Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Küçükken oku oğlum derlerdide umursamazdım

Motovento
    REKLAM ALANI
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lise mezunu ve Asgari ücrete çalışan biriyim.
    Yeni motosiklet almaya niyetlendim hedefim (gsx r250).
    Lakin aldığımız maaş ay sonunu görmüyor , biriktireyim dersen 4 senede anca o motorun değerine ulaşıyorsunuz ölme eşeğim ölme.
    Kredi çekmeyi düşündüm 20bin tl ve veriyorlar’da ama 1.66 faiz 48 ay vade 20 bin lira , geri ödeme 31.652Tl cik.
    4 sene her ay 598 Tl taksit , Hastalandan olmaz , kovulsan olmaz.

Babam oku derdide umursamazdım , üstelik bekarım.

Alım gücümüz çok kötü.
    wing41, kalidor, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Huysuz Motorcu Kanalımıza Bekleriz.

https://www.youtube.com/channel/UCvsLi-1RBIWxn1uPgG0t3qw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Madem hala evlilik yok, üniversite okumak için geç değil.

Hoş, artık okumaktan ziyade, şöyle kallavi bir amca, enişte falan daha makbul bu devirde.
    Lazasker bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Yaşınızı bilmiyorum ama açıktan 2 yıllık bir üniversite okuyup memur olabilirsiniz. Devlet güvencesi, rahat çalışma ve nispeten daha iyi maaşla yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

Bunun dışında internette ek işler de yapabilirsiniz. Örneğin makale yazıyorum ben günde 40-70 lira arası gelir sağlıyorum. Bu tür işleri de kovalayabilirsiniz. Aynı zamanda web sitelerim de var şu an düzenleme aşamasındayım 2-3 güne aktif duruma getirip reklam gelirleri de almaya başlayacağım. Kısaca ek gelir sağlamak çok kolay yeter ki biraz araştırma yapılsın birçok seçenek çıkacaktır karşınıza.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Okumakla paranın doğrudan ilişkisi yok
    GT250rAlanya, sey_47 ve zabuzaretta bunu beğendiler.

İlkokul terk ve paralı çok kişi var.

Motosikleti
    Duke 200
    Her 4 işsizden biri uni mezunu imiş ülkemizde. Okusan da çok farketmeyecek. Sen 3500₺ maaş alıp bu kez arabayı ödemek icin 48 ay kredi cekeceksin. Bi tanesi kapına gelip suna bak memur olmuş yattığı yerden para alıyor diyecek. Üstelik dedesinden kalan çok büyük tarlaya site yapıldığı icin 600 binlik jipe biniyor olacak

Git uzman çavuş ol belli bir yıl sonra kamuya geçebiliyorsun.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Okumak için hiç bir zaman geç olduğunu düşünmüyorum.

Birazcık azim ve heves olmalı

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zeki Trikonun sahibi, Vestelin sahibi ilk okul mezunu.
    Koç ve Sabancı ilk nesilde okumuş insanlar değildi,
    Bill Gates universiteden ayrıldı.
    Apple in kurucusuda aynı şekilde...

Yanlış anlaşılmasın.Okuyun tabii.
    İlk emir o.
    Ama...
    Nasibin neyse onu yersin.

Ben Yüksek Lisans mezunu Mali Müşavirim ama şu anda işsizim 😊

Allah hepimize hayırlı, bol rızık versin inşallah.
    Amin.
    Enes ŞENTÜRK bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Bende aynı durumdayım hatta daha vahim çünkü evliyim ve masraf haliyle cok fazla ama bir çılgınlık yapıp kredi çektim çin işi bir makine alırımda işimi görür die 7000tl çektim 9000tl olarak ödüyorum gibi bir hesap var ortada ve aylık ödemen 380tl .
    BU meblağ az gibi görünsede ekstra masraflarınız çıktığında bu 380tl çok çok değerleniyor. Yani motoru alıpta kullanamamakda var bakımlarını yaptıramamak var.
    Bende extra gelir elde etmenin peşindeyim ama elinizde bir mesleğiniz yoksa küçük bir şehirde yaşıyorsanız ve yaşınızda ortalamanın üzerindeyse işler biraz daha zorlaşıyor. 32 yaşında elektrik elektronik gibi bir mesleğim olmasına rağmen ben bile ek gelir elde etmekte zorlanıyorum.
    Velhasıl pahallı hayat şartlarına karşı ayakta kalmaya çalışıyoruz yanı sıra 5-10 binliralık motosikletlere lüx tüketim olarak görüp ulaşmaya çalışıyoruz. farklı iş fikirlerine herkez muhtaç aklınızdakileri yazarsanız bir fikir paylaşımı olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Okuma ile olan pişmanlığınızın para ile alakalandırmanız üzücü. Okumak genel kültür, kişisel gelişim, çevre edinme, hayata olan bakış açısı, sorgulama, sosyalleşme... gibi bir çok şeyde size pozitif etkisi olur. Üniversite mezunu bir çok işsiz olduğu gibi ilkokul mezunu bir çok zengin vardır. Üniversite hayatım boyunca 40-55 yaş arası 5-6 adet öğrenci arkadaşım da olmuştur.

İTÜ inşaat mezunu arkadaşım diplomasını mouse pad olarak kullanıyor. Anlayacağınız, okumak için hiçbir zaman geç değil. Kendini geliştirmek, aklını kullanarak para kazanmak için ise diplomaya ihtiyacın yoktur, kendini geliştirdiğin bir yaşam sürmen yeterli olacaktır. Tabii şans faktörü de önemli.

Yalan demiyim okumak bir lüks işidir. Üniversite okumak daha doğrusu. Şuan hali hazırda üniversite okuyorum ve 2. üniversitemide uçak mühendisliği üzerine okuyacağım. Bana bi getirisi olucak mı bilmiyorum ama para kazanmanın şartlarından %60ı sosyal çevrenin iyi olup olmamasıdır. Bunuda başarılı bir hocamız söylemişti bana .

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hayatta en büyük servet sağlıktır.

Sağlığın yerindeyse hiçbir şey için geç değildir.

Ayrıca alım gücümüz dediğin gibi çok düştü.

Döviz 2013'ten beri %100'ü geçen bir artış içerisinde.

2001 krizinde bu bir anda olmuştu şimdi ise ağır ağır oluyor.

Bununla birlikte euro4,vergiler falan derken motosiklet sektörü gün be gün daralmakta.

O yüzden kendini çok üzme.
    Sinan Er bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar rs 200
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumakla paranın doğrudan ilişkisi yok
    Hayatım da okuduğum en mantıklı yorumlardan..
    engin_deniz bunu beğendi.

y.selimbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şun An Yok.
    Dükkan gibi paralı üniversitelerle dolu ülke, paranız varsa rahatlıkla bir mühendis, avukat hatta az bi kasmayla doktor dahi olursunuz. Ha beceri, liyakat,hak, hukuk, özveri,emek.bunlar boş işler.Yeni nesili eğitmekle görevli öğretmenlerde şu aralar seri karne basımı videolarını alkışlarlayaşıyoruma yüklemekle meşguller. ülkede herkes fenomen . Bu konuya niye geldiysem ve ne alakaysa artık.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Hayatinizin herhangi bir aninda zengin olmak istemiyorsaniz universiteye gidin ve okuyun. Omrunuz boyunca voleyi vurmama garantisi veriyorlar. Tas catlasin 10-20k maasiniz olur ama hic bir zaman 1 milyonunuz olmaz :( . Cunku universiteden sonra sadece o meslege odaklaniyorsunuz risk alginiz dusuyor. Bence risk almaya bakin borclulara hapis cezasi da yok nasil olsa...

Se-ZeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Vt 750 C4
    Üstteki bir çok üye zengin kesimin ilkokul mezunu olmasından yola çıkarak üniversite okumanın anlamsız olduğu kanısını varmış. Bu yanlış.
    Alanında yetkin bir birisi olabilmek başka mesele, girişimci ruha sahip olup doğru işleri yapabilmek başka mesele çünkü.

Okumak bu devirde kolay mı? Tabii ki değil, ama sanıldığı kadar zor da değil, bu gün her mesleğin başarılı öğrencilerini destekleyen konseptleri var. Bizim insanımızın üniversite algısı sınavlardan 100 almak olduğu için okumak anlamsız geliyor, çünkü 4 senenin sonunda diploma üzerindeki sayıların bir halta yaramadığını farkediyoruz ancak. Okula gidip birşeyleri ezberleyerek derece yapmayı marifet ve başarı addediyoruz. Oysa çoğu meslekte okulun mesleki anlamda çöp olduğu aşikardır, ha keza okulun amacı da size onlarca yıllık mesleki bilgiyi 4 senede aktarmak değildir, olamaz da zaten. Okul size seçtiğiniz mesleğin alt alanları hakkında temel bilgilendirmede bulunur, siz bunları mukayese edin, birinde uzmanlaşın diye. Okul bu anlamda fırsattır, firmalar açısından da sizin bu alanlar üzerine çalıştığınızın belgelendirilmiş halidir.

Ben bilgisayar mühendisiyim mesela, okulda çok yüksek ortalamaya sahip olan arkadaşlarım vardı, ancak aralarında format atmaktan aciz olanlarını biliyorum (bu abartı değil, bir gerçek). Peki bu okulun suçu mu? Bence değil, azimli insan bir yolunu bulur ve hedefine koşar. Bu çabası görüldüğünde de karşılıksız kalmaz. Ama dersleri ortalama olup girişimci olarak bir şeyler yapıp, daha öğrenciyken işinin patronu olan insanlar tanıdım.

Yatırımcı olmaksa bunlardan bağımsızdır, bu gün başarılı olan birçok firmanın sahiplerinin ilkokul mezunu olması bilgisiz olmalarına değiller, sorunlar için doğru çözümleri üretebilme kapasiteleriyle alakalıdır. O adamlar bu işin direk mutfağında başlıyorlar, dolayısıyla sorunlar ile birebir haşır neşir olup çözüm ürettiklerinde tüm aşamaları doğru şekilde analiz edip müşteriyi memnun edebiliyorlar, bu da başarıyı ve beraberinde pek tabii parayı getiriyor. Alanında yetkin olmak insanların 4 sene okula gidip gelmeleri sonucu aldıkları 1 kağıt parçasıyla alakalı değil, bizdeki "okusun adam olsun, devlete kapak atsın rahat etsin." felsefesinden doğmakta çünkü bu fikir. "Ne kadar az çalışırsam o kadar iyi, maaşımda aylık düzenli yattı mı, değmeyin keyfime!" kafası bizleri tembelleştiriyor. Okumak mı istiyorsunuz? okuyun, ekmek aslanın ağzında evet, ama 4 elle sarılmadıktan sonra da başarı elde edemeyeceksiniz bunu bilin. Evet bir işte iyi olmak için çok emek sarfetmek gerekiyor, bunun başka yolu da yok.

Üniversitemde 50 yaşında hukuk okuyan gördüm, gayet de başarılıydı, bu nedenle okumanın yaşı yoktur bence. Ha tabii ki sizin aileniz varsa, dolayısıyla sorumluluklarınız da varsa işin rengi değişir, ancaka bekar olduğunuza göre, 2. öğretim tercih ederek gayet de üniversite okuyabilirsiniz, ha kolay mı? yazımın başında da belirttim değil, zaten kolay olsa herkes yapar bir kıymeti olmazdı. Eğer azimle devam ederseniz, azminizin karşılığını er ya da geç alırsınız.
    SuleymanE, The Dude ve hyanax100 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Okumadan zengin olan örneklerin kaç yaşında olduğuna dikkat ediniz. Bugün genç olsalar, ne Bill Gates ne Sabancı, ne Zorlu, ne Ali Ağaoğlu, babalarından bir şey kalmamışsa hiçbir yere varamazlar. O günler geçti artık, o fırsatlar kaçtı, tüm köşeler kapıldı. Bugün ancak Whatsapp, Facebook gibi bir şeyleri yaratırsanız köşeyi dönüyorsunuz. Öbür türlü tek çareniz okumak ya da çok ama çok şanslı olmak. Okumak derken de, okuyunca da zengin falan olacağınız yok ama en azından biraz daha rahat edebilme ihtimali var. Ayrıca okumanın da yaşı yoktur.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    oku tabi,

Ama seçtiğin branş çok önemli hangi sektörlerde tahsilli adama ihitiyaç var onu araştır.okuyup da işsiz kalma mazallah

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

öncelikle amacın net olarak belirlenmesi gerekir,
    amaç para kazanmak mı ?
    toplumsal statü elde etmek mi ?

okumaktan kasıt eğitim ise memleketin eğitim sisteminin ürünleri yeterince kaliteli değil,
    zira hem girdi hem proses dünya standartlarında değil.
    mesele daha çok kağıt üzerinde eğitimli nüfusun oluşturulması.

para kazanmak amacı var ise;
    eğitim yerine paranın döndüğü çevrelere doğru yelken açmak gerekir.

memuriyet ne yazık ki neo-liberal özel sektöre göre daha çok tercih ediliyor,
    zira memleketin standart ücreti asgari ücret olan 1603 tl ile sınırlandırıldı.
    bunun üzerinde bir ücret kazanmak için kazandığınız paranın ederinin çok üzerinde bedel ödemeniz gerekiyor,

gelir dağılımındaki ve vergi toplanmasındaki adaletsizlik zamanla bireylerin ruh hallerine sirayet ediyor,
    karşılığını verdiğini düşünmesine rağmen isteklerini yerine getirmekte (ekonomik olarak) zorlanan birey ise topluma karşı öfkeleniyor.

ekonominin bu duruma gelmesi büyük sürpriz değil,
    gökten altın yağıp,
    yerden dolar fışkırmadığı sürece ekonominin düzeleceğine dair bir beklentim yok.

belirli bir uzmanlık alanı saptayarak al-sat işine girebilirsin,
    çinden bisiklet için gidon sonu ayna aldım,
    6,5 lira civarı, yurtiçi en ucuz satışı 15 lira,
    bu tarz pahası fazla olmayan piyasası olan ürünler fayda sağlayabilir.
    aokuyumcu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)