Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nmax TR Pazar Mantığı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 400
    Evet arkadaşlar herkese selamlar. Kimse gelmez Nmax'n fişini çekmez diyordu ama fiyat aralığı sayesinde belki bir nebze tercih bütçe pazarı oluşturarak da olsa Xmax 125'i getirdiler. Ancak dönüp en yakın rakibi Pcx'n 2018 kasasına yeniliklerine o efsane ledlerine baktığımda rakip olabilecek bir Xmax 125'i görüyorum. Uzun uzun artılarını eksilerini yazmadım bu meşhur Nmax ve Pcx tartışmasındaki. Farklı bir açıdan bakmaya çalıştım ama sizin düşünceleriniz nelerdir? Nmax'n akibeti ne olucak? Renk güncellemesine mi girecekler 2019da? Benim kendi düşüncem Yamaha'nın o pazarda koruyabilmesinin tek yolu Aerox 155'i TR'ye getirmek. Buda her halukarda Nmax'n fişini çekmek demek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İkisine istenen rakamları vermem. O paralara ne motorlar var. Vereceksem de Kymco X-town bunların ikisinden de iyi bir seçenek. Adamlar zammın kralını yapıyorlar sitede bir gün sonra hangisi alayım diye başlık açılıyor. Almayım kardeşim şu kazık motorları. 150 cc'ye 16 bin TL istenmesini normalleştirmeyin.
    Onur34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisine istenen rakamları vermem. O paralara ne motorlar var. Vereceksem de Kymco X-town bunların ikisinden de iyi bir seçenek. Adamlar zammın kralını yapıyorlar sitede bir gün sonra hangisi alayım diye başlık açılıyor. Almayım kardeşim şu kazık motorları. 150 cc'ye 16 bin TL istenmesini normalleştirmeyin.
    Sen benim demek istediğim ve sorduğumdan çok farklı bir açıdan bakmışsın ama saygı duymak lazım haklılık payın var. Ancak 2 teker camiası buradan ibaret değil malesef. Bize anormal gelen hususlar adamlara normal geliyorki satın alıp kendileri normalleştiriyorlar. Demek istediğim bütçe değilde model geleceği idi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Vay arkadaş be zamanında aerox'un 100cc olanına binmiştim, hala üretildiğini bilmiyodum. Canını yediğim inşallah gelirde bineriz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    nmax alacaktım 16 bin vermem 2 sene önce herkes 12 bine xmax aldı süttün sene vermem hemde...

herkes satış yok diye ağlıyor malını satanda yok :D

al birini vur ötekine

LoseControL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 250 Duke - Husqvarna 701 Sm
    X-max 125 abs 20600 ney la :D Bu sene neler olacak merak içinde bekliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı LoseControL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X-max 125 abs 20600 ney la :D Bu sene neler olacak merak içinde bekliyorum.
    olurda fuarda uygun olursa alırım enmaks istiorum 9 bine satan yok başkada para vermem

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nmax alacaktım 16 bin vermem 2 sene önce herkes 12 bine xmax aldı süttün sene vermem hemde...

herkes satış yok diye ağlıyor malını satanda yok :D

al birini vur ötekine
    https://www.youtube.com/watch?v=HfJjeBMhfsU

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    areox 155 gelse süper olurda oda nmaxdan ucuz olmaz bakınca daha teknik bir motoru var daha performanslı görsel o biçim zaten gelsede 18 19 a verirler en kötü o da

Motosikleti
    Dominar 400
    En azından rekabet pazarı olur şuanki ve bu seneki şartlarda rekabet pek yok kimin açık ara önde olduğu bariz bir gerçek. Aerox'u 2018 pcx 150 nin fiyat bandında tutarlarsa işte o zaman tasarım ve modellerin özellikleri farklı olduğundan insanlarda tercih meselesi diyip güzel bir rekabet pazarı olur. Tıpki pcx150 ile nmax155 in fiyatları birbirine yakınken insanların acaba hangisini alsam diye günlerce iki motoruda araştırdığı gibi. Gerçi daha bu dediğimin gerçekleşebilmesi için 2019 u beklemek lazım. Yamaha yetkilileri umarım bu sayfaları okur insanların düşüncelerini dikkate alarak hareket eder

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen benim demek istediğim ve sorduğumdan çok farklı bir açıdan bakmışsın ama saygı duymak lazım haklılık payın var. Ancak 2 teker camiası buradan ibaret değil malesef. Bize anormal gelen hususlar adamlara normal geliyorki satın alıp kendileri normalleştiriyorlar. Demek istediğim bütçe değilde model geleceği idi.
    O zaman öyle cevap vereyim, bu sıfır fiyatlarıyla ikisinin de geleceği falan yok. Alanın elinde patlayacak motorlar bunlar. Eskiden böyle değildi, fiyatları makuldu ama şimdi uçtular.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bence nmax i yavaş yavaş piyasadan çekecekler,çünkü xmax 250 piyasada çok tuttuğu için aynı kasaya 125 lik motor koydular,bu kasadada satmaya devam edecekler,xmax 250 zaten satıştan çekildi,onun yerine artık xmax 300 satılıyor ,yani ileriye dönük olarak xmax 125,300 ve 400 olarak devam edecekleri kesin gibi görünüyor

hal böyle olunca nmax in hiç bir cazibesi kalmıyor,gereksiz bir model gibi görünüyor,büyük ihtimal ipini çekecekler
    zaten yamahanın satış sitesinde xmax 125,300 ve 400 görünüyor,böylede devam edecekler

https://www.yamaha-motor.eu/tr/produ...ort/index.aspx

%20 ek gümrük vergisi, markaları, modelleri değil, üretim yerlerini öne çıkarıyo
    avantajlı yerler:
    ab üyesi ülkeler
    efta üyesi ülkeler,
    israil, makedonya, bosna-hersek, fasa, batı şeria ve gazze şeridi, tunus, mısır, gürcistan, arnavutluk, ürdün, şili, sırbistan, karadağ, kosova, morityus, moldova
    güney kore, malezya

http://www.motosiklet.net/forum/gunc...ri-alindi.html

Japon scooterlar bu fiyatlardayken millet alternatif Hintlilere yönelir gibi geliyor. Hero'nun scooterlarını kullanmadım ama millet memnun gibi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)