Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda sürüs kursu 3- enduro motosiklet- ve kask

Motovento
    REKLAM ALANI
    acrobats7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar öncelikle sunu belirtmeliyim, Hondanın eğitimine ve hocalarına asla sözüm yok yanlış anlaşılmasın yazdıklarım!

Ben sadece naçizane fikirlerimi paylaşmak istedim.
    Eğitimde verilen motosikletlerle (cbf 500) ve abartılı koruma demirleri ile yatıp peglere kadar sürterek dar alanlarda döndük durduk!
    virajı dıştan alıp içten çıkma daima bir sonraki gideceğimiz noktaya bakarak kafayı çevirme ve son noktaya kadar yatma!
    debriyaj ve frenleri asla kullanmadan hızı sadece gazdan ayarlama uyarıları aldık bol bol (bu kısım ters geldi bana ama uydum)?!
    Malum naked motorlarda lastikler enduroya göre geniş, motorlar alçak 17 ön arka jantlar, asvalt özel ve temiz, Bu kadarı na kadar mükemmel , !

Mesele şu Ben enduro motosikletle başladım ve hala kullanıyorum ancak 2 gün toplam 17-18 saat başka tip motor kullandıktan sonra
    enduro motosikletime bindiğim gece iş dönüşü 90 derece olan virajı eğitimdeki gibi almaya kalkışınca (1. vites yani hızlı filan değildim)
    yani Falcon NX4ü cbf500 gibi yatırıp yatınca yere yapışip sürüklendim ve gedikpaşanın biçimsiz, keskin ve şekilsiz kaldırımlarına çarptım, çarptığımda yüzümün sağı yere çarptı! bir an bilincim ve yön tayinim kayboldu hemen fırladım motoru engine stop tan kapattım eldivenlerimi ve kaskımı çıkardım. kendimi bakışlarımı dengemi kontrol ettim. iyi gibiydim ama sağ gözüm yüzüm sızlıyordu.
    Tabii tam korumalı turtle ceketim , korumalı bot, dizlik eldiven herşeyim tamamdı.
    Ama kask seçimim beni mahvetti ( shoe )! yüzümün sağını yere çarpmamla suratıma tekme yemiş kick box cu gibiydim, ve aynen knock out oldum... burnum kanadı ve sağ gözüm morardı!
    Mesele şu seçtiğim kaskın çene kısmı (modeli) oldukça dardı ve bu yüzden bana darbeyi gayet iyi iletti !!!!!
    Oğlumun nolan N61 kaskı, bazı schubert ve suomy kasklara bakınca onların çene - yanak kısımlarının oldukça geniş (dıştan) olduğunu gördüm.....

Arkadaşlar benim anladığım, kullandığınız seçtiğiniz motosiklet türü ile alacağınız eğitim birbirine uygun olmalı.
    Eğitim alanındaki temiz asvalt ın sokakta olmadığını ve ışık faktörünü (zifiri karanlıktı) ben unuttum siz unutmayın!
    Kask alırken çene kısmının da geniş (dış yüzeyinin) olmasına dikkat edin!
    Sevgilerimle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    geçmiş olsun

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun...Ve bilgilendirme için teşekkürler...Ben yeni ehliyet alacağım...Onun üstüne de Honda dan eğitim almak istiyorum...Bana oldukça mantıklı geliyor fakat mantıklı olabilmesi için dediğiniz gibi Seçtiğimiz motosiklet türü ve eğitimin tutmasi konusunu ayarlamamiz gerekiyor...

Tekrar teşekkürler...
    [CENTER][SIZE="2"][B][FONT="Book Antiqua"]Ne kadar çok şey bilirsen bil; anlattığın, karşındakinin anladığı kadardır...[/FONT][/B][/SIZE][/CENTER]

MrSandman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sattı
    Geçmiş olsun dostum ucuz atlatmışsın..
    Güvenli sürüş teknikleri 2 eğitimi aldım bende bu ayın başında ve sonrasında değişik türden bir motora binince önce bende afalladım ama yinede eğer kafanda uyarlayabilirsen aldığın eğitimin bayağı faydalı olduğunu göreceksin..
    Herşey yeniden yollarda olabilmek için...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: olcan138 **************
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Geçmiş olsun.
    Eğitimin en riskli tarafı,biriki günlük eğitimden sonra oluşan güven duygusu sanırım.
    Eğitim bize kendi sınırlarımızı gösteriyor peki kullandığımız motosikletin sınırları ne,diğer dış etmenler ne durumda,bu faktörleri gözönünde bulundurmak da bizim görevimiz.
    Belki de hep en kötüsünü düşünerek sürmeli,limitlerde kullanmamalıyız.
    Şansa ihtiyaç duymadan sürebilmek gerek.
    Kazasız günler dileğiyle.

Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero, Honda VFR (3. olursa o da Honda olacak)
    Abi, büyük geçmiş olsun.
    Eğitimde kullanılan touring makşneler ve bizim kullandıklarımızın limitleri farklı. Ama dediğin gibi orada üzerinde gezdiğimiz asfalt ile gedikpaşanın cilalı arnavut kaldırımları da farklı.
    Hepimiz düşe kalka öğreniyoz nasılolsa mereti.
    Geçmiş olsun, inşallah tekrarı olmasın.
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acrobats7 adlı üyeden alıntı
    Ama kask seçimim beni mahvetti ( shoe )! yüzümün sağını yere çarpmamla suratıma tekme yemiş kick box cu gibiydim, ve aynen knock out oldum... burnum kanadı ve sağ gözüm morardı!
    Mesele şu seçtiğim kaskın çene kısmı (modeli) oldukça dardı ve bu yüzden bana darbeyi gayet iyi iletti !!!!!
    Oğlumun nolan N61 kaskı, bazı schubert ve suomy kasklara bakınca onların çene - yanak kısımlarının oldukça geniş (dıştan) olduğunu gördüm.....
    Kask alırken çene kısmının da geniş (dış yüzeyinin) olmasına dikkat edin!
    Sevgilerimle.
    çok geçmiş olsun, kötü bir tecrübe
    kask ile ilgili yazdıgınız ilginç, kaskınız fullface mi yoksa açılabilirlerden mi ? sonuçta bu kasklar standart üretim, aslında şunu sormaya çalışıyorum, kask aldıgımızda ölçüp biçip kafamıza uygun kask bedenini veriyorlar, bahsettiginiz kask da shoei üstelik, kaza anında bu hesabın yapılmamış olması mümkün değil bu marka için, bu cidden dikkat edilmesi gereken bir durum ise çene ile kask arası mesafeye neye göre karar vermeliyiz ? sonuçta bu hepimizin başına gelebilecek bir olay

acrobats7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geç cevabım için özür dilerim,
    Kaskım full face idi. ve yüzüme sımsıkı ama rahatsız edici değildi, 3-4 saat kafamda kalsada rahat tım ama çıkardığımda hafif balaklava izi oluyordu.
    Racing amaçlı olduklarından belki aerodinamik için bu modeldeler ama Suomy lere baktım çene kısımları etli ve geniş!!!
    Aslında kesin karar zor, shoei aldığım darbeyi çok iyi absorbe ettide anca o kadar hasar mı gördüm, yoksa cidden dediğim gibi çene kısmı ince ve darbeyi ben fazla hissettim , zor bir soru. Şu an schuberth C2 aldım memnunum sayılır, aslında S1 modeli çok güzeldi ama çene açılır olmasını istedim. ancak şunu belirteyim 2 kaskı da takıp tepeden ve çeneden kendime tokat attığımda, shoei de bayağı fazla hissediyorum darbeyi! Yanlış anlamayın kask reklamı ve yapmıyorum hatta schuberth benim yanaklarımda sancı yaptığından içini açıp sünger vs kısımlarını modifiye bile ettim yüzüme tam uymadı zira !!!! ve bayağı ağır! Ama darbe sönümlemesi en azından tokat için çok daha iyi bundan eminim. Geçenlerde avcılarda zincirleme kaza gördüm motorsikletli çocukcağızın kafasının sol arka kısmı kanıyordu, hemen hastaneye haber vermeye gittim ( hastahane yakındı) kaskı vs inceleyemedim, bir an önce haber vereyim diye, kaskı önceden gelenler çıkarmıştı, kask shoei idi :( malum tesadüf ama kötü oldum.

Tüm geçmiş olsun dileklerine teşekkür ederim
    Sizleri seviyorum, Allah hiç birimize kimseye kaza bela vermesin !

zseyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun
    inşallah bir daha böyle birşey yaşamazsın

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    önce geçmiş olsun

bende de shoei kask var ama öyle beni bunaltacak kadar sıkmıyor vede balaklava izi olmadı hiç

takınca kendimi daha iyi hissediyorum.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tür ileri sürücü eğitimleri genelde kendi motorunuzla verilir sebebi işte senin yaşadıklarından korunmaktır...her motorun kendisine özgü karekteristik özellikleri vardır bu yüzden ileri sürüş eğitimi almak istiyosanız ya kendi motorunuzla katılın yada eğitimi , almayı düşündüğünüz modele en yakın modelle alın ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

velespit-cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09` cbr 125
    geçmiş olsun ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler