Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet bakımı hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar merhaba ikinci el motosiklet aldım ustaya götürdüm yağını suyunu vs değiştirdi her şeyini ayarladı ama zinciri unuttu sanki ben mi fark etmedim ve kafama takıldı
    +ben zincirin yağının olup olmadığını nasıl anlarım?
    +Bide motosikletimi hafta da 1 2 defa kullanıyorum mahalle arasında o kadar zinciri şimdi mi yağlıyım yoksa havaların sıcaklaşmasınımı bekliyim?

Son bir şey daha henüz ehliyetim yok ve bi kaç konuda bahsettim haklı olarak tepki geldi şuan o konuları bulamadım ama Allah izin verirse şubatın ilk haftası ehliyete yazılıyorum ve cidden içimde bi rahatlama oldu lütfen ehliyet olmadan kullanmayın ben kış diye zaten kullanmıyorum bunu da sizinle paylaşmak istedim. Motor acil satılıktı ve uygun fiyata aldım yoksa önce ehliyetimi alırdım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    zincirin baklaları parlamış ise zincir yağsız kalmış demektir zinciri yağlayın yağsız zincir pas yapmaya başlar

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    boxerin zinciri zaten 40 tl çok takma kafaya bence

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Amele yöntem;
    Parmağını zincire sür kayıyorsa yağlıdır.

Bilimsel yöntem;
    Zincirin yağsız olduğunu düşündüğün bölgesine parmağınla bir damla su sür. Su metale yapışıp yayılıyorsa yağsızdır. Küçük damlalar halinde topaklanıyorsa yağlıdır.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Teşekkür ederim hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Motora zarar verir diye korkuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

Arkadaşlar bide akünün bitmemesi için motoru kaç günde bir çalıştırmak gerek

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bide akünün bitmemesi için motoru kaç günde bir çalıştırmak gerek
    Senin akünün durumuna bağlı. Bazı aküler aylarca beklese boşalmaz bazıları birkaç günde boşalır.

Motorunda ayak marşı olduğu için akünün bitmesi sorun olmaz. Hatta bajaj boxer custom yapan bazı kişilerin aküyü söküp sadece ayak marşı kullandıklarını görmüştüm.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Teşekkür ederim hocam ben o ayak marşı olayı daha öğrenemedim yani bi türlü tam basamıyorum :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)