Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Genç Çift Motosiklet Kazasında Hayatını Kaybetti..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Çok üzücü.
    Allah rahmet eylesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen olayı yanlış anlamışsın şimdi forumda dini tartışma acacak halim yok ama çık gokdelenden atla bakalım ölüm saatine bir müdahelen var mı yok mu. Zaten kader kavramı çok yanlış anlaşılıyor bunun örneği olmuş yaklaşımınız.mekanlari cennet olsun arkadaşların.Allah rahmet etsin.
    Değerli kardeşim, sen zaten bu söylediğin ile dini bir tartışma açabilecek akademik düzeyde bilgi sahibi olmadığını kendi kurduğun cümle ile delillendirmişsin. Öyle bir halin yok. Söylemiş olduklarını tekrar değerlendir, tekrar düşün. Senin dediğin gibi gökdelene çıkıp atlama fikrinin oluştuğu süreç nedir peki, onun cevabını verebilirmisin. Bir hikaye vardır ki doğruluğu mantık ve felsefe öğretilerinde dahi geçer. Azraile e emir verilir can alacaksın diye. Oda derki ben meleğim, herkes beni kötü bilecek beddua edicek diye kahrolur, yakarır... Ona denir ki, öyle sebepler olacakki sen onların aklına bile gelmeyeceksin diye.
    bursalıali ve Memory42 bunu beğendiler.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Şu anda aklımdan geçenleri bile kaleme dökemez haldeyim. Acaba o yavrucak kimlerin eline kalacak?
    GT250rAlanya bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen olayı yanlış anlamışsın şimdi forumda dini tartışma acacak halim yok ama çık gokdelenden atla bakalım ölüm saatine bir müdahelen var mı yok mu. Zaten kader kavramı çok yanlış anlaşılıyor bunun örneği olmuş yaklaşımınız.mekanlari cennet olsun arkadaşların.Allah rahmet etsin.
    Ölüm zamanımız varoluşumuzda yazılıyor alnımıza (teşbihte hata olmaz) . Sadece şekil belli değildir. O an yapılan tercihe göre yayaysak başımıza kiremit düşmesi sonucu, araçtaysak kaza sırasında, kaldırımdaysak başımıza cam düşmesi neden olabilir buna. Kısacası zaman bellidir ama şekil değişkendir. Bu sebeple ben hiç kasmam. Ölüm gelecekse başa baş ağrısı sadece bahanedir.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli kardeşim, sen zaten bu söylediğin ile dini bir tartışma açabilecek akademik düzeyde bilgi sahibi olmadığını kendi kurduğun cümle ile delillendirmişsin. Öyle bir halin yok. Söylemiş olduklarını tekrar değerlendir, tekrar düşün. Senin dediğin gibi gökdelene çıkıp atlama fikrinin oluştuğu süreç nedir peki, onun cevabını verebilirmisin. Bir hikaye vardır ki doğruluğu mantık ve felsefe öğretilerinde dahi geçer. Azraile e emir verilir can alacaksın diye. Oda derki ben meleğim, herkes beni kötü bilecek beddua edicek diye kahrolur, yakarır... Ona denir ki, öyle sebepler olacakki sen onların aklına bile gelmeyeceksin diye.
    Dini yaşamın her alanına sokma dürtüsü bir hastalıktır. Yapmayın bunu. İnsanlar bir şekilde üzüntülerini paylaşmak ve başsağlığı dileklerini aktarmak için bir şeyler yazıyorlar buraya. İlla dini bir şey yazacaksanız Allah rahmet eylesin deyip geçmek çok mu zor. Her yerde bir mevzu çıkarıyorsunuz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasıl bir memleket olduk çıktık. Çıldırmamak elde değil. Boşu boşuna yok olup giden iki can
    Kızıl pars, -Black- ve BLUERAY bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Allah rahmet eylesin. Yavrucağa çok yazık olmuş. Allah yardımcısı olsun.

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsenin inancini bilemem ama islamda hep ölüm saatinin belli olduğu, değişmeyeceği, ecel geldiğinde ölüm ne bir saat ileri ne bir saat geri ertelenemez diyor.
    Ama tabi biz kaza olarak gordugumuz için "belki şöyle olsaydi" yaşardi diye duşunmekten kendimizi alikoyamiyoruz yinede bende dahil. 3,5 senelik evliyiz, cocuk yok. Eşimde ölürüz filan diye mi istemiyor acaba diye dusundum simdi.
    Ne yalan söyliyeyim çocuğum varken özellikle SS’ten uzak dururdum. Ölüm olmasa da sakat kalma ihtimali de var. İnanç olarak doğru söylüyorsunuz. Fakat çevredekiler öyle demiyor. “Bi motosiklet sevdasına evladını babasız/anasız bıraktı” diyeceklerdir.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Allah rahmet eylesin.. Bu tür haberler çok üzüyor beni, geride kalan bir çocukta var en acısı o.. Dikkatli olmak lazım ister motor ister araba kullarken. Geçen sene 3 yakınımı farklı farklı araba kazalarında kaybettim. Yani ölüm illa motor da gelcek diye bir şey yok, ecel..

Motosikleti
    Versys650
    Allah Rahmet eylesin, yakınlarına Rabbim sabır versin.
    İnşallah o yavrucağıza sahip çıkılır korunur kollanır, çok zor, gerçekten çok zor.

Motora binmeye devam edeceğiz, benimde iki yaşında kızım var onun için defansif kullanıyorum, sadece motoru değil arabayı da aynı şekilde ve her daim tedbirinizi alacaksınız, koruma kıyafetleri olmadan olmaz.
    Herşeyin çözüldüğünü sandığın an yanılırsın.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygılar dostum.Soylemek istediğimi kısacık açayım, bu gezegenin pozitif bilimle kanıtlanmış kanunları var. Bu bağlamda senin tercihlerini yaradanin onceden biliyor olması ile tercihini belirlemiş olmasi aynı şey değildir.Kader anlaşılması ve anlatılması zor bir kavram olmakla beraber yaşamımızdaki tüm tercih ve sonuçlarının yaratıcı tarafindan belirlendiğine inanmak bu yaşamın imtihan dünyası olmasıyla çelisir.Benim inancima ,inancimdan anladigima göre bireysel iradenin geri plana itilemeyecek kadar geniş kapsamlı olduğudur.Mesela ulkece yaşadığımız ciddi sorunlar bizim kaderimiz değil.Iyi eğitimli insanların toplumu olursak evet daha konforlu ve uzun yaşarız.Diger türlü yıllardır olduğu gibi kader deyip ölmeye tüketmeye devam ederiz.Vefat eden kardeşlerime rahmet diliyorum.tum forum dostlarına da sağlıklı uzun ömür
    BLUERAY bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İstanbul Maltepe'de trafik kazası: Suat Yağan hayatını kaybetti

Maltepe'de meydana gelen trafik kazasında bir motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, D-100 karayolu Kartal istikametinde seyreden ve sürücülerinin isimleri henüz belirlenemeyen 34 EM 0099 plakalı otomobil, 34 Y 8598 plakalı cip ile çarpışınca Suat Yağan'ın kullandığı 34 NT 0508 plakalı motosiklet bariyerlere çarparak durabildi.
    Çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Kazada ağır yaralanan Suat Yağan, sağlık ekiplerinin olay yerindeki müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Yağan'ın cesedi Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna gönderildi.

Olay nedeniyle D-100 karayolunun Kartal yönünde bir süre ulaşım sağlanamadı. Kazaya karışan araçların yoldan kaldırılmasının ardından bölgede trafik normale döndü.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    Bir haber bitmeden öteki geliyor ..Allah ım sen rahmet eyle hepsine geride kalanlara sabır ver ne kara bi cumartesi ...

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Tanımıyordum ama, kendi şehrinden olması bile insanı daha fazla etkilemeye yetiyor.
    "Ben de olabilirdim" diye düşünmekten alamıyor insan kendini. Ve belki başkalarının dramından, kendine şükür çıkarıyor.
    Gerçekten üzülüyor muyuz, yoksa bu sefer de haber olmadım diye seviniyor muyuz?
    Ufaklığın durumu, zaten içler acısı...
    Allah rahmet eylesin.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    Allah rahmet eylesin bu arkadaşımıza resimlerde motorun ne olduğunu anlamadım ama sonra videoda xmax 400 olduğu görülüyor kalanlara Rabbım sabır versin...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)