Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Fiyatlardan yakınanlara detaylı açıklama (Pahalı değil Alım gücümüz düşük)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    O kitap gerçekleşeli çok oldu. Hatta elinizdeki cep telefonları o işe yarıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    insanın 3 temel ihtiyacı var:

beslenme
    barınma
    üreme

gerisi boş. bir sürü ıvır zıvır için hayatımızı heba ediyoruz.

şimdi rastgele bir eve girsek, evden 1 kamyon işe yaramayan eşya çıkarabiliriz. işte bu 1 kamyon eşya için ömrümüzü bitiriyoruz.
    Onur34 bunu beğendi.

Baddreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Kişi başına düşen milli gelir 25780$ yaklaşık 100 000 tl eder... Çok savurganım herhalde yada birisi benim dolarları götürüyor bilemedim :(
    Kudretsiz beyinler, zayıf gözler gerçeği kolayca göremezler. M.KEMAL ATATÜRK.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    yani demek ki neymiş

demek ki, önce kendini rüyadan uyandıracaksın;

şu dünyada kimse seni kıskanmıyor bilader, aksine sana acıyarak bakıyor.

sen dünyanın izlediği ülke değilsin, normal mühendislik standartlarında iki yol yaptın diye dünya lideri olunmuyor

yabancıya yaptırdığın köprülerden, yabancı marka araçlarla geçerken, bunu da yabancı marka elektronik cihazlarla tüm dünyaya yayarak hava atmaya kalkarsan, elalem sana ağzınla bile gülmez başka yerleriyle güler...hele bir de bunu gündüz vakti (daha iki gün önce onlarca şehidin varken) kutlamaya kalkarsan acıyarak güler.

hani diyorsunuz ya "sanki 10 senede bu hale geldik, sanki tüm bunların sorumlusu malum parti". e tamam gelmedik belki ama, halkın böyle açlık sefaletle boğuşurken sen bin odalı saray yaptırırsan, meclisine binlerce kendine de yüzlerce en lüks araç ve 3 adet hiç yoktan uçak alırsan, buna en hafif deyimle "ayranı yok içmeye..." derler

bir de milletle dalga geçercesine, artık tasarruf vakti dersen, rasyonbel biri de çıkıp der ki, "e yuh artık". sen ona istediğin kadar vatan haini damgası yedirmeye çalış, fanatik olmayan insan bunları akıl der. sen istediğin kadar akıl tutulması yaşatmaya çalış, sen istediğin kadar din sömürüsü altında vatndaşını fakirliğie mahkum et, rasyonel adam bunlara karşı çıkar.

önce takkeyi öne alacan, sonra konuşacan.

sen dünya lideri değilsin,

sen ortadoğu bataklığına hızla çekilmeye çalışılan islam sömürüsü altında her geçen gün ezilmeye çalışılan bir halksın.

sen islam'ın en çok sömürüldüğü, eğitimin en çok tıkandığı, atatürkçü ve uygar bir seviyeye giden her yolun ısrarla tıkatıldığı, uluslararası düzeyde eğitim-hukuk-özgürlük alanlarında hatta dürüstlük ve insanca yaşam endekslerinde her geçen gün gerileyen, hatta en alt seviyelere kadar düşmüş bir ülkenin evladısın.

oecd ülkeleri içinde her türlü endekste ya sonuncusun ya da sonlardasın. ortalama asgari ücretin en faikr avrupa ülkesinin bile gerisinde.

pisa testelrinde her geçen yıl geriliyorsun. neredeyse sonuncu duruma geleceksin. evet çocukların geriliyor. yani ülkenin aydınlık geleceği karartılıyor. pisa testlerine en iyi sonuçları alanlar imam hatipliler değil fen liseiller. ve sen bu bariz gerçek ortadayken hala fen lisesi yerine imam hatip açarsan karanlığa mahkum olursun. "cahil halkın feraseti" diye bir rezil tabiri söyleyeni derhal o makamdan uzaklaştırmak yerine aksine terfi ettirirsen halkı karanlığa mahkum etmiş olursun. "eğitim oranı arttıkça oylarımız azalıyor" diyen bir partiyi savunabilecek kadar alçalırsan, karanlığa koşar adım gidersin.

seni maruz bıraktıkları bu duruma isyan etmezsen, "çalıyor ama çalışıyor" gibi inanılmaz dogma laflar edersen, 15 senede bir arpa boyu yol alamazsın.

sonra oturur, asgari ücretle bilmem kaç ekmek alınıyor hatta "42 ay yemeyip içmezsen c sınıfı alt segment bi araba bile alabiliyorsun" cümlesine alkış tutarsın.

Motosikleti
    R25
    Yaw birakin siz dolari tl yi alim gucunu vs ocak ayinda 17-18 bin tl olan r25 simdi 24000 lira, bana bunu aciklayin, yok zam gelmedi yok zam gelmesi normal disarda asgari ucret sudur budur ben onu anlamiyorum 7000 tl lik zam degildirde nedir

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bizim ürettiğimiz ürünler ucuz olur diyorsunuz doğrumu ? Pilavlık Pirinç bizde üretiyoruz ithalde ediyoruz bizde ne kadar ithal ne kadar biliyormusunuz ? Rize turist çayı biz üretiyoruz hemde ihracat olarak dış Ülkelere satıyoruz Bizde ne kadar Kıbrısda ne kadar Almanyada ne kadar bir bakın hala aynı fikirdeyseniz konuşmamızında tartışmamaızında anlamı yok.
    Bunların arasına bizzat yerli ve milli Rakı ve Birayı da ilave edebiliriz. 😉
    Ama anlatamazsınız... Şaka gibiler. Çok kötü hem de.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani demek ki neymiş

demek ki, önce kendini rüyadan uyandıracaksın;

şu dünyada kimse seni kıskanmıyor bilader, aksine sana acıyarak bakıyor.

sen dünyanın izlediği ülke değilsin, normal mühendislik standartlarında iki yol yaptın diye dünya lideri olunmuyor

yabancıya yaptırdığın köprülerden, yabancı marka araçlarla geçerken, bunu da yabancı marka elektronik cihazlarla tüm dünyaya yayarak hava atmaya kalkarsan, elalem sana ağzınla bile gülmez başka yerleriyle güler...hele bir de bunu gündüz vakti (daha iki gün önce onlarca şehidin varken) kutlamaya kalkarsan acıyarak güler.

hani diyorsunuz ya "sanki 10 senede bu hale geldik, sanki tüm bunların sorumlusu malum parti". e tamam gelmedik belki ama, halkın böyle açlık sefaletle boğuşurken sen bin odalı saray yaptırırsan, meclisine binlerce kendine de yüzlerce en lüks araç ve 3 adet hiç yoktan uçak alırsan, buna en hafif deyimle "ayranı yok içmeye..." derler

bir de milletle dalga geçercesine, artık tasarruf vakti dersen, rasyonbel biri de çıkıp der ki, "e yuh artık". sen ona istediğin kadar vatan haini damgası yedirmeye çalış, fanatik olmayan insan bunları akıl der. sen istediğin kadar akıl tutulması yaşatmaya çalış, sen istediğin kadar din sömürüsü altında vatndaşını fakirliğie mahkum et, rasyonel adam bunlara karşı çıkar.

önce takkeyi öne alacan, sonra konuşacan.

sen dünya lideri değilsin,

sen ortadoğu bataklığına hızla çekilmeye çalışılan islam sömürüsü altında her geçen gün ezilmeye çalışılan bir halksın.

sen islam'ın en çok sömürüldüğü, eğitimin en çok tıkandığı, atatürkçü ve uygar bir seviyeye giden her yolun ısrarla tıkatıldığı, uluslararası düzeyde eğitim-hukuk-özgürlük alanlarında hatta dürüstlük ve insanca yaşam endekslerinde her geçen gün gerileyen, hatta en alt seviyelere kadar düşmüş bir ülkenin evladısın.

oecd ülkeleri içinde her türlü endekste ya sonuncusun ya da sonlardasın. ortalama asgari ücretin en faikr avrupa ülkesinin bile gerisinde.

pisa testelrinde her geçen yıl geriliyorsun. neredeyse sonuncu duruma geleceksin. evet çocukların geriliyor. yani ülkenin aydınlık geleceği karartılıyor. pisa testlerine en iyi sonuçları alanlar imam hatipliler değil fen liseiller. ve sen bu bariz gerçek ortadayken hala fen lisesi yerine imam hatip açarsan karanlığa mahkum olursun. "cahil halkın feraseti" diye bir rezil tabiri söyleyeni derhal o makamdan uzaklaştırmak yerine aksine terfi ettirirsen halkı karanlığa mahkum etmiş olursun. "eğitim oranı arttıkça oylarımız azalıyor" diyen bir partiyi savunabilecek kadar alçalırsan, karanlığa koşar adım gidersin.

seni maruz bıraktıkları bu duruma isyan etmezsen, "çalıyor ama çalışıyor" gibi inanılmaz dogma laflar edersen, 15 senede bir arpa boyu yol alamazsın.

sonra oturur, asgari ücretle bilmem kaç ekmek alınıyor hatta "42 ay yemeyip içmezsen c sınıfı alt segment bi araba bile alabiliyorsun" cümlesine alkış tutarsın.
    Tebrik ederim arkadaşım, aynen budur.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Benim anladığım:
    Kalpleri (akılları) vardır, kavrayamazlar. Gözleri var görmezler. (gösterirsin, kabul etmezler). Kulakları var işitmezler. (anlatırsın; anlamak istemezler). Ne olup bittiğinden habersizdirler. Sığır gibidirler... Bildiğin sığır!

A'raf Suresi 179. Ayeti tam layıkıyla bir okuyup idrak etmek lazım

http://www.kuranmeali.com/AyetKarsil...ure=7&ayet=179

Burada pek çok farklı kişiden meali verilmiş.

Yaşar Nuri Öztürk'ün meali şöyle:
    "Yemin olsun ki, biz, cehennem için, cinlerden ve insanlardan, birçok kişiye vücut verdik/birçoğunu döllendirip yaydık. Kalpleri var bunların, onlarla anlamazlar; gözleri var bunların, onlarla görmezler; kulakları var bunların, onlarla işitmezler. Davarlar gibidir bunlar. Belki daha da şaşkın. Gafillerin ta kendileridir bunlar."
    osiosborn bunu beğendi.

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazartesi alım gücümüz biraz daha düşmüş olacak, hayırlı olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Vergiler düşsede fiyatlar yine düşmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Bende fiyatlara alisanlardanim hemen gidip bir sifir kymco motor aldim sizin hesabiniza kalsan 1 gun sonra intihar etmemiz gerekiyor arkadaslar burasi 3. Dunya ulkesi bir eu degiliz tl yerine dolar kullansak zaten cok zenginiz....

Zenginin parasi dolar kirayi dolar ile aliyor dolar ile oduyor bizim gibi zoruk cekmiyor....

anlamazlar. Hala söylenip durdukları yamaha honda olur

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Gılışdar ssk yı batırdı

yok bi dakka gılışdar diilmiş o başka biriymiş
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw birakin siz dolari tl yi alim gucunu vs ocak ayinda 17-18 bin tl olan r25 simdi 24000 lira, bana bunu aciklayin, yok zam gelmedi yok zam gelmesi normal disarda asgari ucret sudur budur ben onu anlamiyorum 7000 tl lik zam degildirde nedir
    2017 de ithal edilen stoklarındaki motorları 17-18 den verdiler , alan aldı ....
    2018 yılında ithal edilen ler tabiki ve en doğal hakları olarak farklı fiyattan satılıyor ,

biraz üzerinde düşünmek lazım , ben firmaların kusurlu olduğunu düşünmüyorum.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)