Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ön çamurluğum kırıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bugün farkettim ki artık buz mu kar mı ne düşmüşse ön çamurluk iyi kırılmış. Ön tarafında kopan parça var ve tekere sabitlenen yeri de kırılmış. Yedek parçası hiç yoktur neredeyse motorun Yamaha da 460 Tl fiyat çekti. Merak ettiğim başka bir motordan uydurulabilir mi? Erzurum'da olduğumdan servise gitme şansım hiç yok zaten 1-2 tamircide kış sebebiyle dükkanı kapatmış. Internetten diğer motorların çamurluğunu alırken neye bakmamız gerekiyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Peugeot 103
    Geçmiş olsun. Hurdacılara bakın. Belki Cbf250 nin ön çamurluğu uyabilir onada bakın.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...05642620/detay

Şu tarz parça olarak satan vatandaşlarla görüşebilirsiniz. Renk tutmuyorsa boyatmak lazım tabi.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...05642620/detay

Şu tarz parça olarak satan vatandaşlarla görüşebilirsiniz. Renk tutmuyorsa boyatmak lazım tabi.
    Mesaj attım ama ilanın üzerinden neredeyse 1 sene geçmiş.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    BURADA kırmızısı 70 dolara var. Sizinkine uyar mı veya yurtdışından alışveriş yapıyor musunuz bilmem ama...

EBAY sitesinde de her rengi var.

Türkiye'den alıp o kadar para vermeyin bence...

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tabi kırım durumunu bilmiyorum ama polyester+cam elyafı ve polyester macunu ile biraz el işçiliği kurtaramaz mı? Tamamen tahrip olmamışsa bir deneyin isterseniz

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Abi git sanayiye bi tamponcu ya yaptır. üzerinede bi sticker yapıştır 20 liraya bitti.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Fotoğraf çektim ama pek tamir edilecek bir tarafı kalmamış gibi duruyor. Biraz anası ağlamış. Boyası filan da kalkmış zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BURADA kırmızısı 70 dolara var. Sizinkine uyar mı veya yurtdışından alışveriş yapıyor musunuz bilmem ama...

Eğer diğer motorlardan bisi uyduramazsam son şans olarak bu gözüküyor. Eyvallah dostum
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster

E 70$'a aldık. 1 ay bekledik. Gümrükte de hükümetimiz sağolsun %18 vergisini ödedik. Etti 80 küsür dolar.
    O da 300 küsür TL etti.

"O kadar para" vermeyip, 1 ay markasız ve kalitesi belirsiz parça bekledik.

Yamaha'yla pazarlığa gitmek ya da diğer Yamaha servislerini aramak daha mantıklı bence.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tersine, tamiri mümkün durumda görünüyor

sn. Birkan07' de güzel bir fikir vermiş, otomobil tampon tamiri yapan biryerde de tamir ettirilebilir.

Eğer tamir yolunu da yedek parçasını da bulamazsanız her bir parçası ile bana kargoyla gönderin, ben elimden geldiğince tamiratını yapar, boyasını yapıp size geri kargolarım. Böyle şeylerle uğraşmak eğlenceli oluyor
    pea ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Sahibinden de ki ilan elinden çıkarmış motoru. Kar durunca bi sanayiyi gezeceğim.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E 70$'a aldık. 1 ay bekledik. Gümrükte de hükümetimiz sağolsun %18 vergisini ödedik. Etti 80 küsür dolar.
    O da 300 küsür TL etti.

"O kadar para" vermeyip, 1 ay markasız ve kalitesi belirsiz parça bekledik.

Yamaha'yla pazarlığa gitmek ya da diğer Yamaha servislerini aramak daha mantıklı bence.
    Evet belki haklısınız, belki 1 ay bekleyecek ve üstüne %18 de değil %20 vergi vereceksiniz. Çünkü AB ülkelerinden gelmeyen kargolarda vergi %20'dir.

Ama ben iyi yandan bakıyorum. 13 gün önce aldığım ürünün dün adresime teslim edildi. Bugüne kadar ne aldıysam (Maksimum 120 dolar değerinde) 1 kuruş vergilendirme yapılmadı. Ben bu ihtimali düşünüp 70 dolara yurtdışından alırım. 2 haftada gelmesini ve vergi çıkmamasını umut ederim. Bu durumda şu anki doviz.com çevirisine göre 262 liraya çamurluk kapıma kadar gelir. Aradaki fark 200 liradır. Hele bir de yüzde olarak bakınca %43 daha ucuza almış olurum.

Sizin paranız vardır, trink yetkili servisten alırsınız. Unutmayın: "Money talks!"

Ama para kolay kazanılmıyor. İster 1 dakikada kazanın ister 1 haftada kazanın ama bana göre 200 lira az değil.

Tabi ki tercih @RoofRoof 'un

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün farkettim ki artık buz mu kar mı ne düşmüşse ön çamurluk iyi kırılmış. Ön tarafında kopan parça var ve tekere sabitlenen yeri de kırılmış. Yedek parçası hiç yoktur neredeyse motorun Yamaha da 460 Tl fiyat çekti. Merak ettiğim başka bir motordan uydurulabilir mi? Erzurum'da olduğumdan servise gitme şansım hiç yok zaten 1-2 tamircide kış sebebiyle dükkanı kapatmış. Internetten diğer motorların çamurluğunu alırken neye bakmamız gerekiyor?
    CBF250'nin çamurluğu YBR250'ye uyuyor. Denerseniz görürsünüz.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Boyutunu bilemem ama bizim mondial süperboyun ön çamurluğu ile sanki birebir aynı gibi görünüyor aba genişliğini bilemem uyar isa en fazla 50-60 liradır çamurluğu mondial servisi varsa gidip deneyerek alabilirsin oda olmadı bağlantı yerlerinin mesafesini ölçüp servis ile teyit edebilirsin ama hemen hemen uyumludır diye düşünüyorum

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Kıllı Macun, Polyester Macun, Fiber Kumaş ile yama yapma gibi uygulamaları yapabilen eli zımpara tutan ince işleri seven bir kaportacı bu işi gayet güzel yapar. Ha birde çıtırdan boya işi çıkar. Bir araştırıp fiyat alın. Doğrudan yenisine para vermeyin. Kış bitmeden olayın tekrarlanma ihtimali yüksek. Basit ucuz çözünler arayıp idare edin.

Bir de o nasıl bir acayip kırılmış öyle yahu, geçmiş olsun valla. Kar ve çamur, sıyıra sıyıra çamurluğu tıkadı, son hamlede de iyice taşıp önden kırarken yandan da bağlantıyıda yukarı doğru patlattı gibi duruyor. Aşırı soğukta da plastiğin kırılganlığı etki etmiştir diye düşünüyorum. Farkında olmadınız belki ama ciddi bir tehlike atlatmışsınız. Motor tahmin ettiğim zeminde hight olmaz ama zımba gibi yapıştırırdı yere. Tekrar geçmiş olsun

Çamurluksuz iki hafta idare et burda yaptırıcak yer elbet buluruz diycem de... İdare mümkün değil ki...

Kırılan parça yok dimi...

Motosikleti
    DRZ400SM
    Cbf250 ile mondial superboyu denerim. Kış nedeniyle 1-2 tane olan motosiklet servisi de kapalı bi karşılaştırma yapamıyorum. Çok sağolun yardımlarınız için

Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıllı Macun, Polyester Macun, Fiber Kumaş ile yama yapma gibi uygulamaları yapabilen eli zımpara tutan ince işleri seven bir kaportacı bu işi gayet güzel yapar. Ha birde çıtırdan boya işi çıkar. Bir araştırıp fiyat alın. Doğrudan yenisine para vermeyin. Kış bitmeden olayın tekrarlanma ihtimali yüksek. Basit ucuz çözünler arayıp idare edin.

Bir de o nasıl bir acayip kırılmış öyle yahu, geçmiş olsun valla. Kar ve çamur, sıyıra sıyıra çamurluğu tıkadı, son hamlede de iyice taşıp önden kırarken yandan da bağlantıyıda yukarı doğru patlattı gibi duruyor. Aşırı soğukta da plastiğin kırılganlığı etki etmiştir diye düşünüyorum. Farkında olmadınız belki ama ciddi bir tehlike atlatmışsınız. Motor tahmin ettiğim zeminde hight olmaz ama zımba gibi yapıştırırdı yere. Tekrar geçmiş olsun

Çamurluksuz iki hafta idare et burda yaptırıcak yer elbet buluruz diycem de... İdare mümkün değil ki...

Kırılan parça yok dimi...
    Yok maalesef parça farkedeli çok olmadı zaten. Dediğiniz gibi tıkayıp patlamış olarak gözüküyor.

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çin malı motor parçacısı yok mu ? Gidip alırsın ordan havalar ısınınca. Cıvata yerlerini delip uydurursun. O kadar para vermeye gerek yok yani. Orjinal olmasada olur.

Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı motor parçacısı yok mu ? Gidip alırsın ordan havalar ısınınca. Cıvata yerlerini delip uydurursun. O kadar para vermeye gerek yok yani. Orjinal olmasada olur.
    Zaten abi öyle deneyebileceğim bir yer olsa hiç dert değil.Ben bu havalarda bile motor kullanıyorum çamurluksuz ebem ağlar.

Motosikleti
    CRF 250
    Erzurum'da bu havada motor kullanmak, helal olsun yeminle...İnşallah en kısa sürede aradığın parçayı bulursun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)