Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CBR 250 Satıp R25 alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Sağolun beyler tavsiye ve öneriler icin satip r25 almanin mantiksiz oldugunu anladim. Bi sure daha para biriktirip yuksek cc bi makine alicaz artik 2015 500r veya yazin ehliyeti a yapip 600 luk bise alinir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun beyler tavsiye ve öneriler icin satip r25 almanin mantiksiz oldugunu anladim. Bi sure daha para biriktirip yuksek cc bi makine alicaz artik 2015 500r veya yazin ehliyeti a yapip 600 luk bise alinir
    Motor uzerindeki,Km tecruben ne kadar?

600´lük makina tehlikeli olabilir.

20-30bin km daha bu seviyede devam etmen daha mantikli olacak.
    MSMorkan bunu beğendi.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    İkisi de aynı motor. Farklı birşey istiyorsan 2. El KTM exc bak ;)

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor uzerindeki,Km tecruben ne kadar?

600´lük makina tehlikeli olabilir.

20-30bin km daha bu seviyede devam etmen daha mantikli olacak.
    20000 km civari bundan once de cbr 125 ile baslamistim(profile eklemeyi unutmusum). Ben de sizin gibi dusunuyorum zaten bi sure daha o yuzden 250 lik kullanicam. En azindan yazi da geciririm. Yaza dogru uzun yol planlarim var. Yaz sonu satip kisa dogru cc yukseltirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi de aynı motor. Farklı birşey istiyorsan 2. El KTM exc bak ;)
    Sen çok yanlis gelmissin kardeş

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Ben ilk önce ktm rc aldım. Daha sonra 2017 sıfır duke 250 aldım. Şimdi de r25 aldım bunlar 4 ay içinde oluştu. Yakıtı boşver diyosan al bence 250cc den inip 250cc diye düşünme r25 çok başka bi motormuş acayip bişey bayıldım gerçekten. Ama yakıtı çok fazla biraz gazla hafiften 5.8 - 6.2 arası yakıyor az bişey gazlamaya o da Titreşim gerçekten çok az sesi tatmin edici sele oturuş pozisyonu çok rahat gerçi cbr250de de rahat. Şekilde o biçim cbr250 nin şeklini hiç beğenmiyorum tabiki göreceli bişey.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ya ikisinin arasında topu topu 8-9 hp fark var, r25 alınca cbr lerin yanından ciiuvvvvv diye geçip kaybolacağını sanma hayal kırıklığı yaşarsın,,400 veya 500 lük neysede 250 satıp 250 almaya bence değmez

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk önce ktm rc aldım. Daha sonra 2017 sıfır duke 250 aldım. Şimdi de r25 aldım bunlar 4 ay içinde oluştu. Yakıtı boşver diyosan al bence 250cc den inip 250cc diye düşünme r25 çok başka bi motormuş acayip bişey bayıldım gerçekten. Ama yakıtı çok fazla biraz gazla hafiften 5.8 - 6.2 arası yakıyor az bişey gazlamaya o da Titreşim gerçekten çok az sesi tatmin edici sele oturuş pozisyonu çok rahat gerçi cbr250de de rahat. Şekilde o biçim cbr250 nin şeklini hiç beğenmiyorum tabiki göreceli bişey.
    CBR250'nin eski kasasini hic sevmiyorum ben ama simdi kullandigim motorun kasasini gercekten r25ten daha cok seviyorum kafa tasarimi gercekten basarili ama iste eski kasadan tek farki sadece bu... ben cbr de 5 litreyi hic gormedim inan cift silindir olsaydi tadindan yenmezdi. R25 i şu durumda almak mantiksiz gibi duruyor ama hic motorum olmasaydi o zaman ikisi arasinda r25i tercih ederdim. Gorunuse gire cbr serisinde yola devam edicez

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya ikisinin arasında topu topu 8-9 hp fark var, r25 alınca cbr lerin yanından ciiuvvvvv diye geçip kaybolacağını sanma hayal kırıklığı yaşarsın,,400 veya 500 lük neysede 250 satıp 250 almaya bence değmez
    Arkadaslar lutfen konuyu bastan takip edip ona gore yaziniz ben nedenleri belirttim. Ayrica cbrlerin "yanindan ciiuvvvvv" diye gecmek isteseydim 250lik bakmazdim. Neyse 2.99cular damlamaya basladi ben kaciyim surdan.

reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    2 motoruda kullanmış biri olarak yazıyorum arada öyle çok ahım şahım bi fark yok yakıt olarak r25de şehir içi 5litre altı göremedim tripde cbr lada 4 litre üstüne çıkamadım 2 motorlada aynı yerde top speed denememde 180i geçemedim (rampa aşşağı)şekil kişiden kişiye göre değişir 2side gayet yakışıklı.Uzun yol demişsin 2017 haziran ayında ist-ordu yaptım 910km 11 saat sürdü 5 mola ile r25le uzun yol yapmadığım için yorum yapamicam.kendi fikrimdir 0,5 tık üstün diye r25e girmem heleki 2.ele

Motosikleti
    Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20000 km civari bundan once de cbr 125 ile baslamistim(profile eklemeyi unutmusum). Ben de sizin gibi dusunuyorum zaten bi sure daha o yuzden 250 lik kullanicam. En azindan yazi da geciririm. Yaza dogru uzun yol planlarim var. Yaz sonu satip kisa dogru cc yukseltirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Sen çok yanlis gelmissin kardeş
    İki motosiklet arasındaki 2 farkı yazsana kardes😂😁

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motosiklet arasındaki 2 farkı yazsana kardes😂😁
    Guc farki + lastik ebati + agirlik + tasarim
    Edit: pardon ben usteki mesaj icin yazdin sandim o yuzden cbr 125 ile 250 arasindaki farktan bahsettim. Sen r25 le arasindakileri sordun sanirim. Cevap veriyorum Silindir sayisi+ teknik malzeme kalitesi( arka masa, kuyruk tasarimi, gosterge paneli icerigi) kimse onceki mesajlari okumuyo sanirim. Bidahakine uzun aciklayici bi baslik atiyim.

Motosikleti
    Benim önerim motor değiştirmek için yapacağın harcamayi; hız seviyorsan piste, lastige, yarış pegleri ve tuluma harcaman. Gezmeyi seviyorsan benzine, yemeye içmeye, konaklamaya harcaman.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr'a kapanıp dip gaz giderken, aynı anda hızlandığımız R25'e el sallamakla yetindim. 250 cc motosikletlere göre değerlendirirsek fark bariz.
    Alınır, alınmaz konusunu kişisel tercih. Ama aynı gidiyor deniyor, o öyle değil

Motosikleti
    Xtreme max 200
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr'a kapanıp dip gaz giderken, aynı anda hızlandığımız R25'e el sallamakla yetindim. 250 cc motosikletlere göre değerlendirirsek fark bariz.
    Alınır, alınmaz konusunu kişisel tercih. Ama aynı gidiyor deniyor, o öyle değil
    Bu konuda malum sitede bir suru yaris videolari var. Fakat şu durumda elimdeki 2017 yi model motoru satip ustune biraz daha ekliyerek 2016 r25 almak mantikli gelmedi gercekten dusundukce arkadaslara hak veriyorum. Ha elimde para olsa hazirda ve hic motor almamis olsam ikisi arasinda r25 i tercih ederdim. Kullanirdim bir sure sonra yuksek cc ye gecerdim. Simdi az daha para biriktirip cbr500r almak daha mantikli geldi. En az 10000 km daha kullanip 500r alicam en 500cc oda cift silindir ve en onrmlisi abs var.
    Bu arada dip gaz gitmek benim icin cok onemli degil kac kere kac defa gidecem oyle onemli olan 100-130 arasi stabil konforlu gitmek. Ha cbr250 de gidiyor istersen 160-170 dip gaz gidersin ama bir cift silindir degil malesef.
    BatuhanK bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bence kesinlikle al. Buraya konu açacak kadar aklına girdiyse hevesin var demektir. Al bin fazla yaksın, her çiçekten bal iyidir

Sana tavsiyem motorunu kullanmaya devam et para biriktirince yüksek cc geç 250r dan r25 geçmek çok mantıksız

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)