Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Başlangıç Motoru GSX 250 R mı CBR 250 R mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    10-15 bin km yapıp satacaksan hiç gsxr250 ye bulaşma. satmak istediğinde satman haftalar hatta aylar sürebilir. sahibindene göz atarsan birkaç ay durmuş ilanlar bile mevcut. senin yapman gereken ikinci el bir cbr250 alıp vakti zamanı geldiğinde elinden tekrar kolayca çıkarabilmek. gönlün istiyorsa sıfır alıp rodajıyla filanda uğraşabilirsin ama anlatmak istediğim temel nokta; motosiklet ile kısa bir birliktelik düşünüyorsan piyasası olan, ve hızlı alınıp satılan bir araç alman. yok ben gsxr250' ye hasta oldum diyorsan da usta, hızlı satmak istersen aldığın fiyattan 4-5 bin lirayı gözden çıkartacaksın.
    ashes35 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cbr250

Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR PARÇA SIKINTISI ÇEKMEZSİN
    sıfır motora ne parçası alıcak kardeş? benzin pompası mı ? gaz kelebeği mi? özel forum da yokki seçilmiş kişilerle takılasın
    ashes35 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.
    insta: veli_montana_

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-15 bin km yapıp satacaksan hiç gsxr250 ye bulaşma. satmak istediğinde satman haftalar hatta aylar sürebilir. sahibindene göz atarsan birkaç ay durmuş ilanlar bile mevcut. senin yapman gereken ikinci el bir cbr250 alıp vakti zamanı geldiğinde elinden tekrar kolayca çıkarabilmek. gönlün istiyorsa sıfır alıp rodajıyla filanda uğraşabilirsin ama anlatmak istediğim temel nokta; motosiklet ile kısa bir birliktelik düşünüyorsan piyasası olan, ve hızlı alınıp satılan bir araç alman. yok ben gsxr250' ye hasta oldum diyorsan da usta, hızlı satmak istersen aldığın fiyattan 4-5 bin lirayı gözden çıkartacaksın.
    İlk motoru olacak birinin 15 bin km yapması 2 sene sürer.O zamana kadar üstüne 5 bin karla satar ;)
    ashes35, uzay gemisi ve Mert Özkan bunu beğendiler.

Hedefinde iron varsa niye spor motor bakıyorsun anlamadım hiç bi benzer yanı yok ikisinin ve cruiser seven biriysen o motorlardan çok çabuk sıkılırsın onu da söyleyeyim. O yüzden bence ikinci eli hızlı bir modeli al bin yaza kadar. Yaz başındada satar istediğin cruiser'ı alırsın. Öyle 10-15 bin km yapmana da gerek yok. Hatta biraz motosiklet tecrüben varsa direk 883ironla bile başlanabilir bence.

R25 çok seri başlangıç motoru olmaz diyenlerde bence halt etmiş.

Alıntı ashes35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem ogreneyim hem gezeyim diyorum. Tahminimce cok uzun sureli bir birliktelik yasamayacagim . Olayi cozup HD Iron 883 alacagim. Ama en az 10-15 bin km yapmak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

R25 250 likler icinde en guclu olani ve de ilk motor olmaz diyeni cok olan bir motosiklet. Benim R25 i eleme sebebim asirici gucu(30 ya da 35 hp olmasi lazim)
    125 lik alirsam buyuk ihtimal CBR125 alirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Naked motosikletlere pek isinamadim acikcasi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motoru olacak birinin 15 bin km yapması 2 sene sürer.O zamana kadar üstüne 5 bin karla satar ;)
    belki de haklısın ben dalgınlıkla kendime göre yazmışım. yılda ortama 25bin km yapıyorum. hızlı alıp satma durumu 15bin km yapmasa bile motordan kısa vadede sıkılırsa göz önünde bulundurması gereken bir kriter.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ne altin.
    Ne dolar.
    Ne arsa,
    Ne tarla.
    Nede borsa.

Yatir parayi motora..
    ashes35, kdiner ve mombohunter bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Abs , yeni başlayan , eski başlayan , tecrübeli , tecrübesiz hatta ve hatta motora binmeyen trafikteki yayalar ve diğer araç sürücüleri için yararlı bi sistemdir. Şahsen ben abssiz motorda arka frenle ilgili 1-2 kez sıkıntı yaşadım , kazasız atlattım çok şükür .Eğer abs olsaydı en ufak sıkıntı yaşamazdım , bunu absli motora binince anladım.
    ashes35 bunu beğendi.

Absli motor olması , kaliteli parçası , çift silindir olması , oyuncaklarının olması bence motora başlarken sizi sevindiricek şeyler. Elimde imkan olsa düşünmeden alırdım.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Bir CBR250 kullanıcısı olarak GSX250R ı öneririm verdiğin paraya daha çok şey alıyorsun en azından inazuma motoruna karenaj takmışlar falan olabilir ama cbr'de de crf motoru var. Sadece hız konusunda biraz sıkıntılı geldi bana yani 138 mi 139 mu ne son hızı var diye biliyorum yani otobanda top speed giderken yandan 200lük bir cg seni geçerse hoş olmayabilir veya uzun yolda 130'la sabit gideyim derken motor nerdeyse redline'a girecek gibi falan. Tabi herkesin beklentisi farklı ben zaten uzun yolda 100'ü geçmem dersen bence tam kendisi.
    ashes35 bunu beğendi.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Motosikleti
    ......
    @burakrak

Driftle eleman 130-140 yapiyor.hele yapili cg´leri saymiyorum.

50cc 50km/h

100cc 100km/h

125cc 125km/h

150cc 150km/h

250cc ??

500cc ??

998cc ??

?? işaretli kisimlarda,beyin error verir,hesaplama yapmak sıkıntı.
    ashes35 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    direk 600 lük bizi uğraştırma
    ashes35 ve kdiner bunu beğendiler.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @burakrak

50cc 50km/h

100cc 100km/h

125cc 125km/h

150cc 150km/h

250cc ??

500cc ??

998cc ??

)) benim motorda sıkıntı var o zaman ehehe..

1299 panigale ile ses hızı???
    ashes35 bunu beğendi.
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direk 600 lük bizi uğraştırma
    Öldürmez diyorsanız direkt gidip alıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir CBR250 kullanıcısı olarak GSX250R ı öneririm verdiğin paraya daha çok şey alıyorsun en azından inazuma motoruna karenaj takmışlar falan olabilir ama cbr'de de crf motoru var. Sadece hız konusunda biraz sıkıntılı geldi bana yani 138 mi 139 mu ne son hızı var diye biliyorum yani otobanda top speed giderken yandan 200lük bir cg seni geçerse hoş olmayabilir veya uzun yolda 130'la sabit gideyim derken motor nerdeyse redline'a girecek gibi falan. Tabi herkesin beklentisi farklı ben zaten uzun yolda 100'ü geçmem dersen bence tam kendisi.
    Bu aslında benimde aklımda ki en çetrefilli soru. Ama ilk motor için sıkıntı yapmamak gerekir diyenler çoğunlukta bilemedim açıkçası :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hedefinde iron varsa niye spor motor bakıyorsun anlamadım hiç bi benzer yanı yok ikisinin ve cruiser seven biriysen o motorlardan çok çabuk sıkılırsın onu da söyleyeyim. O yüzden bence ikinci eli hızlı bir modeli al bin yaza kadar. Yaz başındada satar istediğin cruiser'ı alırsın. Öyle 10-15 bin km yapmana da gerek yok. Hatta biraz motosiklet tecrüben varsa direk 883ironla bile başlanabilir bence.

R25 çok seri başlangıç motoru olmaz diyenlerde bence halt etmiş.
    Açıkçası Iron'dan başka bir cruiser ilgimi çekemiyor. Hedefe kitlenmiş durumdayım . Hem ss merakımı gidereyim hem de öğreneyim diye bu seçenekleri değerlendiriyorum.

Motosikleti
    ......
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    )) benim motorda sıkıntı var o zaman ehehe..

1299 panigale ile ses hızı???
    Paniyle,ikinci kanala bile geçersin.

1-2-3-4-5...6vitesin dibini görmeden F-111 savas uçağina selektör bile çakarsin,hele birde uzay boşluğunda saglam bir rampa denk gelsin,motorun ustune kapandinmi 1400-1500 artik ne gelirse ama sündürmek için bilek ile maça lazim.
    ashes35 bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @burakrak

50cc 50km/h

100cc 100km/h

125cc 125km/h

150cc 150km/h

250cc ??

500cc ??

998cc ??

1800 cc chopperler concorde ile kapışıyor o zaman.
    ashes35 bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    2016 Cbr250r Repsol
    Benim de hayalim bir iron 883 sahibi olmak ve benzer bir süreci ben de yaşadım. İstediğim aksesuarlarla beraber sıfır alabileceğim zamana kadar idare edebileceğim motosikletlere baktım. 2 hafta önce 2016 cbr 250 repsol denk geldi ve satın aldım. Doğrusu gsxr250’yi servis olmaması ve bütçeyi zorlamadan ekipmana daha çok yatırım yapmak için elemiştim. Cbr dan gayet memnunum. Hatta başlangıç olarak gereğinden fazla iyi. Her ikisi de tatmin edecektir.
    ashes35 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1800 cc chopperler concorde ile kapışıyor o zaman.
    Ön dişliyi büyültürsen,stingerle bile kapişirsin.
    ashes35 bunu beğendi.

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Sadece öğrenmek için alıyorsanız naked bir motor ile başlayın hem daha hafif hem daha çok dönüş acısı sağlar. Ben olsam abs li 2. El naked bir motor bakarım nasıl olsa satacaksiniz 1 sene sonra. Ben ilk motorumu 0 aldım Duke 200 abs. Aklımı seveyim.10 ay sonra 20000 km de üstüne harcadiklarimla aksesuarla 6000 tl zararla sattım. Bak 10 ay dedim. O ilk motor illaki satılıyor.egonuzu bir kenara bırakın çakma racing ile cebelleseceginize gidin naked alın adam gibi motor surmeyi öğrenin ve evet acemisiniz kesinlikle abs li alın.
    ashes35 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb500f
    150Cc alip onla acemiligi at yada bi hondayamaha rahmi barutcu egitimine git sonra 250cc absli bi makina al bence.abs olsun ama.suzuki parcasi pahali olsada kalitelidir
    ashes35 bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    125cc motosikletler 250cc lerden daha tehlikeli, ne gidiyor ne duruyor o yüzden kesinlikle 250 liklere yönel bence.
    Gsxr 250 parasını bir gram hak etmeyen bir motor, millet mt25 çıktığında tonla laf söylemişti direk r25 bloğu olduğu için ki gayet başarılı olmasına rağmen.Suzukinin hem gitmeyip hemde yakan bloğuna kimse bir şey demiyor.
    Lastikli 2.el cbr250 güzel tercih bence.
    ashes35 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)