Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fuara Gideceklere Tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bu yıl 10. kez düzenlenecek Motobike Istanbul, 22-25 Şubat’ta İstanbul Fuar Merkezinde yapılacak.

Daha önceki fuarlara katılıp, fuarla ilgili izlenim ve tecrübeleriniz doğrultusunda fuara gideceklere neler önerirsiniz ?

Benim aklıma gelenler;

İmkanınız varsa hafta içi gidin.

Haftasonu kalabalığın artması fuardan hiçbir şey anlamamanıza sebep olabilir.

Fuar alanında yemeklerin fiyatları biraz yüksek,buna dikkat edin.

Gösterileri mutlaka izleyin.

Çekilişe katılmayı unutmayın.

Ekipmanda çok büyük indirimler olmayabilir ama eldiven,dizlik gibi ufak meblağlı ürünlerde indirim olur. Bu konuda net birşey diyemiyorum

Şu konuda fuarla ilgili detayları inceleyip,planınızı şekillendirebilirsiniz.

Sizler neler önerirsiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bir de motosikletle gitmeyin otoparkta aksesuarları çalıyorlar diye birşey okumuştum.
    babaçi ve Kızıl pars bunu beğendiler.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

bence tek tavsiye ;

gitmeyin.
    nokiaxxx ve osiosborn bunu beğendiler.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alışveriş edeceklere tavsiyeler:

- ilk günler giderseniz kazık yersiniz, son günlerde daha çok indirim oluyor
    - son günlerde giderseniz en az 100 kişinin kafasına giyip çıkardığı artık ikinci el kask konumuna düşmüş bir kask almış olursunuz

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    geçen sene çok niyetlenmiştim tam gidiyodum olmadı.

Bu sene de gitmeyeceğim sanırım.gitmenin %80 lik nedeni babuştu.O yok ya geçen sene ki kadar istekli değilim açıkcası.bi görürüm elini sıkarım fotoğraf çektiririm di amaç.Gerisi zaten hepsinin birarada olma hali.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    millete gidin ya da gitmeyin deyip durmayın. ister gider insanlar ister gitmez. size mi soracaklar?
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Yeni motor almak isteyenler güzel motorlar görme imkanı bulabiliyor ama fiyat alamama durumu var.
    Aksesuar markaları harala - gürele biraz, aradığını bulmak zor.
    Ayrıca geçen sene fuar nedeni ile yapılan indirimler mağazada da geçerli idi.
    Orada bakıp, internetten ya da mağazadan almak da mümkün olabilir.

Benim motordan kameranın housingini çalmışlardı, motorda mümkünse birşey bırakmayın.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Çekilise bosuna katılmayın. Sadece ' kadın' lara çıkıyor. Niyeyse..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl gitmeyim nasıl ? bu forum gitmesin de kim gitsin ? sabah girip akşama kadar gezicem çarşambadan iyi uyku ve bol kalorili beslenme gerek
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Hiçbir şekilde özel aracınızla gelmeyin. Kapısına kadar metro var. İlle özel araçla giderseniz, Ataköy-Bahçelievler-Bakırköy gibi yerlere park edin. Hem daha kısa sürede fuara gidersiniz, hem de park yeri falan derken zaman kaybetmezsiniz.

Bence fuarda alıcı da çok olduğu için fiyatlar düşmüyor.

Haftaiçi gitmek daha iyi ama çalışıyoruz nası gidecez

Ben fuardan 2015 de Suzuki Inazuma aldım. Suzuki'nin saçmalığı mıydı bilmiyorum. Standa gittim, boşta yakaladığım bir görevli ile konuştum, pazarlık ettim, anlaştım. Sözleşme yapıp 1.000 lira da kaparo verdim. Meğer adam Bursa bayisiymiş. Motorum Bursa'dan İstanbul'a nakledildi, aksesuarları hazırlandı v.s. Süreç uzadı. Bir sorun olmadı, sağolsunlar beni bilgilendirip yardımcı oldular her konuda. Ama ben nereden bileyim, burada bir bayiden alacam sandım. Fuarda tek tek kim nerenin bayisidir bilemem ki. Satış olacaksa hangi bayi, hatta hangi il diye sormak faydalı olabilir.

Satış yapan arkadaşlarla polemiğe girmemek lazım. Yoğunluk içerisinde işlerini yapmaya çalışıyorlar. Geçen sene X-MAX 300 için 28 bin lira etiket koymuşlardı. (Net hatırlamıyorum 23 bin de olabilir) Stand görevlisine "XMAX 300 ün hiç satamayacağını yalnızca ben mi analiz edip görüp anlayabiliyorum yoksa Yamaha'nın da bundan haberi var ama stand da reklam olsun, lansman olsun diye mi bu motor burada" dedim. Bana "oldukça fazla ilgi var, ciddi bir satış bekliyoruz bu ürün ile ilgili" dedi. Anladım ki ben daha iyi analiz edip görebilmişim.

Gelen %20 lik ek gümrük vergisiyle firmalar zorda. Sektör %30-40 daralacak diye öngörüleri var. Satın alacaklar için pazarlık eli daha güçlü.

Tavsiyelerim bunlar.

Konu dışı not; Firmalar bu seneden başlayarak satış ile değil, servis ile ayakta kalacaklar. Motosiklet ekspertizi yapan ustalar, yeni dükkan açan ustalar özellikle düşük satış sonucu garantisi bitmiş motorların oranının artmasıyla tercih sebebi olacaklar. Firmalar müşteri memnuniyeti, karaborsada satılır gibi fahiş fiyatlı yedek parça fiyatlarına çeki düzen vererek ve kaliteli servis hizmeti sağlayarak ayakta kalabilecekler. Bunu başaramayanlar bu seneden başlayarak silinecek. Herkes ayağını denk alsın. Servis-iyi usta-hizmet-fiyat dengelerini firmalar iyi ayarlamalı. Hepsi ölsün veya batsın demiyorum. Doğru düzgün fiyata, doğru düzgün servislere garantimiz bitse de gidelim. Sorunlarımızı doğru düzgün ustalar, beceriyle çözsün ki çözümleri başka ustalarda forumlarda aramayalım. Servisler para kazansın, firmalar iyi servis verdiği için müşteri kaybetmesin, yeni motorlar getirsinler, güzel güzel biz de onları satın alalım binelim.

Haydi motosiklet sektörü... Dinle sözümü de ayakta kal. Yoksa sonun fena. 14 bin liraya 125cc motor satman çok zor.
    ahmetyildiz ve wing41 bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Bu Halk yolunacak kaz değildir. Firmaların fiyat politikaları ortada, ben şuyum ben buyum diyenlerin de satış sonrası hizmet kaliteleri ortada.

Ucuz indirimli birşey de bulamazsınız haberiniz ola. Neyin fiyatını indiricek Allah aşkına...O indirim dedikleri rakam üzerinden zaten dünyayı kazanıyorlar.

Adam çıkıyor diyor ki motosiklet pahalı değil vergiler çok fazla... eyvallah, tamam... peki parçalar, aksesuarlar, güvenlik ekipmanları niye bu kadar pahalı onlarında mı %65 i vergi. Güvenlik ekipmanlarına vergi istisnası getirsinler yurt dışından temin edelim bakın fiyatlar ne olacak o zaman.

Ha birde o var yaaa, devlet diyor kask takıcaksın zorunludur, o aldığın kasktan da vergi alıyot. Bu vergi gaspıdır yahu. Neyse buna hiç girmeyeceğim.

Ben kendi adıma bu fuar organizasyonunu protesto ediyor ve gitmiyorum.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Fuara katılacak firmalar fuara gelecek müşteriden ekmek çıkmayacağını onlar da biliyor, maksat görüntü olsun. Çok önceden anlaşmalar yapılmamış olsa katılanlardan yaprak dökümü beklenebilirdi. Ekonomik durum böyle giderse belki seneye bazı firmaları burada göremeyeceğiz gibime geliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    arkadaş ile birlikte çorludan gideceğiz.o bölgeye daha önce araba ile gitmişliğim var,bıraksan kaybolmam ama otobüs ile gidersem beni nerede indirecek ? ve oraya nasıl ulaşım yapabiliriz..

he bide kızlar yabancı mı türk mü

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Fuar Alanına Ulaşım
    Metro
    Aksaray- Havalimanı metro hattı İstanbul Dünya Ticaret Merkezi/İstanbul Fuar Merkezi kompleksi içinden geçmektedir. Zeytinburnu ya da Şirinevler metrobüs duraklarından Havalimanı metro hattına aktarma yapılabilmektedir.

Metrobüs
    Zincirlikuyu, Mecidiyeköy ve Avcılar'dan fuar alanına ulaşım en hızlı Metrobus ile sağlanmaktadır. 34 A metrobüs hattını kullanarak Şirinevler durağından Havalimanı metrosuna aktarma yapıp Dünya Ticaret Merkezi/İstanbul Fuar Merkezi istasyonunda inilebilir ve fuar alanına ulaşabilirsiniz.

Otobüs
    Taksim-Atatürk Hava Limanı arasında yolcu taşıyan İETT’nin 96T hat numaralı otobüsleri, Taksim’den hareketle Şişhane, Unkapanı, Aksaray, Yenikapı, Zeytinburnu ile Bakırköy sahil yolunu takip ederek Ataköy ve İstanbul Fuar Merkezi’nden sonra havalimanına ulaşmaktadır.

Taksi
    Havalimanı geliş kapısında taksi durakları mevcuttur. Geliş Salonu’nda para değişimi yapabilir ve ATM’leri kullanabilirsiniz. Taksi şoförüne otel adı ve adresini göstermeniz yeterlidir. Havalimanı ile fuar alanı arası yaklaşık 15 Türk Lirası (5 Euro) tutmaktadır.

Deniz Otobüsü
    Kadıköy ve Bostancı'dan Fuar Alanına Ulaşım; Kadıköy ve Bostancı'dan Bakırköy'e giden İDO Deniz Otobüsünü kullanabilirsiniz.

Özel Araç
    3 alternatif arterden karayolu ile fuar alanına ulaşabilirsiniz.

E5
    TEM
    Sahil Yolu

Motosikleti
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş ile birlikte çorludan gideceğiz.o bölgeye daha önce araba ile gitmişliğim var,bıraksan kaybolmam ama otobüs ile gidersem beni nerede indirecek ? ve oraya nasıl ulaşım yapabiliriz..

he bide kızlar yabancı mı türk mü
    Kızların hepsi Çorlu dan, yabancılık çekmezsin.
    yeditepely bunu beğendi.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Bu sene de Kymco fuarda görtünmüyor. Hadi geçen sene yeni model yoktu da bu sene niye yok bunlar yahu?
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Esenler otogarı, ulaşım ağında "Otogar" olarak gözüken metro durağı değil mi? Otogar durağından, Fuar'a gitmek için tek metro mu kullanıyoruz?

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Shoeisever evet , otogardan binip direk fuar da iniyorsun

Motosikleti
    Alıntı shoeisever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esenler otogarı, ulaşım ağında "Otogar" olarak gözüken metro durağı değil mi? Otogar durağından, Fuar'a gitmek için tek metro mu kullanıyoruz?
    Aynen öyle, Esenler Otogar içerisinde Metro istasyonu var. Durak listelerinde "Otogar" olarak yazar. Oradan Havalimanı yönüne giden metroya bineceksiniz. Farklı yönlere giden metrolar da var. Sizi yanıltmasın. Anonsları takip edin ve metronun kafasında yazan yazıya dikkat edin. Yada sorun birisine olsun bitsin. Tek vesait gidersiniz.

Ancak akbil meselesi var. Onuda hesaba katın. Yanınızda 2,5 tl bozuk olsun, akbil basan birine akbilim yok diyip rica edip parayı verin oda sizin geçişinizi sağlasın. Genelde herkes yardımcı olur. Bende oluyorum, daha da kimseden parasını almadım, almam da. Yoksa tek geçiş bilet için 5 tl verirsiniz.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Şimdiye kadar 4 yada 5 defa gittim diye hatırlıyorum.. ufak bir sırt çantasıyla gitmek iyi olur sanırım.. İçine su ve ufak tefek gofret falan atmak lazım ve içeride kalabalık ve sıcaktan bunalınca montuda sığdıracak bir çanta gezmeyi biraz daha kolaylaştıracaktır.. ben böyle yapmayı düşünüyorum açıkcası
    Hafta sonları aşırı kalabalık oluyor ilk kez gidecekler pek birşey anlamayabilir bu kalabalık ve sıkışıklık yüzünden.. eğer zaman sıkıntı değilse hafta içi gitmekte fayda var..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)