Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul'dan Ankara'ya Taşınan Motorcu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli TNT600
    Herkese iyi akşamlar,

İstanbul'da az çok demeden sürekli gazladığım motorcu arkadaşlar var. Her Pazar İstanbul Park'a gittiğim birileri mutlaka var..

Şimdi şirket beni Ankara'ya transfer etti orada mesleğime ve hayatıma devam edeceğim. Süresiz..
    Ankaraya Benelli Tnt600 motorumu da götüreceğim, orada motorsiklet aktivitelerinden, gruplarından.. toplaşmalardan, cafelerden.. Trafiğinden motorcuyabahseder misiniz ? ne yapacağım açıkcası şimdiden merak içindeyim. Şubat 5 te tamamen Ankara'da olacağım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ben bahsedeyim , Ankara motosiklet kulübü var. Yılda 2-3kez toplaşır cc ayrımı yok derler , fazerler , gs ler önden topuklar küçük cc ler arkada şişer onlara yetişmek için silindir piston dağıtır 😁 Ben whatsapp gurubuna girdim 8-10 kişi var gurupta şartlar olgunlaştıkça geziyoruz.

Trafik kısmına gelirsek , Ahmet Kural ın şu repliği geldi aklıma ;

https://youtu.be/gksMhlyRrPM

Ankara'da trafiğe çıkacaksan her yerde çarpışacaksın.

Motosikleti
    Benelli TNT600
    Motosiklet klübü olsun da , Cc önemli değil. Önde gitmeyiz biz sorun değil. bizde nosraljiler, 250 cc ler kullandık vaktinde. whatsupp grubuna beni de dahil etsene

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı beginack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet klübü olsun da , Cc önemli değil. Önde gitmeyiz biz sorun değil. bizde nosraljiler, 250 cc ler kullandık vaktinde. whatsupp grubuna beni de dahil etsene
    Bu benim kendi arkadaşlarımın gurubu , yaş kaçtı ve meslek neydi acaba ?Yanlış anlama Bazı arkadaşlarımız nişanlıları , eşleriyle geldiği için ince eleyip sık dokuyoruz 😊

Motosikleti
    Benelli TNT600
    25 yaşındayım Tasarımcıyım. Ürün tasarımcısı ve benimde kız arkadaşım var 3 yıldır niyetimiz bu yaza ciddi şeyler :D sorun yok. İrfan adım.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Alıntı beginack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 yaşındayım Tasarımcıyım. Ürün tasarımcısı ve benimde kız arkadaşım var 3 yıldır niyetimiz bu yaza ciddi şeyler :D sorun yok. İrfan adım.
    Oturmuş ciddi ciddi cevap vermişsin tebrik ediyorum. Motosiklet seven birisi olduğun için karakterin için seni isteyen kabul eden bir grup çok rahat bulursun. Koca ankara sonuçta. Böyle çapsız çapsız muhabbetlere alet olma. Geldiğin de yaz özelden gazlarız arkadaşları da alıp.
    zaferce ve PiedPiper bunu beğendiler.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Her ilde oldugu gibi taksi, halk otobusu ve dolmuş şöförlerinden trafikte saygı, kanunlara uyma gibi seyler asla bekleme ki ankaradakiler birçok ilden çok daha saygısız.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Motosiklet grupları falan güzel. Katıl gez. Benim tavsiyem genel trafik ile ilgili.

İstanbul yolları her ne kadar motosiklet katilleriyle dolu olsa da yine de bir motosiklet aşinalığı var arabacıların. Anadolu'ya gittiğimde motosiklet saygısı olması gerekenin tersine hızla azalıyor. Trafik stresi ve trafikte geçen süre az olmasına karşın motosikletleri adamdan saymama küçük şehirlerde nedense daha fazla. Ankara'da büyükşehir olmasına karşın motosiklet saygısı yok. Hatta arabayla gittiğimde bile insanların nerede ne yapacaklarına veya neden böylesine saçma hareketleri yaptıklarına anlam veremiyorum. İstanbul çok mu kuralcı ve saygılı. Hayır dibine kadar şehir eşkiyalarıyla dolu bir trafiği var ama ben Ankara' da çok zorlanıyorum. Haberlere falan bak, İstanbul'da 500 kaza olur hergün. Ama Ankara' da ölümlü kaza haberi daha fazla duyarsın belki.

Alışana kadar dikkat et motorla.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Acaba motor a binis süresi ne kadar kısalıyor bu değişiklikle? Ankara ayazı malum. İstanbul da Ekim Ortası - Mart sonu hariç gayet rahat sürülüyor. Ankara da nasıl?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    aah ankara,
    nereden başlasak nasıl anlatsak.
    https://www.youtube.com/watch?v=YoBNHZ8AiDg

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)