Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Küçükken oku oğlum derlerdide umursamazdım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    madem bekarsınız size iş önereyim... gidin bir "zemin etüd sondaj" firmasına yardımcı olarak işe başlayın... en kötü 1600-1700tl ile işe başlanır... artı tüm masrafların şirkete aittir... yeme, içme, kalacak yer, gel git... ama gurbete de çıkacaksın... başka şehirlere yani...
    1 seneye kalmaz ( kişinin kapasitesine bağlı) iyi kötü ustalık öğrendiğinde maaşın artmaya başlar... 2 seneye kalmaz kendi başına makine kullanmaya başladıgında elinde altın gibi bir meslek olur... ağır vasıta ve iş makine ehliyetin de oldugunda aranan kişi olursunuz ve maaşınız 2 ye katlanır...
    şuan da yeni işe başlayan sondaj ustası 2500 tl maaş alır... ve tüm masrafları şirkete aittir... Türkiye şartlarında iyi paradır bu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Aslında yaş uygun olsa polisliğe de başvurulabilir. 4200 lira ile başlangıç pakedi var ülke şartlarında mükemmel para ancak parayı harcayacak zamanın olmuyor orası ayrı

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    gecen gün motosiklet tamiri için gittiğim yerde genç bir arkadaş ile tanıştım. zehir gibi akıllı ve çalışkan bir genç , 3 işte birden çalışıyormuş .
    imrendim enejisine, takdir ettim.
    bizim zamanımızda banker kastelli vardı çoğunuz şimdi yaş itibari ile hatırlamaya bilir.
    adamın hayat hikayesi gazetelere çıktığında okumuştum , düşük ücret ile bir işte çalışırken iş çıkışlarında kavanoz satmakla ticarete başlamış sonra parayı buldu. bankerliğe başlayınca sonunda sefaleti ve belasını da buldu, oda ayrı mevzu.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    "İlmi isteyene veririm zenginliği de istediğime veririm."
    Bir insan çok çalışıp çok para kazanamayabilir lakin okumamak insanın biraz kendi tembelliği hocam.Ama ortada şöyle bi gerçek var bi insan okuyup çalışıp çabalayıp bi noktaya geliyorsa emsalleri arasında iyi bir noktaya gelmiş oluyor buda bi gerçek.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahsil + para . Böyle birşey yok çalıştığım yerde ki birkaç ustadan örnek vereyim
    Ofset ustası lise terk maaşı : 3300 lira
    Aynı bölümde calistigimiz bı abi ilkokul mezunu 2600 lira maaş alıyor .
    Şimdi tek tek saymayayim sen bu iki örnekle idare et .

Sectigin meslekle alakalı bir durum bu .

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşınızı bilmiyorum ama açıktan 2 yıllık bir üniversite okuyup memur olabilirsiniz. Devlet güvencesi, rahat çalışma ve nispeten daha iyi maaşla yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Bunun dışında internette ek işler de yapabilirsiniz. Örneğin makale yazıyorum ben günde 40-70 lira arası gelir sağlıyorum. Bu tür işleri de kovalayabilirsiniz. Aynı zamanda web sitelerim de var şu an düzenleme aşamasındayım 2-3 güne aktif duruma getirip reklam gelirleri de almaya başlayacağım. Kısaca ek gelir sağlamak çok kolay yeter ki biraz araştırma yapılsın birçok seçenek çıkacaktır karşınıza.
    Hocam bu makale yazma işi için hangi siteyi kullanıyorsunuz? Tavsiye edebileceğiniz yerler var mı?

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Daha düşük fıyatlı 250 cc makinalara bak. Önceden tefeciler vardı. Şimdi yeni tefeciler bankalar olmuş. O kadar faiz mi olur

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı efemontana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu makale yazma işi için hangi siteyi kullanıyorsunuz? Tavsiye edebileceğiniz yerler var mı?
    r10 üzerinden. Tabi r10'a üye olmak için özel mail lazım, halk dilinde site uzantılı mailler. xxx@motosiklet.net gibi. ya bir siteniz olacak ya da biri size referans olacak.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    r10 üzerinden. Tabi r10'a üye olmak için özel mail lazım, halk dilinde site uzantılı mailler. xxx@motosiklet.net gibi. ya bir siteniz olacak ya da biri size referans olacak.
    Teşekkürler, baya karışık duruyor. Sakin kafayla bir araştırayım.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    dostum Din işinde iyi para diyorlar
    zekeriyaimam ve Osm@n bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşınızı bilmiyorum ama açıktan 2 yıllık bir üniversite okuyup memur olabilirsiniz. Devlet güvencesi, rahat çalışma ve nispeten daha iyi maaşla yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Bunun dışında internette ek işler de yapabilirsiniz. Örneğin makale yazıyorum ben günde 40-70 lira arası gelir sağlıyorum. Bu tür işleri de kovalayabilirsiniz. Aynı zamanda web sitelerim de var şu an düzenleme aşamasındayım 2-3 güne aktif duruma getirip reklam gelirleri de almaya başlayacağım. Kısaca ek gelir sağlamak çok kolay yeter ki biraz araştırma yapılsın birçok seçenek çıkacaktır karşınıza.
    Dostum bu makale işinden biraz bahsetmen mümkün mü acaba? Bu konuda fena değilimdir. Hani 3-5 bişey kazanmak fena olmazdı. Özellikle sevdiğim konular üzerine.

Pardon cevap vermişsin sonra gördüm.

Okumak her koşulda iyidir. Fakat yetmez. Kendini geliştirmesi lazım insanın. Örnek vereyim bir yeğenim var üniversite de, bankacılıkla ilgili bir şey okuyor. Diyorum ki, yabancı dil öğren, hatta birden fazla; ne yapacağım bankada yabancı dili diyor. Bilgisayar dersi al diyorum, bildiğim bana yeter diyor. Büyük ihtimal bitirince en fazla kredi kartı satacak.
    Dünya eski dünya değil, okumanın zamanı-yaşı olmadığı gibi, kendini geliştirmenin de zamanı sınırı yok, yoksa geride kalırsın.
    Ben lise mezunuyum, altımda ki 2 kişi üniversite mezunu, hatta biri 3. diplomayı alacak, ama işim konusunda oturur hepsine ders veririm. Ve ayıptır söylemesi asgari ücretin 2 katından fazla alıyorum. Ama bu aşamaya gelinceye kadar hep iş kovaladım, iş beklemedim, verilen işi yapamam demedim, öğretin yapayım dedim.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı trattataa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bill Gates universiteden ayrıldı.
    Apple in kurucusuda aynı şekilde...
    Bu malesef yanıltıcı. Okudukları süre boyunca ders notları yüksek. Bakıyorlar ki zaman kaybı, bırakıp işlerine güçlerine odaklanıyorlar; gerisi malum.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Ülkenin aydınlarına cahil derlerse ona bile muhalif olurum bir karaları eksik diye.
    Arkadaşımızın oku ve okul mevzusu iş gücünün o anki eksilerine ve artılarına göre şekilleniyor doğru değil ama gerçek bu. O an ihtiyaç duyulan meslek ilerde fazlalığa neden olup ücret ve kişi sayısı bakımından düşüşe geçebiliyor mesela şu an su altı kaynakçı açığı var bu 5 yıl sonra sallasan su altı kaynakçısına çarpmıyacağın anlamına gelmez nasılki zamanında öğretmen açığı olduğu gibi yada doktor açığı gibi. Yani bu bölümleri bitirdin hemen sana pozisyon açıp iş garantisi verilmeyecek tabi birileri senin için aracı veya önüne yatmazsa. Geçim sorunu ise sadece okumayan bir kesimin değil genelinin meselesi ülke diplomalı işsizler cennetine doğru dolu dizgin devam ediyor. Birde vasıflı işsizler ve çalışanlar var hepimiz motosikletçiyiz yada çoğumuz sizce bir motosiklet tamircisi yani ustası aylık maaşı ne kadardır ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Üniversite okumuş kaç eşşek ile tanışıyorum hergün sen ünv okumaya değil kendini geliştirmeye bak şimdiki aklım olsa 2 yıllık okan asla okumaz üstüne lise okuyup bırakırdım bana kuruş zerre faydası olmadı

boş zaman kaybı....

1800 tl maaşı var kızlar da beğeniyor maaşlı erkeği kim beğenmez

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bende şahsi düşüncemi yazayım.

Okumaya karşıyım. Hiç okumak istemedim. Üstelik lisede okul birincisiydim yinede istemedim. Bana kalsa liseyide bırakırdımda onu bari bitir dediler.

Çünkü okuyanda aynı durumda. Bu devirde kalifiye eleman olacaksın. Meslek öğreneceksin. Çocukluğumdan beri çalışırım. Ticaretin içinde büyüdüm ve elime çeşitli meslekleri aldım çok şükür.

Kardeşimde hata yapıyor ailem. Okusun diye uğraşıyorlar. Okumayla olmaz diyorum anlatamıyorum. Verelim bi yere çalışsın yazları. Bi meslek alsın eline. Okuyacaksa yine okusun.

Çocuğum olursa inşallah ilerde. Kızsa okutacağım. Erkekse yanımda yetiştireceğim.

Çevremdeki arkadaşları okumuş/okumamış diye kıyaslıyorum çok fark var.

Kadir var mesela yakın arkadaşım. Lise bile okumamış. Reklam işi yaparak yetişti babasının yanında. Şimdi kendi işi var evi arabası var. Ve 26 yaşında. Askerliğinide yaptı. Bi evlilik kaldı yani. Başka arkadaşlarımda var mesela. 29-30 yaşında atanma bekleyen. Bi yere girip çalışamıyorda bu yaştan sonra.

Mehmet var yakın arkadaşım. Oda hem çalışıp hem okuyanlardan. Basit gelebilir ama tarlada balya basan makinalar var. Onu kullanmak ayrı ustalık gerektirir. Üniversite okudu bi işe yaramadı. Ama şu an gel makinamızı kullan diyen adam 5-6 bin lira maaş teklif ediyor. Oda biraz daha bekleyip okumanın faydasını göremezse kendi makinasını alma düşüncesinde. Üniversiteyi bile yazın balya basıp kazandığı parayla okuyan adam.

Sanayideki arkadaşlarımda durum çoğunlukla bu şekilde. Çıraklıktan yetişmişler. Çok ezilmişler. Çok dayak yemişler. Ama ellerine meslek almışlar.

Tabi vasıf lazım bu dediklerim için. Meslek erbabı adam aç kalmaz. Kayseri'de geçenlerde bi kaynakçı ile konuştum. Adam çalıştığı fabrikada 4-5 bin arası maaşa çalışıyormuş. Aranılan adam çünkü kaynakçı.

Yada başlık döşemecileri fason çalışır. Parça başı para alır ve baya yüksek maaş alır yani. Sabit maaşla çalışmazlar. Piyasada az bulunuyorlar ve sabit maaşla çalışmıyorlar. Bi nevi maaşı kendileri seçiyorlar.

Bu konuda çok doluyum ondan uzun uzun yazıyorum.

Bu tip düşüncelerimi çevremdekiler hep eleştirdi. Akrabalarım üniversiteye gittiğinde bense böyle işlerle uğraştığımda hele, beni yerin dibine sokanlar bi zamanlar. Erdi eşşek gibi çalışırken XXX üniversite okuyor denilirdi. Hiç umursamadım hep kendi bildiğim yolda ilerledim. Bende çok çektim tabi. Millet gününü gün ederken ben Erzurum yollarında Kızıldağ'da Sakaltutan'da çile çekiyordum. Ve şimdi 28 yaşındayken hiç bi kuzenim benimle boy ölçüşemeyecek duruma geldi. Ha babadan filanda bişey kalmadı bana. Hep kendi emeğim alınterim. Allah'a şükür.

Ha şimdi okuyunca kültürlü olunur filan diye saçma sapan düşüncelere kapılanlarda olabilir. Okumak cehaleti alır eşşeklik baki kalır. Mesela benim okuduğum kadar kitabı eminim şu anki üni mezunlarından %90ı okumamıştır.

Sonuç olarak eğer çok başarılı bi öğrenci değilse, ilerde garanti iş bulacağı bi bölüm okuyamayacaksa hiç gerek yok okumanın. Lise bile okumasın. Ben liseyi bitirdiğime pişmanım açıkcası. Boşa vakit kaybettim.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Bencede okumanın parayla alakası yok.Kamuda çalışıyorum okuduğum bölümle alakalı bir iş yapmadım.
    Bizim ülkemizde çoğu bölümler okunmuş olmak için okunuyor.Herkes istediği bölümü okuyamıyor gibi gibi.
    Önemli olan bence istediğin bölümü okuyup o mesleği devam ettirmek.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç olarak eğer çok başarılı bi öğrenci değilse, ilerde garanti iş bulacağı bi bölüm okuyamayacaksa hiç gerek yok okumanın. Lise bile okumasın. Ben liseyi bitirdiğime pişmanım açıkcası. Boşa vakit kaybettim.
    Şahsi düşüncendir saygı duyarım düşüncene katılmıyor olsamda ülkemin çoğunluğu bahsettiğin noktada

körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    Ben de kendimden örnek vereyim. Makine mühendisiyim, okuduğuma pişman değilim, istediğim bölüm ve severek yapabileceğim şeyler filan. Şimdi, çalışıyorum aynı yerde 2 yılı aştı. Bir çok şeye koşturuyorum, kafa olmuş kazan..maaş mı?2 senedir zam almadı ve az daha asgari ücret yetişecekti.ona rağmen sürekli gecikme bi de istemesek onu da vermeyecekler.durum benle alakalı değil tabiki, elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama tamamen görevimle alakalı değil, olsa ve odaklansam eminim ki şirket daha ileri gider, ancak imkan ve fırsat tanımıyorlar bu yüzden ayrılmayı düşünüyorum ancak işsiz kalacak vaktim yok,dışarda eleman da çok ve yetmiyormuş gibi bir süredir öğretmenlere de mühendislik yolu açtılar. Sırf bu tür şeylerden dolayı bazen düşünüyorum şöyle kendimi mühendis değil de operatör ya da bir eleman olarak tanıtsam sadece tek işle uğraşıp odaklansam zaten asgari gibi bir ücret alıyorum, en azından kafam rahat olur, hatta işimi iyi yapar ustalaşır daha çok kazanırım diye.sömürülüyor da olabilirim, tamam sömürsünler ama karşılığı?
    Ha kendimi geliştirmek olmaz mı? Olabilir ama ne gibi??kafada hep bu soru işareti. Oldukça yoruluyorum hem fiziksel hem zihinsel.umudum, ilerde bunlar hep güzel bir şekilde dönmesi..
    Bir arkadaşın yorumunda söylediği gibi okumuşlukla kazanılan paranın pek ilişkisi yok. Ve de alım gücümüz gerçekten düşük zaten asgari ücret açlık sınırı altında.
    Lafı çok uzatmadan:
    En güzeli, emeğinizin karşılığını alabiliyorsanız iyi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    global firmalara girip kariyer kasmakta fayda var
    sektöre bakmadan gireceksin gerisi bir şekil gelir elbet
    uluslararası ilişkiler okudum ama mağazacıyım bakacak olursan
    sukur bu gunlere
    alınan maasları goruyoruz uzuluyoruz.

Git gemici ol dolar üzerinden maaş alırsın ve global şirket hepsi 6 ay çalışıp 3 ay izinleri var araştır.

Ben şuan olmak istesem motor ustası olmak isterdim gidip çırak olarak giresim var ama iş dışında her şeyi yaptırıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Yakıt tankerciside çoktan aranıyor ülkemizde maaşları iyi ama çok serfitika istiyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)