Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bajaj yedek parçalarına bir senede %80 zam yapılması

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Geçen senelerde yedek parça konusunda bajaj diğer markalara göre ciddi derecede avantajlıydı. Fakat son günlerde farkettim ki kuralkan yedek parçalara epey zam yapmış. 1 senede fiyatlar %80 artmış. Mesela geçen sene bir kaza sonucunda satın almak zorunda kaldığım aşağıdaki direksiyon borusunun fiyatı 25 liraydı. Şimdi ise 45 lira olmuş.

Aynı şekilde bütün parçaların fiyatları artmış. Geçen sene 500 liraya toplanacak olan kazalı bir motosiklet bu sene 900 liraya toplanıyor. Bu zam öyle kur farkıyla, gümrük vergisiyle açıklanabilir bir oran değil. Şu anda bajaj yedek parça fiyatları japon markalarının yedek parça fiyatlarına yaklaşmış durumda fakat kalitelerinin aynı olmadığını hepimiz biliyoruz.

Benim anladığım kuralkan da artık diğer distribütörler gibi yedek parçadan iyi para kazanmak istiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Önce sat sonra yol hocam. Hani lise çıkışı çocuklara uyuşturucuyu önce ikram ederler bir kaç kere para almaz. Sonra donuna kadar alırlar ya o hesap. Fiyatları düşük tutup piyasaya girdiler reklam vs. çok yüksek satışlar yaptılar şimdiden kaymağına geldi sıra. He kuralkanı suçlamak anlamsız kapitalizm böyle adamlar oyunu kuralına göre oynuyorlar. Motoru aldıktan sonra o parçayı ihtiyacın olunca almak zorundasın. Ama dünyanın en düşük işçi fiyatına sahip ülkelerinden birinden (Hindistan) mal getirip bu kadar yüksek kar almak ne kadar adil o vicdanlarına kalmış bir konu. Ama uzun vadede bu politikanın patlayacağına inanıyorum(!).

Hazır başlamışken bir iki şikayette ekleyim servisleri hala profesyonel değil, parça kalitesinde sorunları var ve o ön jant güven vermiyor bana gerçekten. Onun dışında fiyatına göre piyasa içinde iyi motosikletler , ayrıca hepsi ve her modeli için söylüyorum (dominarı bilmiyorum) soğuk havalar da performans sorunları var stop edebiliyor ekran gidiyor vs.. Bu arada iki tane Bajajım oldu. 2016 rs200 , 2017 ns200
    Shrieker bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    hyosung'u bitirdiler, şimdi sıra bajaj'da demek ki, vole vuralım diyorlar ama atan kazanır durumu var, maçı bitirecekler yine
    Shrieker ve ferhatkars bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar anlamadığınız bişey var.Herşey dolar euro ya bağlı.Bazı firmaların elinde stok oluyor zamı stok bitince yapıyorki diğer firmalarla rekabet için bazı firmalardada stok yok zamı hemen yapıyor dolar euro yükselince.

Ayrıca motosiklete zam gelipte yedek parçaya gelmemesi olabilir mi ? Bazıları zam geldi motosikletim değerlendi diye düşünüyor çalıştırma maliyeti hiç aklına gelmiyor

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar anlamadığınız bişey var.Herşey dolar euro ya bağlı.Bazı firmaların elinde stok oluyor zamı stok bitince yapıyorki diğer firmalarla rekabet için bazı firmalardada stok yok zamı hemen yapıyor dolar euro yükselince.

Ayrıca motosiklete zam gelipte yedek parçaya gelmemesi olabilir mi ? Bazıları zam geldi motosikletim değerlendi diye düşünüyor çalıştırma maliyeti hiç aklına gelmiyor
    Bence senin de anlamadığın bişey var. Cebindeki parayı saçmak zorunda hissetmek gibi. Kaça mal ediyor ki kaça getirip dolar kuru ile zam yapıyor? Sen şimdi kalkıp bilgiçlik mi yapıyorsun? Benzin otomatik artıyor. Sen anlamıyorsun demek gibi bişey bu. İlla ki fiyatı olacak ama diğer ülkelerdeki gibi adam gibi fiyatı olacak, sana bana geçirilecek fiyat olmayacak!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence senin de anlamadığın bişey var. Cebindeki parayı saçmak zorunda hissetmek gibi. Kaça mal ediyor ki kaça getirip dolar kuru ile zam yapıyor? Sen şimdi kalkıp bilgiçlik mi yapıyorsun? Benzin otomatik artıyor. Sen anlamıyorsun demek gibi bişey bu. İlla ki fiyatı olacak ama diğer ülkelerdeki gibi adam gibi fiyatı olacak, sana bana geçirilecek fiyat olmayacak!!!
    Bence senin benim yazımı 10 kere falan okuman gerekiyor anlaman için.Ben neyin neyden kaynaklandığını yazdım.İlla alın demedim istemeyen almaz.Ben motosiklet fiyatları sürekli arttığı için motosiklet ALMAYANLARDANIM ama senin pulsar 200 ns almışsın alan sensin bana laf ediyosun

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence senin benim yazımı 10 kere falan okuman gerekiyor anlaman için.Ben neyin neyden kaynaklandığını yazdım.İlla alın demedim istemeyen almaz.Ben motosiklet fiyatları sürekli arttığı için motosiklet ALMAYANLARDANIM ama senin pulsar 200 ns almışsın alan sensin bana laf ediyosun
    Farketmez. Açıklaması gereken mercii sen değilsin. Şöyle düşün. Zarar gören sen ve senin arkadaşların. Kalkıp zarar vereni veya ettireni savunursan bu bilmişlik ve gereksiz bir konuşmadır.

Evet ben pulsar aldım. Fakat kuralkanın yanlış fiyat politikası için sadece buradan da yazmıyorum gidip mail de atıyorum. Tamam belki biraz sert çıkışmış olabilirim. Kusura bakma ama yanlış bir düşünceyi savunuyorsun. Sen sert çıkacaksın ki son kullanıcı olarak, onlar bu durumu düzeltecekler.

Bende otomobil de var. 2012 megane 3 modelini de yazayım kafa karışıklığı olmasın. Arabanın bakımı 10000km de 1, fabrika 20000km de 1 diyor ama olsun genede böyle yapıyorum. Periyodik bakımı 250tl ye geliyor yağı balı herşeyi dahil.

Pulsar'ın bakımı 5000km de 1. halen garantisi devam ediyor die mecburen gidiyorum. 250tl den aşağıya çıktığımı hiç görmedim ki 20000km bakımında 403tl param gitti. Geçen zinciri değiştirdim 200tl gitti, dişliler hariç. Bu ne demek oluyor Bajaj Türkiye gereksiz fiyat politikası ile beni dolandırmağa çalışıyor demek oluyor.

Durumum olsa direk değiştireceğim motoru fakat şu an durumum yok. Sürekli fiyat arttığı için almayanlardanım demek, Senin için de motosiklet tutkusu yok demek. Tamam ben belki işe gidip gelmek ve metrobüs belasından kurtulmak için kullanıyor olabilirim ama hafta sonları da elimden geldiğince canım nereye gitmek isterse gitmeğe çalışıyorum.

Fiyat arttığı için de almayanlardanım diyip, adamların fiyatlarını mantıksızca arttırmasını mazur görün demek de benim sert çıkışımı gene de haklı çıkartıyor
    roadpeople bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farketmez. Açıklaması gereken mercii sen değilsin. Şöyle düşün. Zarar gören sen ve senin arkadaşların. Kalkıp zarar vereni veya ettireni savunursan bu bilmişlik ve gereksiz bir konuşmadır.

Evet ben pulsar aldım. Fakat kuralkanın yanlış fiyat politikası için sadece buradan da yazmıyorum gidip mail de atıyorum. Tamam belki biraz sert çıkışmış olabilirim. Kusura bakma ama yanlış bir düşünceyi savunuyorsun. Sen sert çıkacaksın ki son kullanıcı olarak, onlar bu durumu düzeltecekler.

Bende otomobil de var. 2012 megane 3 modelini de yazayım kafa karışıklığı olmasın. Arabanın bakımı 10000km de 1, fabrika 20000km de 1 diyor ama olsun genede böyle yapıyorum. Periyodik bakımı 250tl ye geliyor yağı balı herşeyi dahil.

Pulsar'ın bakımı 5000km de 1. halen garantisi devam ediyor die mecburen gidiyorum. 250tl den aşağıya çıktığımı hiç görmedim ki 20000km bakımında 403tl param gitti. Geçen zinciri değiştirdim 200tl gitti, dişliler hariç. Bu ne demek oluyor Bajaj Türkiye gereksiz fiyat politikası ile beni dolandırmağa çalışıyor demek oluyor.

Durumum olsa direk değiştireceğim motoru fakat şu an durumum yok. Sürekli fiyat arttığı için almayanlardanım demek, Senin için de motosiklet tutkusu yok demek. Tamam ben belki işe gidip gelmek ve metrobüs belasından kurtulmak için kullanıyor olabilirim ama hafta sonları da elimden geldiğince canım nereye gitmek isterse gitmeğe çalışıyorum.

Fiyat arttığı için de almayanlardanım diyip, adamların fiyatlarını mantıksızca arttırmasını mazur görün demek de benim sert çıkışımı gene de haklı çıkartıyor
    2.yazışım ben fiyat arttıran firmaları savunmadım.Neyin neden kaynaklandığını yazdım.Açıklama yapan gereken mercilere söyle sana açıklama yapsınlar Ama ben bu siteden ne yazacağımı sana sormam.Benim motosiklet tutkum ne kadar olup ne kadar olmadığını sen bilemezsin çünkü beni tanımıyorsun.Ha burada her ülkede motosiklet fiyatının aynı olmasını bekleyen sanada gülmekten başka bişey aklıma gelmiyor. Yazıma atatürk'ün bir sözü ile veda ediyorum.

Atatürk:Tek ihtiyacınız var çalışkan olmak.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Piyasaya göre hala ucuz yedek parçası. Servisleri adam gibi olsa alınır. Hadi bajaj zam yaptı almayalım ne alacaz kardeş onu da söyle. Tek bir parçadan yola çıkıp %80 zam yaptılar diyorsun. Ben geçen yıl aldım pulsar. Koruma demiri 25 lira aynası 35lira sinyali 35 liraydı. Bu üçünün fiyatı da hala aynı.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Arkadaşlar kimseyi savunmuyorum bende şunu yazıyorum madem öyle kurun bir motor şirketi çok ucuz yedek parça ucuz müthiş kaliteli servis

bizde alalım bende istiyorum çünkü sadece size göre değil
    khaledome bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Sanırsın ekonomi bakanı. Aferin sen devam et. Duvara anlatsaydım bu yaptığın gereksiz, yanlış ve kendin gibi lüzumsuz diye, duvar yıkılmıştı hakkın var diyerek. Umarım birgün motorun olur da farz ederek konuşmak yerine daha akılcı konuşmalar yaparsın

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanuni'den ne bekliyorsunuz ki? kullanıcı dostu olmasını fln mı ? bu tipik taktiktir, ''bejej parçaları bedave olm yahhh'' dedirtir ilk 2-3 sene sonra bi bakmışssın hondayı geçmiş kawasakiyle kapışıyor fiyatlar.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Arkadaşlar galiba olayı anlamadınız. Yapılan zam oranı %80. Kur farkı, gümrük zammı dolayısıyla yapılması gereken zam en fazla %40 idi. Geri kalanı tamamen kuralkanın satış politikasından dolayı yapılan zam.

Geçen sene kaza yaptığım için parça fiyatlarını hatırlıyorum. 200 lira civarı olan ön yan panel 385 lira olmuş. Yeşil renkli olanı ise 485 lira. Yazın 325 liraya siparişini verdiğimiz ön jant daha 6 ay geçmeden 465 lira olmuş. Benim gördüğüm bütün parçalarda yaklaşık yüzde 80 zam var.

Bu arada bu söylediğim fiyatlar RS200 ün yedek parça fiyatları. Belki diğer modellere zam yapmamışlardır da sadece RS200'e zam yapmışlardır bilemem.
    pea bunu beğendi.

Dolar artışı ve motosiklet yedek parçalarına gelen vergileri hesaba katarsan dediğin gibi %40 olacak ama bunun dışında asgari ücret zam mı var o var bu var adamlar her şeyi düşünerek bu zammı yapıyor. Bajaj için değil bu tüm markalar için öyledir.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolar artışı ve motosiklet yedek parçalarına gelen vergileri hesaba katarsan dediğin gibi %40 olacak ama bunun dışında asgari ücret zam mı var o var bu var adamlar her şeyi düşünerek bu zammı yapıyor. Bajaj için değil bu tüm markalar için öyledir.
    Senin dediğine göre bakarsak ekmeği şuan 3tl ye almamız gerek. Dk başı herşeye zam geliyor, elektrik,akaryakıt,su,doğalgaz(odun, bilumum fırın yakıtı), ham madde, asgari ücret zammı ki asgari ücret zammı daha Şubat ayındaki maaş da geçerli olacak.

Sorgulayıp doğrusunu öğrenmek yerine kendinizin inandığı hikayeler yazmak daha kolay geliyor herhalde...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yetiş yaa Ekrem !
    fatih.met ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Yedek parça fiyatlarımızın değeri EURO 4 standardı parçalar gelince daha iyi anlaşılacaktır.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    oldu araba balatası fiyatına motor balatası değiştirelim. Ne kadar hoj...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Dolar kuru ocak ayları baz alınarak;

2016 yılında 2.93 TL
    2017 yılında 3.80 TL (ocak sonunda yaklaşık 40 kuruşluk bir yükseliş yapmış.)
    2018 yılında 3.74 TL

yani kısacası dolardan dolayı zam yapılmaması gerekiyordu. Konuyu açan arkadaşa katılıyorum, ciddi bir zam yapılmış. Ben bu olayı hint malı motosikletlere gelen ek vergilere bağlıyorum.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bajaj pulsar 200 ns in ilk çıkış fiyatı 7300 TL olunca peynir ekmek gibi sattı. Şimdi 14.500 TL olmuş. Artık parçası ucuz motosiklette kalmadı

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)