Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Başlangıç Motoru GSX 250 R mı CBR 250 R mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PCX 125
    Bu motora en baba 2 sene binersin sonra buyutursun. Suzuki piyasası Honda kadar yok. Dedemin bir lafı var . Aldığın malı kendine degil ellere al diye. Yani tercihini honda dan yana kullan. Parca servis va hepsi cok kolay.
    ashes35 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı mssscgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motora en baba 2 sene binersin sonra buyutursun. Suzuki piyasası Honda kadar yok. Dedemin bir lafı var . Aldığın malı kendine degil ellere al diye. Yani tercihini honda dan yana kullan. Parca servis va hepsi cok kolay.
    Kusura bakmayın,benim dedem de

“Sen sen ol,
    El sözüyle yola çıkma,
    El sözüyle yola çıkan,
    El yolunda yorulur.”derdi

Bırakın da herkes kendi zevkine göre yaşasın.Hayattan tat alsın.Neyi beğendiyseniz onu alın,kullanın
    ashes35 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın,benim dedem de

“Sen sen ol,
    El sözüyle yola çıkma,
    El sözüyle yola çıkan,
    El yolunda yorulur.”derdi

Bırakın da herkes kendi zevkine göre yaşasın.Hayattan tat alsın.Neyi beğendiyseniz onu alın,kullanın
    Aynen öyle..

´´Baskasinin kravatiyla,gerdege girilmez´´

Bu sözü bir çok dede söylemiştir.

Baskasina gore mal alacagima,kendi zevkime gore alirim,hee en kotu elimde patlar ama sorun degil.

Zaten her malin bir alicisi çikar,2 haftada satilmaz ama 1ayda satilir,ticaretini yapmiyoruz bu işin.

Bu noktada ufak hesaplar keyif bozar.

Maymun iştahin luzumu yok,alacaksin yillarca bineceksin,bakimini yapacaksin,elin takim taklavat tutacak,motorun herseyini bileceksin.

Otomobil alirken,yaa abi baslangicta 1.3lt alayim sonra 2.0 lt.alirim 1 senede ona biner,2.5lt alirim mi denliyor.
    ashes35 bunu beğendi.

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Yorumlar icin tesekkurler fikirler insani aydinlatiyor . SS sevdalisi degilim ama 1 seneden asagi satmam ne alirsam alayim.
    125 liklerin durmamasi olayi 1-2 kez duymustum ama marka bagimlidir diye dusunuyordum. Yorumlardan cikardigima gore GSX'in en buyuk dezavantaji son hizi, yeni olmasi, parca parasi, artilari cift silindir olmasi, ABS li olmasi ve sekli semali . Zor bir secim fuardan sonra ne kadar artar acaba fiyatlar tahmininiz var mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

Alıntı Onur34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150Cc alip onla acemiligi at yada bi hondayamaha rahmi barutcu egitimine git sonra 250cc absli bi makina al bence.abs olsun ama.suzuki parcasi pahali olsada kalitelidir
    Rahmetli bu adama uyuz olmuyor muydu ?

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Rahmi barutcuyu salla.egitimini gördüm, tirt.tek bir kişinin eğitim verdiği kurumlardansa motto akademi Honda yamaha surus okulları gibi çok kişinin eğitim verip hocaların da denetlendigi yere gidin.tekrar ediyorum acemisiniz,abs li motor alin

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Cevaplar için teşekkürler. Bugün 2sininde bayilerine gitme şansı buldum. Cbr250 nin kırmızı rengi beni kendine aşık etti diyebilirim. Kararım cbr olacak gibi duruyor.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı ashes35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler. Bugün 2sininde bayilerine gitme şansı buldum. Cbr250 nin kırmızı rengi beni kendine aşık etti diyebilirim. Kararım cbr olacak gibi duruyor.
    Şimdiden hayırlı olsun o zaman. Renk seçimi bence doğru karar. Asla motordan yana sıkıntı çekmezsin. Bende de 2017 kırmızı var merak ettiğin bir şey olursa mesaj atabilirsin.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Motosikleti
    MT-07
    2018 yılında gelmeyecek bir motora ödeme yapmak ne kadar akıllıca bilemedim ama hayırlı olsun şimdiden...

Motosikleti
    Gsx250r
    Biraz hortlatmış olacağım kusurabakmayın ancak yorumu yaptığınız motoru kaç kere kullandınız? Nekadar yakıyor nasıl hızlanıyor veya nasıl duruyor biliyor musunuz? 8Aydır sürekli olarak suzuki gsx250r kullanıyorum.8k+ yol yaptım ve 3k+ virajlarda geçti.Motorsikleti sadece gitmesinden ve yakıtından değerlendirmek doğru olmaz.Zaten 125cc gitmeyen bir motoru durduramayan 250cc daha hızlı bir motoru hiç durduramaz ve 125cc motorlar hafif olduğu için üzerindeki frenler genel olarak çok çok yeterli oluyor.Agresif,şehir içi kullanım,uzun yol sürekli tempolu gitmeme rağmen 100KM de 4.2L yi geçiremedim.Anlık tüketimde 70Km/h ile 100KM de 2.2-2.4L Gösteriyor.Motorsikletin sadece gitmesi onun performanslı olduğunu göstermez.Motorsiklet süspansiyon,Şasi,Şanzıman,Fren ve yazılım birbiri içinde nekadar uyumlu ise okadar performanslıdır.Suzuki 2017de ilk euro4 uyumlu 250cc motorsiklet çıkaran firmalardan biriydi diye biliyorum.Üzerinde zar zor ısınan hatta ısınamayan IRC lastikler olmasına rağmen fren hissiyatı olan abs olduğu için riske girmeden fren dozajlamayı öğrenebileceğiniz bir motorsiklet üstelik abs ler normal abs ler gibi değil yol şartına ve frenlemeye göre hesap yapıp o ana uygun şekilde devreye giren abs ler.Ön ve arkada Kyb amörtisörler var viraja girdiğinizde diğer motorsikletere nazaran nekadar iyi çalıştığını göreceksiniz.Kontraya tepkileri ağırlığına göre fazla beklenilenden iyi çıkar eminim.Genelde r25 ile kıyaslanmış.Net olayım,Yakıt konusunda kesinlikle önde.Frenlemeye gelirsek çift vurur tek sayar o dozajlamaya rağmen durmayan sonra birden kitleyen frenlerle alakası yok.Süspansiyon kalitesi zaten tartışılmaz r25 de bu durumdan çoğu virajcı arkadaş şikayetçiydi.Bu motorun iki sevilmeyecek özelliği var;biri ağırlığı(Boş 181,Dolu 198Kg) Diğeri ise 120 civarı bir hızla giderken sıkışırsanız gazı açtığınızda kimseler olmayabiliyor son sürati 140 km/h olduğu için.Onun dışında arka tekeri hissetmeler olsun kontrayı alışı yolu tutuşu olsun fazlasıyla güven veren ayrıca yeni başlayan adamın limit freni güvenli şekilde öğrenebilmesi ve panik anında patlama riskini en aza indirgediğinden parası olan için bana göre en mantıklı tercih.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GSXR güzel görüntü muhtemelen parça kalitesi de iyidir CBR yanına yaklaşamaz ama 26 beygirlik motoru mevcut ve 120 ile giderken yüksek devirde gitmen lazım. Yani başlangıç için güzel görüntüsü var şu var bu var alınır. Ama 27 bine çıkasakcam ben şahsen başta düşük bir motor alıp alışırım 6 7 ay sonra CBR500R a geçerdim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)