Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete başladıktan sonra arkadaşlarımın tavrı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motosiklete başladıktan sonra motosiklete başlamak isteyen arkadaşlarımla, düşük cc kullanan arkadaşlarım arasında konuşmalar olmuş ben bu konuşmaları sonradan başka arkadaşımdan duydum.Honda cbr 250 kullanan arkadaşım demişki:Ben eğitim almasam bile ondan daha iyi sürüyorum ,o beni geçemez, tecrübe daha önemli... v.b yani hava atmış aklı sıra.
    Ben kendimi onlarla hiç bir zaman kıyaslamadım veya üstün olduğumu kanıtlamaya çalışmadım ama onlar her fırsatta düşse de görsek,bir açığını yakalasak diye beklediklerini her fırsatta bana hissettiriyorlar.Ben bunlardan gerçekten bıktım artık motosiklet kullanırken zevk almıyorum benim mutlu olmam onların gözüne niye bu kadar battı anlamıyorum.Simdi size sorum siz böyle davrananlara karşı nasıl tavır alırsınız? Ne yapmalıyım sizce ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

Bir başka sorum işe otoparkta kamera yok bunların bana olan kinlerinden dolayı yüzüme gülerek motosikletime zarar vermelerinden dahi korkuyorum o derece yani.. Bir şeyde kanıtlayamam bu yüzden motosikletimle gitmiyorum iş yerine.Siz biraz pinpirikli gibi görebilirsiniz yada abarttığımı söyleyebilirsiniz ama durum böyle yorumlarınızı bekliyorum.Sevdigim, yanımda olduklarını sandığım insanlar böyle davranınca çok sinirleniyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Haset insandan hayır gelmez. Eğer bir insan kendini seninle kıyaslıyorsa seni çekemiyordur. Yarış içindedir. Hatta bu ileride ayağını kaydırmaya kadar gider. Yüzüne güler arkandan seni kötüler.

Sanırım benden yaşça küçüksün. Sana bi abi tavsiyesi. Öyle insanlardan zarar gelir. Adam yerine koyup karşına dahi alma.

Gerçek dost yanlışın varsa düzeltmeye çalışır. Kimseye belli etmeden sadece seninle konuşur. Dostça uyarır. Ama kahpe dost sana söylemez arkandan sağda solda konuşup seni kötüler. Yanlışın varsa bunu herkese duyurur. Hatta bazen bu iftira boyutuna geçer. Olmayan şeyleride uydurur.

Sonuç olarak uzak dur.
    Cimbom05 ve kdiner bunu beğendiler.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haset insandan hayır gelmez. Eğer bir insan kendini seninle kıyaslıyorsa seni çekemiyordur. Yarış içindedir. Hatta bu ileride ayağını kaydırmaya kadar gider. Yüzüne güler arkandan seni kötüler.

Sanırım benden yaşça küçüksün. Sana bi abi tavsiyesi. Öyle insanlardan zarar gelir. Adam yerine koyup karşına dahi alma.

Gerçek dost yanlışın varsa düzeltmeye çalışır. Kimseye belli etmeden sadece seninle konuşur. Dostça uyarır. Ama kahpe dost sana söylemez arkandan sağda solda konuşup seni kötüler. Yanlışın varsa bunu herkese duyurur. Hatta bazen bu iftira boyutuna geçer. Olmayan şeyleride uydurur.

Sonuç olarak uzak dur.
    Eyvallah tavsiyelerine uymaya çalışacağım, peki bunlara karşı motosikletimi nasıl koruyacağım baya tedirgin oluyorum bunlardan dolayı, çamurla kirletsem de kötü gibi mi göstersem acaba motoru

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Umursamayın.

Tip tip insan var, keyfinize bakın. Sevdiğiniz şeyi yapın motosikletinizi zevkle sürün, onların bakışlarıyla eğlenmeyi bilirseniz, daha olgun davranırsanız kazanırsınız.

Daha ileri durumlarda karşılık olarak; "Çocuk musunuz ne yapıyorsunuz" ile başlayan sözlerden emniyete ve savcılığa şikayete kadar giden bir çok yolunuz olduğunu unutmayın. Genellikle bu tipler karakolun kapıdan bir iki kez girince süt dökmüş kediye dönüyorlar.

Siz dünyanın en güzel şeylerinden biri olan motosikleti sürüyorsunuz, sevmediğiniz insanlar için sevdiğiniz birşeyi mi bırakacaksınız? Hiç sıkmayın canınızı, aynen devam

Otopark konusuna gelince; gerekli kişi/kişilerden izin aldıktan sonra şirket otoparkına bir IP Kamera da seçenek olabilir
    Cimbom05 bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne pis bı arkadaş ortamın varmış ya :/ hadi arkadaşın ( bence bı tanidigin ) kamış avelin teki . Sen neden o avelin sozlerini takip motordan soğuma derecesine geliyorsun ??
    Cimbom05 bunu beğendi.

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne pis bı arkadaş ortamın varmış ya :/ hadi arkadaşın ( bence bı tanidigin ) kamış avelin teki . Sen neden o avelin sozlerini takip motordan soğuma derecesine geliyorsun ??
    Bir müddet sonra ne kadar umursamıyorum desemde birilerinin kendilerini benimle kıyaslıyor oluşu etkiliyor beni önceleri takmazdım ama şimdi zaten sıkıntılı zamanlar geçiriyorum birde bunların küçük çocuk gibi davranması hem sınır hem üzüntü bunları bildiğim halde sanki bir şey bilmiyormuş gibi davranmam ve onlara mecburiyetten küçük bir tebessüm bile etmem sinirlendiriyor beni belkide kendime sinirleniyorum.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    böyle çocukça muhabbet olurmu ya lan bugün çevirmeye girdim asayiş polisi dikkatli kullan diye uğarladı seni düşünmedikleri zerre açık uzaklaş gitsin
    Cimbom05 bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Arkadaşını sağda solda kötüleyen adamdan hayır gelmez. Sende burada konuşacağına gidip onlarla konuşsaydın. Kendini sürekli kıskanılıyo düşünmekte sıkıntılı bi durum.

Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşını sağda solda kötüleyen adamdan hayır gelmez. Sende burada konuşacağına gidip onlarla konuşsaydın. Kendini sürekli kıskanılıyo düşünmekte sıkıntılı bi durum.
    Ben onları burada şikayet etmek için yazmadım.Zaten ne demek istediğimi anlayan cevabını vermiş sağolsunlar.Arkamdan konuşmasalardı, böyle hareketlere girmeselerdi bende burada yazmazdım.Demek ki sende onlarda kendini gördün ki onları savunuyorsun asıl senden hayır gelmez hadi işine bak

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mecburiyetten mı ? İfsani yakaladılar ne yaptılar yani öyle birşey varsa link vermemen çok bencilce )

Şaka bir yana hem çocukça diyorsun hem sinirleniyorsun , bir de üstüne mecburum diyorsun . Senin senden daha iyi bir dostun yok unutma . Millet ne der diye yaşama kendin için yaşa ki mutlu olabilesin .

Çok mu canin sikildi atla motoruna gez . Temizle yıka , illa motor olmasına da gerek yok . Tek başına gez , kitap oku . Kitap okumak süper bı terapi . Hiç olmadı İstanbul'da ikamet ediyorsan at bı mesaj la gel beraber takılalım . Nedir yani .

3 tane zibidinin boş muhabbeti canı sıkıyor. Kendin için yaşa kardeşim
    Cimbom05 bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Alıntı Cimbom05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben onları burada şikayet etmek için yazmadım.Zaten ne demek istediğimi anlayan cevabını vermiş sağolsunlar.Arkamdan konuşmasalardı, böyle hareketlere girmeselerdi bende burada yazmazdım.Demek ki sende onlarda kendini gördün ki onları savunuyorsun asıl senden hayır gelmez hadi işine bak
    Sana çok güzel söverdimde banlanasım yok. Seni takmıyolardır büyük ihtimal kuruntu yapma.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Benim babam senin babanı döver mevzusu

Baba demişken, rahmetli babamın bir lafı vardı. Malımda gözü olanın gözü çıksın diye. Sen kendine bak. Kendin için sür. O adamlarla görüşme. Bana da o kadar çok şey söyleniyor ki... İşte birkaçı;

Hero Hunk motor kullanıyorsun. O motora kış lastiğine ne gerek var. (Olum bu motor fren yapmıyor mu, viraj dönüyor mu. Üstelik yağmurda da kullanıyorum. Cahilce bir yorum işte. Tamam Fahrettin deyip geçiyorum)

Sanki fizana gidiyorsun 20 km yol için robocop gibi giyinmeye ne gerek var. (Kask, mont, bellik, eldiven, bot ve dizlik hep takarım. Bot giymeyip ayağımdan mı vazgeçeyim, bellik takmayıp omur darbesiyle felç olma riskimi mi artırayım, düşme anında ilk temas yeri olan ellerimden mi vazgeçeyim. Cahilce yorum işte. Tamam Fahrettin deyip geçiyorum.) İşin acı tarafı, "lan bu adam bu motora biniyor yine de korumaları tam. Acaba sadece kask takarak motora binen biri olarak mallık bende mi?" diye kendine sormuyor, düşünmüyor adam. Mal çünkü.

5 bin liralık motorun var. Niye yetkili serviste bakım yaptırıyorsun ki? (Olum 9 bin bakımında 1 litre Motul yağ, hava filtresi, zincir ayar ve yağlama, somunların kontrolü ve ısrarlarım üzerine locktide işlemine 70 lira verdim yetkili serviste. Kenarda köşede gideceğim bir özel servis samimi söylüyorum aynı parayı alır. Niye yetkili serviste orjinal parça kullanmayayım, garantide sorun yaşayayım. Cahilce yorum işte. Tamam Fahrettin deyip geçiyorum.)

Bunlar şimdi aklıma gelenler. Kendin ve seni kendin olduğun için sevenler için bir hayat sür. Onlar orada takılsın. Boşver.
    Invoker, Kural [ Z ], Ekarademir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İnsan arkadaşından korkar mı la? o ne bela tipler öyle motora zarar verecekler artık yuh yani. Sen yavaş yavaş irtibatı kes bunlarla, çaktırmadan. Buluşmalara bahane bul gitme vs.
    Cimbom05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Hocam arkadaş ortamı çok ince bir çizgidir. Tüm motor camiyası yaşıyor özellikle o montla gezmemiz vs. insanlar sanki dikkat çekmek için motor sürdüğümüzü düşünüyor hatta bazen yakın çevremizden insanlar. Benim hayat felsefem dosta güven düşmana korkuya dayalı size de tavsiye ederim samimiyetine inandığım insana kesinlikle ters konuşmam kırmaktan çekinirim. Ama biri el altından sopa gösteriyorsa sopayı çıkarır ben de kafasına vururum siz de lafınızı esirgemeyin samimiyetsizlik gördüğünüzde benim motoruma dokunmaya cesaret edebileceklerini sanmıyorum öyle bir izlenim oluşturun ki düşmanınız size zarar vermeyi aklına getiremesin. :D abartılı oldu biraz ama durum böyle. Geçen arkadaş ortamından biri ya bu mont felan da havasına biraz felan dedi ben kaskı bile motora kitleyip gezerim bu arada motorcu gibi gözükmeyi sevmem mümkün olduğunca bırakırım her şeyi. Senin gibi becereksiz şoförler telefonla oynarken çiğnediğinde ölmemek için dedim. bi iki salaklığını da duymuştum otomobille sustu hemen. Yani biraz kocakarı dedikodusu gibi oldu ama olay böyledir. Birileri siz savunmassanız saldırır. Saldırdığı an o insanın bi yerine koyucaksınız lafı. Bu arada dost ve gerçek arkadaş dediğimiz şey bunu yapıyorsa ilişkilerinizde sorun var hemen çıkın o ortamdan benim dediklerim sosyal hayatta görmek zorunda kaldığımız insanlar için . Çok da takmayın kimse motorunuza zarar vericek kadar çıldırmaz kanımca kafanız rahat olmuyorsa küçük bi alarm alın 20 30 lira motor sallandığı an ötüyor. O sesi duyunca korkarlar zaten
    Cimbom05 bunu beğendi.

Ergenlikte olur öyle şeyler.boşver.
    Cimbom05 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben kart limitimi eski patronun gözüne soktuğum günden beri hayli mutluyum
    Cimbom05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Versys650
    Dostum işyerlerinde ki arkadaşlıklar genellikle çıkara yöneliktir ve kabiliyetsiz özetle şahsiyetsiz deyim kişiler kendilerini işle değilde lafla ön plana çıkarmaya çalışırlar. Onlara verebileceğin en güzel cevap onları umursamamaktır. Asla canını sıkma ve yoluna devam et.

Bununla ilgili Nasreddin Hocanın bir fıkrası vardı çoğu kişide bilir.

Hoca oğlunu eşeğe bindirmiş kendisi de yularını tutmuş köye gidiyorlarmış yanından geçenlerin konuşmasını işitmiş;
    - Şunlara bak yaşlı adam yürüyor küçük çocuk eşeğe binmiş gidiyor.
    Bunun üzerine hoca oğlunu indirmiş eşekten kendisi binmiş, yine yanından geçen başkaları söylenmiş;
    - Koca adam eşeğe binmiş küçücük çocuğu yürütüyor.
    Bu sefer hoca oğlu ile birlikte binmiş yola devam etmişler. Köye yaklaştıklarında köyden birisi çıkmış hocaya;
    - Hocam sende hiç insaf yok mu zavallı eşeğe iki kişi binmişsiniz.
    Bu sefer Hoca eşekten inmiş oğlunu da indirmiş, eşek yanlarında yürüyerek devam etmişler yollarına. Bunları gören ahali;
    - Bak şu hocaya hiç akıl yok, eşek boş gidiyor kendisi de oğluyla kanter içinde yürüyor.
    Hoca oğluna dönmüş bak oğul demiş, herkes bir şey söylüyor, kimseyi mutlu edemezsin en iyisimi sen kimseyi umursama kendi doğrundan şaşma.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

bunun neyini bu kadar taktınız anlamadım arada laf taşıyanlardanda hiçmi hazzetmem. bu kadar basit sebep için neden motoruna zarar vereceklerini düşünüyosun onu hiç anlamadım zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)