Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Abiler karar verememe sorunu yine hemde bu saat te

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi geceler saat 03.05 oldu ben hala motor arıyorum bi cbf var çok temiz 2016model düşük km li ve uygun 5.500tl almayı düşünüyorum ve ilk motorum olacak neyse
    (Bu cbf den önce de ybr 125 esd bakıyordum) bi arkadaşa attım fotoğrafı bilgilerini gönderdim filan aramızda çok iyi yaklaşık 5 6 senedir motor kullanıyor çocuk aradı beni dedi kanka neden cbf? Parçası ucuz, motor temiz başlangıç için ideal vs vs
    Arkadaşım da dediki bak kardeşim 20.000 den sonra yağ yakmaya başlar krank yer (böyle bişey si tam emin değilim) filan almana gönlüm razı değil ama illa alıcam dersen geliyim seninle sesine yürürüne anladığım kadar içine dışında bakayım dedi. Ama bence 5.500tl ile sana mis gibi bajaj 150ns alalım rahat et dedi. Uzun oldu devrik cümle ve noktalama hatası çoksa, hiç noktalama yoksa kusura bakmayın kafam allak bullak şimdi sizden isteğim elini vicdanınıza koyun ve bana. Bu kardeşinize bişey söyleyin ne yapmalıyım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Uyu.
    (On karakter)

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyu.
    (On karakter)
    Ahh Osman abi ahh Yinede teşekkür ettim

Motosikleti
    MT-07
    pulsar 150ns alacağına cbf 150 al. Tapa gaz gidip, 3kişi binip motorun anasını ağlatırsan hepsi yağ yakar. Cbf dediğin motor utanmasa kuşaktan kuşağa geçecek bir alet. Honda türkiye euro 4 belası çıkmasa daha 20sene cbf 150 satardı Türkiye'de. Al cbf 150'ni paşa paşa bin. Sadece 300-400tl ne kıy adam gibi bir lastik set al. Çok yağ yakıyor diyorsan da arka çantaya 1lt yağ koy devam et. Gören de egzoz'dan kara dumanlar ata ata gidiyor sanacak. Pulsar'a bulaşma hele hele 150 NS'e hiç yaklaşma...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Commuterlerin kralıdır cbf , geçen zincir gerdirmek için gittiğim ustada bi cbf vardı , motoru fln açmışlar. Kmye baktım 21bin , sahibine sordum "kardeşim bu km de motormu dağıtıyor bu makinalar?" aldığım cevap "21bin değil abi 121bin oldu , yağına felan düzgün baksam daha giderdide 2 yerde paket atıyorum vaktim olmuyor " oldu.
    burakrak bunu beğendi.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Arkadaşım geçen sene 2016 ns 150 almıştı 2500 km'de onun yaptığı hata motoru servise göstermemek oldu. Meğer motorun krankı arızalanmış ve adam servise götürmüş bakmış krank arızalı hemen satayım demiş bizim arkadaşa kitlemişti ns 150 alacaksan bunlara çok dikkat et sonra bir araştırdık internette genelde ns150 krank ile ilgili sorunlar yasamış şikayetvar da falan çok var bu konuda şikayetler. Ha belki yeni modeli olan ns160 ta bu problemi çözmüşlerdir yağ soğutması falan eklenmiş ama bana sorarsan cbf150 kendini fazlasıyla kanıtlamış motosiklet şekil olarak 100 metredebir gördüğümüzden sıkılmış olabiliriz ama bence tipi de güzel.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşın motosiklete binmek dışında, motosikletten anladığını düşünmüyorum. Tabi zevk meselesi fakat, cbf commuterlerin endurosudur.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsar 150ns alacağına cbf 150 al. Tapa gaz gidip, 3kişi binip motorun anasını ağlatırsan hepsi yağ yakar. Cbf dediğin motor utanmasa kuşaktan kuşağa geçecek bir alet. Honda türkiye euro 4 belası çıkmasa daha 20sene cbf 150 satardı Türkiye'de. Al cbf 150'ni paşa paşa bin. Sadece 300-400tl ne kıy adam gibi bir lastik set al. Çok yağ yakıyor diyorsan da arka çantaya 1lt yağ koy devam et. Gören de egzoz'dan kara dumanlar ata ata gidiyor sanacak. Pulsar'a bulaşma hele hele 150 NS'e hiç yaklaşma...
    Euro 4 olayı piyasa koşullarını bayağı değiştirecek sanırım, fuardan sonra göreceğiz ne olup bitecek. teşekkürler bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Commuterlerin kralıdır cbf , geçen zincir gerdirmek için gittiğim ustada bi cbf vardı , motoru fln açmışlar. Kmye baktım 21bin , sahibine sordum "kardeşim bu km de motormu dağıtıyor bu makinalar?" aldığım cevap "21bin değil abi 121bin oldu , yağına felan düzgün baksam daha giderdide 2 yerde paket atıyorum vaktim olmuyor " oldu.
    Wooow dedim bi anda teşekkür ettim ozaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım geçen sene 2016 ns 150 almıştı 2500 km'de onun yaptığı hata motoru servise göstermemek oldu. Meğer motorun krankı arızalanmış ve adam servise götürmüş bakmış krank arızalı hemen satayım demiş bizim arkadaşa kitlemişti ns 150 alacaksan bunlara çok dikkat et sonra bir araştırdık internette genelde ns150 krank ile ilgili sorunlar yasamış şikayetvar da falan çok var bu konuda şikayetler. Ha belki yeni modeli olan ns160 ta bu problemi çözmüşlerdir yağ soğutması falan eklenmiş ama bana sorarsan cbf150 kendini fazlasıyla kanıtlamış motosiklet şekil olarak 100 metredebir gördüğümüzden sıkılmış olabiliriz ama bence tipi de güzel.
    Şimdi bide bu sorunu öğrendim ohhh kafalar yine gitti bende😅
    Abi sorunsuz sıkıntısız bi motosiklet yok mu başlangıç için 😅😅
    Teşekkür ettin bu arada değerli yorumun için

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın motosiklete binmek dışında, motosikletten anladığını düşünmüyorum. Tabi zevk meselesi fakat, cbf commuterlerin endurosudur.
    Demeyelim şimdi öylede ya çok pis kafam atıyor gidip tek başıma mı alsam diyorum ama motordan zerre anlamam sıkıntım o

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ben şahsen kuryeci abilerim alınmasın ama kurye motoru dedikleri bana göre şekilsiz bişeye benzemeyen bi motora o kadar para vermem. Zaten pulsarlar driftler vs seni sollamaya başlayınca ne demek istediğimi anlarsın.

Bence forumda ki cbf cilere bakma çoğun da cbf yok zaten millete cbf öneriyor. Tamam çok iyi motor eyvallah ama o paralara alınmaz.

Ben şahsen pulsar 150 ns alırdım veya Cafe racer tarzı motor seviyorsan bajaj boxer al derim ama hızı yetmeyebilir.

Ha birde bajaj boxer ilanlarına bak 120 bin görenler var cidden sağlam motor (kendi motorum) şuan 17 binde yeni aldım ilk motorum ben yüksek hız sevmediğim için yetiyor bana ama sağlamlık dersen ilk sıraya cbf ve ybr alır tabi ama oranın arasına şahsen bajaj boxerı da sokarım.
    jimi_hendrix ve LiseliMotorc bunu beğendiler.

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şahsen kuryeci abilerim alınmasın ama kurye motoru dedikleri bana göre şekilsiz bişeye benzemeyen bi motora o kadar para vermem. Zaten pulsarlar driftler vs seni sollamaya başlayınca ne demek istediğimi anlarsın.

Bence forumda ki cbf cilere bakma çoğun da cbf yok zaten millete cbf öneriyor. Tamam çok iyi motor eyvallah ama o paralara alınmaz.

Ben şahsen pulsar 150 ns alırdım veya Cafe racer tarzı motor seviyorsan bajaj boxer al derim ama hızı yetmeyebilir.

Ha birde bajaj boxer ilanlarına bak 120 bin görenler var cidden sağlam motor (kendi motorum) şuan 17 binde yeni aldım ilk motorum ben yüksek hız sevmediğim için yetiyor bana ama sağlamlık dersen ilk sıraya cbf ve ybr alır tabi ama oranın arasına şahsen bajaj boxerı da sokarım.
    İşte bana sağlam olması 2 kişi ile uzun yola gelmesi lazım yani 80ben 60 arkadaşım 140 kilo 40kg da eşya olsa 180kg ile 1000km yol yapılacak dinlene dinlene 😅

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ha hocam şekil vs aramıyorsan sağlam olsun uzun yol yapıcam diyosan cbf iyidir ama çok hızlı gitmez uzun yolda sıkabilir diye düşünüyorum

Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha hocam şekil vs aramıyorsan sağlam olsun uzun yol yapıcam diyosan cbf iyidir ama çok hızlı gitmez uzun yolda sıkabilir diye düşünüyorum
    Hocam genelde uzun yol yapacak cuma gününden bi çıkarım pazar akşamı dönerim dağa bayıra çıkıp kamp yaparız biz ama yollara düşüp şehir şehir tarihi yerleri de gezeriz artık otostop zor oluyor valla

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MertDastan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam genelde uzun yol yapacak cuma gününden bi çıkarım pazar akşamı dönerim dağa bayıra çıkıp kamp yaparız biz ama yollara düşüp şehir şehir tarihi yerleri de gezeriz artık otostop zor oluyor valla
    Madem böyle bir şey arıyorsun senin o bütçeye YBR ve CBF dışında motosiklet bakman bile hata. dediğim gibi CBF commuterlerin endurosudur.
    roadpeople bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Uzun yolda sıkar diyenlerede bakma 😁
    Benim motorun top speedi 220 , sanki biz uzun yolda 170-180 mi gidiyoruz..

Bu gün 30km şehir içi 90 km şehir dışı 120km yol yaptım 6. Vites 120 ortalama hızım. Az yakması için mt10 a bile binsen düşük devir gideceksin. Ha uzun yolda sollamalarda vs sıkıntı yaratır mı yaratır. Bunun için en az 250cc bişey almak lazım pulsar 200ns bile zaman zaman sollamalarda sıkıntı yaşatıyot artçıyla.

Motosikleti
    Cbf150
    Mert hangi şehirde yaşıyorsun

Bu benim eski canavar, Çanakkaleden Sinopa, Eskişehirden Adapazarına 16000 km kullandım keyifle

Tavsiye ederim

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25

Benim eski makine.

Devri az olduğundan 100km üzerine pek çıkmıyor yani çıkıyor ama da yakıt çok artıyor devir sonlara dayandığı için. O yüzden yavaş bi motosiklet diyebilirim. Enjeksiyonu yok ilk çalıştırmada 3-5 dk tekleme yapıyor. Jikleyi çeksemde tekleme yapıyordu. İlerleyen km lerde yağ yakıyor diye biliyorum.

Benim fikrim bu cbf ler sağlam ve çok rahat bi motosiklet. Bütçeyi az daha arttırıp enjeksiyonlu bi motosiklet aramanı tavsiye ederim.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda sıkar diyenlerede bakma 😁
    Benim motorun top speedi 220 , sanki biz uzun yolda 170-180 mi gidiyoruz..
    https://i.hizliresim.com/W7no38.jpg
    Bu gün 30km şehir içi 90 km şehir dışı 120km yol yaptım 6. Vites 120 ortalama hızım. Az yakması için mt10 a bile binsen düşük devir gideceksin. Ha uzun yolda sollamalarda vs sıkıntı yaratır mı yaratır. Bunun için en az 250cc bişey almak lazım pulsar 200ns bile zaman zaman sollamalarda sıkıntı yaşatıyot artçıyla.
    Mt serisine bakılıyorum mt-125 i çok istedim ama artçım hiç rahat edemez ve iyi bişeyi en az 10bin size bol bol rahat rahat gazlamalar umarım ilerde bi mt10 alabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mert hangi şehirde yaşıyorsun

Bu benim eski canavar, Çanakkaleden Sinopa, Eskişehirden Adapazarına 16000 km kullandım keyifle

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...65&oe=5AF7F190
    Tavsiye ederim
    https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...e6&oe=5B23CE96
    Kemal abi merhaba Ordu da üniversite okuyorum ailem İstanbul’da haftada 3 günüm boş cuma cumartesi ve pazar bu 3 günde artçım ve kamp malzemelerimle motora atlatıp Bi hafta Giresun bi hafta Rize sonra Trabzon sonra Artvin şeklinde her hafta gezmek istiyoruz o yüzden dağa taşa çıkacak beni yolda bırakmayacak 2 kişiyle boğulmayacak bişey lazım biliyorum 3 kuruşa 5 tane köfte istiyor gibi oluyor ama malum öğrencilik

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/oOg587.jpg

Benim eski makine.

Devri az olduğundan 100km üzerine pek çıkmıyor yani çıkıyor ama da yakıt çok artıyor devir sonlara dayandığı için. O yüzden yavaş bi motosiklet diyebilirim. Enjeksiyonu yok ilk çalıştırmada 3-5 dk tekleme yapıyor. Jikleyi çeksemde tekleme yapıyordu. İlerleyen km lerde yağ yakıyor diye biliyorum.

Benim fikrim bu cbf ler sağlam ve çok rahat bi motosiklet. Bütçeyi az daha arttırıp enjeksiyonlu bi motosiklet aramanı tavsiye ederim.
    Çok teşekkür ederim peki sizce bütçemi kaç paraya çıkartıp hangi motosikleti almalıyım?

Motosikleti
    Honda CBF150
    12-13 lere çıkabilirsen çok güzel suzuki inazuma alırsın. Ama elini çabuk tutmaya bak fuardan sonra piyasa ne olur bilinmez

Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12-13 lere çıkabilirsen çok güzel suzuki inazuma alırsın. Ama elini çabuk tutmaya bak fuardan sonra piyasa ne olur bilinmez
    İmkansız o fiyatlar şu anda benim için

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Öğrenci adam için cbf 150 biçilmiş laftan bence fazla düşünmene gerek yok
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)