Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ARKA STOP FARI ISINMAKTAN PLASTİĞİ ERİTTİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    herkese selamlar geçen cuma almış olduğum 2013 honda cbr125r model motosikletimde dün akşam garajda arkadaşlarla bakınırken 2 kez üstüste istop ettirdim marş almadı ısınmadığından diye düşündüm tekrar denedim çalıştı ondan bi 5 dakika sonra arka stopdan dumanlar geldiğini gördüm hemen bagajı açtım ve arka stop farının ısınmaktan ampul yerindeki plastiği çok azını erittiğini farkettim

şu şekilde motosikletin arka farı stok far fakat önde uzun kısa far zenon far (ortadaki)onunla bi alakası olabilirmi veya neyden kaynaklanıyo olabilir acaba dünden beri bunu merak ediyorum internettede bulamadım şimdiden çok teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ben benzer bir konu yüzünden CBR 250R' ın konjektör ve statoru yakmıştım, 1000 TL' den fazlaya mal olmuştu. Eski modellerinde "marş rölesi" problemli olduğu için bir dönem yetkili serviste değiştiriliyordu, 50 tl gibi bir rakkam. Aklında olsun onu da müsait bir zamanında orjinali ile yetkili serviste değiştirmeyi unutma (CBR 125R için de durumun 250R' daki gibi olduğunu düşünerek yazıyorum). Zaten zenona gerek yok ki, orjinal farının aydınlatması fazlasıyla yeterli. Çok isterseniz (sanırım 35/55W kullanıyordu) daha güçlü bir ampul deneyebilirsiniz, en azından sistemi zenondan az sömürecektir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    senin beslemede arıza var ölçsene avometre ile fazla geliyordur yada taktığın ampul orjinal değildir fazla ısınyıordur

nasıl mal mühendisler motora taktıkları ampule bak gülmemek elde değil 70 lik osram gibi

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    zenon önceki sahibinden kalma ben taktırmadım çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

orjinal stok ampul

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ampul tam yerine oturmadığında çevredeki plastiğe temas edebiliyor.
    Aynısı benim 250R'da olmuştu.
    Çevirerek yerine oturtulan bir sistem, dişi yanlış yerden tutunca az bir eğimle yerine oturuyor ve içerdeki ince plastik tabakaya temas ediyor.

Yani tahmin ettiğim şeyse, ampulü değiştirince yerine düzgün oturuyor mu diye bak.
    Ayrıca Normal ampul yerine led alabilirsin, onların flaşörlüleri falan da var.
    Hem şık olur hem de ısınmaz.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    ampul gayet sıkı bi şekilde yuvasındaydı ama bugün başka ampul alıcam bakalım inşallah olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler