Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

SHOEİ GT AİR-NXR-QWEST

Motovento
    REKLAM ALANI
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sharp testlerinde verilen yıldızlar yalnızca güvenlikle alakalı değil, fiyat ve özellikleri de derecelendirmeye giriyor. Yani Sharp'tan 5 yıldız almış 250 liralık LS2 kaskın, Sharp'tan 4 yıldız almış Shoei veya Arai kasktan daha güvenli olduğunu düşünmüyorsunuzdur umarım.[COLOR="Silver"]
    Sharp testinden verilen yıldızlar yalnızca GÜVENLİK İLE ALAKALI.
    Sharp testinde ki yıldızların fiyat ve özellikler ile ilgisi YOK.
    pea bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Ben geçen sene fuardan almıştım nakite ortalama 400 lira indirim yapılmıştı. Ben bekleyin derim.
    kardeşler motosiklet baya indirimli gözüküyor web sitesinde ama seri sonu üründür, taşıma kılıfı, buğu camı, ambalajı yoktur yazmışlar hepsine. ordan alan var mı ki

Sharp testinin fiyatla bir ilgisi yok. Siteye girerseniz orada testin nasıl yapılığı ve nasıl hesaplandığı yazıyor zaten. Fiyatla ilgili bir parametre yok. 5 yıldızlı LS2 bu teste göre 4 yıldızlı Arai'den evet daha güvenli. Kaskın maliyetini artıran tek unsur güvenlik değil. LS2 belki daha ağırdır, daha konforsuzdur daha çok ses alıyordur, iç pedleri çıkmıyordur veya ne biliyim yüksek süratlerde belki boynunuza daha çok yük bindiriyordur sağı solu daha kalitesizdir vs vs gider bu.

Calculation of the safety rating is complex so to enable motorcyclists to quickly and easily determine those helmets likely to offer the highest level of protection, the ratings are expressed as a simple star rating with 5‐stars being the highest and 1‐star the lowest; the more SHARP stars a helmet has, the better the protection it can give.

açıkça yazmışlar daha çok yıldız daha iyi koruma diye. Yani ucuz kaskın yıldızı pahalı kaskın yıldızı farklı değil.

Testin tam olarak nasıl yapıldığıda şurada yazıyor merak ederseniz.

https://sharp.dft.gov.uk/wp-content/themes/sharp2017/pdfs/SHARP-rating-calculation-procedure.pdf

Sharp testlerinde verilen yıldızlar yalnızca güvenlikle alakalı değil, fiyat ve özellikleri de derecelendirmeye giriyor. Yani Sharp'tan 5 yıldız almış 250 liralık LS2 kaskın, Sharp'tan 4 yıldız almış Shoei veya Arai kasktan daha güvenli olduğunu düşünmüyorsunuzdur umarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Ben geçen sene fuardan almıştım nakite ortalama 400 lira indirim yapılmıştı. Ben bekleyin derim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)