Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yarin Gitmem Gereken Rota Hakkında Tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI

Tavsiyelere tesekkurler uyumazsam hic gidemeyecegim iyi geceler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Ben de geçtiğimiz hafta Çanakkale-İstanbul yapmak durumunda kaldım. Soğuk elleri ve dizleri çok yıpratıyor. Bu sebeple ilk 4 noktayı atlamak için Yenikapı - Bandırma feribotu yapmakta fayda var. Ekipmanın bu havada sürmek için yetersiz. Feribotun pahalı gelmesi durumunda sağlık problemlerinin daha pahalıya mal olabileceğini unutmamak gerek. İyi yolculuklar.
    mchi ve bursalıali bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Vücut ısısı düşünce küçük tuvalet hissi oluşur,
    Vücut idarı sıcak tutmak için enerji harcar ve düşük ısılarda bundan kurtulmak ister.

Dolayısıyla sık sık küçük tuvalete gitmek gerekir.
    Bu aynı zamanda bir işarettir, vücudunun soğukla başetmeye çalıştığını ama artık zorlandığını düşünmen gerekir.
    Onu ısıtman ve biraz su alarak dengelemen gerekir.

Dolayısı ile üşüdüğünde ısınmalısın, tuvaletini tutmaya çalışmamalısın, yeterli miktarda su içmelisin.

Kazasız belasız iyi yolculuklar.
    infernus, mchi ve Erdost bunu beğendiler.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    2 sene önce yine bu aylarda İzmir 'den motorumu alıp Kastamonu'ya gitmiştim. 800-900 km. gibi bir yol.

Alta ve üste rüzgar geçirmez içkiler giymiştim. Ayakta iki kat normal çorap, Held marka kışlık eldiven, tabii ki pantolon ve yazlık! mont. O yazlık montun üstüne bir de normal montumu giymiştim.

Kışlık mont olmadan en fazla 3-4 derece
    ve genelde altında sıcaklıkta
    İzmir- Kastamonu yapmıştım.

Eve girdiğimde kalıp gibi olmuştum. Üstümü çıkaracak kadar bile hareket edememiştim.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    2 yıl önce 1 aralıkta istanbul-çanakkale yapmıştım. Gece 12 feritbotuna binmiştim yalova'dan.

Hava sıcaklığı -5 derecelerindeydi. Üşüye üşüye geldim. Yağmurluk varsa giymeni tavsiye ederim. Göğsüne çok soğuk gelecek. En kötü ihtimal gazete koyabilirsin. Çünkü ciddi soğuk vuracak. Dizlerini motora yaslayıp ısınabilirsin, onlar pek üşümüyor.

Dikkat etmen gereken şey asfalttaki sorunlu yerler, güneş görmeyen buz olabilecek yerler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Ben eller dışında bir problem görmüyorum, üzerinizdeki kıyafetler yaklaşık 2 saat gibi bir süre sizi soğuktan koruyacaktır. Bunu da verdiğiniz molalar ile çözebilirsiniz.

Fakat özellikle belirteyim ki elleriniz yarım saat bile dayanmaz, motoru kullanamaz hale gelirsiniz. Ellere çözüm bulmadan çıkmayın. Eldiven üzerine giyilen rüzgarlık, kurye arkadaşların kullandığı elcik kılıfları, elcik ısıtma gibi çözümler var. Kışlık eldiven ilede 1-2 saat kadar dayanabilirsiniz.

Saat 5 te cikabildim yola suan susurluktayim kulak tikaci, spidi h2out kişlik eldiven ve termal corep alt iclik ust iclik seti ekledim. Sadece cok egildigim icin belimin minik bir kismi usuyor oda vucudu usutmeye yetiyor acikcasi. Eldiven 2.5 saat goturdu ama son dakikalar eziyetti. 250km civari yolum kaldi disarisi 1 derece moturun ustunde dans ettikce isiniyorum yarin yagmur olmasa bibotelde yaticam ama gitmek zorundayim bakalim hayirlisi

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Keske bel korumasi da olsaydi o zaman sirttan usume minimuma duserdi. Artik yoldasin dayanmaktan baska caren yok iyi yolculuklar usudugunde bir yere gir cay corba ic

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keske bel korumasi da olsaydi o zaman sirttan usume minimuma duserdi. Artik yoldasin dayanmaktan baska caren yok iyi yolculuklar usudugunde bir yere gir cay corba ic
    Eywallah bellik varda montum kucuk geliyor artik sismanliktan ne yapsam dolduramadim o boslugu

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ellere zerre soğuk vermeyen elcik koruma. Kocaman ön cam. Rüzgardan koruyan grenaj yapısına rağmen o yola gitmem bu zamanda. 8 derece civarı ısıda gece katettiğim oldu o yolu. Fakat ekipmanda en küçük bir gedik olursa sonu iyi bitmez.

En aklı başında güzergah Yenikapı'dan Bandırma'ya feribot. Bu seçenek bile hasta olmana sebep olabilir. Kazasız belasız sürüşler...
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb500f
    şu pizzacıların falan taktıgı 40 50tl ye olan el koruma kılıfından al en cok eller üşüyor.

Motorsiklet sevdası böyle bir şey , yoksa deli sevse ancak yapılacak iş ss bir motor ile bu kış günü uzun yol yapmak. Akıl karı degıl ama gönül ferman dinlemiyor .işte.
    07DFB18 ve mchi bunu beğendiler.

Hayirlisiyla vardim arkadaslar. Susurluktan sonra windstoperin arkasini dona sokarak bele gelen ruzgari kestim.
    Usume kesildi. Ellerin soguklugu en fazla 100km dayanabildi. 6 saat 20dk surdu yolculuk. Isini en iyi yapan kulak tikaci oldu gecen sefer ayni yolu yaptigimda 2 saat ugultudan uyuyamamıştım. Termal, windstopper, korumali kiyafet 3 lemesi içeri sızan hava yoksa 1 derecede sorun yaratmiyormuş biraz daha exp kasmış olduk.
    Yolculuk işe yaradi ama 600rr 'ı özlemem için hiç bir sebep kalmadı
    levend84, potasyum, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirlisiyla vardim arkadaslar. Susurluktan sonra windstoperin arkasini dona sokarak bele gelen ruzgari kestim.
    Usume kesildi. Ellerin soguklugu en fazla 100km dayanabildi. 6 saat 20dk surdu yolculuk. Isini en iyi yapan kulak tikaci oldu gecen sefer ayni yolu yaptigimda 2 saat ugultudan uyuyamamıştım. Termal, windstopper, korumali kiyafet 3 lemesi içeri sızan hava yoksa 1 derecede sorun yaratmiyormuş biraz daha exp kasmış olduk.
    Yolculuk işe yaradi ama 600rr 'ı özlemem için hiç bir sebep kalmadı
    Kazasiz belasiz varmissin,bel ve takimlari soguktan koruman iyi olmus,usutursen tohuma bile kaçarsin aman diyeyim.

Hadi rast gelsin,aygirdan kurtulmussun.
    mchi bunu beğendi.

Merto54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R125 / Yamaha X-Max 250 ABS
    Hayırlısıyla varmışsın. Bu havalarda bu yolları yapmak cidden zor. Geçen hafta R125 ile İstanbul-Kırklareli yaptım,sonuç 1 haftadır hasta yatıyorum. Bir de soğuğa doğru gittim,fena oldu. Astronot gibi geziyordum dinlenme tesislerinde 4-5 kat.
    mchi bunu beğendi.

Tesekkurler ustadlar sorun yasamadik cok sukur evin sicaginda usume hissi nerdeyse kalmadi biraz bacaklar sadece. Yalniz vücudumda agrimayan yer yok ss etkisi diyoruz artık. Buyuk konusmayayim ama bundan sonra belki eş dost motoruyla bi tur hariç herhangi bi ss le çay bile içmem

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Geçmiş olsun, kazasız belasız azıcık üşüyerek bitirmişsiniz yolu.
    Yeni motor var mı peki? En çok onu merak ettim.
    mchi bunu beğendi.

Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, kazasız belasız azıcık üşüyerek bitirmişsiniz yolu.
    Yeni motor var mı peki? En çok onu merak ettim.
    Eywallah hocam bu yanciydi. Mts1200s var main.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sağ salim ve ondan önce hastalık sahibi olmadan tamamlamana çok sevindim . Umarım bir dahaki sefere
    söz vermeden önce hesap ve kitabını iyi yaparsın. Daha iyi havalarda gelecekteki motorunla nice nice
    yollara. Sevgilerle.
    mchi bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ben de dün hatay mersin geldim 300km civarı.. Güney sıcağında ( 7-14 derece arası ) kışlık eldivenle eller biraz üşüdü.
    Yaa bir tek benim mi popom uyuşuyor arkadaş, koltukta dahi otursam uyuuyor.
    Tıp ilerlese de popo nakli yaptırsak..
    mchi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)