Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MT Thunder 3

Motovento
    REKLAM ALANI
    DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    İyi akşamlar herkese bu kaskı kullanan gören, alan, kullanan var mı ?
    (Ben bu kaskı görmüştüm önceden sharp testi yoktu şimdi sharp testi de eklenmiş)
    ---------------------------------------------------------------------------------
    TEST :
    https://sharp.dft.gov.uk/helmets/mt-thunder-3/
    ---------------------------------------------------------------------------------
    MT Blade'nin düzeltilmiş hali mi ? (çünkü 4 yıldız almış ve güneş vizörlü)
    MT Bladeye Göre :

1_) Ses yalıtımı nasıl ?
    2_) Artısı ve Eksileri neler ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Ben 2 sene MT revenge kullandım. 100km/sa'ya kadar ses almıyordu pek. Altımdaki motor honda spacy 110i idi. Daha fazla basmıyordu. Ben memnundum kaskımdan fakat bu yeni nesilleri pek bilmiyorum. İmkanın varsa revenge al diyecem.

Lakin gördüğüm kadarıyla pinlock takma yuvaları da mevcut, güneş vizörü de var. O paraya alınabilecek bana göre en mantıklı kask. LS2 düşmanıyım. FF352 kullandığımdan dolayı bir süre ve mt revenge de kullandığım için. Aralarında dağlar kadar fark var bana göre. Mt parasını hakeder.
    MaryJane bunu beğendi.

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2 sene MT revenge kullandım. 100km/sa'ya kadar ses almıyordu pek. Altımdaki motor honda spacy 110i idi. Daha fazla basmıyordu. Ben memnundum kaskımdan fakat bu yeni nesilleri pek bilmiyorum. İmkanın varsa revenge al diyecem.

Lakin gördüğüm kadarıyla pinlock takma yuvaları da mevcut, güneş vizörü de var. O paraya alınabilecek bana göre en mantıklı kask. LS2 düşmanıyım. FF352 kullandığımdan dolayı bir süre ve mt revenge de kullandığım için. Aralarında dağlar kadar fark var bana göre. Mt parasını hakeder.
    Aynen öyle ama Blade ile Thunder 3'ün arasındaki değişikleri merak ettim çok bir fark varmıdır acaba çünkü 100TL (öğrenciyiz ☺) fark var ama bu farkı vermeye değer mi çünkü ikisinden birini alacam.

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı DesAres adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle ama Blade ile Thunder 3'ün arasındaki değişikleri merak ettim çok bir fark varmıdır acaba çünkü 100TL (öğrenciyiz ☺) fark var ama bu farkı vermeye değer mi çünkü ikisinden birini alacam.
    kardeşim ben mt blade ide thunder 3 ude aldım masaya koydum ana bayisinde mt blade daha çok hosuma gitti onu aldım ve çokda memnunum. ha alttan hava alıyor ve sinüzitim var 40 km den sonra rüzgar kaskın içine dolmaya başlıyo haberin olsun (ilk full face kaskım). çözüm olarak balaklava takıp kaskı genişletmek yerine polar bir buff alıcam bugun yarın decathlondan

Motosikleti
    Yamaha X City
    1 Hafta önce aldım MT Thunder 3 SV modelini üst hava girişi açıkken rüzgar sesini çok alıyor ancak kapalıyken gerçekten çok sessiz. Önceki kaskım Icon Airframe di ve en az onun kadar güven verdi. ve ses konusunda ondan bile sessiz ama üst havalandırma girişi kapalıyken. Onun dışında Pinlock takılı veya kutudan çıkıyor halde gelseydi süper olacaktı. Güneş vizörü bir tık koyu veya Kahverengi renkte olsa müthiş olurdu ama bununlada çok güneşli havalarda aşırı rahatsız olmuyorsunuz. Kafa ve boyun güvenliği konusunda önceki kaskım ile aynı olmasada yakın bir koruma sunuyor. Revenge modeli gibi enseniz çok açıkta kalmıyor. Benim değerlendirmem bu şekildedir.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    ff353 tavsiye ederim

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Yeni konu açmayım dedim. Thunder 3 aldım ve S beden küçük geldi. İade edip M alacaktım ki rüzgar sesinden ve fazla dolaşımından emin olmadan hareket etmek istemedim. Sinüzit var. Daha kötü olmayalım.

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı chipsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmayım dedim. Thunder 3 aldım ve S beden küçük geldi. İade edip M alacaktım ki rüzgar sesinden ve fazla dolaşımından emin olmadan hareket etmek istemedim. Sinüzit var. Daha kötü olmayalım.
    Bende var, 5 aydır kullanıyorum üst hava kanalını kapattıgın sürece fazla etkilemiyor, içine ses aldığı dogru. Ben max hız 170 te denedim çok rahatsız etmedi açıkcası.

chipsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (acemi sürücü)
    Saçsız ve sinüzitli biri olarak o hava dolaşımı benim için sıkıntı olacak sanırım. Peki hangi hızdan itibaren rüzgar giriyor?

AliR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Orasına hiç dikkat etmedim ama çok hızlı kullanmayacaksan rahatsız edecegını sanmam, kafa ölçün 56 dan büyük değilse kaskı değiştirme, ilk 1-2 haftalık kullanımda sıkıyor sonra kafanın şekline alışınca çok rahat oluyor.

Bende geçenlerde thunder 3 aldım. Kısaca fikirlerimi yazmak isterim. Açıkcası Blade modelini de denedim, bana daha rahat geldi kafa yapımdan kaynaklı olabilir cuk diye oturdu ama thunder'in iç padlerinin daha kaliteli durması, sharp puanı ve blade serisinin bitmesinden ötürü seçmek zorunda kaldım. Bedenim M. Blade modelinin M bedeni tam oluyorken Thunder'ın M bedeni kafamı sokarken ve çıkarırken tam bir eziyet oldu, yanaklarımı inanılmaz sıktı şakaklarımda baskı hissettim. Kafamın küçük, şakak ve yanakların şişkin olmasının azizliğini hep çekmişimdir. Süngerler deforme olunca kesin kafama olacaktı biliyorum ama o rahatsızlığı yaşamak istemedim haftalarca,doğru olmasa da L bedeni aldım. Daha önce LS2 kullanan biri olarak ondan iki tık daha kaliteli ama rüzgar konusunda uğultu şeklinde ses mevcut, hemde baya uğulduyor yani öyle böyle değil ama bir arai kullanmadığım için mukayese edemiyorum lakin kulaklarda silikon ve şah damarına kadar sıkan bir kask olmadığı sürece rüzgar sesi tüm kasklarda olacaktır ama az ama çok. Bunlar çok yalıtımlı çok kaliteli kasklar olduğunu düşünmüyorum ama bu paralara alınabilecek yegane kask olduğu da aşikar. Ama birde kocaman olmasaydı. Resmen Astronot gibi geziyorum yani bu kadar kaba büyük bir kalıp olması çok gereksiz. kaskı koyacak yer bulamadım, Honda Pcx sele altına kesinlikle sığmıyor bu kötü oldu. Netice itibari ile bence Blade ile dehşet-ül vahşet bir fark yok hangisi rahatsa o alınmalı. Not: Blade üretimi durdu. Blade 2 çıktı.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farklı başlık açmıyayım dedim.

Mt Atom -çene açilir- modelini alan- kullanan var mı pek yoruma rastlamadım geçen sene çıkan bi model sanırım. Havalandırma kanalları işçiliği falan fena görünmedi, güneş vizoru var ve kafama guzel uyuyor (bu arada caberg duke kafama uymadi, Nolan n104 fiyatta anlaşamadık v.s.) derken mt atom olabilir gibi geldi, fikirlerinize göre tercih yapmayı düşünüyorum.

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı başlık açmıyayım dedim.

Mt Atom -çene açilir- modelini alan- kullanan var mı pek yoruma rastlamadım geçen sene çıkan bi model sanırım. Havalandırma kanalları işçiliği falan fena görünmedi, güneş vizoru var ve kafama guzel uyuyor (bu arada caberg duke kafama uymadi, Nolan n104 fiyatta anlaşamadık v.s.) derken mt atom olabilir gibi geldi, fikirlerinize göre tercih yapmayı düşünüyorum.
    Çene açılır kasklar genelde tavsiye edilmez, güvenlik, ses yalıtım ve açılan yerin zamanla sallanması gevşemesi gibi nedenlerden dolayı. Nacizane fikrim illaki çene açılır kask alacaksanız daha kaliteli markalara yönelmenizdir. Daha kalitelisine bütçe uymuyorsa da hiç bulaşmayın.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    konuyu hortlatacağım ama bende mt thunder 3 aldım 2 gün önce acayip bir uğultu oluyor sanki motora biniyorum fazla değil 20 25 ile giderken bir uğultu duyuyorum distribütör'e göndermeyi düşünüyorum bu sadece bana özel bir sorun mu yoksa kullananlarda bi uğultu duyuyor mu?Ona göre iadesini gerçekleştireceğim

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    güneş vizörlü kask almayın arkadaşlar. adamlar bas bas bağırıyor güvenlik zaafiyeti oluşturuyor diye.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ff353 tavsiye ederim
    bu kask nasıl 2 yıldız aldı sharptan anlayamadım.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

ff353 tavsiye ederim
    Sharp testlerinde ff353 ff352den bile düşük puan almış. Ff353 2 yıldız almış

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sharp testlerinde ff353 ff352den bile düşük puan almış. Ff353 2 yıldız almış
    hocam konu eski o zamanlar bu kaski kullaniyordum.

bir kaza gecirdim bu kask ile. 70 km ile dustum ve kafamı vurdum. ve kafama 80 kg lik artcim dustu 50 m falan bu vaziyette suruklendik.

kask gorevini layigi ile yerine getirdi.

hocam konu eski o zamanlar bu kaski kullaniyordum.

bir kaza gecirdim bu kask ile. 70 km ile dustum ve kafamı vurdum. ve kafama 80 kg lik artcim dustu 50 m falan bu vaziyette suruklendik.

kask gorevini layigi ile yerine getirdi.
    Yinede ff352 100 lira daha ucuz olmasına rağmen 4 yıldızlı

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    ilk kaskımdı MT blade. iyi mi kötü mü pek anlamıyordum. bell kask aldıktan sonra ben kabusun içinde yaşıyormuşum dedim. yeni modeli geliştirdilerse almanı tavsiye ederim ama MT Blade gerçekten iyi bir kask değildi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler