Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul da gaz yağı sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    bende ariyodum bulamadim benzin istasyonlari satmiyo sordugumda ...
    bagcilarda satan varmi istasyon yada yakin cevresinde ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tüpçülerde bulunuyor, çevrende tüp bayisi varsa bulabilirsin.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ariyodum bulamadim benzin istasyonlari satmiyo sordugumda ...
    bagcilarda satan varmi istasyon yada yakin cevresinde ?
    Nalburlarda bulabilirsin kurubuz junior.
    kurubuzz bunu beğendi.

Ben Bostancı sanayide sora sora bulmuştum. 1lt almıştım 15 liraya falan. 2 sene olacak hala kullanıyorum

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nalburlarda bulabilirsin kurubuz junior.
    abi ben istiyom 10 litre alim şöle yoksa piyasada 1 litre şise ile var onlarda pahalli 20 tl .

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Hepsiburada'da 5 litresi kargo dahil 55 lira

https://www.hepsiburada.com/hepak-ga...hoCSt4QAvD_BwE

kurubuzz bunu beğendi.

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    Petrol ofisi istasyonu Akçansa çimento karşısı. Litresi 5,3 tl galiba , geçen hafta aldım 5 lt sine 32 tl vermiştim. Ama bidonunuz ile gidin pompadan veriyorlar çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu hangi benzinci? Shell-opet vs? Lokasyon ve fiyat da veriri misin.
    Petrol ofisi istasyonu Akçansa çimento karşısı. Litresi 5,3 tl galiba , geçen hafta aldım 5 lt sine 32 tl vermiştim. Ama bidonunuz ile gidin pompadan veriyorlar çünkü.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    izmir'de adımını atsan gaz yağı.
    boyacı ve soba ürünleri satan yerlere bakmanız faydalı olabilir.

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Kurubuz

Hocam bende bagcilar dayım ikitellide çalışıyorum eğer ikitelliye yolun düşerse aymakoop sanayi sitesi var parkcan nalbur netten arastirsan adresi cikar hemen illa orasida olacak degil tabi sitenin icerisinde dunya kadar nalbur var hepsinden bulabilirsin

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Bayram paşa çevikkuvvet karşısında demirciler sitesi var, demirciler site camii yanında yağcı var, litresi 12 Tl biraz pahalı ama işimi görüyor ayda 1 Lt alıyorum meşale ve gaz lambası için.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    İkitelli Dolapdere Sanayi Sitesi'nde Rüzgar Oto var. Orada da ne kadar isterseniz gazyağı bulunabiliyor. Bugün itibariyle litresi 10 TL Adam gözünüzün önünde ölçüp kaba koyuyor.

Bunun yanında her türlü motosiklet, scooter ve otomobil yağı da var. Örneğin ben Mercedes'in kendi motor yağını hiçbir yerde bulamazken buradan satın aldım. Zincirimi 90 numara yağ ile yağlıyorum. Yine bu arkadaşlarda bulunabiliyor. Esnaflıklarından da memnunum. GAzyağında değil ama motor yağı aldığınızda siz söylemeden uğraşmadan hemen faturanızı kesip veriyorlar.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    İstanbul / Büyükçekmece, Tepecik Sanaayisinin arkasında ( Akçan SA Çimento Fabrikasının girişi) Petrol Ofisi var, Pompadan veriyorlar, Litre fiyatı benzinle aynı sanırım.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Sorunsal sorunsal sorunsalı
    bu da yeni çıktı

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunsal sorunsal sorunsalı
    bu da yeni çıktı
    aynen ya sorunsal çok saçma sapan bir kelime bence ama tdk da var yapacak birşey yok 😁

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler zinciri temizleyerek onu dış etkenlere karşı zayıf bırakıyorsunuz
    size şunu diyeyim temizleyip 1 gün bırakan bakın nasıl paslanıyor
    ben bunu gördükten sonra zincir temizlemeyi bıraktım yoksa gaz yağı mazot vs ile bal dök yala şeklinde yapardım
    artık motordan çıkan yağı bi kap a koydum araziye çıkıp dönünce fırça ile yağı sürüyorum yağ ince olduğundan tozu toprağı alıp gidiyor
    ve son 2 yıldır hiç paslanma olmadı evet biraz pis oluyor ama zincirde gram pas yok
    ve gaz yağı aramaya uğraşmıyorum

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunu gördükten sonra zincir temizlemeyi bıraktım yoksa gaz yağı mazot vs ile bal dök yala şeklinde yapardım
    artık motordan çıkan yağı bi kap a koydum araziye çıkıp dönünce fırça ile yağı sürüyorum yağ ince olduğundan tozu toprağı alıp gidiyor
    ve son 2 yıldır hiç paslanma olmadı evet biraz pis oluyor ama zincirde gram pas yok
    Zinciri bende pek temizlemem, stabilizede kullanınca kötü oluyor, o zaman temizliyorum , ben genelde arka maşa, arka jant ve orta sehpaya bulaşan yağı tozu temizliyorum gaz yağı ile... Sık biraz bekle, çözüyor yağı mis gibi oluyor, temizlemesi kolay oluyor.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl zincir kullanıyosunuz yahu? Benim motor yaz kış yağmur çamur kullanılıyor ve açıkta duruyor daha noktasal pas bile görmedim zincirde.

Temizledikten sonra yağlamıyor veya dandik marka bir zincir kullanıyorsanız bilemeyeceğim...

Zinciri temizlemek de ömrünü uzatır, plakalar arasına giren toz toprak aşınmayı hızlandırır, temizlik bunları gidermek için yapılır.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Nasıl bir mantık ne kadar düşüncesizce hareketler yahu.

Temizleyip niye bırakıyorsunuz zinciri? Temizledikten sonra bir bezle zinciri avuç içine alarak iyice kurulayıp silmemiz lazım. Sonra çok fazla vakit kaybetmeden zincir yağlanır ve bir müddet bekledikten sonra yola çıkılır.

Birisi de çıkıp yapma etme dememiş.Zincirinizi temizlemelisiniz, sonra da yağlamalısınız. Ha pislenmiyordur, 2-3 yağlamadan sonra temizlersin o ayrı ama zincir temiz ve yağlı olursa uzun ömürlü olur. Bu şekilde 30 bin km dir aynı zincir dişli ile kullanmaya devam ediyorum. 1 defa gerdirdim.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl zincir kullanıyosunuz yahu? Benim motor yaz kış yağmur çamur kullanılıyor ve açıkta duruyor daha noktasal pas bile görmedim zincirde.

Temizledikten sonra yağlamıyor veya dandik marka bir zincir kullanıyorsanız bilemeyeceğim...

Zinciri temizlemek de ömrünü uzatır, plakalar arasına giren toz toprak aşınmayı hızlandırır, temizlik bunları gidermek için yapılır.
    BENDE YAZ KIŞ KAR KIYAMET kullanıyorum motoru yatırmam ama böyle 2000 km de bir zincir temizlemek bence gereksiz hatta zinciri temizlemek bence gereksiz
    ince yağı fırça ile sürüp geçiyorum oda tozu pisliği temizliyor (pas olayını yanlış anladın temizleyip sadece 1 günde nemden paslandığını söylüyorum YANİ zincirin üzerinde olan ince yağ tabakası gaz yağı sökülüp gidiyor)
    sonuçta enduro motor ışıl ışıl parlatıp temizlemem az yağlı tozlu olsun
    ha bu arada zincir olarak d.i.d ve cz den başka takmam tenere hayvanı koparabiliyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Zincir her 300/400 km arası yaglanir her 3000 km de detaylı temizlik yapılır. ancka gazyagı ile degil. bunun için özel spreyler var. gaz yagı ile bir kere temizlemistim ancak çok kötü olmustu zincir. şimdi ipone zincir temizleme ve yaglama kullanıyorum. gayet güzel.
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)