Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karbüratör

Motovento
    REKLAM ALANI
    CriminalS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    150 driftimin üZerinde pz26 125 cc lik karbüratör var ve yeterli gelmiyor bnde 46 tl ye pz30 karbüratör alacam ama yuvaları uyarmı manifolda direk otururmu yoksa ek olarak bişey almam gerekiyormu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

????????????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı CriminalS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 driftimin üZerinde pz26 125 cc lik karbüratör var ve yeterli gelmiyor bnde 46 tl ye pz30 karbüratör alacam ama yuvaları uyarmı manifolda direk otururmu yoksa ek olarak bişey almam gerekiyormu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

????????????
    şöyle bir konu var arşivde. bazı problemler yaşanmış sanırım.
    http://www.motosiklet.net/forum/arch.../t-131268.html

ben önceki makinede (sl200) karbüratörü daha büyüğü ile değiştirmiştim fakat çok büyük fark yaratmadı, benzin tüketimimi de arttırmıştı.

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    pz30 karbüratör daha güzel bi manifold ile tamamla bence hava filtresini sökmüşsündür diye umuyorum

Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Alıntı sinan151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pz30 karbüratör daha güzel bi manifold ile tamamla bence hava filtresini sökmüşsündür diye umuyorum
    Yok usta sökmedim yani daha doğrusu sipariş vermedim karbüratörüde daha güzel bi manifold derken plastik olanlarımı diyorsun ?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Karburatör bağlanti boğazininin 2 adet civata delik merkezlerin ölçüleri tutuyordur yüksek ihtimalle,drifte z-one 150-180 karburatorlerinden takanlar var.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Motorun oluru gideri o kadar, gerenkless büyük karbüratör.

????????????
    pz 30 karbüratör sıkıntı oluşturuyor hava girişi fazla geliyor. Motor çok dengesiz çalışıyor boğulma yapıyor motor.

Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    valla siparişi verdim keşke daha önceden söyleseydiniz pfff :(((

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    hava giriş boğazına plastikten pet şişeden kesip ayarlayacağın bir parça koyarsın olur biter veya iade et işine geleni al.

Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Debriyaj balatası bitik o da masraf 170 tl istiyorlar burdaki motorcular

valla siparişi verdim keşke daha önceden söyleseydiniz pfff :(((
    Pz30 karbüratörden dolayı boğulma yaparsa, jikleyi yarım kaldırsan yani 1 kademe kaldırırsan boğulma işini çözersin ayrıca debriyaj balatası 20 tl lik malzeme hadi 50,60 işçilik alsa normal diyecemde söylediğin fiyat uçuk ben bu işlemleri kendim yaptığım için para vermiyordum.

Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pz30 karbüratörden dolayı boğulma yaparsa, jikleyi yarım kaldırsan yani 1 kademe kaldırırsan boğulma işini çözersin ayrıca debriyaj balatası 20 tl lik malzeme hadi 50,60 işçilik alsa normal diyecemde söylediğin fiyat uçuk ben bu işlemleri kendim yaptığım için para vermiyordum.
    Aslında debriyaj balatası aldım sıfır duruyor motorcuya gittiğimde benden almadıgın seyi ben takmam dedi . Kendim takabilirmiyim bilmiyorum bu yağ pompasını sökebilmek için ruble anahtarı gerekiyormuş fln fln yani tamirciden başka yol yok gibi :s

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

(10krktr)?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bahsettiğiniz anahtar olmadan biraz çaba ile o somunu sökebilir, debriyaj balatasını satın aldığınız yerden bahsettiğiniz anahtarı da 15-30TL arasına satın alabilir, orada bulamazsanız internetten de aynı fiyata satın alabilir, veya o paraya ihtiyacı olmayan kibirli ve iş bilmez tamirciye selam sabahı kesip başka bir tamircide değiştirtebilirsiniz.

Debriyaj balatası n11' de "https://urun.n11.com/yedek-parca/mon...asi-P135212148" 22 tl (kargo dahil), ruble anahtarı (satın almadan önce uyumlu olup olmadığını sorun, modele göre değişir) "https://www.alimmotor.com/ruble-sokm...mtb-p-r-c.html" 10 TL. Bir de sıvı conta veya debriyaj kapağı için orjinal contası varsa sorunsuz bir iş olur. Elinizden gelirse kendinizin yapmasını öneririm.

Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    Usta burdaki tüm motorcular aynı fiyatı veriyorlar . Bu conta pensesi falanda almak lazımmış . En iyisi motorcuya yaptırmak ya başım agrımaz en azından . Orjinal honda balatası takarım falan diyo

Yağ pompasını açan lokma tarzı aparat var, çift başlı bir tarafı geniş bir tarafı dar 25 tl felan olması lazım birde sekman pensesi olursa işin hallolur.Maddi durumun müsaitse ufaktan takım çantası diz bence çok faydası olur. Çok fazla anahtara ihtyacın yok .Sentil anahtarı, yağ pompası aparatı ,Lokma takımı, birde anahtar takımı ufaktan başlarsan yavaş yavaş dizersin bu anahtarları ömür boyu kullanırsın ,1 kere alırsın.Ufak tefek işleri kendin yaparsın ilerki zamanlarda öğrene öğrene kendi motorunu söküp takarsın.

Motosikleti
    Mondial 150 Mh Drift
    200 lük taktım nazar deymesin ama canvr gibi oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)