Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motoru(Bıktınız biliyorum)

Motovento
    REKLAM ALANI

Eminim birçok kereler sorulmuştur. Ama ne yazıkki epey araştırmama rağmen istediğim yanıta ulaşamadım.

Hayatımda hiç motor kullanmadım. Hep kullanmak istedim. En sonunda motor ehliyeti almaya karar verdiğimde uzun zamandır motor kullanan bir arkadaşıma danıştım. Başlangıç motoru olarak ybr 125 önerdi.

Bilgisine güvenerek ybr 125 alacaktım ki kuba superlight 200'ü baslangıç motoru olarak tavsiye eden birçok video ile karşılaştım. İşin aslı gençliğimden beri motor kullanmak istememin ana sebebi chopper tipi motor kullanmak istememdi. O yüzden fikir değiştirip hiç hayatında motor kullanmamış biri olarak başlangıç motoru olarak seçsem sizce bu mantıklı mıdır?

Peşinen oluşabilecek bir yanlış anlaşılmayı düzelteyim. Derdim piyasa yapmak değil. Piyasa için fazla yaşlıyım Sadece ybr 125 her ne kadar aşırı ekonomik ve dayanıklı olsa da bir türlü içim ısınmadı görüntü olarak. Netten araştırmama göre ağırlıkları da birbirinden çok farklı değil ama tabi uzmanlara danışmak gerek diye düşünüyorum. Ana amacım hız yapmadan motor kullanmak ve mümkün ise sabah ve akşam trafiğinde aralardan ufak ufak kaçabilmek.

Bunun dışında tekrar tekrar başlık açmamak için şu soruları da ekleyeyim.

1) Motor dersi almam gerekiyor haliyle. Hayatımda bisikletten başka iki tekerlekli bir şey kullanmadım. Beni maddi olarak öldürmeden güvenli sürüş teknikleri öğretebilecek kişi ya da kurum tavsiyeniz var mıdır? Tabi ki ölücülük yapmak niyetinde değilim ama mayış sınırlı(İzmir)
    2)Başlık konusu olan ybr 125 mi superlight 200 mu sorusu. Bunlar dışında başka motorda önerebilirsiniz tabi ki. İşin aslı çok fazla modelde bilmiyorum zaten.
    3)Bu sorum burdaki izmir ya da çevresinden olan arkadaşlara. Çalışma yapılabilecek güvenli bir alan biliyor musunuz?
    4)Motor alırken süreç nasıl işler. Çalınma korkusuyla satan arkadaş test sürüşüne izin vermez diye tahmin ediyorum. Yanımıza usta alıp mı gidilir adeti nedir? Hiç hayatımda motor ve benzeri bir şey almadığım için araya sıkıştırayım dedim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Sevgiler Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4) ikinci el motor almaya giderken muhakkak yanında bu işlerden ve motordan anlayan birisi ile git. Yoksa elinde noter senedi ile baykuş gibi bakakalırsın.

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    2 el temiz ybr al birtane. Eğitimini al güzelce hem dengeli hem de rahat moto(r yok)siklettir.
    Emin ol motosiklette denge çok önemlidir.Giderken illaki bazı şeyleri sürücü egale edebilir yani bir tarafına 15 kg lık yük assan dahi ilerlersin rahatlıkla Ama viraja girerken, frenlemede hele birde kayarsa işte asıl denge o zaman ortaya cikar ki bunuda sadece arge çalışmalarına ciddi rakamlar harcayan Honda, Yamaha vb. markalarda bulabilirsin.
    Kudretsiz beyinler, zayıf gözler gerçeği kolayca göremezler. M.KEMAL ATATÜRK.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    Hiç motosiklete binmediğin için abi muhakkak ufak tefek düşmeler yan yatmalar olacaktır. Kuba superlight çok güzel görünümü olan chopper abi o yüzden güzelliği temizliği yan yatarsa bozulabilir seni de oldukça üzer bu. Al ybr öğren adam akıllı sonra al superlightı bak keyfine

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Konu başlığını görür görmez mavi balina oyununu indirdim birazdan intihar edicem son göreve geldim
    tkalfaoglu bunu beğendi.

Teşekkürler arkadaşlar. Tavsiyeleriniz doğrultusunda tipinden hoşlanmasam da ybr 125 en mantıklısı gibi görünüyor.

Mavi balina esprisi yapan arkadaş. Çok üst düzey bir espri gerçekten. Bütün ofis gül gül öldük. 8. sınıfa geçince bütün arkadaşlarına yap mutlaka.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı DHc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar. Tavsiyeleriniz doğrultusunda tipinden hoşlanmasam da ybr 125 en mantıklısı gibi görünüyor.

Mavi balina esprisi yapan arkadaş. Çok üst düzey bir espri gerçekten. Bütün ofis gül gül öldük. 8. sınıfa geçince bütün arkadaşlarına yap mutlaka.
    Kesinlikle dogru karar vermissin.Ybr cok daha mantikli senin icin.Arkadasi takma forumun hunilisi kendisi

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Superlight 200 ile başlanabilir problem yok.

Motosikleti satin alma olayi için size tavsiyem motordan anlayan bir dostunuz ile gitmeniz. Sizin bu durumda elinizden birşey gelmez.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    al superlightı keyfine bak kütür kütür erik gibi

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    0 motoru yatırırsın diyosunuzda zaten rodajda olucak yatırsa kaç km hızla yatırabilir bende 0 aldım hiç motor kullanmamışken 30km hızla düştüm koruma demiri çizildi sadece başka bişey yok yani 2. El almak daha riskli değilmi hele ybr dediğiniz kaç el değiştirmiş olur kim bilir

Abi Superlight al içine sinmeyen motora binme bu hobi ve zevk işi sevdiğin motora bin Superlight çok kötü. Bir motor deil ha ybr kadar kalitelide değil ama iş görür

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler