Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorundan memnun olanlar markalari alalim / benim gibi basi belada olanlar sizde

Motovento
    REKLAM ALANI
    TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Hintli motorların hemen hemen hepsinin debriyajı yukardan kavrıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ybr 125 den memnundum
    Rx3i evo dan memnun değildim
    Duke200 den memnundum
    Duke390 ın işçiliği zordu ve elektirik aksamı her gün başka arıza veriyodu.
    Mt07 memnumum

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    İki tekerim Mondial rx3i evo . 3.motorum,temmuz 2015 de 0 aldım. 2 buçuk senede 13000 km ye çok az kaldı. Aynı 2.5 yıl içinde birisi bypass açık kalp,
    diğeri menüsküs diz ve sonuncusu da dekolman göz ameliyatı olmak 3 büyük operasyon sebebiyle toplamda 7 ay motorumun yanına bile yaklaşamadım. Eğer
    sağlık problemleri yaşamasaydım,şimdi 20000 km ye yaklaşmış olurdum. Demir atımla 5 - 6 defa Bursa İstanbul 2 kere de Bursa İzmir Çeşme turu yaptım.
    Bütün şehirler arası yolculuklarımda azami yüklü ağırlık 175 kiloyu geçmemesi gerekirken ben yaklaşık 300 kiloyla seyahat yaptım. hem de çoğu zaman asfalt üzerindeki ısı 30 - 35 dereceleri gösterirken. Yine 30 aralık 2017 de çocuklarımı ve torunumu görmek için gittiğim İstanbul'dan 12 saat önce Bursa'ya döndüm . Bu yaklaşık 13000 km içerisinde benim motorum beni hiç üzmedi. Şunu da yazmazsam eksik kalır ki, hem İzmir Çeşme, hem Bursa Moto Limit ,hem de İst Kadıköy Moto Aras UMA servisleri arasında gerçekten çok iyiler. Keşke her UMA servisi , ismini yazdıklarımla aynı kalitede hizmet
    verebilse. Ben motorumdan memnunum .Eğer Bursa İstanbul ve İzmir'de yaşıyorsanız hiç tereddüt etmeden Mondial alabilirsiniz. Diğer illeri bilemem.
    Sevgilerle kalınız.

o söylediklerin çok küçük şeyler çoğu insan kendisi çözebilir

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok bilinenleri söylemeye gerek yok.
    Xj6 güzel hoştu ama bu rahat motorda belim ağrıyordu. Benim gibi enine boyuna olanlara pek uygun değildi. Kendisinde bir sorun olmadı.

Suan ise Benelli var. Ağır olması dışında şikayet edilecek bir tarafı yok. 2017 martta aldım 1-2 ay kullanamadığım dönemler olmasına rağmen 14000 km oldu. Japonistlerin hışmına uğrama ihtimaliniz oluyor arada

Mt07 hakkında yazarsam dövmeye kalkarlar sanırım. Ama çok övülecek bir yanı yok. Süspansiyonları rezalet. O fiyata 700cc motor alabilmenin cazibesi ile övülüyor.

500R kullandığın en sorunsuz motorlardan biri. Ne zırıltısı var ne bir şeyi. Ss motorlar gibi bel ağrısı vs de yaşatmadı. Memnun kaldım kısaca

jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    1.5 sene crypton kullandım güzel motor lakin zincir gevşemesi dezavantajdı benim için ayrıca lastik tubless değildi patlamada büyük sıkıntı oluşuyordu onun haricinde memnundum
    6 ay kadarda hero thriller kullandım ondada arasıra immobilizerde sıkıntı çıkıyordu
    en son kymco agity 125 aldım güzel motor onun sıkıntısıda servis aralığı çok dar ve devamlı para bayılıyorum servise

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Motor konusunda ilk motorum kanuni racer 200 dü. Valla param çok yoktu, ya racer200 yada cbr125 alacaktım (şekil yüzünden).
    Cbr almayıp racer 200 aldığıma açıkçası çok pişman olmuştum. Kanuniyi de sırf görselliği yüzünden tercih ettiydim abimin de gazıyla, düşünüyorum da ne cahilmişim o zamanlar yaw

Pişmanlığımın nedeni ise motorun bitmek bilmeyen ıvır zıvır sorunlarıydı. Bir gün marş almaz, bir gün durduk yere vites pedalı gevşer, bir gün motorun alakasız bir yerinden zırıldama sesi gelir... O zamanlar teknik bilgim de zayıftı, servise götürüp duruyodum motoru. Servisleri zaten sormayın, ben cahil, servis benden cahil. Daha 3bin kmdeki motorun bujisi bozulmuş, marş almıyor diye her gittiğimde başka bir sebep uydurup yolluyorlardı yaptık diye. En son aynı sorundan 3. gidişimde buldular sebebi, gerisini siz düşünün.

Daha sonra hep japonlardan yürüdüm. Açıkçası japonlardan yana hiç pişmanlığım olmadı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    mondial snappy almayın sebebi yok işte 3 sene oldu dökülmeye başladı

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı devrimkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben bir kac ay önce bmw g310r aldim hayatimda aldigim en kaliteli makina sözde hemde sifir aldim ama motor sogukken egzozda zirilti var debriyaji cok yukarda kavriyordu ayarlamak icin biraz ugrastim bu sefer de debriyaj manetinin orasi zirliyor ve bu olay acayip moralimi bozdu.
    Bu zamana kadar hep cinliye binmistim ve cinliler her gün ariza verirdi simdi alm*nyada yasiyorum alm*n motoru aldim gene sikinti sizde durumlar nedir benim gibi her aldigi basina bela olanlardan misiniz yada var mi söye sorunsuz makinesi olan ?
    Açıkçası bugüne kadar kullandığım en sorunsuz marka Suzuki diyebilirim; kaldı ki Japonlar genelde daha az sorun çıkarır. Arabam da Honda mesela. Hem arabada hem de motorda rutin bakımlar dışında henüz hiçbir sorunla karşılaşmadım. İkisi de 2011 model. 7 yaşında araçlar yani. Yanlış anlaşılmasın Japon araç fanboyu değilim, bilakis klasik Amerikan arabalarının ve motosikletlerinin hayranıyım. Ama sözkonusu arıza çıkarmama olasılığı olunca Japon araçlarının diğerlerine göre hep 1-2 tık önde olduğunu düşünüyorum.

Senin G310R ise Hindistanda TVS tarafından üretiliyor. Sadece üzerinde BMW logosu var. Ondan kaynaklı olabilir şikayetlerin. Hint motorlarının genel olarak kalitesi Çinlilerden hallice. Onlar kadar sık arıza çıkarmayıp yakın fiyatlarda oldukları için tercih ediliyor.

Son olarak 3 sene önce Stuttgart ve München'deydim. Gayet sıcakkanlı ve samimi Almanlarla tanıştım. Bavyera kesiminin daha açık fikirli ve medeni olmasından kaynaklanıyor olabilir.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Şu an yok..
    Yamaha xj6 kesinlikle memnunum ..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    10 senedir Suzuki Vstrom kullanıyorum , ilki 2004 modeldi 2013 de tekrar sıfırını aldım..

toplamda 200.000 km ye yaklaştım, motora sadece yağ,filtre,buji,zincir vs değişip benzin doldurdum tek kuruş ekstra masraf etmedim..

memnunum yazmama gerek yok sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....Açıkçası bugüne kadar kullandığım en sorunsuz marka Suzuki diyebilirim......3 sene önce Stuttgart ve München'deydim. Gayet sıcakkanlı ve samimi Almanlarla tanıştım. Bavyera kesiminin daha açık fikirli ve medeni olmasından kaynaklanıyor olabilir.....

Suzuki hakkında yazdıklarınızı okuyunca bende kendi tecrübemi aktarmak istedim..

ikinci konuda ise şöyle söyleyeyim, bir ülkede veya şehirde kısa süre gezi/iş amaçlı veya misafir olarak bulunmakla oraya yerleşip bir mahallenin sakini olmak arasında çok fark vardır, siz özellikle küçük bir mahalleye yerleşip yabancı olarak yaşamaya başladığınızda insanların gerçek yüzünü göreceksinizdir..

işim gereği 50 den fazla ülkeye gittim, her gitttiğim şehirde maksimum bir ay kaldım çok güzel ilişkiler yaşadım , Türkler hakkında genelde olumsuz düşünceler olmasına rağmen dostane karşılandım.

sadece Almanya için değil bu yazdığım ama bir mahalleye yerleşip orada yaşamaya başlasaydım durumların farklı olacağını adım gibi biliyordum

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ninja 300
    2014
    60000 km ve yola devam

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    1980 yilinda alamanyaya giden akrabam her yaz geldiginde ´´Yaw yeğen Alamanlar bizi zopaliyor´´derdi.

Son 3-5 yildir gelir ama bize ugramaz.

Sağlam bozdum,Dedim yahu her sene ayni hikaye makamsiz eşek gibi..dön madem kimse seni zorla tutmuyor.

Parasi ve imkanlari dadli derdi..

son 20yildir dönecek bakalim.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Ulan adam motor hakkında bişey sormuş neler konuşulmuş konuda. Umarım bi admin şu topici temizler.

Benim bi today'im var maşallah kazada yaptım ama banamısın demedi. Bozulmuyo

r125 var bitanede onun ön diskinde bi sürtme var şu an, sanırım disk kiliti takıp çıkarırken ben çizdim. Başkada bi sıkıntısını görmedim ikiside güzel nazar değmesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Aklıma gelmişken şunu ekleyeyim r125 başlangıç motoru olarak tasarlanmış bir motor olmasına rağmen vites göstergesi yok. Bende ilk vitesli motorum olarak aldım ve bundan öğrenme çabasındayım, benim için bu bi eksik.

sele yüksekliği 1.75 altını kasar.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    YAMAHA TDM900 kullanicisiyim. 12 yildir kullaniyorum. Marş basmadigi gun yok. Tork gücü beygir gücü oturuş pozisyonu ve görünüşü ile mükemmel bir motor. 2008 ABS li olan mevcut cok memnunum. Herkese tavsiye ederim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

MT Site yönetimi bilgi mesajı
    Bilgilendirme:  Konu başlığından ve içeriğinden farklı olan tartışma içerikli mesajlar silinmiştir.
     Şikayet sahibi üyemiz, şikayet konusu hakkındaki gelişmelerin mesaja eklemesini istiyorsa site yöneticileri ile iletişime geçmelidir.
     Şikayet konuları yoruma kapalıdır.
     Site yöneticileri ile iletişime geçmek için tıklayın
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
    burakrak bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Daelim Daystar 250 çok çok memnunum.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Son motosikletim 2007 model cbf600 59 bin km ye yaklaştım sanırım.
    Bir ara satıp vfr800 e geçmek istedim. Ama baktım bu zamana kadar periyodik bakım harici bir masraf , bir ariza çıkarmadı. Dursun bakalım şimdilik

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Bajaj boxer 150 tabii ki. İlk motorum çok seviyorum kendisini inşallah hedefim 50 bin sonra 100 bin km görmek görenler çok var. Bakalım hayırlısı. Birde kuryeci abiler çok kullanıyor ben şöyle düşünüyorum bu sınıfta bu tür motorları kuryeci abiler kullanıyorsa demek ki sağlamdır çünkü adamlar çok fazla yollarda öyle önüne gelen motora binmez diye düşünüyorum.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Çin malı motosiklet şahsen önermiyorum. İlk motosikletim çinliydi. Günde iki kez kendiliğinden düşen civata/vida tamamlar, iki sene sürmez debriyaj balatasını veya yedek jantını bile bulamayabilirsiniz. İkinci eli ise malum. Kullanırken çinliler için söyleyebileceğim şey motor hacmine göre hızlanması ve max hızları iyidir ama frenler ve lastikler cacık, amortisörler süs, parça sorunu bol, grenajları honda' dan pahalı ve bulunmaz, olmadık arızalarla her an bir yerde bırakabilir (asya scooter mecidiyeköy' den halıcıoğlu' na doğru giderken buji fırlatmıştı, buji yuvasında diş dahi kalmamıştı, honlanmış gibi tertemizdi, dişleriyle beraber bujiyi fırlatmıştı). Yeni çinli almaktansa ikinci el japon veya hintliyi tercih ederim. Şu anda arkadaşın mondial z-one' ının orjinal debriyaj balatasını bile bulamadık, yetkili servisinde dahi yok, avuç kadar kafa grenajını bulamadık, dandik ön çamurluğu çatladı değişelim dedik 115 tl dediler, v.s..)

Birkaç çinli motor [Asya ve Mondial' in bazı modelleri, scooter(adını hatırlamıyorum) ve hyena(arkadaşın motoru idi, bir süre kullandım)]

2007-2011-2017 Honda CBF 150: Az yakar, az kaçar, parçası ucuzdur, parçası boldur, kolay yolda bırakmaz

2011 Honda CBR250: Sınıfında en az yakanlardandır, 0-100 arası tatminkar 140km/h' i geçme ihtiyacı fazla yoksa çok mantıklı bir seçimdir, parçası bol, uygun fiyatlı ve kolay arızalanmayan bir motosiklettir

2015 Honda 125ACE: CBF150 gibi, ama hızı daha az, tamgaz gidersen cbr 250' den iki kat fazla yakan bir motor (aynı hızla gidildiğinde)

2015 Yamaha MT-07: Tork canavarı, lastikler ve diğer bakımları yukarıdaki seçimlere göre ciddi şekilde pahalı, yakıt ekonomisi istiyorsanız çok mantıklı değil, sürati ve hızlanması oldukça tatminkar, parçası pahalı ama kolay bulunan bir motosiklet

Şu anda iki cbf ve bir mt-07 kullanılıyor, mt yakıt tüketimi ve diğer ekonomik nedenler ile ikinci planda iken cbf150 ile hemen her işimi gördüğüm için günlük olarak kullanıyorum. Yukarıdaki görüşler benim kullandığım ve kullanmakta olduğum motosikletler için kişisel tecrübelerimle yazılmıştır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)