatlatmak için aradığım yegane araç

Ayrıca trafikde doblonun superiority si olmadığını düşünüyorsanız bu ülkede yaşamıyorsunuz demektir bayım

Doblonun yetmediği zaman bulldozer veya volvo truck alma zamanı gelmiş demektir.

Sevgiyle kalın, kazasız kalın
    Şu mesajını okudum da, ne kadar anlayışsız bir adammışım, hiç bir şey anlamamışım vallahi pes
    Yazılanlara biraz daha sakin, ve düşünerek göz atmanı tavsiye ederim, ironi yapıyorum, tabiki bir insan sadece öncelikli olmak veya insanların ona yol vermesi için hayatını bir nesneye göre şekillendirmez değil mi?

Bence ülke şartlarında " Motosikleti sürücüsü olmayı tehlikeli görüyor ve devam etmek istemiyorum " diyorsan, emeklilik dilekçeni yaz bizde sana uğurlar olsun diyelim

Doblosu,SUV'si ya da kamyoneti, bu işlerin çözümü bu değil, bu işlerin çözümü senin gibi genç mühendislerin zihniyetlerini olumlu yönde değiştirmeleri, nasıl daha pozitif, nasıl daha yaşanası bir hale geleceği konusunda çaba gösterip, örnek olmasından geçer. Sistemi bozanlar gibi davranarak ya da onlara benzeyerek değil..

Bol şans..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Trafik acaip yoresel birsey. Bazi yerlerde yaya olmak bile tehlikeli. Malesef...

Cuma namazi cikisinda onunde insan yokmus gibi kapiya yuruyen amca biliyorum. Adam onunde kimse yokmus gibi adim atiyordu. Acaip ilginc bir durum. Sanarsiniz ki cocugu balkondan dusmus. Disari cikinca bir de ne goreyim. Herif havaya bakiyor... Adamin amaci disariya erken cikmakmis. Adam bunun icin dunyayi yikmaya hazirdi. Ama sonrasi icin cok plan yapmamis.

Ayni sehirde, bir seyyar saticinin el arabasi ile bir dolmusun tamponu arasinda kalmis durumda iken, dolmus soforunun ara gaz verip yuregimi agzima getirdigini bilirim...

Bu sehirde motosiklet kullanmak ciddi risk almak demek, kim ne derse desin...
    SuleymanE bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşünürseniz,

2010 Model 1,3 MultiJet Premio Paket 80 binde sadece kendimizin yılda 10 bin km kullandığımız arabamız var.

Premio olan ful pakete ek olarak;

16 inch black series jantlar
    ful orjinal krom kaplama
    2 çift yazlık kışlık lastikler
    sadece bu modele özel ön far yıkama
    Pioneer AVH - 4450 - BT Medya paketi ve ses sistemi ( 2500 TL harcandı)

Bizim burada yetkili servis olmadığı için "servis bakımlı" yazamıyorum

not: arka camda tuğra vardır ve trafikte her zaman bir abiliği vardır.

Motosikleti
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu mesajını okudum da, ne kadar anlayışsız bir adammışım, hiç bir şey anlamamışım vallahi pes
    Yazılanlara biraz daha sakin, ve düşünerek göz atmanı tavsiye ederim, ironi yapıyorum, tabiki bir insan sadece öncelikli olmak veya insanların ona yol vermesi için hayatını bir nesneye göre şekillendirmez değil mi?

Bence ülke şartlarında " Motosikleti sürücüsü olmayı tehlikeli görüyor ve devam etmek istemiyorum " diyorsan, emeklilik dilekçeni yaz bizde sana uğurlar olsun diyelim

Doblosu,SUV'si ya da kamyoneti, bu işlerin çözümü bu değil, bu işlerin çözümü senin gibi genç mühendislerin zihniyetlerini olumlu yönde değiştirmeleri, nasıl daha pozitif, nasıl daha yaşanası bir hale geleceği konusunda çaba gösterip, örnek olmasından geçer. Sistemi bozanlar gibi davranarak ya da onlara benzeyerek değil..

Bol şans..
    Ohoo, umut ve pozitivizmle olsa keşke her şey. Sendeki fazla umut ve pozitivizmden bi kutuya koyup sevabına kargolasana bana da üstad, bendeki çoktan bitti de

Bu ülkede motosiklet kullanmak zaten delilik. Bile bile kullanıyoruz bakalım piyango ne zaman kime çıkacak diye bekleyerek... Bana çıkmasa sevdiğime çıkıyor, bi haber alıyorum, hatalı şerit değiştiren kişi arkadaşın motoruna çarpmış, apar topar canımız ağzımızda hastaneye koşuyoruz. Hele ki bu son yılda vefat eden arkadaşlarımızın daha toprağı soğumadı. Camiadan kimler gitti kimler...

Açıkçası ben artık toz pembe gözlüklerimi çıkardım, çekmeceme koydum. Daha rasyonel düşünüyorum. Rasyonel bakınca bazı şeyler çok daha net algılanıyor, size de tavsiye ederim.
    Duyguları bir kenara bırakarak yaşadığınız şehri ve toplumu gözlemlerseniz, pek hoş bir manzarayla karşılaşmayacaksınız malesef gerçekler bunlar.

Gelecek nesillerden de pek umutlu değilim: Örnek 1 , Örnek 2, Örnek 3, vs vs. örnekler çoğaltılabilir.

Bu arada bana genç mühendis demişsiniz, hay Allah razı olsun, valla uzun zamandır bu kadar güzel bir iltifat almamıştım, moralim yerine geldi bak sabah sabah (Laf aramızda yaş oldu 34). Yahu ufak çocukların amca, gençlerin abi demesi yormaya başladıydı, sevindim bak şimdi
    (Bedenim yaşlı da olsa ruhum genç kalmış demek ki, ne mutlu bana)

Yıllardır sektördeyim, toplumun en alt kademesindeki ve nispeten üst kademe sayılabilecek kişilerin ortasında çok bulundum. Size kötü bir haberim var, işler hiç iyi gitmiyor, hemde hiç.. (işten kastım toplumun gidişatı, ekonomi anlamayın lüfen, gerçi oda iyi gitmiyor ya, ayrı bir konu )

Neyse yine çenem düştü, ihtiyarlığıma verin, beni ikna edemediniz, o doblo artık alınacak, lamı cimi yok.

Hiçç üstelemeyin, o piknik tüpü bagaja girecek, o pikniğe de gidilecek...

Sağlıcakla kalın

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en doğrusu
    bari doblonun bagaja uffa bi scooter koyun köye möye giderseniz fıtı fıtı binersiniz :D
    Scooter büyük ihtimalle bagaja sığmaz ama bir dağ bisikleti yüklerim bagaja.

Ne güzel olur hem bisiklete de binmesi, özlemişim bak, hayali bile güzel :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik acaip yoresel birsey. Bazi yerlerde yaya olmak bile tehlikeli. Malesef...

Cuma namazi cikisinda onunde insan yokmus gibi kapiya yuruyen amca biliyorum. Adam onunde kimse yokmus gibi adim atiyordu. Acaip ilginc bir durum. Sanarsiniz ki cocugu balkondan dusmus. Disari cikinca bir de ne goreyim. Herif havaya bakiyor... Adamin amaci disariya erken cikmakmis. Adam bunun icin dunyayi yikmaya hazirdi. Ama sonrasi icin cok plan yapmamis.

Ayni sehirde, bir seyyar saticinin el arabasi ile bir dolmusun tamponu arasinda kalmis durumda iken, dolmus soforunun ara gaz verip yuregimi agzima getirdigini bilirim...

Bu sehirde motosiklet kullanmak ciddi risk almak demek, kim ne derse desin...

İçerde bunaldıysa demek ki mübarek amca, ondanmış acelesi Dolmuşçular ve minibüsler üzerine yazı yazsam sanırım 3 cilt kitap olur. Onlar tam klinik vaka.

Bilemiyorum hasmet hocam, belki de ben yaşlandıkça karamsar oldum, aslında o kadar da kötü değildir herşey dedikçe, çok daha kötü bir örnek karşıma çıktı hep.

Benim pek ümidim kalmadı, ne mutlu hala olumlu düşünebilenlere diyorum sadece.

Benim için en doğrusu "topluma adapte" olmak. Benim fikrim bu yönde :D

Bir çılgınlığın içinde yaşıyoruz valla, Allah sonumuzu hayır etsin...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    dobloya gerek yok.
    güzel bir maxi scooter alıp ön cama tuğrayı yapıştırıp hayata devam edebilirsin.

ayrıca doblo sadece doblo değildir,
    ideolojik ve sınıfsal bir araçtır.
    kullanan kitleden rahatça anlaşılabilir.
    Levent bunu beğendi.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Doblo 1.6 alırsan seni üzmez ben kullanıyorum gidişi çok iyi birde 6 ileri vites.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Doblo tarzı araçları kullananlarda hakikatten bir özgüven patlaması oluyor bence. Bu başlıktan sonra araba kullanırken daha dikkat ettim bu tür araçların kullanım şekline ve örnek olarak şunu vermek istiyorum; ışıklarda duruyorum 3 şerit oluştu ışıkta ki benim beklediğim ışık 2 şeritlik
    (yerdeki çizgilere göre), o da ne bir berlingo geldi ve hopp 4.şerit Trafikte her ne kadar sakin kalmak zor olsa da sakin kalmamız lazım. Çünkü devir kötü, adam önüme kırdın diye silah çekip vurabiliyor. Kimin ne olduğu belli değil, kendini birşey sanan çoğaldı. Benim fikrime göre eğitim düzelmeden hiç bir şey düzelmez ama en azından o tür insanlara benzemeyerek farklılık oluşturmak da bir şey dir. İçimi döksem uzarda daha..

Ne demiş bir düşünürümüz; "herkesizn hayatına kimse garışamaz. ha nasıl garışamaz. ben bu şekil giyinirim, bu bayan şu şekil giyinir. şu şekil giyinir... amma hiçkimse kimseye garışmaya bi hakkı yok." Bir tebessümle bitireyim dedim.
    SuleymanE bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Yazıyı okudukça kendimden birşeyler buldum.

Kamyon şoförüyüm. Kamyonla her yerde üstünlüğüm var. Tali yolda beklerken dahi adam anayolda durup bana yol veriyor. Sıkışık yerlerde filan hep geçiş önceliğim var. Artistlik yapanda olmuyor. "Kamyoncu bu tehlikeli adam" diye düşünülüyor olabilir. Ha haksızda sayılmazlar. Boş gezen kamyoncu görmedim.

Motorda ise durum tam tersi. Gerçi şimdilerde büyük motora geçince biraz daha saygı görmeye başladım. İnsanlar motosikleti bile seçiyor yani.

Motosikleti
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıyı okudukça kendimden birşeyler buldum.

Kamyon şoförüyüm. Kamyonla her yerde üstünlüğüm var. Tali yolda beklerken dahi adam anayolda durup bana yol veriyor. Sıkışık yerlerde filan hep geçiş önceliğim var. Artistlik yapanda olmuyor. "Kamyoncu bu tehlikeli adam" diye düşünülüyor olabilir. Ha haksızda sayılmazlar. Boş gezen kamyoncu görmedim.

Motorda ise durum tam tersi. Gerçi şimdilerde büyük motora geçince biraz daha saygı görmeye başladım. İnsanlar motosikleti bile seçiyor yani.
    Hay yaşa hocam. Valla yaşayan biliyor işte, anlıyor halimden. Yalnız olmadığımı bilmek sevindirici :D

Aslında nihayetinde insan gibi yaşamayı istiyorumdum, ne fazlasını ne de eksiğini. Sürücülerin çoğunluğu kurala uysa yeter. Herkes kurallara uysun da demiyorum, çoğunluk uysa yeterdi de, gidişat hep daha kötüye, pek ümidim de kalmadı artık.

Allah kolaylıklar versin sana hocam, şöförlük zor zanaat gerçekten, kazasız belasız yolculuklar dilerim.
    Ekarademir bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Yanlış bir bilgi ve algı var ortada. Bir çok kişi anlaşılan bu hafif ticarilerin K belgesi gerektirdiği ve SRC ile sürülebileceğini düşünüyor. Burada aracın ne olduğu değil ruhsata ne olarak kayıt edildiği önemlidir.
    a) Ticari Kamyonet : Esasen K belgesi ve SRC gerekiyor ancak kimsenin para verdiği yok, karayolları denetimlerinden uzak durmak gerekiyor cezası var.
    b) Hususi Kamyonet : K ve SRC gerekmiyor ceza yok.
    c) Binek Otomobil : Sıfırda ciddi ÖTV farkı var. Hız limitleri otomobil ile aynı oluyor, 1. köprüden de geçebiliyor.

2.el veya sıfır da alacak olsanız eğer iş amaçlı kullanmayacaksanız, akaryakıt ve bakım masraflarını şirketinize gider göstermeyecekseniz ruhsata kullanım amacı olarak hususi yazıldığından emin olunuz.
    SuleymanE bunu beğendi.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    banada şu geri geri gelen kapalı kasa araçlardan fenalık geldi ilkinde geri geri gelirken lastiğe çarptı atladım üstünden 2. dede 10 metre kala kornaya basmaya başladım 1 metre kala farketti yanına geçtim baktım telefonla konuşuyo pardon dedi içimden sövdüm gittim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)