Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok arada kaldım.Ne yapmalıyım

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar merhabalar.Yamaha 2014 MT-07ABS motorumu 25bin km kullandıktan sonra bir üst sınıfa geçmek için yaklaşık 2 hafta önce sattım
    Tek istediğim motor Mt-09 Tracer'dı.Şöyle bir problemim var.İlk başlarda 44-45 gibi fiyatlarda düşük km'lik olanlara bakıyordum.
    44.000 Liraya bir motorla anlaştım motor full dolu ama.(Sonradan alacağım ekipmanlar vs lastik olsun hepsi var.6bin lira motorda aksesuar var)Fakat o kadar para vermek istemiyorum.Ama 37bin tl ye alacağım motorlarda bugün olmasa bile sonraki zamanlarda alacağım aksesuarlar ve lastikle o fiyata gelecek ve km yüksek.

Dedim yüksek km olsun o zaman 37-40 aralığında bakayım.Bu seferde onlarda ne aksesuar var ne birşey.
    Kredi hesaplattığımda faiz oranı çok olduğundan geri ödemesi büyük meblağlar tutuyor.(18bin liraya 25bin gibi mesela)
    Fazer8 baktım uzunyolda Mt-09 Tracer kadar rahat olacağını düşünmüyorum.Mt07 Tracer almayı düşünmüyorum.Uzun süre Mt-07 kullandım.
    Africa Twin baktım birkaç tane uygun fiyata vardı.Enduro jant büyük cc'lerde hoşuma gitmiyor.
    İlerde alıp zararına satmak istemiyorum.Fakat karşılaştırma yaptığımda da en uygun motor benim anlaştığım(44.000 TL olan)motor gibi geliyor.
    Önerisi olan var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    madem ikinci el, o paralara daha avrupai şeyler yok mu? japonlar kadar alım satımı olmayacağından daha "elit" bi motor ucuza kapatılır sanki? ducati multistrada'ydı galiba, ktm adventure, triumph tiger vb. Spor makine deyince herkesin aklına japonlar gelir ilk de, gezi endurosunda avrupalı markalar daha meşhur, bence..

benimkisi, konuya yabancı bir akıldan fikir sadece.

Motosikleti
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem ikinci el, o paralara daha avrupai şeyler yok mu? japonlar kadar alım satımı olmayacağından daha "elit" bi motor ucuza kapatılır sanki? ducati multistrada'ydı galiba, ktm adventure, triumph tiger vb. Spor makine deyince herkesin aklına japonlar gelir ilk de, gezi endurosunda avrupalı markalar daha meşhur, bence..

benimkisi, konuya yabancı bir akıldan fikir sadece.
    Düşündüm fakat.Benim genel tercihim motorda yüksek model düşük km.Bunada en cazip şuana kadar Tracer900 gördüm.
    Multistradayı düşündüm fakat.Yüksek km'ler her an süprize hazır bir motor gibi duruyor
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Motosikletin üzerindeki aksesuar fiyatlarını araştırdınız mı hiç ? Aynı aksesuarları siz kaça alacaksınız?
    Bunu da bi araştırın.
    Mantığıma göre ; Eğer aynı aksesuarları uzun vadede ( 3-4 ay ) faiz ödemeden aradaki fiyat farkı ile alabiliyorsam ( krediyi azaltıp ) Daha donanımsız motosikletlere bakardım. Ama çektiğim kredi de bu aksesuarlar için de ayrılmış bir meblağ var ise hiç uğraşmadan donanımlı makineyi almayı tercih ederdim..

Not : Güzel makine, güzel tercih.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin üzerindeki aksesuar fiyatlarını araştırdınız mı hiç ? Aynı aksesuarları siz kaça alacaksınız?
    Bunu da bi araştırın.
    Mantığıma göre ; Eğer aynı aksesuarları uzun vadede ( 3-4 ay ) faiz ödemeden aradaki fiyat farkı ile alabiliyorsam ( krediyi azaltıp ) Daha donanımsız motosikletlere bakardım. Ama çektiğim kredi de bu aksesuarlar için de ayrılmış bir meblağ var ise hiç uğraşmadan donanımlı makineyi almayı tercih ederdim..

Not : Güzel makine, güzel tercih.
    Aksesuarları tek tek oturdum baktım.En uygun fiyatlı sitede dahi olsa.5.250TL ediyor.
    Benim 38 e alacağım motorun Km'si 15binkm'lerde fln alsam bile ilerde alacağım ekipmanlar ve lastikle 43-44 e gelecek ve yüksek km almış olacağım.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Siz o zaman hocam hiç uğraşmadan direk 44 lük makineyi alın...
    Aksesuarları al, tak veya taktır. hiç uğraşmaya değmez.
    Varsın kredi de biraz fazla olsun.
    Alacağınız motosiklet istediğiniz gibi olmuş olacak. Km bakımından da içiniz rahat olacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Yani ben herkeste olan bir şeye sahip olmak isteyen biri değilim bu yüzden tavsiye edeceğim motosiklet mantıklı gelmeyebilir, bu motosikletler hakkında pek bir bilgim de yok açıkçası. Ama görüntüleri benim epey hoşuma gidiyor. Özellikle Brutale Dragster.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...94708955/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...51824449/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...09140460/detay

Motosikleti
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani ben herkeste olan bir şeye sahip olmak isteyen biri değilim bu yüzden tavsiye edeceğim motosiklet mantıklı gelmeyebilir, bu motosikletler hakkında pek bir bilgim de yok açıkçası. Ama görüntüleri benim epey hoşuma gidiyor. Özellikle Brutale Dragster.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...94708955/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...51824449/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...09140460/detay
    Bunların hepsine baktım.Max 44 liraya kadar bakıyorum.Bu motorlarla uzunyolda rahat edemezsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)